ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
Господарський суд Чернігівської області
________________
14000 м. Чернігів, проспект Миру 20 Тел. 698-166, факс 7-44-62
Іменем України
ПОСТАНОВА
"16" жовтня 2007 р. Справа № 11/224а
За позовом: Ніжинського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Ніжинської об’єднаної державної податкової інспекції
16600, м. Ніжин, вул. Поштова, 2
До: Комунального підприємства „Служба Єдиного Замовника”
16600, м. Ніжин, вул. Леніна, 14
Про стягнення 84100,48 грн. податкового боргу за рахунок активів
Суддя Ю.М. Бобров
Секретар О.Ю.Михальова
ПРЕДСТАВНИКИ СТОРІН :
Від Позивача: Чуб І.А. –держподатінспектор, дов. від 19.09.07 р. № 1590/9/10-013.
Від Відповідача: Луєнко Ю.В. –дов. від 03.01.07 р. б/н.
Прокурор участі в судовому засіданні не взяв.
СУТЬ СПОРУ:
Ніжинський міжрайонний прокурор, здійснюючи повноваження представництва інтересів держави в особі Ніжинської об’єднаної державної податкової інспекції, подав адміністративний позов до Комунального підприємства „Служба Єдиного Замовника” м. Ніжин про стягнення 280252,28 грн. податкового боргу за рахунок активів боржника.
В судовому розгляді оголошувались перерви.
До прийняття рішення по справі представником позивача надана письмова заява від 16.10.07 р. про зменшення суми боргу в результаті проведення звірки між сторонами. Представник позивача просить стягнути з відповідача 84100,48 грн. податкового боргу за рахунок активів боржника.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги з мотивів, викладених у позовній заяві, з урахуванням уточнення.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнав в сумі 84100,48 грн.
Дослідивши матеріали справи та проаналізувавши надані докази, заслухавши в судовому засіданні пояснення представників сторін, суд встановив наступне.
Комунальне підприємство „Служба Єдиного Замовника” зареєстроване розпорядженням Виконкому Ніжинської міської ради як суб’єкт підприємницької діяльності –юридична особа. Відповідача взято на податковий облік в Ніжинській ОДПІ як платника податків.
Відповідно до ст.ст. 9, 11 Закону України “Про систему оподаткування” від 25.06.91 р. № 1251-ХІІ (із змінами і доповненнями) платник податків зобов’язаний сплачувати належні суми податків і зборів (обов’язкових платежів) у встановлені законодавством терміни, а також несе відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати податків та дотримання вимог податкового законодавства.
Всупереч вимогам чинного законодавства, відповідач не своєчасно та не в повному обсязі сплачує до бюджету належні суми податків.
Станом на 15.10.07 р. згідно акту звірки податкового боргу відповідача, підписаного Ніжинською ОДПІ та КП „Служба Єдиного Замовника”, загальний податковий борг (узгоджене податкове зобов’язання) відповідача перед бюджетами становить 84100,48 грн., а саме:
- по єдиному податку на підприємницьку діяльність з юридичних осіб –76042,11 грн. боргу;
- по податку на додану вартість –4267,52 грн. боргу;
- по земельному податку –3790,85 грн. боргу.
Вказана сума боргу є узгодженою та виникла на самостійно визначених та поданих відповідачем до податкового органу розрахунку сплати єдиного податку суб’єктом малого підприємництва –юридичною особою за 4 квартал 2006 р., податкових декларацій з податку на додану вартість, розрахунку земельного податку на 2007 рік, прийнятого інспекцією податкового повідомлення–рішення від 21.04.07 р. № 0001231530/, яким відповідачу визначено штраф з єдиного податку згідно п.п.17.1.7 п.17.1 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.00 р. (далі –Закон № 2181), укладених між Ніжинською ОДПІ та КП „Служба Єдиного Замовника” договорів про розстрочення податкового боргу з єдиного податку від 20.01.06 р. № 4, від 28.04.06 р. № 28, від 20.07.06 р. № 42, від 24.10.06 р. № 53.
Податкове повідомлення –рішення, яке отримане відповідачем 23.04.07 р., відповідачем не оскаржувалось, не скасоване та недійсним в судовому порядку не визнавалось.
Сума податкового боргу підтверджується також довідкою позивача, яка додана до позовної заяви.
Згідно п.4.1.1 п.4.1 ст. 4 Закону № 2181 платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов’язання, яку зазначає у податковій декларації. Відповідно п.п.5.1 ст.5 Закону № 218 податкове зобов’язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Згідно п.п.5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону № 2181 платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації.
У разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу (п.п.17.1.7 п.17.1 ст. 17 Закону № 2181).
Відповідно до п.п.5.2.1 п.5.2 ст. 5 Закону № 2181 податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 Закону № 2181, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Відповідач у визначений законодавством термін податкове зобов’язання не оскаржив, тому у відповідності з п.п.5.2.2. п.5.2 ст. 5 Закону воно вважається узгодженим з першого дня, наступного після закінчення терміну, наданого Законом для оскарження.
Згідно п.п.16.1.1 п.16.1 ст. 16 Закону після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов’язання на суму податкового боргу відповідачу нарахована пеня по ПДВ, єдиному податку на підприємницьку діяльність та земельному податку.
Узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків у строки, встановлені ст. 5 Закону № 2181, визнається сумою податкового боргу платника податків у відповідності з п.п.5.4.1 п.5.4 ст. 5 Закону.
Позивачем вживались передбачені Законом 2181 заходи з погашення податкового боргу. Направлені позивачем відповідно до п.6.2 ст. 6 Закону № 2181 на юридичну адресу відповідача перша податкова вимога № 1/204 від 05.12.06 р. та друга податкова вимога № 2/4 від 15.01.07 р., які отримані відповідачем 08.12.06 р. та 23.01.07 р. відповідно, задоволені КП „СЄЗ” частково.
На підставі п.п.7.2.1 п.7.2 ст. 7 Закону № 2181 позивачем прийнято рішення № 364 від 22.02.07 р. про стягнення коштів та продаж інших активів платника податку в рахунок погашення його податкового боргу.
На день розгляду справи податковий борг в сумі 84100,48 грн. відповідачем не сплачений.
Примусове стягнення податкової заборгованості –передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.
Активами платника податків згідно з п.1.7 ст. 1 Закону № 2181 є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Зважаючи на те, що вищенаведений податковий борг підтверджується матеріалами справи, відповідно до п. п. 3.1.1. п.3.1. ст.3 Закону № 2181, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов’язань виключно за рішенням суду.
За таких обставин, зважаючи на те, що заявлена до стягнення сума підтверджується доданими до позовної заяви матеріалами (доказами), суд приймає повне визнання відповідачем позову, оскільки його дії не суперечать закону та не порушують чиї –небудь права, свободи чи інтереси, та задовольняє позовні вимоги в повному обсязі
Представник позивача проти прийняття рішення по справі без участі представника відповідача не заперечує.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем –фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені Позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись Законом України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, ст.ст. 51, 94, 112, 136, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Прийняти повне визнання відповідачем адміністративного позову.
2. Позов задовольнити повністю.
3. Стягнути з Комунального підприємства „Служба Єдиного Замовника” (1600, м.Ніжин, вул. Леніна, 41, р/р 26001304835990 ПІБ м. Ніжин, МФО 353434, код 32126283) за рахунок його активів до Місцевого бюджету м. Ніжина, код 22820749, банк: ГУДК у Чернігівській області, МФО 853592, на р/р 34218378700005 76042,11 грн. податкового боргу по єдиному податку на підприємницьку діяльність юридичних осіб, на р/р 33215811700005 3790,85 грн. податкового боргу по земельному податку, до Державного бюджету м. Ніжина, код 22820749, банк: ГУДК у Чернігівській області, МФО 853592, на р/р 3111702970005 4267,52 грн. податкового боргу по податку на додану вартість.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Про апеляційне оскарження постанови спочатку подається заява.
Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Київського апеляційного адміністративного суду через господарський суд Чернігівської області.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Київського апеляційного адміністративного суду.
Заява про апеляційне оскарження постанови подається протягом десяти днів з дня складання постанови в повному обсязі, відповідно до ст. 163 Кодексу адміністративного судочинства України.
Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України, в судовому засіданні 16.10.07 р. проголошено тільки в ступну та резолютивну частини постанови.
Постанова суду в повному обсязі виготовлена 22.10.07 р.
Сторони можуть отримати копію постанови, виготовлену в повному обсязі, подавши відповідну заяву на ім’я судді через канцелярію суду.
Суддя Ю.М.Бобров