Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 липня 2010 р. справа № 2а-14602/10/0570
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
Постановлена у нарадчій кімнаті
час прийняття постанови: <година >
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді Зеленова А. С.
при секретаріБеспалько Г.Г.
за участю представника позивача Леонідової Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції м. Маріуполя Донецької області до Малого багатопрофільного підприємства «Контракт» про стягнення штрафних санкцій, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Жовтнева міжрайонна державна податкова інспекція м. Маріуполя Донецької області, звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Малого багатопрофільного підприємства «Контракт» про стягнення штрафних санкцій.
В обґрунтування позову посилається на те, що під час проведення перевірки відповідача було встановлено роздрібну торгівлю напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін. За результатами перевірки складений відповідний акт на підставі якого винесено рішення про застосування фінансових санкцій у сумі 1000,00 грн. Дотепер, у добровільному порядку сума штрафних санкцій у розмірі 1000,00 грн. відповідачем не сплачена, тобто відповідач не виконує свої зобовязання перед бюджетом стосовно сплати обовязкових платежів, чи завдає істотної шкоди інтересам держави.
Просить суд стягнути з Малого багатопрофільного підприємства «Контракт» (87537, Донецька обл., м. Маріуполь, вул. Купріна, 77/52, код в ЄДРПОУ 13503228) заборгованість перед бюджетом у сумі 1000,00 грн. на користь Державного бюджету, код платежу 21081100, р/р 31117106700052, отримувач ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016, код в ЄДРПОУ 34686694.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, надав пояснення, аналогічні обставинам, викладеним в позовній заяві.
Представник відповідача в судове засідання не зявився, про час та місце судового засідання був повідомлений, причин неявки суду не повідомив. Заяв про відкладення розгляду справи від нього не надходило.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази, суд встановив наступне.
Мале багатопрофільне підприємство «Контракт» зареєстроване Виконавчим комітетом Маріупольської міської ради Донецької області, ідентифікаційний номер 13503228, перебуває на податковому обліку у Жовтневій МДПІ м. Маріуполя Донецької області.
Судом встановлено, що 04.06.2009 року податковим органом проведено перевірку Малого багатопрофільного підприємства «Контракт» за результатами якої складений акт №0391/05/81/28/13503228 від 04.06.2009 року, яким встановлена роздрібна торгівля алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін.
09 липня 2009 року начальником Жовтневої МДПІ м. Маріуполь Донецької області винесено рашення про застосування фінансових санкцій №0002502343, яким на підставі акту перевірки до Малого багатопрофільного підприємства «Контракт», за порушення Постанови Кабінету Міністрів України від 30.10.2008 року №957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва», застосовані фінансові санкції у розмірі 1000,00 грн.
Постановою Кабінету Міністрів України від 30.30.2008 року №957 установлені розміри мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва згідно з додатком.
Закон України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоровя громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України.
Відповідно до ч. 1 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.
Відповідно до п. 11 ч. 2 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», до субєктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 1000 гривень.
02 червня 2003 року постановою Кабінету Міністрів України №790 затверджений Порядок застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
Пунктом 5 зазначеного порядку перебачено, що підставою для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій є, зокрема, акт перевірки додержання субєктом підприємницької діяльності встановлених законодавством вимог, обовязкових для виконання під час здійснення оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами.
Відповідно до ч. 3 ст 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», зазначені штрафи спрямовуються до бюджету згідно з чинним законодавством.
Відповідно до ч. 4 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції визначеної законами України.
Відповідно до ч. 5 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», у разі невиконання субєктом господарювання рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
Відповідно до п. 10 Порядок застосування фінансових санкцій, у разі невиконання субєктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
Відповідно до ч. 6 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», дії органів, які мають право контролю за реалізацією норм цього Закону, можуть бути оскаржені в місячний термін у судовому порядку.
Судом встановлено, що на час розгляду справи відповідачем суму заборгованості зі штрафних санкцій за порушення Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» у розмірі 1000,00 грн. не сплачено, рішення про застосування фінансових санкцій у судовому порядку не оскаржено.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги податкового органу підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Позов Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції м. Маріуполя Донецької області до Малого багатопрофільного підприємства «Контракт» про стягнення штрафних санкцій задовольнити.
Стягнути з Малого багатопрофільного підприємства «Контракт» (87537, Донецька обл., м. Маріуполь, вул. Купріна, 77/52, код в ЄДРПОУ 13503228) заборгованість перед бюджетом у сумі 1000,00 грн. на користь Державного бюджету, код платежу 21081100, р/р 31117106700052, отримувач ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016, код в ЄДРПОУ 34686694.
Вступна та резолютивна частини постанови прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 15 липня 2010 року в присутності представника позивача.
Постанова у повному обсязі складена 20 липня 2010 року.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі, а в разі проголошення постанови у відсутності особи, яка бере участь у справі з дня отримання нею копії постанови, до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Зеленов А. С.