Постанова № 10608955, 27.07.2010, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.07.2010
Номер справи
2а-5007/10/1870
Номер документу
10608955
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

<Копія >

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 липня 2010 р. Справа № 2а-5007/10/1870

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Опімах Л.М.,

за участю секретаря судового засідання - Шевченко В.М.,

представника позивача - Горох Г.Г.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Шосткинської міжрайонної державної податкової інспекції до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій , -

В С Т А Н О В И В:

Позивач, Шосткинська міжрайонна державна податкова інспекція (далі по тексту позивач, Шосткинська МДПІ), звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з відповідача фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (далі по тексту відповідач) заборгованість зі сплати штрафних санкцій у сумі 1380,00 грн, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідач, який є фізичною особою-підприємцем, не сплатив у встановлений строк фінансову санкцію, передбачену рішенням № 0002862348 від 03 грудня 2009 року, за порушення законодавства застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі та пояснив, що сума заборгованості відповідачем залишається не сплаченою.

Відповідач у судове засідання не прибув, був належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду справи, про що свідчить розписка про отримання ним поштового відправлення жодних доказів сплати ним суми податкової заборгованості до суду не надав. Тому суд вважає за можливе розглянути справу без участі в судовому засіданні відповідача за наявними в ній доказами.

Заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи, дослідивши письмові докази по справі у їх сукупності суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідач ОСОБА_2 є фізичною особою-підприємцем, зареєстрованою Виконавчим комітетом Шосткінської міської ради Сумської області, про що видане Свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця від 01 квітня 1997 року за НОМЕР_4 (а.с. 5), включений до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с. 6-7).

У судовому засіданні встановлено, що заборгованість у сумі 1380,00 грн виникла внаслідок несплати відповідачем суми штрафних санкцій за порушення Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 6 липня 1995 року N 265/95-ВР (далі по тексту Закон).

Відповідно до п.п. 1, 2, 13 ст. 3 Закону суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Відповідно до пояснень представника позивача 01 грудня 2009 року посадовими особами Шосткинської МДПІ було проведено перевірку господарської одиниці кіоску, розташованого за адресою: м. Шостка, вул. К. Маркса, 28, що належить фізичній особі-підприємцю ОСОБА_2, з питань дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. У ході проведення перевірки було встановлено факт реалізації товару (пляшки пива) без застосування реєстратора розрахункових операцій, розрахунковий документ (чек) не видавався. Сума готівкових коштів на місці здійснення розрахунків 374,50 грн не відповідає сумі коштів, зазначеній у денному “Х” звіті 146,50 грн. Сума невідповідності склала 228,00 грн, чим було порушено вимоги п. 13 ст. 3 Закону. Крім того, книга обліку розрахункових операцій не зберігається протягом встановленого терміну та відсутня на момент перевірки.

За результатами проведеної перевірки був складений акт перевірки за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій № 0446/18/17/23/НОМЕР_5 від 01 грудня 2009 року (а.с. 10-14). Примірник Акту отримала продавець ОСОБА_4, в присутності якої була проведена перевірка, про що свідчить її підпис про отримання у відповідній графі акту.

Відповідно до п. п. 1, 3 ст. 17 Закону за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки, та у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну.

На підставі Акта № 0446/18/17/23/НОМЕР_5 від 01 грудня 2009 року заступником начальника Шсткинської МДПІ було прийняте Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0002862348 від 03 грудня 2009 року, яким визначена сума штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1530,00 грн (а.с. 16). Вказане рішення відповідачем отримане особисто 03.12.2009 р., про що свідчить її підпис про отримання у відповідній графі рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій, та не оскаржене.

Відповідно до ст. 25 Закону суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Відповідно до п.п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту. Таким чином, податкове зобовязання, нараховане контролюючим органом Шосткинською МДПІ відповідачем в апеляційному порядку впродовж десяти календарних днів, наступних за отриманням рішення, не оскаржувалося, тому вважається узгодженим.

Однак сума податкової заборгованості сплачена не була.

На підставі п. 1 та п. 2 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про Державну податкову службу в Україні», державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обовязкових платежів), забезпечують облік платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, платежів.

Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідно до п. 11 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу», органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Станом на день розгляду справи за відповідачем рахується не сплачена заборгованість у розмірі 1380,00 грн як залишок не сплаченої фінансової санкції до Державного бюджету України.

Таким чином, судом достовірно встановлено, що податкова заборгованість відповідачем станом на день розгляду справи не сплачена та складає 1380,00 грн, що підтверджується матеріалами справи та поясненнями представника позивача, тому суд вважає, що вимоги позивача щодо стягнення вказаної суми заборгованості є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Шосткинської міжрайонної державної податкової інспекції до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій задовольнити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ід. номер НОМЕР_5) заборгованість зі сплати фінансових санкцій у розмірі 1380,00 грн (тисяча триста вісімдесят грн 00 коп) на користь Державного бюджету м. Шостка (код платежу - 3021080901) на рахунок № 31112104700012 в ГУДКУ в Сумській області, МФО 837013, код одержувача - 23635250.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складення постанови в повному обсязі та подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя <Текст >Л.М. Опімах

Повний текст постанови складено "02" серпня 2010 р.

<з оригіналом згідно >

<Суддя ><Довідник >