Постанова № 1059201, 13.07.2007, Господарський суд Хмельницької області

Дата ухвалення
13.07.2007
Номер справи
21/3953-а
Номер документу
1059201
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98

_______________

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

"13" липня 2007 р. Справа № 21/3953-А

за позовом Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому

до Приватного підприємця ОСОБА_1м. Хмельницький

про стягнення 1415,50 грн.

Суддя Огороднік К.М. Секретар судового засідання Козій Т.М.

Представники сторін:

від позивача - Кундиловська М.М. - за довіреністю від 20.06.2007 року.

від відповідача - не з'явився

Позивач у позовній заяві та представник в судовому засіданні просять стягнути з відповідача фінансові санкції в розмірі 1415,50 грн. згідно рішення від 13.02.2006 року, застосовані за порушення ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Відповідач, повідомлений належним чином про розгляд справи, заперечень на позов не наддав, представника для участі у судовому засіданні не направив.

Розглядом поданих матеріалів справи встановлено наступне.

Внаслідок проведеної працівниками ДПА у Хмельницькій області на підставі направлень № 33, № 36 від 31.01.2006 року перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу відповідача були виявлені порушення п.п. 1, 2, 9, 10, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме, невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів денного звіту на суму 57,00 грн.; відсутність фіскального звіту та контрольної стрічки № 411; не забезпечено режим попереднього програмування по назві товару; відсутній торговий патент; відсутній договір на технічне обслуговування реєстратора розрахункових операцій та записи в розділі 4 про технічне обслуговування чим порушений порядок опломбування реєстратора розрахункових операцій; не проведена розрахункова операція через реєстратор розрахункових операцій; проведена реалізація алкогольних напоїв без відповідної ліцензії.

Результати перевірки зафіксовані в акті № 014/000393/23-212/232 від 02.02.2006 року з відповідними додатка ми.

На підставі акту перевірки позивачем прийнято рішення № 0001222303/0/394 від 13.02.2006 року про застосування до відповідача фінансових санкцій в розмірі 1415,50 грн.

У зв'язку з непогашенням штрафу в добровільному порядку позивачем подано позов до суду.

Досліджуючи надані докази, фактичні обставини справи, оцінюючи доводи та заперечення сторін, судом до уваги приймається наступне.

Згідно ст. 10 Закону України „Про держану податкову службу в Україні”, із змінами і доповненнями, передбачено, що до функцій державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних держаних податкових інспекцій віднесено здійснення в межах своїх повноважень контролю за законністю валютних операцій, додержанням установленого порядку розрахунків із споживачами з використанням електронних контрольно-касових апаратів, товарно-касових книг, лімітів готівки в касах та її використанням для розрахунків за товари, роботи і послуги, а також за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій, патентів, інших спеціальних дозволів на здійснення деяких видів підприємницької діяльності.

Статтею 11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” передбачено право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України. Фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені накладені (застосовані) органами державної податкової служби України, сплачуються платниками податків добровільно або стягуються в судовому порядку.

Обов'язки суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг встановлені ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.

Згідно статті 15 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, із змінами і доповненнями контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України. При цьому згідно статті 17 цього Закону за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції. Згідно ст. 22 зазначеного Закону у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність. Відповідно до ст. 25 вищезазначеного Закону суми фінансових санкцій підлягають перерахуванню суб'єктами господарювання до Державного бюджету у десятиденний термін з дня прийняття рішення про застосування фінансових санкцій.

Відповідач в добровільному порядку не сплатив суму штрафних санкцій. Будь-яких доказів, які б спростовували факти вказані в акті перевірки, відповідачем всупереч ч. 1 ст. 71 КАС України суду не надано.

Натомість, позивачем надано всі необхідні докази, що підтверджують виявлені факти порушень позивачем, співрозмірність та обгрунтованість застосованих штрафних санкцій.

При цьому судом враховується, що рішення № 0001222303/0/394 від 13.02.2006 року про застосування до відповідача фінансових санкцій в розмірі 1415,50 грн. останнім у судовому порядку не оскаржено, відповідно не скасовано.

Враховуючи вищенаведені обставини позов належить задоволити повністю.

Керуючись ст.ст. 6, 14, 71, 86, 104, 105, 158-163, 167, 254-255, п. 6 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, СУД

ПОСТАНОВИВ:

Позов Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому до Приватного підприємця ОСОБА_1м. Хмельницький про стягнення 1415,50 грн. фінансових санкцій задоволити.

Стягнути з Приватного підприємця ОСОБА_1м. АДРЕСА_1, код НОМЕР_1) на користь Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому (вул. Театральна, 12, код 21324474) фінансові санкції в розмірі 1415,50 грн. (одна тисяча чотириста п'ятнадцять гривень 50 коп.).

Згідно ст.ст. 185-186 КАС України сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до апеляційного суду через суд першої інстанції.

Згідно ст. 254 КАС України Постанова, якщо інше не встановлено КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя К.М. Огороднік

Віддрук. 3 прим. :

1 - до справи, 2 - позивачу, 3 - відповідачу.