Постанова № 10561760, 29.07.2010, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.07.2010
Номер справи
2а-4075/10/0470
Номер документу
10561760
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

29.07.10 <копія >

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 червня 2010 р. Справа № 2а-4075/10/0470

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Рищенко А. Ю. <Текст > при секретаріСоляр О. Ю. за участю: < найм. Пр. >< ПІБ Пр. > розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Криворізького транспортного прокурора в інтресах держави в особі Криворізької податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська до комунального підприємства "Міжнародний Аеропорт Кривий Ріг" про звернення стягнення на грошові кошти, - ВСТАНОВИВ: 24 березня 2010 року Криворізький транспортний прокурор в інтересах держави в особі Криворізької міжрайонної державної податкової інспекції звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Комунального підприємства «Міжнародний аеропорт Кривий Ріг» про стягнення заборгованості. В обґрунтування позову позивач зазначив, що за відповідачем обліковується податковий борг на загальну суму 92350 грн. 16 коп., який утворився в результаті несвоєчасної сплати узгодженої суми податкового зобов'язання земельного податку з юридичних осіб та комунального податку. Сума боргу не сплачується відповідачем добровільно, а тому підлягає примусовому стягненню. Просить суд стягнути з Комунального підприємства «Міжнародний аеропорт Кривий Ріг» податковий борг у розмірі 92350 грн. 16 коп. з яких: земельний податок з юридичних осіб становить 87652 грн. 14 коп. та комунальний податок 4698 грн. 02 коп. Прокурор позов підтримав в повному обсязі.

Позивач у судове засідання не з'явився, але надав клопотання про розгляд справи без його участі.

Відповідач у судове засідання не з'явився, але надав письмове клопотання про відкладення розгляду справи у звязку із участю його представника в іншому судовому засіданні.

Однак суд розцінює критично дане клопотання, як з використанням своїх процесуальних прав та спробою затягування розгляду даної справи.

Також суд зазначає, що відповідачем до заявленого клопотання не надано документів, а саме: судової повістки, ухвали тощо, які б підтверджували факт участі його представника в іншому судовому засіданні.

Дослідивши чинне законодавство та матеріали справи суд доходить висновку, що позов підлягає задоволенню.

Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що Комунальне підприємство «Міжнародний аеропорт Кривий Ріг» є платником податків, зборів (обов'язкових платежів) і перебуває на податковому обліку в Криворізькій міжрайонній державній податковій інспекції.

Відповідно до статей 4, 5 Закону України «Про систему оподаткування» платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі). Облік платників податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється органами державної податкової служби та іншими державними органами відповідно до законодавства.

Згідно зі ст.14 Закону України "Про плату за землю" платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.

Відповідно до ст.17 вказаного Закону податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) періоду.

Статтею 15 Закону України «Про систему оподаткування» до місцевих податків і зборів віднесено комунальний податок. Пунктом 3 статті 15 цього Закону визначено, що місцеві податки і збори (обов'язкові платежі), механізм справляння та порядок їх сплати встановлюються сільськими, селищними, міськими радами відповідно до переліку і в межах граничних розмірів ставок, установлених законами України. При цьому комунальний податок є обов'язковим для встановлення сільськими, селищними та міськими радами за наявності об'єктів оподаткування або умов, з якими пов'язане запровадження цього податку.

Згідно зі статтею 15 Декрету Кабінету Міністрів України від 20 травня 1993 року N 56-93 «Про місцеві податки і збори» комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ/організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств.

У зв'язку з несплатою самостійно нарахованих податкових зобов'язань, визначених на підставі наданих до Криворізької міжрайонної державної податкової інспекції податкових декларацій, у Відповідача виникла заборгованість зі сплати земельного податку з юридичних осіб у розмірі 87652 грн. 14 коп. та комунального податку у розмірі 4698 грн. 02 коп.

Дана заборгованість підтверджується наданими до Криворізької МДПІ податковими розрахунками земельного та комунального податку, а також довідкою та розрахунком позивача про суми подового боргу.

В силу статті 5 Закону України «Про погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у поданій податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації та платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації. Узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Згідно з вимогами п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» Державною податковою інспекцією у м. Дніпродзержинську надіслано першу № 1/287 та другу № 2/322 податкові вимоги, які були вручені відповідачу, що підтверджується матеріалами справи, але податковий борг самостійно визначений відповідачем сплачений не був.

Згідно з підп.3.1.1 п.3.1 ст. Закону активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу, а суд згідно ст. 86 цього кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні.

Враховуючи викладене суд доходить висновку, що факт існування податкового боргу у розмірі 92350 грн. 16 коп. з яких: земельний податок з юридичних осіб становить 87652 грн. 14 коп. та комунальний податок 4698 грн. 02 коп. повністю доведений позивачем та не спростований відповідачем, а тому позов підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 122, 162 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Криворізького транспортного прокурора в інтересах держави в особі Криворізької міжрайонної державної податкової інспекції до Комунального підприємства «Міжнародний аеропорт Кривий Ріг» про стягнення заборгованості задовольнити повністю.

Стягнути з Комунального підприємства «Міжнародний аеропорт Кривий Ріг» (код ЄДРПОУ 01173530) на користь держави податковий борг у розмірі 92350 грн. 16 коп. з яких: в рахунок погашення податного боргу з земельного податку з юридичних осіб в сумі 1454 (одна тисяча чотириста пятдесят чотири) грн. 96 коп. на р/р 33218811700109 в банк ГУДКУ у Дніпропетровській області МФО 805012 утримувач Місцевий бюджет Лозуватської сільської ради ОКПО24232353, код платежу 13050100; земельного податку з юридичних осіб в сумі 86197 (вісімдесят шість тисяч сто девяносто сім) грн. 18 коп. на р/р 33212811700105 в банк ГУДКУ у Дніпропетровській області МФО 805012 утримувач Місцевий бюджет Грузької сільської ради ОКПО24232353, код платежу 13050100; комунального податку в сумі 4698 (чотири тисячі шістсот девяносто вісім) грн. 02 коп. на р/р 33216828700105 в банк ГУДКУ у Дніпропетровській області МФО 805012 утримувач Місцевий бюджет Грузької сільської ради ОКПО24232353, код платежу 16010200

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі, а апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови складений <Текст >

Суддя <(підпис) >

< Список >

< Список >

< Список >А. Ю. Рищенко

< суддя учасник колегії >

< ПІБ Судді >

< ПІБ Судді >