Єдиний державний реєстр судових рішень 11.08.2022 Єдиний унікальний № 371/622/22
провадження № 3/371/333/22
Миронівський районний суд Київської області
ЄУН 371/622/22
Провадження № 3/371/333/22
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 серпня 2022 року м. Миронівка
Суддя Миронівського районного суду Київської області Поліщук А.С., розглянувши протокол про адміністративне правопорушення від 05 липня 2022 року №106/32-00-07-01-03-34, складений за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, відносно ОСОБА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , голови правління ПРАТ «МХП», юридична адреса підприємства: 08801, Київська область, м. Миронівка, вул. Елеваторна, буд. 1 та додані до протоколу матеріали,
В С Т А Н О В И В :
Відносно ОСОБА_1 05 липня року головним державним інспектором відділу податкового аудиту позапланових документальних перевірок Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків ОСОБА_2 складено протокол № 106/32-00-07-01-03-34, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 163-1 КУпАП.
Відповідно до протоколу: «складено акт від 18 лютого 2022 року № 79/32-00-0701-03-27/25412361, Підприємством листом від 07 червня 2022 року № 243 надані заперечення до акту перевірки. У до пп. 86.7 ст. 86 Податкового кодексу України на адресу ПРАТ «МХП» (код за ЄДРПОУ 2541361) листом від 14 червня 2022 року № 1393/6/32-00-07-01-08 направлено повідомлення про місце і час розгляду заперечень. Представники платника податків на розгляд матеріалів перевірки не з`явились, у зв`язку з чим матеріали перевірки були розглянуті постійною комісією Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків з розгляду заперечень та пояснень до актів перевірок за відсутності представників платника податків 22 червня 2022 року. За результатами розгляду наданих заперечень комісією Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків з розгляду заперечень та пояснень до актів перевірок переглянуті висновки за актом перевірки та зроблено висновок, що платником завищено суму, що підлягає бюджетному відшкодуванню, на рахунок платника у банку на 1216845 грн., чим порушено п. 200.1, абз. «б» п. 200.4 ст. 200 розподілу V Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року за № 2755-VІ (зі змінами) та завищено суму від`ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду на 3782070 грн., чим порушено п. 200.1, абз. «в» п. 200.4 ст. 200 розподілу V Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року за №2755-VІ (зі змінами). Результати розгляду заперечень направлені платнику листом від 27 червня 2022 року №2169/7/32-00-07-01-03, за що встановлена адміністративна відповідальність, передбачена ч. 1 ст. 163-1 КУпАП».
У судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, про день та час розгляду справи повідомлявся належним чином, причини неявки суду не відомі.
Згідно з п. 3 ч. 1ст. 278 КУпАПорган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання про те, чи правильно складено протокол про адміністративне правопорушення, чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду.
Згідно з ч. 2 ст. 256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
Відповідно до ч. 3 ст. 256 КУпАП у разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
Згідно з ч. 2ст. 254 КУпАПпротокол про адміністративне правопорушення складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Вищевказаний протокол не містить підпису ОСОБА_1 про вручення йому протоколу. В протоколі також відсутній запис про те, що він відмовився від підписання протоколу, як того вимагає ч. 3 ст. 256 КУпАП.
Таким чином, в супереч вимогам ч. 2 ст.254та ч. 3 ст.256 КУпАПпротокол про адміністративне правопорушення не вручений особі, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Крім того, ч. 4ст. 256 КУпАПпередбачено обов`язок особи, що складає протокол, роз`яснити особі, яка притягається до адміністративної відповідальності її права і обов`язки, передбаченіст. 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Вищезазначений протокол не містить відмітки про роз`яснення ОСОБА_1 його прав, передбачених ч. 4ст. 268 КУпАП.
Відповідно дост. 7 КУпАПніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
За таких обставин, з огляду наст. 7 КУпАПта ч. 2ст. 19 Конституції України, суддя приходить до висновку, що протокол складений з порушенням права на захист та не відповідає вимогам ч. 2 ст.254, ст.256та ч. 4 ст.268 КУпАП, а отже не може братися до уваги при розгляді справи про адміністративне правопорушення.
Вищенаведені недоліки, допущені при складанні протоколу про адміністративне правопорушення, унеможливлюють здійснення всебічного, повного і об`єктивного з`ясування всіх обставин справи як того вимагаєст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, тому неможливо піддати ОСОБА_1 заходу впливу в зв`язку із адміністративним правопорушенням у порядку, встановленому законом.
Відповідно дост. 284 КУпАПпо справі про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить одну з таких постанов: про накладення адміністративного стягнення чи про закриття справи.
Оскільки накласти стягнення на ОСОБА_1 неможливо у зв`язку із вищенаведеними обставинами, то суддя приходить до висновку про необхідність винесення постанови про закриття провадження по справі.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. ст. 7, 252, 254, 256, 268, 278, 283 - 285 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В :
1. Провадження у справі про адміністративне правопорушення щодо вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП закрити.
2. Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення до Київського апеляційного суду.
3. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя підпис А.С. Поліщук
ЗГІДНО З ОРИГІНАЛОМ
Суддя А.С. Поліщук