Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа №760/5557/22
Провадження №3/760/4162/22
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е МУ К Р А Ї Н И
12 серпня 2022 року суддя Солом`янського районного суду м. Києва Кушнір С.І., за участю секретаря Федоренко Д.В., представника Київської митниці Державної митної служби України Келеберденка В.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Київської митниці Державної митної служби України про притягнення до адміністративної відповідальності гр. України ОСОБА_1 , керівник ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЛОГО-СВІТ", зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 ,
за ознаками порушення митних правил, передбаченихст. 472 Митного кодексу України, -
В С Т А Н О В И В:
18.05.2022 р. до Солом`янського районного суду м. Києва від Київської митниці Державної митної служби України надійшов адміністративний матеріал з протоколом про порушення митних правил №5934/10000/21 від 17.12.2021 року, складений відносно гр. ОСОБА_1 , за ознаками порушення митних правил, передбаченихст. 472 Митного кодексу України.
Відповідно до протоколу №5934/10000/21 про порушення митних правил від 21.12.2021 року, вбачається, що 16.12.2021 до відділу митного оформлення № 1 митного поста «Київ-центральний» (м. Київ, бул. Вацлава Гавела, 8А) Київської митниці, керівником ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЛОГО-СВІТ" (м 04050, м. Київ, вул. М. Пимоненко, 13, корп.6) ОСОБА_1 , з метою митного оформлення товару у митний режим ІМ 40 ДЕ: «приймальна апаратура для телебачення, кольорового зображення: LED телевізори з екраном, який виготовлений за технологією рідкокристалічних дисплеїв , що містять вбудований пристрій відтворення відеозображення, є функція відтворення зображення з USB , без радіомовних і записуючих пристроїв спеціального призначеня,укомплектовані пультами : телевізор VINGA 24"HD T2/S2 TV мод.:L24HD22B - 540 шт.; телевізор VINGA 32"HD T2/S2 TV мод.:L32HD24B -1340 шт.; телевізор VINGA '32"HD T2/S2 з функцією SMART TV мод.:S32HD23B-1740 шт. Виробник: GUANGZHOU CHANGJIA ELECTRONIK CO.,LTD. Торгова марка: VINGA : Країна походження: CN», що надійшов на адресу: ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ " Комел" (03062, м. Київ, пр.Перемоги, буд. 67).
ЕМД з внутрішнім номером 6940 прийнято до митного оформлення 16.12.2021 та присвоєно реєстраційний номер UA100140/2021/376426.
Товари ввезено на митну територію України через пункт пропуску пункт контролю " Визирка" митного поста " Південний-порт" Одеської митниці.
Згідно з даними товаросупровідних документів, відправником товарів є Purmo CHANGJIA GROUP CO.,LTD.. UNIT 2602-03, 26/F., BEA TOWER, MILLENNIUM CITY 5,418 KWUN TONG ROAD, KWUN TONG, KOWLOON, HONGKONG, CN/
Отримувач ТОВ " Комел ", м. Київ, пр.Перемоги, буд. 67 (ЄДРПОУ 24083083).
Перевезення товарів здійснювалось на автомобілі з державними реєстраційними номерами GST50902/ GST86NL.
Відповідно до графи 14 МД декларування товару здійснено ТОВ " ЛОГО-СВІТ", 04050, м. Київ, вул. М. Пимоненко, 13, корп.6, згідно з даними вказаними у графі 54, ЕМД подана до митного оформлення ОСОБА_1 .
Під час проведення повного митного огляду товару №1 виявлено товар, інформація про який відсутня в митні деклаації та ТСД, а саме: під час проведення митного огляду було виявлено товар інформація про який відсутня в товаросупровідних докуметах та митній декларації. А саме: пульти до телевізора в кількості 50 одиниць на упаковці оглянутих місць наявне маркування 8.50.1.051Т96VG01R вага нетто 4,3 кг, пульти до телевізора в кількості 70 одиниць на упаковці оглянутих місць наявне маркування 8.50.1.051T3663V01R вага нетто 6,02 кг, вага брутто 7кг, материнські плати в кількості 18 одиниць на упаковці оглянутих місць наявне маркування 7.01.1.SK50616R вага нетто 4,33 кг, вага брутто 6,2 кг..
Зазначений факт засвідчено Актом про проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу від 16.12.2021 № UA100140/2021/376426.
Згідно до ч. 1 ст. 257 Митного кодексу України декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.
Відповідно до ч. 1 ст. 266 Митного кодексу України декларант зобов`язаний: здійснити декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення відповідно до порядку, встановленого цим Кодексом; на вимогу митного органу пред`явити товари, транспорті засоби комерційного значення для митного контролю і митного оформлення; надати митному органу передбачені законодавством документи і відомості, необхідні для виконання митних формальностей; у випадках визначених цим Кодексом та Податковим кодексам України, сплатити митні платежі або забезпечити їх сплату відповідно до розділу X цього кодексу; у випадках, визначених цим Кодексом та іншими законами України, сплатити інші платежі, контроль за справлянням яких покладено на митні органи.
Згідно із ч. 2 ст. 266 Митного кодексу України - перед подачею митної декларації декларант має право з дозволу органу доходів і зборів здійснювати фізичний огляд товарів з метою перевірки їх відповідності опису (відомостям), зазначеному у товаросупровідних документах, брати проби та зразки товарів.
Частиною 5 ст. 266 Митного кодексу України передбачено, що особа, уповноважена на декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення від імені декларанта, має такі самі обов`язки, права і несе таку саму відповідальність, що й декларант.
Таким чином, керівником ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЛОГО-СВІТ» ОСОБА_1 не заявлені за встановленою формою у МД від 16.12.2021 №UA1000140/2021/376426 точні та достовірні відомості про товари, які підлягають обов`язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України.
Безпосереді предмети правопорушення, в порядку ст. 511 МК України вилучені та зберігаються на складі Київської митниці.
Загальна вартість предметів правопорушення становить 37453,10 грн.
Представник Київської митниці Державної митної служби України в судовому засіданні вважав обставини викладені в протоколі про порушення митних правил №5934/10000/21 від 17.12.2021 року доведеними та просив притягнути громадянина України ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за порушення митних правил заст. 472 МК України, застосувавши стягнення у виді накладення штрафу в розмірі 100% вартості товарів з конфіскацією цих товарів, посилаючись на те, що матеріали адміністративної справи містять достатньо доказів на підтвердження порушення митних правил з боку останнього.
В судове засідання особа, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил ОСОБА_1 не з`явився, будучи повідомленим про дату та час судового засідання. Заперечення проти викладеного в протоколі про порушення митних правил не подавав та викладених у ньому обставин не спростував.
Згідно ч. 4ст. 526 МК України, справа про порушення митних правил може бути розглянута за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за це правопорушення, лише у випадках, якщо є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про перенесення розгляду справи.
З урахуванням вимогст. 526 МК України, суд вважає можливим розглянути справу у відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Заслухавши пояснення представника митного органу, дослідивши та оцінивши зібрані матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Згідност. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Підставою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність в її діях складу адміністративного правопорушення - сукупності юридичних ознак (об`єктивних і суб`єктивних), що визначаються вчинене протиправне діяння як конкретне адміністративне правопорушення.
Так, увідповідності до вимогст. 472 МК Україниадміністративним правопорушенням є недекларування товарів (крім тих, що переміщуються через митний кордон України громадянами), транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України, тобто незаявлення за встановленою формою точних та достовірних відомостей (наявність, найменування або назва, кількість тощо) про товари, транспортні засоби комерційного призначення, які підлягають обов`язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України.
Об`єкт правопорушення - встановлений Кодексом (гл. 40) порядок декларування товарів, транспортних засобів, переміщуваних через митний кордон України.
Згідно зіст. 257 МКУдекларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом учинення дій) точних відомостей про товари і транспортні засоби, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.
Об`єктивна сторона зазначеного правопорушення, передбаченогост. 472 МК України,характеризується дією (недостовірне декларування) або ж бездіяльністю (недекларування).
Тобто, це полягає в незаявленніза встановленою формою точних відомостей (наявність, найменування або назва, кількість тощо) або заявлення недостовірних відомостей про, зокрема, товари комерційного призначення,що підлягають обов`язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України, їх митного режиму і інших відомостей для митної мети.
При визначенні суб`єкта правопорушення, передбаченого ст. 472, у певних випадках необхідно враховувати, чи була особа наділена правом (на підставі договору або належно оформленого доручення, виданого власником товарів і транспортних засобів) на здійснення декларування товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, а також учиняти дії, пов`язані з пред`явленням цих товарів і транспортних засобів митним органам для митного контролю та митного оформлення під час переміщення їх через митний кордон України.
Суб`єктивна сторона - правопорушення може бути вчинене як умисно, так і через необережність.
Для визначення складу правопорушення необхідно враховувати, що товари, транспортні засоби мають бути такими, що підлягають обов`язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України.
Правопорушення вважається закінченим із моменту вчинення зазначених у диспозиції статті дій.
Згідност. 495 МК України, доказами у справі про порушення митних правил є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюються наявність або відсутність порушення митних правил, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
У відповідності дост. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності.
Як встановлено судом, 16.12.2021 до відділу митного оформлення № 1 митного поста «Київ-центральний» (м. Київ, бул. Вацлава Гавела, 8А) Київської митниці, керівником ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЛОГО-СВІТ" (м 04050, м. Київ, вул. М. Пимоненко, 13, корп.6) ОСОБА_1 , з метою митного оформлення товару у митний режим ІМ 40 ДЕ: «приймальна апаратура для телебачення, кольорового зображення: LED телевізори з екраном, який виготовлений за технологією рідкокристалічних дисплеїв , що містять вбудований пристрій відтворення відеозображення, є функція відтворення зображення з USB , без радіомовних і записуючих пристроїв спеціального призначеня,укомплектовані пультами : телевізор VINGA 24"HD T2/S2 TV мод.:L24HD22B - 540 шт.; телевізор VINGA 32"HD T2/S2 TV мод.:L32HD24B -1340 шт.; телевізор VINGA '32"HD T2/S2 з функцією SMART TV мод.:S32HD23B-1740 шт. Виробник: GUANGZHOU CHANGJIA ELECTRONIK CO.,LTD. Торгова марка: VINGA : Країна походження: CN», що надійшов на адресу: ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ " Комел" (03062, м. Київ, пр.Перемоги, буд. 67).
ЕМД з внутрішнім номером 6940 прийнято до митного оформлення 16.12.2021 та присвоєно реєстраційний номер UA100140/2021/376426.
Однак, під час проведення повного митного огляду товару №1 виявлено товар, інформація про який відсутня в митні деклаації та ТСД. А саме: під час проведення митного огляду було виявлено товар інформація про який відсутня в товаросупровідних докуметах та митній декларації. А саме: пульти до телевізора в кількості 50 одиниць на упаковці оглянутих місць наявне маркування 8.50.1.051Т96VG01R вага нетто 4,3 кг, пульти до телевізора в кількості 70 одиниць на упаковці оглянутих місць наявне маркування 8.50.1.051T3663V01R вага нетто 6,02 кг, вага брутто 7кг, материнські плати в кількості 18 одиниць на упаковці оглянутих місць наявне маркування 7.01.1.SK50616R вага нетто 4,33 кг, вага брутто 6,2 кг.
Зазначений факт засвідчено Актом про проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу від 16.12.2021 № UA100140/2021/376426.
Загальна вартість предметів правопорушення становить 37453,10 грн.
Відповідно дост. 196 МК Українине можуть бути пропущені через митний кордон України:
1) товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено законом;
2) товари, на пропуск яких відповідно до закону потрібні дозволи інших державних органів, за відсутності цих дозволів (крім алкогольних напоїв і тютюнових виробів, а також харчових продуктів для власного споживання, що ввозяться громадянами в обсязі та в порядку, встановлених статтею376та частиною другою статті378цьогоКодексу);
3) товари, що переміщуються через митний кордон України з порушенням вимог цьогоКодексута інших законів України, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Згідно з ч. 1ст. 257 МК Українидекларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.
Відповідно до п.п. 8.5.а, 8.5.б, 8.5.г, 8.6.а, 8.6.вст. 257 МК Українидекларант зобов`язаний вносити до митної декларації відомості про товари, його найменування, торговельний опис, що дає змогу ідентифікувати та класифікувати товар, а також код товару згідно зУКТЗЕД, ставки податків, суми митних платежів.
Згідност. 266 МК Українидекларант зобов`язаний здійснити декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення відповідно до порядку, встановленогоМитним кодексом України; надати митному органу передбачені законодавством документи і відомості, необхідні для виконання митних формальностей; сплатити митні платежі або забезпечити їх сплату.
Згідно з п. 8ст. 264 МК Україниз моменту прийняття митним органом митної декларації вона є документом, що засвідчує факти, які мають юридичне значення, а декларант або уповноважена ним особа несе відповідальність за подання недостовірних відомостей, наведених у цій декларації.
Відповідно до п. 2ст. 266 МК Україниперед подачею митної декларації з метою перевірки відповідності товару опису, зазначеному у товаросупровідних документах, декларант має право з дозволу митного органу здійснювати фізичний огляд товарів.
Згідно з п. 6Постанови від 03.06.2005 р. № 8 Пленуму Верховного Суду України(зі змінами), «судам необхідно враховувати, що підставою для переміщення товарів через митний кордон є визначені нормативними актами документи, без яких неможливо одержати дозвіл митного органу на пропуск товарів через митний кордон. Це, зокрема, можуть бути митна декларація, контракт, коносамент, ліцензія, квота, товаросупровідні документи, дозвіл відповідних державних органів».
При цьому, згідно з абз. 4 цьогопункту Постанови, документами, що містять неправдиві дані, є, зокрема, такі, в яких відомості щодо суті угоди, найменування, асортименту, ваги, кількості чи вартості товарів, а також їх відправника чи одержувача, держави, з якої вони вивезені чи в яку переміщуються, не відповідають дійсності».
Відповідно до ч. 1ст. 458 МК Українипорушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред`явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
16.12.2021 року складено Акт про проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу № UA100140/2021/376426, в якому зазначено, що під час проведення повного митного огляду товару №1 виявлено товар, інформація про який відсутня в митні деклаації та ТСД. А саме: під час проведення митного огляду було виявлено товар інформація про який відсутня в товаросупровідних докуметах та митній декларації, а саме: пульти до телевізора в кількості 50 одиниць на упаковці оглянутих місць наявне маркування 8.50.1.051Т96VG01R вага нетто 4,3 кг, пульти до телевізора в кількості 70 одиниць на упаковці оглянутих місць наявне маркування 8.50.1.051T3663V01R вага нетто 6,02 кг, вага брутто 7кг, материнські плати в кількості 18 одиниць на упаковці оглянутих місць наявне маркування 7.01.1.SK50616R вага нетто 4,33 кг, вага брутто 6,2 кг.
Таким чином, наявними в матеріалах справи доказами підтверджується факт того, що громадянинУкраїни ОСОБА_1 вчинив дії, які призвели до переміщення товарів через митний кордон України, не заявивши за встановленою формою точні та достовірні відомості про кількість товару, який підлягає обов`язковому декларуванню.
Так, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що вина гр.України ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченогост. 472 МК України, повністю підтверджується дослідженими у судовому засідання доказами, зокрема, даними протоколу про порушення митних правил №5934/10000/21 від 17.12.2021 року, а також доказами, долученими до матеріалів справи представником Київської митниці, які досліджені судом у судовому засіданні, та іншими документами в їх сукупності.
Згідно зі ст.ст.245,251,252,280 КУпАПпри розгляді адміністративної справи органом (посадовою особою) повинно бути вжито всіх необхідних заходів для повного, всебічного і об`єктивного дослідження доказів та з`ясовано: чи було вчинено правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні, а також інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Оцінюючи в сукупності надані докази, суддя знаходить їх належними та допустимими, у зв`язку з чим приходить до висновку, що факт вчинення порушення митних правил передбаченогост. 472 МК Україниповністю підтверджений в ході розгляду справи.
З огляду на наведене, в діях громадянинаУкраїни ОСОБА_1 , наявний склад адміністративного правопорушення, відповідальність за яке, передбаченаст. 472 МК України.
Частиною 1ст. 487 МК Українипередбачено, що провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до цьогоКодексу, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.
Стаття 33 КУпАПвизначає, що стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обтяжуючих та пом`якшуючих відповідальність особи обставин судом не встановлено.
Відповідно дост. 23 КУпАПадміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до санкціїст. 472 МК України, вчинення правопорушення передбаченого диспозицією цієї статті, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості цих товарів, транспортних засобів з конфіскацією зазначених товарів, транспортних засобів.
Відповідно до митного законодавства України, товари та інші предмети, які заборонені до переміщення (пересилання) через митний кордон згідно із законодавством або є предметами контрабанди чи порушення митних правил, вилучаються підрозділом митного органу в установленому порядку.
Загальна вартість предметів порушення митних правил становить 37453,10 грн.
З огляду на викладене, гр. України ОСОБА_1 , слід визнати винним у порушенні митних правил застаттею 472 Митного Кодексу Українита піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил, з конфіскацією безпосереднього предмету порушення митних правил.
Крім того, відповідно дост. 40-1 КУпАПтаЗакону України «Про судовий збір»з гр. України ОСОБА_1 , підлягає стягненню судовий збір у розмірі 496,20 грн.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.1,8,245,251-252,280 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст.ст.3,458,465,467,472,487-488,491,495,522,527 Митного кодексу України, суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
Громадянина України ОСОБА_1 , керівник ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЛОГО-СВІТ", зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 , визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченогост. 472 МК Українита піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 100 відсотків вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил у розмірі 37453 (тридцять сім тисяч чотириста п`ятдесят три) гривні 10 копійок.
Конфіскувати в дохід держави безпосередні предмети порушення митних правил, а саме:
пульти до телевізора з маркуванням «VINGA» в кількості 120 шт. та основна плата телевізора з маркуванням 7.01.1.SK50616R в кількості 18 шт., що вилучені відповідно до протоколу про порушення митних правил №5934/10000/21 від 17.12.2021 року та зберігаються на складі Київської митниці за адресою: м. Київ, бульвар Вацлава Гавела, 8 А.
Стягнути з Громадянина України ОСОБА_1 , керівник ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЛОГО-СВІТ", зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 , судовий збір у розмірі 496,20 грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її проголошення.
Постанова пред`являється до виконання протягом трьох місяців.
Суддя С.І. Кушнір