Постанова № 10595507, 29.04.2009, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.04.2009
Номер справи
2-а-3845/09/2270/5
Номер документу
10595507
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

справа №2-а-3845/09/22 70/5/копія

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

« 29» квітня 2009 року м. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд:

в складі: Головуючого-судді Лабань Г.В.

при секретарі: Вересняк А.А.

за участю прокурора - Шкадько В.В.

представника позивача - Ковальчука В.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом: №2-а-3845/09/2270/05. Старокостянтинівського міжрайонного прокурора в інтересах держави та органу державного управління, який її уособлює - Управління Пенсійного фонду України в Старокостянтинівському районі до товариства з обмеженою відповідальністю « Цегла Хмельниччини» про стягнення недоїмки по страхових внесках в сумі 13104 грн. 40 коп., -

встановив:

Старокостянтинівський міжрайонний прокурор в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Старокостянтинівському районі звернувся в суд з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю « Цегла Хмельниччини» про стягнення недоїмки по страхових внесках в сумі 13104 грн. 40 коп.

Станом на 26.03.2009 року заборгованість за жовтень-листопад 2008 року зі сплати страхових внесків складає - 13104 грн. 40 коп., яка складається із страхових внесків - 12359 грн. 84 коп. за розділом І картки особового рахунку ( 32 %), та страхових внесків за розділом 1 картки особового рахунку ( 1 - 5 %) - 744 грн. 56 коп.

Враховуючи викладене, позивач просить стягнути з відповідача на користь Управління Пенсійного фонду України в Старокостянтинівському районі заборгованість в повному обсязі та видати виконавчий лист.

Представник прокуратури в судове засідання з'явився, позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити.

Представник позивача в судовому засіданні підтримав свої позовні вимоги, просив стягнути заборгованість в сумі 13104 грн. 40 коп.

Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, в судове засідання нез"явився, хоча про дату, час, місце судового засідання повідомлений належним чином. Від відповідача не поступило повідомлення про причини неявки та не надійшло заяви про розгляд справи у його відсутності.

Судом явка відповідача в судове засідання не визнавалася обов'язковою. За таких обставин, з врахуванням думки позивача, суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача на підставі наявних доказів.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає, що позовна заява підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідач - відповідно до ст.ст. 14, 15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» є платником страхових внесків до Пенсійного фонду України.

За змістом статті 17 вказаного Закону на платника страхових внесків покладені обов'язки щодо нарахування, обчислення і сплати страхових внесків в повному обсязі в установлені строки. Згідно ч.6 ст. 20 цього ж Закону, страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим періодом для відповідача у відповідності з абз.2 ч.6 ст.20 та п.1 ст. 14 названого Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» є календарний місяць.

Відповідно до розрахунків суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що складені та підписані відповідачем, загальна сума заборгованості по страхових внесках складає 13104 грн. 40 коп. Вказані внески відповідачем не сплачено надень розгляду справи.

Тому, заборгованість по сплаті страхових внесків станом на 26.03.2009 року складає - 13104 грн. 40 коп. Наявність зазначеної заборгованості підтверджується Карткою особового рахунку товариства з обмеженою відповідальністю « Цегла Хмельниччини» та копіями розрахунків суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за 10 та 11 місяці 2008 року.

У відповідності з вимогами ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються в судовому порядку.

Позивачем відповідно до вимог статті 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", направлена вимога, яка на момент подання адміністративного позову не задоволена та відповідачем у встановленому законом порядку не оскаржувалася, а відтак є чинною та такою, що обґрунтовує факт узгодження недоїмки і є підставою для задоволення вимог позивача.

Відповідно до абзацу 8 пункту З статті 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" у разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки.

Відповідно до вимог ст.21 Конституції України та п.2 ст.5, ст.36-1 Закону України "Про прокуратуру", на органи прокуратури покладено представництво інтересів держави при наявності порушень або загрози порушень економічних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою. В даному випадку Управління Пенсійного фонду України в Старокостянтинівському районі є органом держави, уповноваженим на виконання функцій держави щодо контролю за сплатою внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Враховуючи викладене, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги слід задоволити в повному обсязі.

Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.

Керуючись, Законом України " Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", ст.ст.71, 158-163, 170, 186, 254 - 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов - задоволити.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю « Цегла Хмельниччини» ( що знаходиться за адресою: 31134 Хмельницька область, Старокостянтинівський район, с Красносілка, код ЄДРПОУ 35820774) на користь Управління Пенсійного фонду України в Старокостянтинівському районі Хмельницького ( що розташований за юридичною адресою: 31100 Хмельницька область, м. Старокостянтинів, вул. Маршала Красовського, 4 код 14150074 МФО 375166) заборгованость по внесках в розмірі 13104 грн. 40 коп.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у не повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.