Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 серпня 2022 року м. Київ № 640/4350/20
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Чудак О.М. розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення та виклику учасників справи адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Гелексі» до Національного банку України про визнання протиправною та скасування постанови,
встановив:
21.02.2020 Товариство з обмеженою відповідальністю (далі ТОВ) «Фінансова компанія «Гелексі» звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (далі Нацкомісія) про визнання протиправною та скасування постанови Нацкомісії від 31.01.2020 №34/75/16-5/9-П «Про застосування штрафної санкції за правопорушення, вчинені на ринку фінансових послуг».
В обґрунтування заявлених вимог представником позивача зазначено, що оспорювана постанова прийнята за відсутності факту правопорушення, оскільки запитувану відповідачем у вимозі від 02.12.2019 № 9915/16-8 інформацію було надіслано 12.12.2019 з використанням електронного сервісу офіційного сайту Нацкомісії «Електронна канцелярія», а відтак вона підлягає скасуванню.
Ухвалою судді Окружного адміністративного суду м. Києва Чудак О.М. від 11.03.2020 прийнято позовну заяву ТОВ «Фінансова компанія «Гелексі» до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі за їх позовом. Вирішено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення та виклику учасників справи.
У відзиві на позовну заяву, з достатнім обґрунтуванням на думку суду, щодо строків подання, представник відповідача вказує на відсутність правових підстав для задоволення позовних вимог, зокрема, з огляду на те, що у базі даних вебсайту Нацкомісії наявна інформація про дані, заповнені позивачем в інтерактивній формі сервісу «електрона канцелярія», проте файли, вкладені у відправлення відсутні, що свідчить про вчинення ТОВ «Фінансова компанія «Гелексі» правопорушення, за яке статтею 41 Закону України від 12.07.2001 № 2664-III «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» (далі Закон № 2664-ІІІ).
Представником позивача подано додаткові пояснення у справі.
Отже, дослідивши матеріали справи, оцінивши пояснення, надані учасниками судового процесу, а також докази в їх сукупності, проаналізувавши положення чинного законодавства, суд встановив наступне.
04.12.2019 Нацкомісія надіслала на адресу позивача письмову вимогу від 025.12.2019 № 9915/16-8 (далі - Вимога) щодо надання інформації та документів, у якій виловлено вимогу надати протягом десяти календарних днів з дня отримання цієї вимоги інформацію щодо:
1.1 договорів надання коштів у позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту укладених Товариством, за якими позичальники прострочили виконання зобов`язань (повернення кредиту та сплати процентів) за формою встановленою Додатком № 1;
1.2 зміни редакції внутрішніх правил надання коштів позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту, із наданням підтверджуючих документів (за умови змін протягом листопада 2019 року) або письмове підтвердження, що такі зміни не вносилися;
1.3 зміни редакції примірного договору надання коштів позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту, із наданням підтверджуючих документів (за умови змін протягом листопада 2019 року), або письмове підтвердження, що такі зміни не вносилися;
1.4 зміни порядку (процедури) укладання електронних договорів (за умови змін протягом листопада 2019 року), в якій зазначити чітку послідовність (хронологію) всіх дій щодо укладання електронних договорів, вчинених Товариством та позичальником в інформаційно-телекомунікаційній системі Товариства (далі Алгоритм) з обов`язковим зазначенням часу та дати таких дій та наданням копій електронних документів (повідомлень), що підтверджують такі дії при укладанні договорів, а також - надати копії 10 договорів, що були укладені в період дії такого Алгоритму або письмове підтвердження, що зміни в Алгоритмі не відбувалися.
Зазначену інформацію необхідно подати до Нацкомісії у електронному вигляді з використанням щодо кожного файлу КЕП керівника фінансової установи: пункт 1.1 у форматі xls (за формою встановленою Додатком № 1); пункт 1.2,1.3, 1.4 у форматі pdf.
ТОВ «Фінансова компанія «Гелексі» листом від 12.12.2019 № 12/12-19/02 надало відповідачу пакет документів згідно опису, засобами сервісу офіційного сайту Нацкомісії «Електронна канцелярія» у вигляді архівного файлу Звіт 2019-11-30 на 9915-16-8.rar.р7s з використанням щодо кожного файл КЕП керівника на вимогу від 02.12.2019 № 9915/16-8, а саме:
інформація щодо договорів надання коштів у позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту, за якими позичальники прострочили виконання зобов`язань (повернення кредиту та сплати процентів) станом на 30.11.2019 за формою встановленою Додатком №1, назва файлу - Додаток 1 2019-11- 30.хlsx.р7s, кількість аркушів у файлу 29 859 строк на листі файлу « 30-11-2019»;
лист від 12.12.2019 №12/12-19/01 щодо пунктів 1.2 та 1.3 вимоги від 02.12.2019 № 9915/16-8, назва файлу - лист 12-12-19-01 на 9915- 16-8.pdf.р7s, на 1 арк;
алгоритм та 10 договорів з паспортами кредиту щодо пункту 1.4 вимоги від 02.12.2019 № 9915/16-8, назва файлу пункт 1.4 Алгоритм и 10 Договорів pdf.p7s.
Разом з цим, Нацкомісією 15.01.2020 було складено акт про неподання інформації ТОВ «Фінансова компанія «Гелексі» № 75/16-5/9, у якому зафіксовано, що позивачем на вимогу Нацкомісії від 02.12.2019 № 9915/16-8 письмові документи та інформація не надані, а причини їх ненадання (відсуніть такого документу, відмова у наданні, тощо) не вказано, що свідчить про вчинення позивачем правопорушення, зазначеного у статті 41 Закону № 2664-III у вигляді неподання інформації.
Листом від 17.01.2020 № 449/16-8 Нацкомісія направила позивачу акт від 15.01.2020 № 75/16-5/9 «Про неподання інформації ТОВ «Фінансова компанія «Гелексі», а також повідомлено, зокрема, про те, що розгляд справи про правопорушення відбудеться 31.01.2020 об 10 год.30 хв за адресою: м. Київ, вул. Б. Грінченка, 3.
27.01.2020 позивач листом № 27/01-20/02 направив відповідачу пояснення (заперечення) на розпочате провадження у справі про порушення законів та інших нормативно-правових актів, що регулюють діяльність з надання фінансових послуг, у яких позивачем зазначило, що 12.12.2019 об 15 год. 28 хв. Ним повністю виконано вимогу Нацкомісії від 02.12.2019 № 9915/16-8 шляхом надіслання документів через сервіс відповідача «Електронна канцелярія» із підтверджуючими описами та скірншотами (а.с.22).
Відповідач постановою від 31.01.2020 № 34/75/16-5/9-П «Про застосування штрафної санкції за правопорушення, вчинені на ринку фінансових послуг» застосував до позивача штрафну фінансову санкцію у розмірі 8500, 00 грн з мотивів того, що ТОВ «Фінансова компанія «Гелексі» не надано інформації та копій документів запитуваних у Вимозі, що свідчить про вчинення ТОВ «Фінансова компанія «Гелексі» правопорушення, зазначеного у статті 41 Закону № 2664-III. При цьому у мотивувальній частині постанови відповідача зазначено, що позивачем надано до Нацкомісії лист від 27.01.2020 № 27/01-20/02 (вх.від 28.0.2020 № 719/ФК) з поясненнями та запереченнями на Акт, у якому він стверджує, що інформація, запитувана у Вимозі, була направлена до Нацкомісії через сервіс «Електронна канцелярія» листом «Звіт 2019-11-30 на 9915-16-8.rar.р7s» 12.12.2019 о 15 годині 28 хвилин (далі - Лист 2). Відповідно до інформації, що міститься у Нацкомісії, Лист 2 до Нацкомісії за допомогою сервісу електронної взаємодії офіційного веб-сайту «Електронна канцелярія» не надходив.
ТОВ «Фінансова компанія «Гелексі» не погодившись з постановою відповідача від ід 31.01.2020 № 34/75/16-5/9-П «Про застосування штрафної санкції за правопорушення, вчинені на ринку фінансових послуг» звернулось до суду з цим позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами, суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Загальні правові засади у сфері надання фінансових послуг, здійснення регулятивних та наглядових функцій за діяльністю з надання фінансових послуг встановлює Закон № 2664-III.
Метою цього Закону є створення правових основ для захисту прав та інтересів клієнтів фінансових установ, фізичних осіб - підприємців, які надають фінансові послуги, правове забезпечення діяльності і розвитку конкурентоспроможного ринку фінансових послуг в Україні, правове забезпечення єдиної державної політики у фінансовому секторі України.
Повноваження Нацкомісії, визначені, зокрема у статті 28 Закону № 2664-III, пунктом 12 частини першої якої визначено, що Нацкомісія, у межах своєї компетенції надсилає фінансовим установам та саморегулівним організаціям обов`язкові до виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про фінансові послуги та захист прав споживачів фінансових послуг та вимагає надання необхідних документів.
Згідно із положеннями статті 39 цього ж Закону № 2664-III у разі порушення законів та інших нормативно-правових актів, що регулюють діяльність з надання фінансових послуг, національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, застосовує заходи впливу відповідно до закону.
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, обирає та застосовує заходи впливу на основі аналізу даних та інформації стосовно порушення, враховуючи наслідки порушення та наслідки застосування таких заходів.
Види заходів впливу визначені у статті 40 Закону № 2664-III, пунктом 3 частини першої якого визначено, що Нацкомісія може накладати штрафи в розмірах, передбачених статтями 41 і 43 цього Закону.
Так, Нацкомісія застосовує штрафні санкції за неподання, несвоєчасне подання або подання завідомо недостовірної інформації - у розмірі від 100 до 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (пункт 2 частини першої статті 41 Закону № 2664-III.
Відповідно до частини другої статті 40 Закону № 2664-III порядок та умови застосування заходів впливу встановлюються законами України та нормативно-правовими актами національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг.
Відповідно до пунктів 1, 10 частини першої статті 28, статей 39 - 42 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг», підпунктів 4, 40 пункту 4, пункту 13 Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, затвердженого Указом Президента України від 23 листопада 2011 року № 1070, Нацкомісія розпорядженням 20.11.2012 № 2319 «Про затвердження Положення про застосування Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, заходів впливу за порушення законодавства про фінансові послуги, та визнання такими, що втратили чинність, деяких розпоряджень Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України» затвердила Положення про застосування Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, заходів впливу за порушення законодавства про фінансові послуги (далі - - Положення № 2319), яке визначає порядок провадження у справах про порушення законів та інших нормативно-правових актів, що регулюють діяльність з надання фінансових послуг (далі - справи про правопорушення), механізм прийняття рішень Нацкомісією про застосування заходів впливу та їх оскарження.
Згідно пунктів 1.4 1.8 Положення №2319 заходи впливу застосовуються в порядку, визначеному цим Положенням.
Нацкомісія як колегіальний орган або уповноважені особи Нацкомісія обирають і застосовують заходи впливу на основі аналізу даних та інформації стосовно порушення законодавства про фінансові послуги, враховуючи наслідки порушення та застосування таких заходів.
Нацкомісія, уповноважені та посадові особи Нацкомісія в межах своїх повноважень зобов`язані в кожному випадку виявлення порушення законодавства про фінансові послуги вжити всіх необхідних заходів для документального закріплення факту такого порушення, всебічно, повно та об`єктивно дослідити обставини справи про правопорушення, а також своєчасно прийняти рішення за справою про правопорушення та застосувати передбачені законодавством заходи впливу.
Рішення у справі про правопорушення повинно бути законним та обґрунтованим. Рішення повинно ґрунтуватися лише на тих доказах, які були досліджені під час розгляду справи про правопорушення. Доказами в справі про правопорушення є будь-які фактичні дані, отримані в установленому законом порядку, що свідчать про наявність чи відсутність порушення законодавства про фінансові послуги, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Розгляд справ про правопорушення здійснюється виключно Нацкомісією або уповноваженими особами Нацкмісії у межах своїх повноважень.
Відповідно до пунктів 1.11, 1.12 Положення №2319 посадова особа Нацкомфінпослуг при виявленні порушення законодавства про фінансові послуги, за яке застосовується захід впливу, складає акт про правопорушення.
Належним чином оформлені акт про правопорушення, рішення Нацкомфінпослуг або уповноваженої особи Нацкомфінпослуг про результати розгляду справи про правопорушення вважається надісланим особі, якщо їх надіслано поштою рекомендованим листом з повідомленням про вручення або вручається особисто керівнику чи уповноваженій особі під підпис.
Згідно з пунктом 2.4 рішення про накладення штрафної санкції (штрафу) на особу за правопорушення, вчинені на ринку фінансових послуг, приймається у вигляді постанови уповноваженої особи Нацкомфінпослуг. Постанова повинна містити: дату та номер постанови, місце її складання; прізвище, ім`я та по батькові, посаду уповноваженої особи Нацкомфінпослуг; відомості про особу (повне найменування юридичної особи, місцезнаходження, код за ЄДРПОУ); зміст виявленого порушення законодавства про фінансові послуги; норму законодавства про фінансові послуги, яку порушено особою; розмір застосованої штрафної санкції (штрафу); посилання на дату і номер акта про правопорушення, в якому зафіксовано порушення; рахунок, на який повинна бути перерахована сума штрафу, та строк, протягом якого особа повинна повідомити про це Нацкомфінпослуг; строк, протягом якого особа зобов`язана повідомити Нацкомфінпослуг про добровільне виконання або про відмову від добровільного виконання постанови; посаду, прізвище та підпис уповноваженої особи Нацкомфінпослуг; відбиток печатки Нацкомфінпослуг.
Штрафні санкції (штрафи) накладаються Головою Нацкомфінпослуг та керівниками самостійних структурних підрозділів або особами, які їх заміщують, за напрямами здійснення нагляду за окремими ринками фінансових послуг.
Відповідно до пунктів 4.1 4.3 Положення №2319 провадження у справі про правопорушення є обов`язковою передумовою застосування заходів впливу, передбачених підпунктами 1 - 9 пункту 2.1 розділу ІІ цього Положення.
Виявлені посадовими особами Нацкомфінпослуг факти порушення законодавства про фінансові послуги викладаються в акті про правопорушення із зазначенням доказів (документів, даних та інформації), що підтверджують факт вчинення порушення законодавства про фінансові послуги, та з посиланням на відповідну норму закону та/або іншого нормативно-правового акта. Акт про правопорушення, складений посадовою особою Нацкомфінпослуг, повинен містити документи, дані та інформацію, які підтверджують факт вчинення порушення законодавства про фінансові послуги. Такі документи, дані та інформація долучаються до акта про правопорушення.
Днем початку провадження у справі про правопорушення є дата складання посадовою особою Нацкомфінпослуг акта про правопорушення. Акт про правопорушення складається та підписується в двох примірниках не пізніше 15 робочих днів з дати виявлення порушення законодавства про фінансові послуги.
Згідно із пунктами 4.5, 4.7 4.14 Положення №2319 Нацкомфінпослуг як колегіальний орган приймає рішення про застосування заходів впливу, передбачених підпунктами 1, 2, 4 - 9 пункту 2.1 розділу ІІ цього Положення, протягом 60 календарних днів з дня порушення провадження у справі про правопорушення.
Постанова про накладення штрафних санкцій, передбачених статтею 41 Закону № 2664-III, приймається уповноваженою особою Нацкомфінпослуг протягом 30 календарних днів після отримання нею акта про правопорушення та документів, які стосуються справи про правопорушення.
Акт про правопорушення повинен містити: дату та номер; прізвище, ім`я та по батькові, посаду посадової особи Нацкомфінпослуг, яка склала акт про правопорушення; відомості про особу (повне найменування юридичної особи, місцезнаходження, код за ЄДРПОУ); опис виявленого порушення законодавства про фінансові послуги; норму закону або іншого нормативно-правового акта, який порушено особою; підпис посадової особи Нацкомфінпослуг, яка склала акт про правопорушення; відбиток печатки Нацкомфінпослуг. До акта про правопорушення долучаються пояснення керівника або уповноваженого представника особи, інші документи, що стосуються справи про правопорушення (далі - матеріали про правопорушення).
Примірник акта про правопорушення надсилається особі рекомендованим листом з повідомленням про вручення або вручається особисто керівнику чи уповноваженій особі під підпис не пізніше п`яти днів з дати його складання з повідомленням про дату, час та місце розгляду справи про правопорушення.
Керівник або уповноважений представник особи має право подати на розгляд справи про правопорушення письмові пояснення (заперечення) разом із документами, на яких вони ґрунтуються. Письмові пояснення в обов`язковому порядку долучаються до матеріалів справи про правопорушення.
У випадку розгляду справ про правопорушення, за які передбачено застосування заходів впливу, визначених підпунктами 1, 2, 4 - 9 пункту 2.1 розділу ІІ цього Положення, член Нацкомфінпослуг відповідно до розподілу обов`язків подає матеріали про правопорушення до Нацкомфінпослуг як колегіального органу для розгляду справи про правопорушення. Повідомлення особи про розгляд справи про правопорушення надсилається особі рекомендованим листом з повідомленням про вручення або вручається особисто керівнику чи уповноваженій особі під підпис не пізніше ніж за десять робочих днів до дати розгляду справи про правопорушення.
Уповноважена особа Нацкомфінпослуг при підготовці справи про правопорушення, за яке передбачено застосування заходу впливу, визначеного підпунктом 3 пункту 2.1 розділу ІІ цього Положення, до розгляду повинна, зокрема, перевірити, чи дотримані вимоги законодавства при складанні акта про правопорушення; перевірити своєчасність повідомлення особи про дату, час та місце розгляду справи про правопорушення.
Уповноважена особа Нацкомфінпослуг вирішує питання, передбачені у пункті 4.11 цього розділу, визначає дату, час та місце розгляду справи про правопорушення, про що повідомляється особа рекомендованим листом з повідомленням про вручення не пізніше ніж за п`ять робочих днів до дати розгляду справи про правопорушення або вручається особисто керівнику чи уповноваженій особі під підпис.
Керівник або уповноважений представник особи при розгляді справи про правопорушення має право: знайомитися з усіма матеріалами, які є у справі про правопорушення; бути присутнім при розгляді справи про правопорушення; надавати пояснення (у тому числі письмові), заявляти клопотання по суті виявленого порушення.
Відсутність керівника або уповноваженого представника особи в разі якщо про дату, час та місце розгляду справи про правопорушення він був повідомлений згідно з вимогами пунктів 4.11 та 4.13 цього розділу, не може бути підставою для відкладення розгляду справи про правопорушення.
За результатами розгляду справи про правопорушення Нацкомфінпослуг або уповноважена особа Нацкомфінпослуг приймає одне з таких рішень: про застосування заходу впливу; про закриття справи про правопорушення.
Так, матеріалами справи підтверджено, що спірною постановою від 31.01.2020 № 34/75/16-5/9-П «Про застосування штрафної санкції за правопорушення, вчинені на ринку фінансових послуг» відповідач застосував до позивача штрафну фінансову санкцію у розмірі 8500, 00 грн з мотивів того, що ТОВ «Фінансова компанія «Гелексі» не надано інформації та копій документів запитуваних у Вимозі, що свідчить про вчинення ТОВ «Фінансова компанія «Гелексі» правопорушення, зазначеного у статті 41 Закону № 2664-II.
Разом з цим, судом встановлено, що відповідачем порушено порядок притягнення позивача до відповідальності шляхом прийняття спірної постанови, встановлений Положенням №2319, шляхом невжиття всіх необхідних заходів для документального закріплення факту такого порушення, всебічного, повного та об`єктивного дослідження обставин справи про правопорушення. Так, відповідачем не складено акт про правопорушення, як наслідок, відсутні докази його надіслання позивачу; спірна постанова не містить такого обов`язкового реквізиту, як посилання на дату і номер акта про правопорушення, в якому зафіксовано порушення, а містить лише посилання на акт про неподання інформації, складання якого не передбачено нормами Положення № 2319.
З огляду на викладене, враховуючи те, що провадження у справі про правопорушення здійснено поза межами правового поля під час здійснення всіх необхідних заходів для документального закріплення факту такого порушення, всебічного, повного та об`єктивного дослідження обставин справи про правопорушення та оформлення результатів здійснення таких заходів, що, у свою чергу, нівелює наслідки здійснення провадження у справі про правопорушення у вигляді прийнятої постанови.
При цьому, суд зазначає, що неотримання відповідачем файлів, вкладених у відправлення, надіслане позивачем від 12.12.2019 засобами сервісу офіційного сайту Нацкомісії «Електронна канцелярія» у вигляді архівного файлу Звіт 2019-11-30 на 9915-16-8.rar.р7s з використанням щодо кожного файлу КЕП керівника на вимогу від 02.12.2019 № 9915/16-8 з причин, які безпосередньо не залежали від позивача, таких як зазначає сам відповідач при виникненні мережевих затримок, пов`язаних з передачею/отриманням файлів великого обсягу, свідчить про формальність правопорушення, за яке положеннями пункту 2 частини першої статті 41 Закону № № 2664-III передбачене застосування штрафних санкцій.
Згідно з положеннями статті 244 Кодексу адміністративного судочинства України під час ухвалення рішення суд вирішує, зокрема: 1) чи мали місце обставини (факти), якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються; 2) чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження.
Відповідно до частини другої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно з частинами першою та другою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Згідно положень статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Оцінюючи подані сторонами докази, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень, з урахуванням обставин зазначених вище, суд дійшов висновку, про обґрунтованість позовних вимог та наявність підставі для їх задоволення.
Відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Згідно із платіжним дорученням від 21.02.2020 № 625, яке містяться в матеріалах справи позивач сплатив судовий збір за подання позовної заяви в розмірі 2102, 00 грн, у зв`язку із чим вказана сума підлягає стягненню за рахунок відповідача.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 77, 139, 242-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України,
вирішив:
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Гелексі» до Національного банку України про визнання протиправною та скасування постанови, - задовольнити.
Визнати протиправною та скасувати постанову Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг від 31.01.2020 №34/75/16-5/9-П «Про застосування штрафної санкції за правопорушення, вчинені на ринку фінансових послуг».
Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Гелексі» за рахунок Національного банку України понесені витрати зі сплати судового збору у розмірі 2102,00 грн (дві тисячі сто дві гривни 00 копійок), сплаченого згідно із платіжним дорученням від 21.02.2020 № 625.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України.
Рішення може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення за правилами, встановленими статтями 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Позивач Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Гелексі» (просп. Науки, 50, м. Київ, 03073; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України: 41229318).
Відповідач Національний банк України (01601, місто Київ, вулиця Інститутська, 9, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України: 00032106.
Суддя О.М. Чудак