ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
_______________
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"10" жовтня 2007 р. Справа №8/6416-А
за позовом Хмельницького транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління у Хмельницькій області
до приватного підприємця ОСОБА_1м. Хмельницький
про стягнення 1360 грн.
Суддя
Представники:
від позивача Савченко В.А. - представник за довіреністю;
від відповідача не з'явився.
Суть спору: прокурор в інтересах позивача звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача 1360,00 грн. штрафних санкцій, застосованих згідно постанови № 027386 та № 027571 від 24.08.2006р. та від 25.09.06р. відповідно за порушення законодавства про автомобільний транспорт. В обґрунтування посилається на вимоги Закону України „Про автомобільний транспорт” (ст.60) та Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті , затверджено постановою КМУ від 08.11.2006р.
Відповідач, повноважного представника для участі у засіданні суду не направив, витребуваних документів не подав, про причини поважності своєї неявки суд не повідомив.
Розглядом матеріалів справи встановлено наступне:
ОСОБА_1зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності -фізична особа.
19 травня 2006 року працівниками територіального управління Головної державної інспекції відносно відповідача була проведена перевірка та складений протокол № 001970 про порушення законодавства про автомобільний транспорт, а саме здійснення перевезення пасажирів без надання місць для сидіння.
Постановою № 027386 від 24.08.2006р. у відповідності до абз. 11 ч.1 ст. 60 Закону України „Про автомобільний транспорт” (в редакції Закону від 23.02.2006р.) до позивача застосовано 680,00 грн. фінансових санкцій.
16 вересня 2006 року працівниками територіального управління Головної державної інспекції відносно відповідача була проведена перевірка та складений протокол № 002094 про порушення законодавства про автомобільний транспорт, а саме здійснення перевезення пасажирів без надання місць для сидіння.
Постановою № 027571 від 25.09.2006р. у відповідності до абз. 11 ч.1 ст. 60 Закону України „Про автомобільний транспорт” (в редакції Закону від 23.02.2006р.) до позивача застосовано 680,00 грн. фінансових санкцій.
Досліджуючи надані сторонами докази, аналізуючи наведені міркування та заперечення, оцінюючи їх в сукупності, судом враховується наступне.
Відповідно до ч.2 ст.124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Законом України „Про автомобільний транспорт” №2344-ІІІ від 05.04.2004р. (із мінами та доповненнями, внесеними Законом України „Про внесення змін до Закону України „Про автомобільний транспорт” від 23.02.2006р. №3492-IV) -надалі Закон передбачено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок (ст. 6) Державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт здійснює урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті .
Контрольно-наглядові функції у сфері автомобільного транспорту загального користування покладено на Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті та її територіальні органи, що визначено Положеннями про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті ( затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004р. №1190 ) та про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті ( затверджено Наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 14.12.2005р. №888)
Стаття 39 Закону передбачено, що автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення, зокрема документами на перевезення пасажирів автобусами для власних потреб для автомобільного перевізника є документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, список пасажирів, яких перевозять, завірений підписом перевізника та печаткою, інші документи, передбачені законодавством України.
Відповідно до абз. 11 ч. 1 ст. 60 Закону за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції, в тому числі за експлуатацію легкового автомобіля облаштованого як таксі без наявності ліцензійної картки - штраф у розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Процедура здійснення державного контролю на автомобільному транспорті регулюється Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті. Перевірка відповідача здійснювалась у відповідності до Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті загального користування ( затвердженого постановою КМУ від 29.01.2003р. №143 )
Як вбачається з протоколу № 001970 від 10.08.2006р. під час перевірки транспортного засобу транспортного засобу, що належить приватному підприємцю ОСОБА_2., встановлено, що перевезення пасажирів в автомобілі здійснювалось без надання місць для сидіння чим порушено ст. 39 Закону України „Про автомобільний транспорт”.
Як вбачається з протоколу № 002094 від 16.09.2006р. під час перевірки транспортного засобу транспортного засобу, що належить приватному підприємцю ОСОБА_2., встановлено, що перевезення пасажирів в автомобілі здійснювалось без надання місць для сидіння чим порушено ст. 39 Закону України „Про автомобільний транспорт”.
За результатами протоколів, за порушення законодавства про автомобільний транспорт начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області винесено постанови: № 027386 та № 027571 від 24.08.2006р. та від 25.09.06р. відповідно про застосування до відповідача у відповідності до абз. 11 ст.60 Закону фінансових санкцій в загальній сумі 1360,00 грн.
Відповідач доказів, які б спростовували встановлені позивачем факти порушень, не подав. При цьому судом враховується те, що, дії позивача під час проведення перевірок та складання протоколів, постанов № 027386 від 24.08.2006р. та № 027571 від 25.09.06р. відповідно про застосування фінансових санкцій не оскаржені та не скасовані, доказів про сплату 1360,00 грн. штрафних санкцій відповідачем суду не подано.
За таких обставин, позовні вимоги про стягнення з відповідача 1360,00 грн. штрафних санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 6, 14, 71, 86, 94, 104, 158-163, 167, 254-259, п.п.3,6-7 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Позов Хмельницького транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління у Хмельницькій області до приватного підприємця ОСОБА_1м. Хмельницький про стягнення 1360,00 грн. штрафних санкцій задоволити.
Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1( м. АДРЕСА_1, код НОМЕР_1) на користь Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління у Хмельницькій області ( в доход державного бюджету України, на рахунок № 31118106600006 в УДК у Хмельницькій обл.., код ЄДРПОУ 23565207, МФО 815013, код платежу 23030300) 1360,00 грн. штрафних санкцій.
Згідно ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції. Згідно ст. 254 КАСУ Постанова, якщо інше не встановлено КАСУ, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя