Рішення № 105547155, 03.08.2022, Господарський суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
03.08.2022
Номер справи
904/1451/22
Номер документу
105547155
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03.08.2022м. ДніпроСправа № 904/1451/22за позовом Державного підприємства "Ізмаїльський морський торгівельний порт", м. Ізмаїл Одеської області

до Публічного акціонерного товариства "Банк Восток", м. Дніпро

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача: Приватне акціонерне товариство "ІСРЗ", м. Чорноморськ Одеської області

про стягнення 173 333,94грн.

Суддя Євстигнеєва Н.М.

Без виклику (повідомлення) учасників

С У Т Ь С П О Р У :

Державне підприємство "Ізмаїльський морський торгівельний порт" звернулося до Господарського суду Дніпропетровської області із позовом, яким просить стягнути з Публічного акціонерного товариства "Банк Восток", з будь-якого рахунку, виявленого під час виконання рішення суду, на користь Державного підприємства "Ізмаїльський морський торговельний порт" грошові кошти: забезпечення тендерної пропозиції - 173 333, 94 грн. (сто сімдесят три тисячі триста тридцять три гривні 94 копійок) за електронною банківською гарантією та витрати по сплаті судового збору.

В обгрунтування позовних вимог позивач зазначає, що Державне підприємство "Ізмаїльський морський торговельний порт" є замовником в розумінні Закону України "Про публічні закупівлі" (надалі - Закон). У жовтні 2021 року ДП "ІЗМ МТП" було оголошено закупівлю "Послуги з ремонту т/х "Лоцман-1"", ІD у системі: UA-2021-10-11-002478-c. Серед інших участь у аукціоні прийняло Приватне акціонерне товариство "ІСРЗ" (код ЄДРПОУ 32333962). Відповідно до протоколу розгляду тендерних пропозицій від 30.12.2021 ПАТ "ІСРЗ" було визнано переможцем.

Згідно з оголошенням про проведення закупівлі та вимог тендерної документації у складі тендерної пропозиції від учасників вимагалось надання забезпечення тендерних пропозицій у вигляді електронної банківської гарантії. Розмір забезпечення пропозицій учасників дорівнює 173 333,94 грн. На виконання вимог тендерної документації у складі тендерної пропозиції ПАТ "ІСРЗ" надано електронну Банківську гарантію № ОГ2019-0138-25 від 11.11.2021, видана Публічним акціонерним товариством "Банк Восток" яка діє до 14.03.2022. За умовами електронної банківської гарантії Гарант (відповідач) взяв на себе безумовне та безвідкличне зобов`язання сплатити Бенефіціару (ДП "ІЗМ МТП") протягом п`яти банківських днів за його першою письмовою вимогою без подання будь-яких інших документів або виконання будь-яких інших умов на його банківські реквізити суму в розмірі 173 333,94грн. в разі порушення Принципалом (ПАТ "ІСРЗ") своїх зобов`язань. Підставою для сплати суми гарантії у ній визначено ненадання принципалом, який став переможцем процедури закупівлі, документів, що підтверджують відсутність підстав, установлених статтею 17 Закону.

ДП "ІЗМ МТП" звернулось до відповідача з вимогою про сплату суми гарантії у розмірі 173 333,94 грн., але отримало відмову, яка мотивована відсутністю порушення з боку Принципала (ПАТ "ІСРЗ") та неправильним обчисленням строків з боку Бенефіціара (ДП "ІЗМ МТП").

Відповідач проти позову заперечує з наступних підстав:

- забезпечення тендерної пропозиції не повертається у разі ненадання переможцем процедури закупівлі (крім переговорної процедури закупівлі) у строк, визначений частиною шостою статті 17 цього Закону, документів, що підтверджують відсутність підстав, установлених статтею 17 цього Закону;

- вимога позивача з подання довідки з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи є незаконною, оскільки інформація про наявність чи відсутність податкової заборгованості наявна у відкритих єдиних державних реєстрах і позивач мав можливість отримати цю інформацію. Третій особі 04.01.2022 ГУ ДПС в Одеській області було видано довідку №18407 про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи;

- посилання позивача на п.13 ч.і ст.17 Закону України "Про публічні закупівлі" як на підставу відхилення тендерної пропозиції третьої особи, у зв`язку з неподанням інформації про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, є безпідставним, адже зазначена норма регулює відмову у процедурі закупівлі, яка вже відбулась. Натомість процедура відхилення тендерної пропозиції передбачена ч.1 ст.31 Закону України "Про публічні закупівлі" і не передбачає підставою для відхилений тендерної пропозиції неподання (несвоєчасне подання учасником тендеру) відповідної довідки, яка вже була наявна на момент прийняття рішення про відхилення тендерної пропозиції;

- десятиденний строк на розміщення Довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи почав перебіг 31.12.2021 та спливав 10.01.2022 о 23:59, оскільки останній день строку припадав на 09.01.2022, який є вихідним днем неділею. Законом України "Про публічні закупівлі" не регулюється порядок обчислення строків взагалі та порядок закінчення строку, останній день якого припадає на вихідний чи не робочий день зокрема. Третьою особою було надано документи передбачені ч.6 ст.17 Закону України "Про публічні закупівлі" з урахуванням норми ч.5 ст.254 ЦК України, тож вимога позивача про стягнення банківської гарантії є безпідставною.

У відповіді на відзив позивач повністю підтримує позовні вимоги, вважає, що сам переможець має надавати належне підтвердження відсутності такої заборгованості, а згідно вимог ч. 6 ст. 17 Закону України "Про публічні закупівлі" це мало відбутись у строк, що не перевищує десяти днів шляхом оприлюднення його в електронній системі закупівель. Спору щодо застосування строків, передбачених Законом України "Про публічні закупівлі" між сторонами публічної закупівлі не виникало. Дії щодо оскарження рішення Замовника переможцем процедури у передбаченому законом порядку до органу оскарження не вчинялись. Ненадання переможцем у строк, визначений ч. 6 ст. 17 Закону України "Про публічні закупівлі" у сукупності з відсутністю заперечень з боку ПрАТ "ІСРЗ" стали підставою для направлення вимоги банку-гаранту.

Відповідач надав заперечення на відповідь на відзив, зазначив, що на момент винесення протокольного рішення позивача про відхилення тендерної пропозиції третьої особи (рішення прийнято 14.01.2022), інформація про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, була у відкритому доступі. Процедура відхилення тендерної пропозиції встановлена ч.1 ст.31 Закону України "Про публічні закупівлі" і не передбачає підставою для відхилення тендерної пропозиції неподання (несвоєчасне подання учасником тендеру) відповідної довідки, яка вже була наявна на момент прийняття рішення про відхилення тендерної пропозиції. Крім того, ч.1 ст.31 Закону України "Про публічні закупівлі" не встановлює десятиденний строк дляподання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи.

Третя особа письмові пояснення не надала, ухвалу суду про відкриття провадження у справі отримала 12.01.2022 (рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення № 4930019211110 міститься в матеріалах справи, а.с. 59).

Згідно Протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 09.06.2022 справу №904/1451/22 передано на розгляд судді Євстигнеєвої Н.М.

Ухвалою суду від 13.06.2022 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) учасників; залучено Приватне акціонерне товариство "ІСРЗ" до участі у справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача.

Відповідно до статті 248 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Враховуючи приписи частини 4 статті 240 Господарського процесуального кодексу України, у зв`язку з розглядом справи без повідомлення (виклику) учасників справи, рішення прийнято без його проголошення.

Судом досліджені наявні в матеріалах справи докази.

Розглянувши наявні в матеріалах справи докази, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позовна заява, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, господарський суд, -

В С Т А Н О В И В:

У жовтні 2021 року Державним підприємством "ІЗМ МТП" було оголошено закупівлю "Послуги з ремонту т/х "Лоцман-1", ІD у системі: UA-2021-10-11-002478-c. Серед інших участь у аукціоні прийняло Приватне акціонерне товариство "ІСРЗ" (код ЄДРПОУ 32333962) (а.с.13-14).

Державне підприємство "Ізмаїльський морський торгівельний порт" є замовником цієї пропозиції.

Згідно з оголошенням про проведення закупівлі та вимог тендерної документації у складі тендерної пропозиції від учасників вимагалось надання забезпечення тендерних пропозицій у вигляді електронної банківської гарантії. Розмір забезпечення пропозицій учасників дорівнює 173 333,94 грн.

На виконання вимог тендерної документації у складі тендерної пропозиції ПрАТ "ІСРЗ" надано електронну Банківську гарантію № ОГ2019-0138-25 від 11.11.2021, яка видана Публічним акціонерним товариством "БАНК ВОСТОК" (далі - Відповідач) за вих. №27/11426.

Ця Гарантiя набирає чинностi з дати видачi та дiє включно до 14.03.2022.

За умовами електронної банківської гарантії Гарант (Відповідач) взяв на себе безумовне та безвідкличне зобов`язання сплатити Бенефіціару (ДП "ІЗМ МТП") протягом п`яти банківських днів за його першою письмовою вимогою без подання будь-яких інших документів або виконання будь-яких інших умов на його банківські реквізити суму в розмірі 173 333,94 грн в разі порушення Принципалом (ПрАТ "ІСРЗ") своїх зобов`язань, а саме:

- принципал (відповідач) відкликав свою тендерну пропозицію після закінчення строку її подання, але до того, як сплив строк, протягом якого тендерні пропозиції вважаються чинними;

- принципал (відповідач), який став переможцем тендеру, не підписав договір про закупівлю;

- принципал (відповідач) - переможець процедури торгiв не надав у строк, визначений в частинi шостiй статтi 17 Закону України "Про публічні закупівлі" документiв, що пiдтверджують вiдсутнiсть пiдстав, визначених пунктами 2, 3, 5, 6, 8, 12 i 13 частини першої та частини дpyгoї статтi 17 та/або принципал-переможець процедури торгiв не надав забезпечення виконання договору про закупiвлю пiсля отримання повiдомлення про намiр укласти договiр, якщо надання такого забезпечення передбачено тендерною документацiєю.

Отже, серед підстав для сплати суми гарантії у ній визначено ненадання принципалом, який став переможцем процедури закупівлі, документів, що підтверджують відсутність підстав, установлених статтею 17 Закону.

Відповідно до протоколу розгляду тендерних пропозицій від 30.12.2021 ПАТ "ІСРЗ" було визнано переможцем (а.с.15).

Інформація про переможця була оприлюднена у системі закупівель Prozorro 30.12.2022 о 12:59.

Замовник приймає рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та зобов`язаний відхилити тендерну пропозицію учасника або відмовити в участі у переговорній процедурі закупівлі (крім випадків, зазначених у пунктах 2, 4, 5 частини другої статті 40 цього Закону) в разі, зокрема якщо: учасник процедури закупівлі має заборгованість із сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), крім випадку, якщо такий учасник здійснив заходи щодо розстрочення і відстрочення такої заборгованості у порядку та на умовах, визначених законодавством країни реєстрації такого учасника (п.13 ч. 1 ст. 17 Закону України "Про публічні закупівлі").

Згідно "Відповіді на запит щодо надання інформації про відсутність заборгованості (податкового боргу) із сплати податків, зборів, платежів, контроль за якими покладено на органи Державної фіскальної служби, в учасника процедури закупівель", наявної у системі Prozorro з ДФС про відсутність заборгованості від 31 грудня 2021 року о 10:01, у ПАТ "ІСРЗ" була наявна заборгованість (Інформація (квитанція №2).

Водночас, Приватному акціонерному товариству "ІСРЗ" (третій особі) 04.01.2022 ГУ ДПС в Одеській області було видано довідку №18407 про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи (а.с.17).

Оновлена довідка, що засвідчує факт відсутності заборгованості, завантажена ПАТ "ІСРЗ" 10.01.2022 о 09:11.

24.01.2022 ДП "ІЗМ МТП" звернулось до Відповідача з вимогою № 06-12/29-22 про сплату суми гарантії у розмірі 173 333,94 грн. (а.с.9-10).

Вимога обгрунтована тим, що відповідно до Протоколу розгляду тендерних пропозицій за закупівлею уповноваженої особи ДП "ІЗМ МТП", оприлюдненого в електронній системі закупівель Prozorro було прийнято рішення про відхилення учасника-переможця ПрАТ "ІСРЗ", у зв`язку з ненаданням переможцем у спосіб, зазначений в тендерній документації, документів що підтверджують відсутність підстав, установлених статтею 17 цього Закону.

Листом від 07.02.2022 за №27/1802 Відповідачем у сплаті суми за гарантією було відмовлено з посиланням на відсутність порушення з боку Принципала (ПрАТ "ІСРЗ") та неправильним обчисленням строків з боку Бенефіціара (ДП "ІЗМ МТП").

Позивач просить стягнути з відповідача грошові кошти у сумі 173333,94грн (забезпечення тендерної пропозиції), так як третьою особою не виконано забезпечене банківською гарантією зобов`язання щодо надання у встановлений законом строк довідки про відсутність заборгованості. В обґрунтування своїх вимог позивач зазначає, що оскільки повідомлення про намір укласти договір в електронній системі закупівель було оприлюднено відповідачем 30.12.2021, то довідка, що підтверджує відсутність підстав, визначених частинами 1, 2 статті 17 Закону України "Про публічні закупівлі" (заборгованості) повинна бути розміщена в електронній системі третьою особою не пізніше 09.01.2022. В свою чергу, відповідач вважає, що граничний термін розміщення в електронній системі закупівель довідки про відсутність заборгованості є, з урахуванням ч. 5 ст. 254 Цивільного кодексу України, 10.01.2022.

Тобто, спірні правовідносини стосуються порядку обчислення десятиденного строку, встановленого Законом України "Про публічні закупівлі" та можливості застосування ч.5 ст. 254 ЦК України.

Наведене і є причиною виникнення спору.

Правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об`єднаних територіальних громад визначено Законом України "Про публічні закупівлі" (в редакції станом на дату виникнення спірних правовідносин).

Згідно з пунктами 7, 10, 18, 31, 32 частини першої статті 1 Закону України "Про публічні закупівлі" електронна система закупівель - це інформаційно-телекомунікаційна система, яка має комплексну систему захисту інформації з підтвердженою відповідністю згідно із Законом України "Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах", що забезпечує проведення закупівель, створення, розміщення, оприлюднення, обмін інформацією і документами в електронному вигляді, до складу якої входять веб-портал Уповноваженого органу, авторизовані електронні майданчики, між якими забезпечено автоматичний обмін інформацією та документами; забезпечення тендерної пропозицїї/пропозиції - це надання забезпечення виконання зобов`язань учасником перед замовником, що виникли у зв`язку з поданням тендерної пропозиції/пропозиції, у вигляді такого забезпечення, як гарантія; переможець процедури закупівлі - це учасник, тендерна пропозиція якого відповідає всім критеріям та умовам, що визначені у тендерній документації, і визнана найбільш економічно вигідною, та якому замовник повідомив про намір укласти договір про закупівлю, або учасник, якому замовник повідомив про намір укласти договір про закупівлю за результатами застосування переговорної процедури закупівлі; тендерна документація - це документація щодо умов проведення тендеру, що розробляється та затверджується замовником і оприлюднюється для вільного доступу в електронній системі закупівель; тендерна пропозиція - це пропозиція щодо предмета закупівлі або його частини (лота), яку учасник процедури закупівлі подає замовнику відповідно до вимог тендерної документації.

Частиною 1 статті 10 Закону України "Про публічні закупівлі" передбачено, що замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює в електронній системі закупівель у порядку, встановленому Уповноваженим органом та цим Законом, інформацію про закупівлю.

Згідно з ч. 1 ст. 22 Закону України "Про публічні закупівлі" тендерна документація безоплатно оприлюднюється замовником разом з оголошенням про проведення відкритих торгів в електронній системі закупівель для загального доступу шляхом заповнення полів в електронній системі закупівель. Вимоги до тендерної документації закріплені в ч. 2 ст. 22 Закону України "Про публічні закупівлі".

Частинами 1, 3 статті 25 Закону України "Про публічні закупівлі" унормовано, що замовник має право зазначити в оголошенні про проведення конкурентної процедури закупівлі та в тендерній документації / оголошенні про проведення спрощеної закупівлі вимоги щодо надання забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції. У разі якщо замовник вимагає надання забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції, у тендерній документації / оголошенні про проведення спрощеної закупівлі повинні бути зазначені умови його надання, зокрема, розмір, строк дії та застереження щодо випадків, коли забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції не повертається учаснику. У такому разі учасник під час подання тендерної пропозиції / пропозиції одночасно надає забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції.

Забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції не повертається у разі: 1) відкликання тендерної пропозиції / пропозиції учасником після закінчення строку її подання, але до того, як сплив строк, протягом якого тендерні пропозиції вважаються дійсними; 2) непідписання договору про закупівлю учасником, який став переможцем тендеру / спрощеної закупівлі; 3) ненадання переможцем процедури закупівлі (крім переговорної процедури закупівлі) у строк, визначений частиною шостою статті 17 цього Закону, документів, що підтверджують відсутність підстав, установлених статтею 17 цього Закону; 4) ненадання переможцем процедури закупівлі (крім переговорної процедури закупівлі) / спрощеної закупівлі забезпечення виконання договору про закупівлю після отримання повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, якщо надання такого забезпечення передбачено тендерною документацією / оголошенням про проведення спрощеної закупівлі.

Відповідно до ст. 560 Цивільного кодексу України за гарантією банк, інша фінансова установа, страхова організація (гарант) гарантує перед кредитором (бенефіціаром) виконання боржником (принципалом) свого обов`язку. Гарант відповідає перед кредитором за порушення зобов`язання боржником.

Згідно ст. 561 Цивільного кодексу України гарантія діє протягом строку, на який вона видана. Гарантія є чинною від дня її видачі, якщо в ній не встановлено інше. Гарантія не може бути відкликана гарантом, якщо в ній не встановлено інше.

За приписами ст. 563 Цивільного кодексу України у разі порушення боржником зобов`язання, забезпеченого гарантією, гарант зобов`язаний сплатити кредиторові грошову суму відповідно до умов гарантії. Вимога кредитора до гаранта про сплату грошової суми відповідно до виданої ним гарантії пред`являється у письмовій формі. До вимоги додаються документи, вказані в гарантії. У вимозі до гаранта або у доданих до неї документах кредитор повинен вказати, у чому полягає порушення боржником основного зобов`язання, забезпеченого гарантією.

Як зазначено у вимозі позивача, принципалом (третьою особою) не виконано своїх зобов"язань в частині надання документів, що підтверджують відсутність підстав на виконання п.13 ч.1 ст. 17 Закону України "Про публічні закупівлі"

Так, згідно підп.3 пункту 5.3. розділу 5 Тендерної документації відкриті торги на закупівлю за кодом ДК 021:2015- 50240000-9 Послуги з ремонту, технічного обслуговування морського транспорту і пов`язаного обладнання та супутні послуги (Послуги з ремонту т/х "Лоцман-1") замовник відхиляє тендерну пропозицію у випадках передбачених частиною 1 статті 31 Закону, зокрема у разі, якщо переможець процедури закупівлі:

- відмовився від підписання договору про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації або укладення договору про закупівлю;

- не надав у спосіб, зазначений в тендерній документації, документи, що підтверджують відсутність підстав, установлених статтею 17 Закону.

Відповідно ло п.3.3. Тендерної документації забезпечення тендерної пропозиції не повертається у разі:

- відкликання тендерної пропозиції учасником після закінчення строку її подання, але до того, як сплив строк, протягом якого тендерні пропозиції вважаються чинними;

- непідписання учасником, який став переможцем процедури торгів, договору про закупівлю;

- ненадання переможцем у строк, визначений в частині шостій статті 17 Закону України "Про публічні закупівлі", документів, що підтверджують відсутність підстав, передбачених статтею 17 Закону України "Про публічні закупівлі";

- ненадання переможцем процедури торгів забезпечення виконання договору про закупівлю після отримання повідомлення про намір укласти договір, якщо надання такого забезпечення передбачено тендерною документацією.

Згідно ч. 6 ст. 17 Закону України "Про публічні закупівлі", переможець процедури закупівлі у строк що не перевищує десяти днів з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю повинен надати замовнику документи шляхом оприлюднення їх в електронній системі закупівель, що підтверджують відсутність підстав визначених пунктами 2,3,5,6,8,12 і 13 чистини першої та частиною другою цієї статті.

Згідно ч.1 ст.251 ЦК України строком с певний період у часі, зі спливом якого пов`язана дія чи подія, яка має юридичне значення.

Відповідно до ст.253 ЦК України перебіг строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов`язано його початок.

Згідно ч.5 ст.254 ЦК України якщо останній день строку припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, що визначений відповідно до закону у місці вчинений певної дії, днем закінчення строку с перший за ним робочий день.

Згідно ч.1 ст.255 ЦК України якщо строк встановлено для вчинення дії, вона може бути вчинена до закінчення останнього дня строку. У разі, якщо ця дія має бути вчинена в установі, то строк спливає тоді, коли у цій установі за встановленими правилами припиняються відповідні операції.

Повідомлення про намір укласти договір з Принципалом (відповідачем) було оприлюднено в електронній системі закупівель 30.12.2021 р. о 13:00.

Судом встановлено, що торги відбулися в електронній системі закупівель.

Вимоги до функціонування електронної системи закупівель, процедуру проведення авторизації електронних майданчиків, умови підключення та випадки відключення електронних майданчиків від електронної системи закупівель, вимоги до електронних майданчиків та відповідальність операторів авторизованих електронних майданчиків визначаються Порядком функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 року № 166 (далі також - Порядок).

Пунктом 2 цього Порядку, встановлено, що електронна система закупівель працює з урахуванням робочого часу, яким є проміжок часу з понеділка до п`ятниці з 8 години 00 хвилин до 18 години 00 хвилин (крім вихідних та святкових днів). Отже вбачається, що реєстрація та оприлюднення документів користувачем (Третьою особою як учасником процедури закупівель) в електронній системі закупівель має відбуватися з урахуванням вихідних та святкових днів, у які відповідна інформація не може бути оприлюднена.

Оскільки Законом України "Про публічні закупівлі", який є спеціальним для спірних правовідносин, не визначено поняття строку та порядку його обчислення саме щодо десятиденного строку на розміщення довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, суд застосовує загальні правила обчислення строку.

Наведене узгоджується з правовою позицією Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду, яка викладена в постанові від 13.06.2018 по справі № 128/1950/17.

Таким чином, обчислення десятиденного строку, встановленого ч.6 ст.І7 Закону України "Про публічні закупівлі", має відбуватись з урахуванням положень ч.5 ст.254 ЦК України.

Крім того, Третя особа об`єктивно не мала змоги подати отриману довідку в останній день 10-денного строку на подання відповідного документу, адже з моменту визначення переможцем Третьої особи 31.12.2021 до закінчення строку 09.01.2022 вихідними/святковими були І, 2, 3, 7, 8 та 9 січня 2022 року, що об`єктивно унеможливило подання відповідної довідки 09 січня 2022 року.

Згідно довідки № 18407 від 04.01.2022 заборгованість з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, у третьої особи відсутня.

Суд враховує подання зазначеної довідки у строк та недоведеність обставин наявності у третьої особи заборгованості.

З урахуванням викладеного позовні вимоги задоволенню не підлягають.

За результатами вирішення спору судові витрати щодо судового збору у справі покладаються на позивача відповідно до статті 129 ГПК України.

Керуючись статтями 2, 3, 20, 73 - 79, 86, 91, 129, 233, 236 - 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

В И Р І Ш И В:

В задоволенні позову Державного підприємства "Ізмаїльський морський торгівельний порт"

до Публічного акціонерного товариства "Банк Восток", за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача: Приватне акціонерне товариство "ІСРЗ" про стягнення 173 333,94грн. - відмовити.

Судові витрати віднести на позивача.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Центрального апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Рішення підписано 03.08.2022

Суддя Н.М. Євстигнеєва