ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
19.07.10Справа №2а-2764/10/5/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі судді Сидоренко Д.В., при секретарі Мородецькій Ю.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Заступника прокурора м. Керчі в інтересах держави в особі Керченського міського центру зайнятості
до ОСОБА_1
про стягнення,
Обставини справи: Заступник прокурора м. Керчі в інтересах держави в особі Керченського міського центру зайнятості звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості у сумі 1064,52 грн.
Позовні вимоги ґрунтуються на положеннях Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» та мотивовані тим, що відповідачем було необґрунтовано отримано суму матеріального забезпечення на випадок безробіття.
Прокурор у судове засідання не зявився, про час та місце судового засідання повідомлений належним чином судовою повісткою.
Представник позивач у судове засідання не зявився, 29.06.2010 року надав до суду клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Відповідач у судове засідання не зявився, про день, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином судовою повісткою, заперечень на адміністративний позов до суду не надав.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши представника позивача, суд
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 перебувала на обліку в якості безробітного у Керченському міському центрі зайнятості з 27.08.2008 року по 10.03.2009 року, що підтверджується особовою карткою відповідача (а.с.9).
Відповідно до Наказу Керченського міського центру зайнятості від 27.08.2008 року ОСОБА_1 отримувала матеріальну допомогу по безробіттю у загальному розмірі 1664,52 грн.
Згідно до податкового розрахунку суми доходу, нарахованого на користь платників податку, і сум утриманого з них податку Фізичної особи підприємці ОСОБА_2 за перший квартал 2009 року (а.с.11) ОСОБА_1 працювала у зазначеної фізичної особи підприємця.
Згідно зі ст.25 Закону України “Про зайнятість населення” держава створює умови незайнятим громадянам у поновленні їх трудової діяльності та забезпечує їм виплату в установленому порядку допомоги по безробіттю. Розміри та умови надання матеріального забезпечення на випадок безробіття визначаються Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття".
Згідно зі ст.7 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” одним з видів забезпечення за цим Законом є допомога по безробіттю, у тому числі одноразова її виплата для організації безробітним підприємницької діяльності.
Відповідно до п.1 ст.22 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” застраховані особи, визнані у встановленому порядку безробітними, які протягом 12 місяців, що передували початку безробіття, працювали на умовах повного або неповного робочого дня (тижня) не менше 26 календарних тижнів та сплачували страхові внески, мають право на допомогу по безробіттю залежно від страхового стажу.
Згідно з п.3 ст. 22 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” допомога по безробіттю виплачується з 8 дня після реєстрації застрахованої особи в установленому порядку в державній службі зайнятості.
Відповідно до ч.ч.2,3 ст.36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" передбачено наступне: застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення в наслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
В порушення вимог вказаних у ст. 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" відповідач не повідомив позивача про те, що вів працював.
Відповідно до абз. 1 п. З ст. 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" сума виплаченого забезпечення відповідачу внаслідок умисного невиконання ним своїх обов'язків та зловживання ними підлягає стягненню з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Згідно з п 6, та п.7 Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2006 року №357 у разі встановлення центром зайнятості належності безробітної особи до категорії зайнятих така особа знімається з обліку як безробітна в установленому законодавством порядку та повертає суму незаконно отриманого матеріального забезпечення і вартості наданих послуг з моменту виникнення обставин, що впливають на умови матеріального забезпечення та надання соціальних послуг. Якщо відомості про доходи є недостовірними з вини особи, центри зайнятості припиняють відповідні виплати, а суми здійснених з дня призначення виплат стягуються з такої особи відповідно до пункту 7 цього Порядку. Рішення про повернення коштів особою та відшкодування приймається директором центру зайнятості і оформляється наказом. Повернення коштів особою здійснюється протягом 10 робочих днів після ознайомлення під особистий підпис з прийнятим рішенням про повернення коштів. У разі відмови особи повернути кошти або у разі неповернення (невідшкодування) їх у встановлений строк стягнення таких коштів здійснюється у судовому порядку відповідно до законодавства.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.31 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" виплата допомоги по безробіттю припиняється у разі призначення виплати на підставі документів, що містять неправдиві відомості.
Відповідачу нарахована та виплачена допомога по безробіттю за період з 27.08.08р. по 10.03.2009р. у розмірі 1664,52 грн.
З 01.01.2009 року відповідач отримав допомогу по безробіттю у розмірі 1064,52 грн. Враховуючи те, що відповідач з 01.01.2009 року не був безробітним, таким чином ОСОБА_1 з 01.01.2009 року отримувала матеріальну допомогу по безробіттю у розмірі 1064,52 грн. на незаконних підставах.
Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги являються обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі.
Вступну та резолютивну частини постанови проголошені у судовому засіданні 19.07.2010 року. Постанова складена та підписана 23.07.2010 року.
Керуючись ст. ст. 160-163, ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь Керченського міського центру зайнятості(98300, м. Керч, вул. Радянська, 12: р/р 71710010000358 в ГУ ДКУ в АР Крим м. Сімферополь, ЄДРПОУ 20708617, МФО 824026) заборгованість в розмірі 1064,52 грн.
Постанова може бути оскаржена в Севастопольський апеляційний адміністративний суд через Окружний адміністративний суд АР Крим шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складання постанови у повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Сидоренко Д.В.