ПОСТАНОВА
Іменем України
28 січня 2009 року Справа 2а-60/09
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді Ушакова Т.С.
при секретарі судового засідання Бсауловій Т.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до Луганського обласного
комунального спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства
„Луганськтеплокомуненерго" про стягнення суми економічних санкцій,
За участю сторін:
від позивача: Харченко О.О., за довіреністю № 34-03/2178 від 13.05.2008 року,
від відповідача: не з'явився,
ВСТАНОВИВ:
У січні 2008 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до Луганського обласного комунального спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства „Луганськтеплокомуненерго" про стягнення суми економічних санкцій у розмірі 35467, 95 грн.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги, просив суд їх задовольнити, дав пояснення щодо суті позовних вимог.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, причин неявки суду не повідомив, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлявся.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи та дослідивши докази, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що Державною інспекцією з контролю за цінами в Луганській області у період з 08.10.2007 по 15.10.2007 проводилась перевірка Марківської експлуатаційної дільниці ЛОКСТП «Луганськтеплокомуненерго» з питань дотримання порядку встановлення та застосування цін на послуги з теплопостачання, за результатами якої складено акт від 15.10.2007 року № 09240.
Відповідно до акту від 15.10.2007 року за № 09240 встановлено, що підприємством порушено порядок формування та застосування цін, а саме: за жовтень 2006 року завищено вартість послуг з централізованого опалення для населення та бюджетних установ, при наданні послуги не в повному обсязі, за березень-квітень 2007 року завищено вартість послуг з централізованого опалення для бюджетних організацій та інших споживачів, через стягнення плати за послуги у розрахунку за 1 м.кв. опалювальної площі, замість фактично спожитого тепла за Гкал, з урахуванням середньодобової температури повітря.
Згідно п. 23 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 року № 630, у разі надання послуг не в повному обсязі, відхилення їх кількісних і якісних показників від нормативних, виконавець здійснює перерахунок розміру плати за фактично надані послуги згідно з додатком до цих Правил та виплачує споживачеві компенсацію за перевищення встановлених строків проведення аварійно-відбудовних робіт відповідно до методики, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.
Згідно з п. 5 ч. 1 ст. 20 Закону України „Про житлово-комунальні послуги" споживач має право на зменшення розміру плати за надані послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості в порядку, визначеному договором або законодавством.
Згідно п. 6 ч.2 ст. 21 Закону виконавець зобов'язаний розглядати у визначений законодавством термін претензії та скарги споживачів і проводити відповідні перерахунки розміру плати за житлово-комунальні послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості.
Відповідно до ст. 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» вся необгрунтовано одержана підприємством сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін, підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства. Крім того, стягується штраф у двократному розмірі необгрунтовано одержаної виручки.
19.10.2007 рішенням Держінспекціі з контролю за цінами в Луганській області № 186 за вказане порушення на підставі статті 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» застосовані економічні санкції у розмірі 35467, 95 грн., які складаються з:
- штрафу в сумі 23645, 30 грн.;
- вилучення необгрунтовано одержаної виручки в сумі 11822, 65 грн.
23.10.2007 рішення від 19.10.2007 № 186, претензія від 22.10.2007 №186 і припис від 22.10.2007 № 34-08/4187 були направлені на адресу відповідача, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Приймаючи до уваги те, що матеріалами справи підтверджено правомірність застосування економічних санкцій, позовні вимоги визнаються обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись ст. ст. 17, 87, 89, 94, 98, 158 -163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Луганського обласного комунального спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства „Луганськтеплокомуненерго" економічні санкції в сумі 35467, 95 грн. на користь Державного бюджету України, код виду платежу 21081100, МФО 804013, одержувач: Держбюджет Марківського району, код 24046892, р/р31 118106700188.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.