Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
26 липня 2022 року м. Київ № 640/10991/22
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Огурцов О.П., ознайомившись із позовною заявою та доданими до неї матеріалами
Знам`янської сільської ради Березівського району Одеської областідоЗахідного офісу Держаудитслужбипровизнання протиправним та скасування рішення,
В С Т А Н О В И В:
Знам`янська сільська рада Березівського району Одеської області (67211, Одеська область, Березівський район, с. Знам`янка, вул. Лікарняна, 9А, код ЄДРПОУ 04378474) звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Західного офісу Держаудитслужби (79007, м. Львів, вул. Костюшка, 8, код ЄДРПОУ 40479801) про визнання протиправним та скасування рішення.
Пунктом 4 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Відповідно до частини першої статті 25 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об`єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Місцезнаходження позивача, відповідно до тексту позовної заяви та відомостей ЄДРПОУ, є Одеська область, тоді як місцезнаходженням відповідача є Львівська область.
У свою чергу, юрисдикція Окружного адміністративного суду міста Києва розповсюджується виключно на місто Київ як окрему адміністративно-територіальну одиницю.
Суд враховує, що предметом розгляду цієї справи є рішення у сфері публічних закупівель. Однак, до виключної підсудності Окружного адміністративного суду міста Києва, відповідно до статті 27 Кодексу адміністративного судочинства України, належать лише адміністративні справи з приводу оскарження рішень з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель, які прийняті Антимонопольним комітетом України, тоді як предметом розгляду у цій справі є рішення за результатами моніторингу публічної закупівлі, що прийнято територіальним орган Держаудитслужби.
Враховуючи викладене, у даному випадку слід застосовувати загальні правила визначення підсудності, встановлені статтею 25 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Враховуючи, що справу може бути передано як до Одеського окружного адміністративного суду (за місцезнаходженням позивача), так і до Львівського окружного адміністративного суду (за місцезнаходженням відповідача), суд вважає за необхідне передати справу до суду, який є найбільш територіально наближеним до позивача, а саме - до Одеського окружного адміністративного суду.
Керуючись статтями 25, 29, 241-243 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
1. Передати позовну заяву № 640/10991/22 на розгляд до Одеського окружного адміністративного суду за територіальною підсудністю.
2. Передачу справи здійснити не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження даної ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
3. Копію ухвали направити учасникам справи.
Згідно з частиною другою статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Відповідно до частини шостої статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного пунктами 4 - 6 частини першої цієї статті, суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено.
Суддя О.П. Огурцов