Постанова № 10566224, 27.07.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.07.2010
Номер справи
2а-13414/10/0570
Номер документу
10566224
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 липня 2010 р. справа № 2а-13414/10/0570

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: <година >

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючогосудді Загацької Т.В.

при секретаріПригода О.В.

за участю :

представника відповідача Ковальової О.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Донецьку адміністративну справу за позовом Донецького обласного центру зайнятості до комунального підприємства «Молодіжний» про стягнення штрафу за порушення законодавства про зайнятість населення у сумі 30482,82 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Донецький обласний центр зайнятості, звернувся до суду із позовом до комунального підприємства «Молодіжний» про стягнення штрафу за порушення законодавства про зайнятість населення у сумі 30482,82 грн.

Свої вимоги мотивуючи наступним.

За результатами проведення перевірки додержання законодавства про зайнятість населення комунальним підприємством «Молодіжний» виявлено факти вивільнення працівників з підприємства, в тому числі працівників ОСОБА_2 з посади двірника (наказ від 29.01.2010 р.), ОСОБА_3 з посади сторожа (наказ від 02.01.2010 р. №1-к), ОСОБА_4 з посади прибиральника сходових клітин (наказ від 30.12.2009 р. №93-к), ОСОБА_5 з посади слюсаря-сантехніка 4 розряду (наказ від 25.12.2009 р. №92-к).

Звіт про заплановане вивільнення ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 за формою 4-ПН був наданий до Горлівського міського центру зайнятості 01.12.2009 р.

Звіт про фактичне вивільнення ОСОБА_2 за формою №4-ПН комунальне підприємство «Молодіжний» до служби зайнятості не направляв, чим порушив вимоги пункту 5 статті 20 Закону України «Про зайнятість населення».

Звіт про фактичне вивільнення працівників ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 за формою 4-ПН був направлений до служби зайнятості 05.02.2010 року, тобто з порушенням 10-денного строку, встановленого п.5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення».

Згідно довідок про заробітну плату, наданих відповідачем, річна заробітна плата зазначених вище вивільнених працівників за фактично відпрацьований час склала 30482,82 грн.

До теперішнього часу штраф у розмірі 30482,82 грн. на розрахунковий рахунок центру зайнятості не перерахований.

Просив стягнути з відповідача штраф у розмірі 30 482,82 грн.

В судовому засіданні представник позивача підтримала позовні вимоги, надала пояснення аналогічні викладеним в позові.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнала.

Відповідно до ч.1 ст.136 КАС України позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Згідно до ч.3 ст.156 КАС України передбачено, що судове рішення у звязку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими ст. 112 КАС України.

Відповідно до ч.3 ст.112 КАС України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Підстав для неприйняття судом визнання адміністративного позову не встановлено. Таке визнання позову не суперечить закону і не порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Розглянувши подані документи і матеріали та заслухавши пояснення представника позивача та представника відповідача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню з наступних підстав.

Позивач, Донецький обласний центр зайнятості, зареєстрований 12.06.1998 року виконавчим комітетом Донецької міської ради як юридична особа, номер запису про включення відомостей про юридичну особу до ЄДР № 1266120 0000 023662, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію.

Відповідно до абзацу 5 ч.2 ст.12 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» виконавча дирекція Фонду є виконавчим органом правління Фонду, який забезпечує виконання рішень правління. Функції виконавчої дирекції покладаються на органи державної служби зайнятості.

Відповідач, комунальне підприємство «Молодіжний», зареєстроване виконавчим комітетом Горлівської міської ради Донецької області, є юридичною особою, включене до Єдиного Державного Реєстру підприємств та організацій України, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та зареєстроване як платних страхових внесків на випадок безробіття у Горлівському міському центрі зайнятості.

Судом встановлено, що згідно акту перевірки додержання законодавства про зайнятість №29 від 11 лютого 2010 року комунального підприємства «Молодіжний» за порушення терміну повідомлення Горлівського міського центру зайнятості про заплановане вивільнення за пунктом 1 статті 40 КЗпП України (не пізніш як за два місяці) ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 та не направлення списку про фактичне вивільнення ОСОБА_2 до підприємства застосовується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника, загальна сума якого складає 30482,82 грн.

Як вбачається із матеріалів справи, зазначений акт та припис про накладення штрафу відповідачем оскаржені не були, та до теперішнього часу штраф у розмірі 30482,82 грн. на розрахунковий рахунок центру зайнятості не перерахований.

Згідно т. 14 Основ законодавства України про загальнообовязкове державне соціальне страхування страхові фонди є органами, які здійснюють керівництво та управління окремими видами загальнообовязкового державного соціального страхування, провадять збір та акумуляцію страхових внесків, контроль за використанням коштів, забезпечують фінансування виплат за загальнообовязковим державним соціальним страхуванням та здійснюють інші функції згідно з затвердженими функціями.

Відповідно до пункту 5 статті 20 Закону України «Про зайнятість населення» при вивільненні працівників (в тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у звязку зі змінами в організації виробництва і праці, зокрема з ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці у письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення направляють списки фактично вивільнених працівників.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню в повному обсязі і з відповідача на користь позивача необхідно стягнути штраф за порушення законодавства про зайнятість населення у сумі 30482,82 грн.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 8 - 11, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Позов Донецького обласного центру зайнятості до комунального підприємства «Молодіжний» про стягнення штрафу за порушення законодавства про зайнятість населення у сумі 30482,82 грн. - задовольнити повністю.

Стягнути з комунального підприємства «Молодіжний» штраф за порушення законодавства про зайнятість населення у сумі 30482 (тридцять тисяч чотириста вісімдесят дві) грн. 82 коп. на розрахунковий рахунок №37176305900018 у банку ГУ ДКУ у Донецькій області, МФО банку 834016, код ЄДРПОУ 34686448, одержувач Горлівський міський центр зайнятості, код платежу 50040500.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції.

Суддя Загацька Т. В.