ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
20.07.10Справа №2а-12286/09/2/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Яковлєва С.В., при секретарі Дрягіні В.П.
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Управління Пенсійного фонду України в Нижньогірському районі Автономної Республіки Крим
до фізичної особи підприємця ОСОБА_1
про стягнення 170 грн. заборгованості,
за участю представників:
від позивача не зявився
від відповідача не зявився
Суть спору: Управління Пенсійного фонду України в Нижньогірському районі АР Крим (далі позивач) звернулось до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач) 170 грн. заборгованості зі сплати фінансових санкцій, нарахованих за неподання відомостей до системи персоніфікованого обліку в строки передбачені законодавством.
Позивач явку свого представника у судове засідання, яке відбулось 20.07.2010 року, не забезпечив, 20.07.2010 року від нього надійшло клопотання про розгляд справи за відсутності його представника, у звязку з неможливістю явки.
Відповідач проти позову заперечує, та вважає що він не є страхувальником, та позивачем не доведено порушення відповідачем порядку подачі звітності до органів пенсійного фонду.
Відповідач у судове засідання не зявився про час та дату судового засідання був сповіщений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
Суд, враховуючи клопотання позивача, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості участі його представника у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи його клопотання про неможливість розгляду справи без участі його представника, керуючись ст. 128 КАС України, вважає можливим продовжити розгляд справи на підставі наявних доказів.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідач зареєстрований як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в Управлінні Пенсійного фонду України в Нижньогірському районі АРК за № 21-11-2065.
Принципи, основи та механізм функціонування системи загальнообовязкового державного пенсійного страхування визначені в Законі України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.03р. №1058-IV (далі Закон).
Згідно ст. 1 Закону страхові внески - це кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, яке діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування згідно цього Закону.
Ст. 3 Закону визначає, що Пенсійний фонд і фізичні особи є суб'єктами системи пенсійного забезпечення в Україні.
Відповідно до п.2 ст. 5 Закону виключно цим Законом визначаються порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, а також стягнення заборгованості за цими внесками.
Згідно пункту 6 статті 17 Закону, страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати й сплачувати у встановлений термін й у повному обсязі страхові внески.
Статтею 17 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» № 1058 від 09.07.03 р. (далі Закон) страхувальник зобовязаний подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом.
Частиною 1 статті 21 Закону встановлено, що органи Пенсійного фонду ведуть облік усіх застрахованих осіб та персоніфікований облік надходження страхових внесків, створюють і забезпечують функціонування єдиного державного автоматизованого банку відомостей про застрахованих осіб, здійснюють облік коштів Накопичувального фонду на накопичувальних пенсійних рахунках. Для формування інформаційної бази системи персоніфікованого обліку використовуються відомості, що надходять зокрема від роботодавців.
Підпунктом 1 пункту 1.3 Порядку формування та подання органам Пенсійного фонду України відомостей про застраховану особу, що використовуються в системі загальнообовязкового державного пенсійного страхування затверженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 10.06.2004 року № 7-6 (далі Порядок) передбачено, що страхувальник один раз на рік до 1 квітня поточного року згідно із затвердженим графіком подає до територіального органу Пенсійного фонду за місцем реєстрації комплект документів первинної звітності до системи персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб за попередній рік.
В пункті 5 частини 9 статті 106 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» зазначено, що за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою або подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в разі повторного протягом року такого порушення у розмірі 20 відсотків зазначених сум та не менше 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За несвоєчасне представлення розрахунків сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в строки встановлені Законом відносно відповідача прийнято рішення про застосування штрафних санкцій № 71 від 30.06.2009 року на суму 170 грн.
Рішення про застосування фінансових санкцій отримано відповідачем про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення №2240.
Відповідно до ст. 106 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» суми пені та штрафів, підлягають сплаті страхувальником, банком чи організацією, яка здійснює виплату і доставку пенсій, протягом десяти робочих днів з дня одержання відповідного рішення. При цьому в цей же строк страхувальник, банк чи організація, яка здійснює виплату і доставку пенсій, має право оскаржити зазначене рішення до вищого органу Пенсійного фонду або в судовому порядку з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це відповідного виконавчого органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.
Відповідно до ст. 71 КАС України відповідач не надав доказів оскарження ним вищевказаного рішення, або сплати заборгованості.
Доводи відповідача про те що він не є страхувальником, та про те, що позивачем не доведено порушення відповідачем порядку подання звітності до органів ПФУ, судом до уваги не приймаються з наступних підстав.
Відповідно до п.5 Ст. 14 Закону страхувальниками є застраховані особи, зазначені в пунктах 3 і 4 статті 11 та частині першій статті 12 цього Закону.
Згідно з п.3 Ст.11 Закону загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню підлягають фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, у тому числі ті, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), та члени сімей зазначених фізичних осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності.
Як вбачається з матеріалів справи відповідач є фізичною особою субєктом підприємницької діяльності, який обрав особливий спосіб оподаткування (єдиний податок), тобто він є страхувальником у розумінні п.5 Ст. 14 Закону, а отже зобовязаний надавати звітність до системи персоніфікованого обліку органів пенсійного фонду згідно законодавства.
Згідно п.п.4, п.2, Ст.17 Закону страхувальник зобовязаний подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом.
Відповідно до пп.1 п.1.3 Порядку страхувальник один раз на рік до 1 квітня поточного року надає до територіального органу пенсійного фонду за місцем реєстрації комплект первинної звітності до системи персоніфікованого обліку відомості за попередній рік.
Згідно Акту про встановлене порушення №34 від 13.04.2009 року складеного начальником відділу персоніфікованого обліку та інформаційних систем управління ПФУ в Нижньогірському районі АР Крим СПД ОСОБА_1 не надав відомості до системи персоніфікованого обліку за 2008 рік, чим порушив п.п. 4, п.2, ст.17 Закону України від 09.07.2003 р. №1058-ІV, та п.п.1, 2 Порядку формування та надання органам ПФУ відомостей про застраховану особу яки використовуються у системі загальнообовязкового державного пенсійного страхування.
Тобто, на думку суду, порушення відповідачем встановленого порядку надання звітності до системи персоніфікованого обліку органів пенсійного фонду, доведено позивачем, шляхом надання відповідних письмових доказів по справі.
За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги належить задовольнити у повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2.Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1; ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Управління Пенсійного фонду України в Нижньогірському районі, АР Крим (АР Крим, смт. Нижньогірський, вул. Лісова, 5; р/р 25602010046601, в КРУ ВАТ «Державний ощадний банк України», МФО 324805, ЄДРПОУ 22300369) 170,00 грн. заборгованості зі сплати штрафних санкцій.
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то постанова набирає законної сили через 10 днів з дня отримання особою копії постанови, у разі неподання нею заяви про апеляційне оскарження.
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Яковлєв С.В.