Єдиний державний реєстр судових рішень
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 липня 2010 р. Справа № 2а-55/10/1870
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Соколова В.М.
за участю секретаря судового засідання- Шаповал Є.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Сумській області до товариства з обмеженою відповідальністю "Техкомресурси" про стягнення економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін ,-
В С Т А Н О В И В:
Державна інспекція з контролю за цінами в Сумській області (далі-позивач) звернулась до суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Техкомресурси" (далі-відповідач, ТОВ "Техкомресурси") про стягнення економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін в розмірі 18764грн. 07коп.
Свої вимоги обґрунтовує тим, що Державною інспекцією з контролю за цінами в Сумській області проведено перевірку підприємства відповідача, в ході якої встановлено порушення при застосуванні тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій за 2008 рік за рахунок включення у вартість послуг фактично не виконаних робіт з дератизації та дезінсекції за 2008 рік., в результаті чого ТОВ "Техкомресурси" одержало необґрунтовану виручку в розмірі 6254грн. 69коп. Позивачем за вказані порушення було винесено рішення №34 від 08.05.2009 р. "Про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін", яким ТОВ "Техкомресурси" нараховані економічні санкції в розмірі 18764грн. 07коп. Вказане рішення Державної інспекції з контролю за цінами в Сумській області відповідачем в добровільному порядку не виконано, а тому позивач просить стягнути вказану заборгованість в судовому порядку
В судовове засідання представник позивача не з’явився, від нього до суду надійшло клопотання про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримує у повному обсязі, просить задовольнити позов.
Відповідач, повідомлений належним чином про час і місце розгляду справи (а.с.67), в судове засідання не з’явився, але від нього надійшла письмова заява про розгляд справи без його участі (а.с.69).
Перевіривши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає необхідним відмовити у задоволенні позову, виходячи з наступного.
В судовому засіданні встановлено, що державною інспекцією з контролю за цінами в Сумській області в період з 22 по 29 квітня 2009 року було проведено позапланову перевірку ТОВ "Техкомресурси" за період з 01.01.2008р. по 31.03.2009р. з питань дотримання державної дисципліни цін при формуванні, встановленні та застосуванні тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій.
За результатами перевірки складено акт №131 від 29.04.2009р., яким встановлено не додержання вимог державної дисципліни цін ТОВ "Техкомресурси" при застосуванні тарифів на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій за рахунок включення у вартість виконаних не в повному обсязі робіт по поточному ремонту та дезінсекції за період з 01.01.2008 року по 31.12.2008 року по житловому будинку №8, вул..Рибалко, м.Суми на суму 29775грн.36коп., чим порушено вимоги п.п.З п.2 ст.22 Закону “Про житлово-комунальні послуги”, п.8 рішення виконавчого комітету Сумської міської ради № 485 від 04.09.2006 року “Про встановлення тарифів на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій”та рішення виконавчого комітету Сумської міської ради № 275 від 29.05.2007 року “Про внесення змін до рішення виконавчого комітету від 31.10.2006 року № 580 “Про затвердження тарифів на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій житлового фонду, що перебуває у комунальній власності”, що призвело до стягнення із споживачів послуг зайвих коштів, тобто їх обрахування. В результаті товариство одержало необгрунтовану виручку в сумі 6254грн.69 коп., розрахунок якої проведено відповідно пункту 2 Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, затвердженої Наказом Міністерства економіки України та Міністерства фінансів України від 03.12.2001 року № 298/519.
08.05.2009 року за наслідками перевірки відповідачем було прийняте рішення “Про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін”№ 34 , яким вирішено вилучити у дохід Державного бюджету м. Суми 6254грн. 69коп. та стягнути штраф у дохід Державного бюджету м. Суми 12509грн. 38 коп., в загальному розмірі 18764грн. 07коп.
Вказане рішення Державної інспекції з контролю за цінами в Сумській області відповідачем в добровільному порядку виконано не було, внаслідок чого Державна інспекція з контролю за цінами в Сумській області звернулась до суду щодо примусового стягнення з ТОВ "Техкомресурси" заборгованості по економічним санкціям.
Предметом даного спору є стягнення економічних санкцій з ТОВ "Техкомресурси" на підставі рішення Державної інспекції з контролю за цінами в Сумській області №34 від 08.05.2009 р. в загальному розмірі 18764 грн. 35коп.
Зазначене рішення позивача №34 від 08.05.2009 р. було визнано нечинним згідно постанови Сумського окружного адміністративного суду по справі №2а-6300/09/1870 від 17.12.2009 р.
Вказана постанова Сумського окружного адміністративного суду по справі №2а-6300/09/1870 від 17.12.2009 р. була скасована ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду по справі №2а-6300/09/1870 від 29.04.2010 р. (а.с.71-73).
Відповідно до ч.5 ст. 254 КАС України ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення. Згідно ст. 14 КАС України постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов’язковими до виконання на всій території України.
Відповідно до ч.1 ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини. Тобто, судове рішення, яким рішення Державної інспекції з контролю за цінами в Сумській області №34 від 08.05.2009 р. «Про застосування економічних санкцій», яким ТОВ «Техкомресурси»нараховано економічні санкції в розмірі 18764грн. 07коп. було визнано законним та обгрунтованим, на момент розгляду справи є чинним та обов’язковим для виконання на всій території України. З огляду на викладене, суд має всі правові підстави для задоволення позовних вимог Державної інспекції з контролю за цінами в Сумській області про стягнення з ТОВ «Техкомресурси»економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін в розмірі 18764грн. 07коп. Керуючись ст. ст. 8, 19 Конституції України, ст. ст. 4, 7, 8, 17, 71, 94, 161-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної інспекції з контролю за цінами в Сумській області до товариства з обмеженою відповідальністю "Техкомресурси" про стягнення економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін –задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Техкомресурси" (ід.код 31651240) на користь Державного бюджету (отримувач коштів - м.Суми по коду класифікації доходів 21081100 на р/р 31119106700002 в ГУДК у Сумській області, МФО 837013, код 23636315, назва бюджетної класифікації-Адмінімтративні штрафи та інші санкції) економічні санкції за порушення державної дисципліни цін в розмірі 18764грн. 07коп.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складення постанови в повному обсязі та подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя В.М. Соколов
Повний текст постанови складено 26.07.2010 р.