Ухвала суду № 105849225, 03.06.2022, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
03.06.2022
Номер справи
826/2778/14
Номер документу
105849225
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А

03 червня 2022 року м. Київ № 826/2778/14

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Шулежко В.П., розглянувши клопотання Міністерства юстиції України про поновлення процесуального строку на подання відзиву на позовну заяву,

В С Т А Н О В И В:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 (далі - позивач) з позовом до Міністерства юстиції України (далі - відповідач) про визнання протиправними дій, визнання незаконним та скасування наказу, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, моральної шкоди та компенсації, пов`язаної з участю у судових засіданнях.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 24.01.2022 прийнято адміністративну справу до провадження та призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

Вказаною ухвалою встановлено відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня отримання ухвали подати відзив на позовну заяву з урахуванням заяви про зміну предмета позову.

Представником відповідача подано до суду відзив на позовну заяву, в якому просить поновити строк на подання відзиву, обґрунтовуючи тим, що у зв`язку із введенням воєнного стану в Україні відповідач був позбавлений права на своєчасне подання відзиву з незалежних від нього причин.

Відповідно до частини першої статті 121 КАС України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.

Згідно з частиною четвертою цієї статті одночасно із поданням заяви про поновлення процесуального строку має бути вчинена процесуальна дія (подана заява, скарга, документи тощо), стосовно якої пропущено строк.

З урахуванням викладеного вище, суд зазначає, що процесуальний строк, може бути поновлений чи продовжений за наявності поважних причин. При цьому, поважними за змістом статті 121 КАС України визнаються обставини, які є об`єктивно непереборними та не залежать від волевиявлення сторони і пов`язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення сторонами у справі процесуальних дій.

Як вбачається з матеріалів справи, копію ухвали суду від 24.01.2022 відповідач отримав 14.02.2022. Тобто, останнім днем строку подання відзиву на позов є 02.03.2022.

Водночас, відзив на позовну заяву відповідачем подано лише 24.05.2022.

Разом з тим, суд бере до уваги, що Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» введено в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.

Указом Президента України від 14.03.2022 №133/2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» постановлено про часткову зміну статті 1 Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ, продовжити строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 26 березня 2022 року строком на 30 діб, тобто, до 25 квітня включно.

Указом Президента України від 18.04.2022 №259/2022 продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 25 квітня 2022 року станом на 30 діб, у зв`язку з триваючою широкомасштабною збройною агресією Російської Федерації проти України.

З матеріалів справи вбачається, що відповідачем через систему «Електронний суд» 09.03.2022 подавалось клопотання про продовження строку на подання відзиву до закінчення воєнного стану в Україні.

Враховуючи викладене, оскільки строк на подання відзиву пропущений з об`єктивних причин, які не залежали від відповідача, з метою повного та всебічного встановлення обставин справи, дотримання принципу змагальності сторін, суд приходить до висновку про необхідність поновити відповідачу строк на подання відзиву на позовну заяву.

Керуючись статтями 121, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

У Х В А Л И В:

Клопотання відповідача про поновлення процесуального строку на подання відзиву на позовну заяву задовольнити.

Поновити відповідачу процесуальний строк на подання відзиву на позовну заяву.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя В.П. Шулежко

Часті запитання

Який тип судового документу № 105849225 ?

Документ № 105849225 це Ухвала суду

Яка дата ухвалення судового документу № 105849225 ?

Дата ухвалення - 03.06.2022

Яка форма судочинства по судовому документу № 105849225 ?

Форма судочинства - Адміністративне

Я не впевнений, що мені підходить повний доступ до системи YouControl. Які є варіанти?

Ми зацікавлені в тому, щоб ви були максимально задоволені нашими інструментами. Для того, щоб упевнитись в цінності і потребі системи YouControl саме для вас - замовляйте безкоштовну демонстрацію продукту. Також можна придбати доступ на 1 добу за 680 гривень.
Детальна інформація про ліцензії та тарифні плани.

В якому cуді було засідання по документу № 105849225 ?

У чому перевага платних тарифів?

У платних тарифах ви отримуєте іформацію зі 180 джерел даних, у той час як у безкоштовному - з 22. Також у платних тарифах доступно більше розділів даних та аналітичні інструменти миттєвої оцінки компаній, ФОП, та фізосіб.
Детальніше про різницю в доступах на сторінці тарифів.

Інформація про судове рішення № 105849225, Окружний адміністративний суд міста Києва

Судове рішення № 105849225, Окружний адміністративний суд міста Києва було прийнято 03.06.2022. Форма судочинства - Адміністративне, форма рішення - Ухвала суду. На цій сторінці ви зможете знайти ключові відомості про це судове рішення. Ми забезпечуємо зручний та швидкий доступ до поточних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі останніх судових прецедентів. Наша база даних містить повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам швидко знаходити ключові відомості.

Судове рішення № 105849225 відноситься до справи № 826/2778/14

Це рішення відноситься до справи № 826/2778/14. Фірми, які зазначені в тексті цього судового документа:


Наша платформа підтримує пошук за різними критеріями, такими як регіон або назва суда. Також у персональному кабінеті є можливість детального налаштування, що суттєво прискорює процес пошуку відомостей. Це дозволяє продуктивно заощаджувати ваш час при отриманні необхідної інформації з реєстру судових рішень та інших офіційних джерел.

Попередній документ : 105849224
Наступний документ : 105849226