ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 липня 2010 року <ЧАС >м.ПолтаваСправа № 2а-2277/10/1670 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Супруна Є.Б.,
при секретарі Дубовик О.І.,
за участю:
представника позивача - Рубан М.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Полтавського районного центру зайнятостідо Державного підприємства "Сільськогосподарське підприємство "Ювілейне"про стягнення недоїмки зі сплати страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, -
В С Т А Н О В И В:
25 травня 2010 року Полтавський районний центр зайнятостізвернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державного підприємства "Сільськогосподарське підприємство "Ювілейне"про стягнення недоїмки зі сплати страхових внесків у розмірі 6495,16 грн., посилаючись на те, що відповідач є платником страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття (надалі Фонд). В порушення вимог статті 35 Закону України від 02.03.2000 р. №1533-III “Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” (надалі Закон №1533-III) відповідачем не сплачено суму недоїмки по страхових внесках до Фонду, яка станом на кінець І кварталу 2010 року становить 22 812,54 грн. Постановою Полтавського окружного адміністративного суду від 30.04.2010 р. адміністративний позовПолтавського районного центру зайнятості до Державного підприємства "Навчально - дослідного господарства "Ювілейний" Полтавської державної аграрної академії (нині Державне підприємство "Сільськогосподарське підприємство "Ювілейне") про стягнення боргу по сплаті страхових внесків за 2009 рік задоволено та стягнуто з відповідача суму коштів у розмірі 16 317,38 грн. З урахуванням сплаченої суми недоїмка по сплаті страхових внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття становить 6 494,16 грн., яка відповідачем на даний час не погашена, що стало підставою для звернення до суду з даним позовом..
Представник позивача в судовому засіданні вимоги позовної заяви підтримав, просив такі задовольнити.
Відповідач у судове засідання не зявився, заперечень проти адміністративного позову не надав, про причини неявки суд не повідомив. Про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.
З огляду на викладене суд вважає за можливе провести розгляд справи за даною явкою сторін.
Заслухавши пояснення представників сторін та розглянувши матеріали справи, суд приходить до висновку про обґрунтованість позову виходячи з наступного.
Згідно з частиною 2 статті 12 Закону №1533-ІІІ функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районі, міськрайонні, міські та районі у містах центри зайнятості. Аналогічні за змістом приписи містяться в абзаці 1 пункту 3.1. Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000 р. №339 (надалі Інструкція №339).
Вказаними положеннями норм матеріального права до компетенції робочих органів фонду віднесено, зокрема, проведення збору страхових внесків, контроль за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, а також витратами за страхуванням на випадок безробіття, представництво інтересів Фонду в судових та інших органах.
Таким чином, Полтавський районний центр зайнятості є робочим органом виконавчої дирекції Фонду, до повноважень якого належить здійснення збору страхових внесків, контролю правильності нарахування, своєчасності сплати та право на звернення до суду з позовом про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.
Відповідно до статті 34 Закону №1533-ІІІ Фонд зобов'язаний забезпечувати збір страхових внесків, виплачувати забезпечення та надавати соціальні послуги, передбачені цим Законом, вживати заходів до раціонального використання коштів і забезпечення фінансової стабільності Фонду, контролювати правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття, передбачених цим Законом та іншими нормативно-правовими актами з питань страхування на випадок безробіття, правильність призначення роботодавцем та виплати застрахованим особам допомоги по частковому безробіттю.
Відповідно до пункту 7.1. Інструкції №339 контроль за правильним нарахуванням, своєчасним і повним перерахуванням та надходженням страхових внесків здійснюється центрами.
Судом встановлено, що Державне підприємство "Сільськогосподарське підприємство "Ювілейне" узято на облік Полтавським районним центром зайнятості як платник страхових внесків.
Відповідно до статті 4 „Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування” №16/98-ВР від 14.01.1998 р. одним із видів загальнообовязкового державного соціального страхування є страхування на випадок безробіття.
Частиною 3 статті 17 Закону №1533-ІІІ встановлено, що перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі, або виручки від реалізації товарів (послуг). При цьому фактичним одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу) вважається одержання відповідних сум готівкою, зарахування на банківський рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, одержання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей в рахунок зазначених виплат (доходу), фактичне здійснення з цих виплат (доходу) відрахувань, передбачених законодавством або за виконавчими документами, чи будь-яких інших відрахувань.
Відповідно до статті 35 Закону №1533-ІІІ роботодавець зобовязаний своєчасно та у повному розмірі сплачувати страхові внески.
Статтею 39 цього ж законодавчого акту передбачено, що спори, які виникають із правовідносин за цим Законом вирішуються в судовому порядку.
Відповідно до розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за І квартал 2010 року відповідач має заборгованість у розмірі 22 812,54 грн. (а.с. 18). Згідно постанови Полтавського окружного адміністративного суду від 30.04.2010 р. задоволено адміністративний позов Полтавського районного центру зайнятості на суму 16 317,38 грн.
Таким чином, за відповідачем обліковується заборгованість зі сплати страхових внесків на випадок безробіття у розмірі 6495,16 грн. (22 812,54 грн. - 16 317,38 грн.), яка підлягає стягненню у примусовому порядку.
У відповідності до положень частини 4 статті 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
З урахуванням наведеного та керуючись статтями 17, 35, 38 Закону України “Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, статтями 9, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Полтавського районного центру зайнятості до Державного підприємства "Сільськогосподарське підприємство "Ювілейне" про стягнення недоїмки зі сплати страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття задовольнити.
Стягнути з Державного підприємства "Сільськогосподарське підприємство "Ювілейне" (вул. Леніна, 1, с. Бричківка, Полтавський район, Полтавська області, ідентифікаційний код 00487189) на користь Полтавського районного центру зайнятості (вул. Леніна, 3, м. Полтава, ідентифікаційний код 21061448) борг зі сплати страхових внесків у розмірі 6495,16 грн.
В частині вимог щодо стягнення судових витрат з відповідача відмовити.
Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга може бути подана у 20-денний строк після подачі заяви про апеляційне оскарження в порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови виготовлено 29 липня 2010 року.
СуддяЄ.Б. Супрун