Постанова № 10542671, 27.07.2010, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.07.2010
Номер справи
2а-5827/10/1870
Номер документу
10542671
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 липня 2010 р. Справа № 2а-5827/10/1870

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Соп'яненко О.В.

за участю секретаря судового засідання-Усенко І.М.

представника позивача - Латіпова Р.Р.,< Текст >

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції в місті Суми до приватного підприємства "Алмаз" про стягнення податкової заборгованості ,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач, державна податкова інспекція в м. Суми, звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з приватного підприємства "Алмаз"податковий борг в сумі 19706,16 грн. Позовні вимоги обґрунтовуються наступним. Відповідач, не виконуючи обовязок зі сплати податків, закріплений у ст.9 Закону України “Про систему оподаткування”, має заборгованість на загальну суму 19706,16 грн., з яких земельний податок з юридичних осіб в сумі 2066,69 грн. та орендна плата з юридичних осіб в сумі 17639,47 грн.

В судовому засіданні, представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі, зазначивши, що заборгованість на момент розгляду справи відповідачем не погашена.

Представник відповідача в судове засідання не зявився. Про день, час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином /а.с.19/, проте до суду повернувся поштовий конверт з відміткою “за зазначеною адресою не знаходиться”. Однак, як вбачається з довідки з ЄДРПОУ, відомості про зміну місцезнаходження не вносилися. Відповідно до ч. 1 ст. 40 КАС України у разі неповідомлення про зміну адреси повістка надсилається за останньою адресою і вважається врученою. Крім того, клопотань про розгляд справи без участі представника відповідача або про відкладення розгляду справи до суду не надходило, тому суд визнає можливим справу розглядати без участі в судовому засіданні представника відповідача.

Суд, заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази у їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Статтею 11 Закону України "Про систему оподаткування" від 25 червня 1991 року N 1251-XII закріплено, що відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати податків і зборів (обовязкових платежів) і додержання законів про оподаткування несуть платники податків і зборів (обовязкових платежів) відповідно до законів України.

На підставі п.1 та п.2 ч.1 ст.10 Закону України “Про Державну податкову службу в Україні”від 05.02.1998 року № 83/98-ВР (зі змінами та доповненнями) державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обовязкових платежів), забезпечують облік платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, платежів, а також здійснюють реєстрацію фізичних осібплатників податків та інших обовязкових платежів.

Приватне підприємство "Алмаз"зареєстровано як субєкт підприємницької діяльності юридична особа, відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с. 16).

Відповідно до ст.9 Закону України “Про систему оподаткування ”до обовязків платників податків і зборів (обовязкових платежів) входить сплата належних сум податків і зборів (обовязкових платежів)у встановлені законом терміни.

Відповідно до ст.ст. 2, 5 Закону України "Про плату за землю" використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Власники земельних ділянок (паїв) та землекористувачі сплачують земельний податок. Обєктом плати за землю є земельна ділянка, а також земельна частка (пай), яка перебуває у власності або користуванні.

Згідно ст. 27 Закону України "Про плату за землю" контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку здійснюється державними податковими інспекціями.

Відповідно до ст.14 Закону України "Про плату за землю" платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою , встановленою центральним податковим органом з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Згідно ст.17 цього ж закону податкове зобовязання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік , сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період , який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного місяця.

29 січня 2010 року відповідачем до державної податкової інспекції в місті Суми було подано податковий розрахунок по земельному податку за 2010 рік , яким було самостійно узгоджено суму податкового зобовязання у розмірі 24358,01 грн. на рік, яке сплачується щомісячно з січня по листопад в сумі 2029,83 грн., за грудень - 2029,88 грн.

Станом на 25.05.2010 року відповідач має податковий борг в сумі 2028,40 грн. за квітень 2010 року (розрахунок від 29.01.2010 року №9000105738) (а.с.5).

27 січня 2010 року відповідачем до державної податкової інспекції в місті Суми було подано податкову декларацію орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2010 рік, якою було самостійно узгоджено суму податкового зобовязання у розмірі 189323на рік, яке сплачується щомісячно за січень в сумі 15777 грн. з лютого по грудень 2010 року в розмірі 15776,97 грн.(декларація від 27.01.10 року № 9000066281).

Згідно з п.5.1 ст.5 Закону податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

На підставі п.1 ст.11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" 22.10.2008 року працівниками державної податкової інспекції в місті Суми була проведена невиїзна документальна перевірка з питань сплати приватного підприємства "Алмаз" узгоджених сум податкових зобовязань орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності за січень.

За результатами перевірки було складено акт № 1682/152/31209075 від 12.03.10 року (а.с.11), яким встановлено порушення абз.1 ст.17 Закону України "Про плату за землю"- податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця та п.п.5.3.1. п.5.3. ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами ".

Відповідно до п.п.17.1.7 п.17.1. ст.17 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами " у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу.

На підставі акту перевірки державною податковою інспекцією в місті Суми було прийняте податкове повідомлення-рішення № 0002191502/0/20886 (а.с.13), яким визначено податкове зобовязання по орендній платі з юридичних осіб в сумі 1577,45 грн. за штрафними санкціями.

Станом на 25.05.2010 року податковий борг відповідача складає 19706,16 грн., із яких:

земельний податок з юридичних осіб в сумі 2066,69 грн. (основний платіж - 2028,40 грн., пеня-38,29 грн.), орендна плата з юридичних осіб в сумі 17639,47 грн. (основний платіж - 15776,97 грн., пеня- 297,70 грн., штрафні санкції - 1564,80 грн.).

Відповідно до п. 11 ст. 11 Закону України “Про Державну податкову службу в Україні”від 4 грудня 1990 року N 509-XII органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Порядок нарахування пені визначено ст.16 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”. Згідно з п.п.16.1.1 п.16.1 ст.16 Закону “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Відповідно до п. 6.2 ст. 6 Закону “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”відповідачу було направлено першу податкову вимогу № 1/521 від 11.04.2010 року (а.с.12), яка була отримана відповідачем, але сплата не проводилась.

Судом встановлено, що заборгованість зі сплати зазначених податків відповідачем не сплачена, суд приходить до висновку про те, що відповідач прострочив виконання зобовязання по сплаті податкового боргу, тому зазначена заборгованість підлягає стягненню з нього у судовому порядку.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов державної податкової інспекції в місті Суми до приватного підприємства "Алмаз" про стягнення податкової заборгованості задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з приватного підприємства "Алмаз"(м.Суми, вул.Ковпака 85, кв.16, ід. код 31209075) податковий борг в сумі 19706,16 грн. (девятнадцять тисяч сімсот шість грн. 16 коп.) на р/р 34129999700002, ГУДК в Сумській області, МФО 837013, код одержувача 23636315.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня проголошення постанови та подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя <Текст >О.В. Соп'яненко

<Список ><Дата >

З оригіналом згідно

Суддя О.В. Соп'яненко