Постанова № 10542984, 09.12.2009, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
09.12.2009
Номер справи
2а-4398/09/2670
Номер документу
10542984
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

09 грудня 2009 року 16:00 № 2а-4398/09/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Мазур А.С. при секретарі Бистрик О.С., за участю: представників позивача Мисливої О.М., Пузько В.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомВиконавчої дирекції Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

дофізичної особи-підприємця ОСОБА_3

простягнення коштів у розмірі 7073 грн. 72 коп.

В С Т А Н О В И В:

Виконавча дирекція Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності звернулася до суду з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення коштів у розмірі 7073 грн. 72 коп., посилаючись на те, що відповідач, зареєстрований як платник страхових внесків в Центральній міжрайонній виконавчій дирекції Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі Виконавча дирекція), починаючи з 08.09.2005 року № 40981. Відповідачем подано заяву про зняття з обліку від 07.02.2007року, у звязку з чим було винесено позивачем наказ № 05-176 від 28.03.2007 року про проведення ревізії страхувальника за період 2005 - 2006 роки та з 01.01.2007 року по 28.03.2007 рік. За результатами документальної ревізії складено акт від 28.03.2007 року № 222, яким встановлено порушення відповідачем ст.1 Закону України «Про розмір внесків на деякі види загальнообовязкового державного соціального страхування»від 11.01.2201 року № 2213-III; ч.2 ст. 27 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування у звязку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням»від 18.01.2001 року № 2240-ІІІ. Занаслідками ревізії (перевірки) виявлено прихований фонд оплати праці, у звязку з чим донараховано страхових внесків у сумі 231,72 грн. та нарахована пеня у сумі 27 грн. Рішенням про застосування та зарахування до бюджету Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, відображення у звіті (Ф4-ФСС з ТВП) сум фінансових (штрафних) санкцій, неправомірних витрат, донарахованих сум внесків та пені за порушення законодавства про загальнообовязкове державне соціальне страхування № 89 від 02.04.2007 року за приховану (занижену) суму заробітної плати на відповідача накладено штраф у розмірі 6185,00 коп. на підставі ст. 30 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування у звязку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням»та визначено суму платежу у вигляді: донарахованих страхових внесків 231,72 коп., нараховано пені 27,00 грн., штраф 6815, 00 коп., всього 7073,72 грн.

У судовому засіданні представники позивача підтримали позов.

Відповідач у судові засідання без поважних причин не зявився, про дату час і місце судових засідань був повідомлений належним чином за адресою, вказаною у позовній заяві. Клопотань до суду не надійшло. Відповідно до ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд справи відбувся за відсутності відповідача на підставі наявних у справі доказів.

Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення представників позивача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд доходить висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Закон України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням»від 18 січня 2001 року № 2240-III (далі Закон № 2240-III)у статті 6 встановлює, що загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, підлягають особи, які працюють на умовах трудового договору (контракту) на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності та господарювання або у фізичних осіб.

Відповідно до ст. 9 зазначеного Закону фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі - Фонд) є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, провадить збір і акумуляцію страхових внесків та інших коштів, призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг, види яких передбачені статтею 34 цього Закону, та забезпечує їх надання, а також здійснює контроль за використанням цих коштів. Фонд належить до цільових позабюджетних страхових фондів.

Як вбачається із матеріалів справи, ОСОБА_3 зареєстрований як фізична особа-підприємець Печерською районною у місті Києві державною адміністрацією, починаючи з 22.02.2005 р. На підставі заяви від 08.09.2005 р. відповідач був зареєстрований як платник страхових внесків в Центральній міжрайонній виконавчій дирекції Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Пунктом 15.3 Інструкції про порядок проведення ревізій та перевірок по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженої постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 19 вересня 2001 р. № 38 (далі Інструкція № 38), визначені підстави для проведення позапланової ревізії, серед яких розрізняють, зокрема, реорганізацію або припинення підприємства.

Центральною міжрайонною виконавчою дирекцією Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності було прийнято наказ від 28.03.2007р. №05-176 про проведення позапланової перевірки відповідача за період 2005 р., 2006р. та з 01.01.2007 р. по 28.03.2007 р., підставою для якої стала заява відповідача від 07.02.2007 р. про зняття з обліку у звязку з ліквідацією.

Відповідно до п. 15.4 Інструкції № 38 результати проведеної перевірки оформляються актом, який складається в двох примірниках, один з яких вручається керівнику підприємства, установи, організації, яка перевірялася, другий - залишається в органі Фонду, що проводив ревізію (перевірку).

Позивачем було складено акт ревізії по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності № 222 від 28.03.2007 р., який був підписаний відповідачем без зауважень.

В результаті проведення перевірки (ревізії) було виявлено прихований фонд оплати праці, зумовлений тим, що у період з 01.09.2005 р. по 26.06.2006 р. між відповідачем та ОСОБА_4 і ОСОБА_5 були укладені трудові договори № 633, 634, відповідно до яких визначено заробітну плату 340 гривень на місяць.

Загальний фонд заробітної плати згідно укладених відповідачем договорів з найманими працівниками, на який повинні були нараховуватись та утримуватись страхові внески відповідно до Закону № 2240-ІІІ, складає 6815,00 грн., у тому числі - 2722,00 грн. за 2005 рік, 4095,00 грн. за 2006рік.

Згідно із ст. 21 Закону № 2240-ІІІ розмір страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, (далі страхові внески) розраховується на підставі відсотків, розмір яких встановлюється Верховною Радою України, для роботодавців - до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що підлягають обкладенню податком з доходів фізичних осіб, та для найманих працівників - до сум оплати праці, які включають основну та додаткову заробітну плату, а також інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які підлягають обкладенню податком з доходів фізичних осіб.

Статтею 1 Закону України «Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування»від 11 січня 2001 року № 2213-IIIвстановлено, розмір внесків для найманих працівників, заробітна плата яких нижча прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи, становить 0,5 відсотка від суми оплати праці, що включає основну та додаткову заробітну плату, а також інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, які підлягають обкладанню податком з доходів фізичних осіб.

Відповідно до п. 7 Інструкції про порядок надходження, обліку та витрачання коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженої постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 26 червня 2001 р. № 16 та погодженої Національним банком України 2 жовтня 2001 р., відповідач як страхувальник зобовязаний щоквартально подавати до Фонду звіт за формою Ф4-ФСС з ТВП із зазначенням у ньому сум, нарахованих і сплачених страхових внесків та інших надходжень, а також сум, витрачених на виплату допомоги та здійснення інших заходів, фінансування яких проводиться за рахунок коштів Фонду, не пізніше 20-го числа наступного за звітним періодом місяця.

Статтею 27 Закону № 2240-III передбачено обовязок страхувальника щодо нарахування і сплати в установлені строки та в повному обсязі страхових внесків.

Відповідно до результатів проведеної перевірки відповідача встановлено, що у звітах по формі Ф4-ФСС з ТВП за ревізуємий період в табл. ІІ «Нарахована сума фонду оплати праці (доходу), з якої справляються страхові внески»та «Заробітна плата, з якої утримуються страхові внески»відповідач не відображав зазначеного вище фонду заробітної плати.

Таким чином, перевіркою встановлено, що відповідач не перераховував страхові внески на користь Фонду протягом усього зазначеного періоду, а у звітах, що подавались до Фонду, відповідачем не було відображено фонд заробітної плати згідно з трудовими договорами № 633, 634 від 01.09.2005 р.

На підставі ст. 30 Закону страхувальник несе відповідальність за неповну сплату страхових внесків у вигляді штрафу у розмірі прихованої (заниженої) суми заробітної плати, на яку відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.

У звязку з чим, позивач прийняв рішення про застосування та зарахування до бюджету Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, відображення у звіті (Ф4-ФСС з ТВП) сум фінансових (штрафних) санкцій, неправомірних витрат, донарахованих сум внесків та пені за порушення законодавства про загальнообовязкове державне соціальне страхування № 89 від 02.04.2007 р., відповідно до якого донараховано страхових внесків у сумі 231,72 грн., пені у сумі 27,00 грн. та штраф у розмірі 100% прихованої (заниженої) суми заробітної плати 6815,00 грн. Зазначене рішенням було отримано відповідачем особисто та не було оскаржено протягом десяти днів до Виконавчої дирекції Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Таким чином, загальна сума заборгованості на користь позивача становить 7073,72 грн. та є узгодженою з відповідачем.

Листом Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва від 26.03.2009 р. №14250/10/17-411 підтверджено, що фізична особа-підприємець ОСОБА_3 перебуває на обліку в ДПІ у Печерському районі м. Києва.

Враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

Керуючись статтями 69, 70, 71 та 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позов задовольнити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) грошові кошти у розмірі 7073 грн. 72 коп. (сім тисяч сімдесят три гривні 72копійки) на користь Центральної міжрайонної Виконавчої дирекції Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (р/р 25602512023336 в КРД ВАТ «Райффайзен Банк Аваль», МФО 322904, код ЄДРПОУ 26079358, код платежу 26079358).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги в порядку, встановленому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку та в строки, встановлені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови складено та підписано 14 грудня 2009 року.

Суддя А.С. Мазур