Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
26 липня 2022 року м. Київ №640/8923/22
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Костенко Д.А., ознайомившись з позовною заявою Державної інспекції архітектури та містобудування України до Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України ОСОБА_1 про визнання протиправною та скасування постанови, зупинення її дії,
в с т а н о в и в:
Позовна заява не відповідає ч. 5 ст. 161 КАС України:
- п. 2, так як не зазначено реєстраційний номер облікової картки платника податків відповідача ОСОБА_1 за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб-громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу);
- п. 4, так як у прохальній частині не зазначено позовних вимог до Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, визначеного окремим відповідачем поряд з головним державним виконавцем ОСОБА_1;
- п. 8, так як не зазначено щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви;
- п. 9, так як не наведено обґрунтування порушення оскаржуваною постановою прав позивача.
Позовна заява не відповідає ч. 6 ст. 161 КАС України, оскільки у ній не зазначено відомостей, які визначені у пункті 2 частини п`ятої цієї статті стосовно представника.
Позовна заява не відповідає ч. 3 ст. 161 КАС України, оскільки до неї не додано документа про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Позовна заява має одночасно майновий характер (вимога про визнання протиправною та скасування постанови) і немайновий характер (вимога про зупинення дії постанови), за які необхідно сплатити судовий збір у загальній сумі 4962 грн. (2481 грн. х 2).
Згідно з ч. 1 ст. 287 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Згідно з п. 1 ч. 2 цієї статті позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Як зазначено представником, копію оскаржуваної постанови від 10.02.2022 ВП №66831261 позивачем отримано 24.02.2022.
Позовна заява надійшла до суду 17.06.2022, з чого вбачається пропуск позивачем 10-денного строку звернення до суду.
До позовної заяви додано заяву про поновлення цього строку, в якій в якості поважної причини пропуску строку заявник посилається на обставину введення на території України воєнного стану.
Лише посилання на введення в Україні з 24.02.2022 воєнного стану не може бути поважною причиною для поновлення строку для звернення до суду з цим позовом без зазна-чення конкретних обставин, які вплинули на своєчасність звернення позивача до суду з цим позовом, та надання відповідних доказів на підтвердження цих обставин.
Позивач не зазначив конкретних обставин, зумовлених введенням воєнного стану, які вплинули на своєчасність подання цього позову, і не надав доказів на їх підтвердження, тому наведені позивачем підстави поновлення строку визнаються судом неповажними.
Згідно з ч. 1 ст. 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Відповідно до ч. 6 ст. 161 КАС у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Згідно з ч. 1 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ч. 1, 2 ст. 169 КАС України, суддя
у х в а л и в:
1. Залишити позовну заяву Державної інспекції архітектури та містобудування України без руху.
2. Встановити позивачу 7-денний строк з дня отримання копії цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду:
а) нової позовної заяви (у тому числі її примірників для інших учасників справи), в якій слід зазначити:
- реєстраційний номер облікової картки платника податків ОСОБА_1 за його наявності або номер і серію паспорта (якщо такі відомості відомі позивачу);
- позовні вимоги до Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України або уточнити суб"єктний склад відповідачів у справі;
- щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви;
- обґрунтування порушення оскаржуваною постановою прав позивача;
- визначені у п. 2 ч. 5 ст. 161 КАС України відомості стосовно представника;
б) доказів сплати на рахунок Окружного адміністративного суду міста Києва судового збору в сумі 4962 грн. (чотири тисячі дев"ятсот шістдесят дві гривні);
в) заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку, надати докази на підтвердження зазначених у заяві обставин.
Попередити, що якщо позивач не усуне недоліків позовної заяви, яку залишено без руху, позовна заява буде повернена йому.
Ухвала про залишення позовної заяви без руху набирає законної сили з моменту її підписання та не може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду.
Суддя Д.А. Костенко