ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
08.06.10Справа №2а-2935/10/11/0170 об 11 годині 12 хвилин Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі судді Москаленка С.А., при секретарі Бурдейній Г.Ю., розглянувши за участю
представника позивача Просолової І.В., довіреність від 25.05.2008р.,
у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом
Джанкойського міськрайонного центру зайнятості
до Джанкойського комбінату комунальних підприємств
про стягнення,
ВСТАНОВИВ:
Джанкойський міськрайонний центр зайнятості звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до Державного Джанкойського комбінату комунальних підприємств про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків в сумі 1117,71грн.
Позовні вимоги ґрунтуються на ст. 35 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» та мотивовані тим, що відповідачем у повному обсязі не сплачуються у встановлені законодавством строки страхові внески.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі.
Відповідач явку представника у судове засідання не забезпечив, про час, дату та місце судового розгляду справи повідомлений судовою повісткою, про причини неявки суду не повідомив.
Заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, з наступних підстав.
Джанкойський комбінат комунальних підприємств (код ЄДРПОУ 0003347939) є юридичною особою, зобовязане виконувати обовязки, покладені на нього законами у звязку зі здійсненням господарської діяльності.
Відповідач зареєстрований у Джанкойському міськрайонному центрі зайнятості, як платник страхових внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.
Відповідно до п.3 ст. 17 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» (далі - Закон), роботодавці та застраховані особи сплачують страхові внески один раз на місяць в день одержання роботодавцями в установах банків коштів на оплату праці.
Стаття 35 зазначеного Закону, передбачає обовязок роботодавця своєчасно та в повному обсязі сплачувати страхові внески.
Згідно ч.1 ст. 38 Закону та пунктом 9.1 Інструкції про порядок числення і сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття і обліку їх надходження до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття, затвердженою наказом Міністерства праці і соціальної політики України від 18.12.2000р. №339 (далі - Інструкція), роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати й неповну сплату страхових внесків. У разі несвоєчасної сплати страхових внесків, страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом внесків (недоїмки), штраф, пеню.
Згідно розрахункової відомості про нарахування страхових внесків за перше півріччя 2009р. недоїмка зі сплати страхових внесків становила 3499,13грн. (а.с.6).
Згідно розрахункової відомості про нарахування страхових внесків за 2009р. недоїмка зі сплати страхових внесків становить 4588,51грн. (а.с.5)
Станом на день розгляду справи недоїмку у сумі 3499,13грн. стягнуто з відповідача за судовими рішеннями від 04.07.2006р. у справі №2-26/10649-2006 (1368,20грн.), у справі №2-15/18206-2006А(406,74грн.), від 07.10.2009р. у справі № 2а-8651/09/10/0170 (1724,19грн.). Заборгованість у сумі 28,33грн. відповідачем сплачено у рахунок вищезазначеної заборгованості (3499,13-28,33=3470,80).
Таким чином, заборгованість зі сплати страхових внесків за 2009р. складає 1117,71грн. (4588,51-3470,80) (а.с.18).
Частиною 2 ст. 38 Закону встановлено, що не сплачені в строк страхові внески, пеня й штраф стягуються в доход Фонду із страхувальника у безспірному порядку, а статтею 39 зазначеного Закону передбачено, що спори, які виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються у судовому порядку.
Відповідно до п.1 ч.2 ст.12 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.
Згідно п.2 ч.2 ст.12 Закону виконавча дирекція Фонду та її робочі органи, зокрема, провадять збір страхових внесків, здійснюють контроль правильності нарахування, своєчасності сплати страхових внесків, представляють інтереси Фонду в судових та інших органах.
Із наведеної вище норми Закону вбачається, що Джанкойський міськрайонний центр зайнятості є робочим органом виконавчої дирекції Фонду, та до його повноважень належить здійснення збору страхових внесків, контролю правильності нарахування, своєчасності сплати страхових внесків та право на звернення до суду з позовами про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.
Відтак, вимоги позивача про стягнення недоїмка зі сплати страхових внесків у сумі 1117,71грн. є обґрунтованими, такими що підтверджуються матеріалами справи та підлягають задоволенню повністю.
Вступну та резолютивну частину постанови проголошено у судовому засіданні 08.06.2010р.
У повному обсязі постанову складено 14.06.2010р.
Керуючись статтями 122, 158-164, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1 Адміністративний позов задовольнити повністю.
2 Стягнути з Джанкойського комбінату комунальних підприємств на користь Джанкойського міськрайонного центу зайнятості недоїмку зі сплати страхових внесків на випадок безробіття за 2009 рік у сумі 1117 (одна тисяча сто сімнадцять) гривень 71 копійки на р/р 37174301900014 , код платежу 50040100, одержувач ФЗДССУ на випадок безробіття м. Джанкой, ЗКПО 20742815 в УГК в АР Крим, МФО 824026.
Постанова може бути оскаржена в Севастопольський апеляційний адміністративний суд через Окружний адміністративний суд АР Крим шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складання постанови у повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Москаленко С.А.