Постанова № 10568280, 12.07.2010, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.07.2010
Номер справи
2а-4613/10/1270
Номер документу
10568280
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №6.19

ПОСТАНОВА

Іменем України

12 липня 2010 року Справа № 2а-4613/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: Головуючого: Ковальової Т.І.

при секретарі: Ворошило О.Є.

За участю сторін:

Прокурор-заявник:                     не з’явився

від позивача:                               Богачова А.С.

від відповідача:                     не з’явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали за адміністративним позовом прокурора м. Луганська в інтересах Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства «Перевальське ремонтно-транспортне підприємство» про стягнення суми штрафної санкції у розмірі 850 грн., -                                         

В С Т А Н О В И В :          

          11 червня 2010 року прокурор м. Луганська в інтересах Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернувся до суду з позовною заявою до відкритого акціонерного товариства «Перевальське ремонтно-транспортне підприємство» про стягнення суми штрафної санкції у розмірі 850 грн.

Прокурор заявник в судове засідання не з’явився, причин неявки суду не повідомив.

Представник позивача в судове засідання з’явився, позовні вимоги підтримав у повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не з’явився, причин неявки суду не повідомив, про час та дату судового засідання був повідомлений належним чином, у зв’язку з чим суд розглядає справу за наявними матеріалами справи.

Суд, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи та дослідивши докази, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що ВАТ «Перевальське ремонтно-транспортне підприємство» порушило вимоги ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" та вимоги Положення "Про розкриття інформації емітентами цінних паперів", затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1591 від 19.12.2006р., зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2007р. за № 97/13364 (далі - Положення).

Відповідно до вимог гл. 7 розділу V Положення розкриття річної інформації шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії здійснюється у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним.

Річну інформацію за 2008 рік в зазначений термін ВАТ «Перевальське ремонтно-транспортне підприємство» надано не було.

Таким чином, виданні ВАТ «Перевальське ремонтно-транспортне підприємство» при розкритті річ ної інформації за 2008 рік порушило вимоги п. 4 ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" та гл. 7 розділу V Положення в частині розкриття річної інформації в загальнодоступній інфор маційній базі даних Комісії.

Такі дії виданні ВАТ «Перевальське ремонтно-транспортне підприємство» підпадають під правопо рушення, відповідальність за яке передбачена п. 6 ч. 1 ст. 11 Закону України "Про державне регулю вання ринку цінних паперів в Україні" (із змінами, внесеними згідно із Законом № 801-VІ від 24.12.2008р. "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за правопорушення на ринку цінних паперів") - нерозміщення інформації в загальнодоступній інформа ційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

У зв'язку з цим, керуючись ст.ст. 9, 11, 12 Закону України "Про державне регулювання ринку і цінних паперів в Україні", 20.07.2009 року начальником ЛТУ ДКЦПФР у відношенні виданні ВАТ «Перевальське ремонтно-транспортне підприємство» була винесена постанова № 328-ЛУ про накладення сан кції за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 850,00 (вісімсот п'ятдесят) гривень (а.с. 9).

Зазначену суму необхідно було перерахувати в дохід Державного бюджету України на розрахун ковий рахунок Управління Держказначейства в Луганській області протягом 15 днів з дня отримання постанови. Копії платіжних документів - направити до ЛТУ ДКЦПФР.

Відповідно до п. 1 Положення про Державну комісію з цінних паперів та фондового ринку, затвердженого Указом Президента України від 05.03.2004 року № 280/2004, Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним ста тусом, підпорядкованим Президентові України і підзвітним Верховній Раді України.

Відповідно до Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Украї ні" та Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та за стосування санкцій, затверджених Наказом ДКЦПФР № 2 від 09.01.97р. (у редакції рішення ДКЦПФР від 13.02.2001 № 27, Луганське територіальне управління ДКЦПФР здійснює державний контроль за дотриманням вимог законодавства на ринку цінних па перів. При виявленні фактів порушень законодавства про цінні папери уповноваженні особи ЛТУ ДКЦПФР складають акти про правопорушення на ринку цінних паперів, які у подальшому є під ставою для винесення постанов про накладання штрафних санкцій.

Законом України "Про джерела фінансування органів державної влади" від 30.06.1999 року визначено, що грошові стягнення за правопорушення в повному обсязі зараховуються до Держав ного бюджету України (п.2 ст.4). Тому ненадходження сум штрафів спричиняє шкоду держбю джету та інтересам держави.

Постанова про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у встановленому законодавством порядку не оскаржувалась. Копій платіжних документів, що підтверджу ють виконання постанови, до ЛТУ ДКЦПФР не надходило, що свідчить про несплату суми штрафи в Держбюджет.

Таким чином, суд вважає позовні вимоги обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

          Керуючись ст.ст.2, 112, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, Законом України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Украї ні", -

П О С Т А Н О В И В:

Позов прокурора м. Луганська в інтересах Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку задовольнити повністю.

          Стягнути з відкритого акціонерного товариства «Перевальське ремонтно-транспортне підприємство» суму штрафної санкції у розмірі 850 грн. в дохід Державного бюджету України р/р 31118106700241 в ГУ ДКУ в Луганській області, МФО 804013, код 24046917, код бюджетної класифікації 21081100.

          Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

СуддяКовальова Т.І.