Постанова № 10524892, 25.06.2010, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
25.06.2010
Номер справи
2а-15943/09/2670
Номер документу
10524892
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

25 червня 2010 року 08:39 № 2а-15943/09/2670

Окружний адміністративний суд м. Києва у складі судді Каракашьяна С.К. при секретарі Попові В.С. за участю представників сторін:

від позивача: Гаркуша К.Р. (за дор. № 2264/9/10 від 28.04.2010р.),

від відповідача: Кузьменко А.М. (за дор. б/н від 04.06.2008р.)

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом Державної податкової інспекції у Дніпровському районі м.Києва

до Відкритого акціонерного товариства «Київський завод «Агромаш»

про стягнення податкової заборгованості в розмірі 91634,07 грн.

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 25.06.2010р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулась Державна податкова інспекція у Дніпровському районі м.Києва з позовом до Відкритого акціонерного товариства «Київський завод «Агромаш» про стягнення податкової заборгованості в розмірі 91634,07грн.

Позовні вимоги ґрунтувалися на тому, що позивачем було несвоєчасно подано платіжні доручення для перерахування суми коштів до банку, що обслуговує позивача, чим було порушено п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. №2181-ІІІ із змінами та доповненнями.

Відповідач в судовому засіданні виклав зміст заперечень проти позовних вимог.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ВСТАНОВИВ:

15.10.2008р. Державною податковою інспекцією Дніпровському районі у м. Києві було проведено перевірку своєчасності подання платіжних доручень до установ банку з податку на прибуток до бюджету, за результатами проведеної перевірки було складено акт від 15.10.2008р. № 4505-15/30251744, яким встановлено порушення ВАТ КЗ «Агромаш»п.п. 5.3.1 п.5.3 ст.5.3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", зокрема, товариством несвоєчасно подано платіжне доручення за жовтень, листопад грудень 2006 р., січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень 2007 р. січень, лютий, березень, квітень, травень, червень 2008 р.

На підставі висновків вищезазначеного акту перевірки ДПІ у Дніпровському р-н. м.Києва, на підставі пп.17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону № 2181-ІП 21 10.2008 р., винесено податкові повідомлення-рішення № 0014581520/0/0, яким донараховано суму штрафних санкцій в сумі 34,73 грн.; №0014561520/0, яким донараховано суму штрафних санкцій в сумі 25459,50 грн.; №0014571520/0, яким донараховано суму штрафних санкцій в сумі 3543,00 грн.

24.12.2008р. Державною податковою інспекцією у Дніпровському районі у м. Києві було проведено перевірку своєчасності подання платіжного доручення до установи банку по сплаті податку на додану вартість, в результат якої було складено акт № 5699-15/30251744 від 24.12.08 p., яким встановлено несвоєчасне подання платіжного доручення за червень 2008 р., чим порушено пп.5.3.1 п.5 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 р. № 2181-III із змінами та доповненнями (далі Закон № 2181-III), в результаті чого згідно з п.п 17.1.7 п.17.1 ст. 17 Закону № 2181-III, 19.01.09р. винесено податкове повідомлення - рішення № 0000751520/0, яким донараховано суму штрафних санкцій в розмірі 0,99 грн.

Також, 11.11.2008р. була проведена перевірка своєчасності сплати до бюджету податку з доходів фізичних осіб, за результатами якої складено акт №4159/17-30251744, яким встановлено підприємством допущена затримка в сплаті узгодженого податкового зобов'язання, чим порушило п.п 5.4.1 п. 5.4. ст.5 Закону №2181-111, згідно з пп.17.1.7 п.17.1 ст. 17 Закону №2181-111, 27.11.2008р. винесено податкове повідомлення - рішення № 0001631750/0, яким донараховано суму штрафних санкцій в розмірі 2644,50 грн.

Відповідно до п. 16.4 ст. 16 Закону № 2181-III, за прострочення сплати податкового боргу, відповідачу нараховано пеню, яка нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на момент виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

Згідно до облікових карток платника податків, ВАТ КЗ «Агромаш»має податкову заборгованість перед бюджетом на загальну суму 91634,07 грн., з яких:

- по сплаті податку на додану вартість 83495,94 грн. (29890,00 грн. донараховано податковими повідомленнями рішеннями №0014581520/0/0; 0014561520/0; 0014571520/0+ 0,99 грн. донараховано податковим повідомленням - рішенням №0000751520/0 + 53604,95 грн. нарахована пеня);

- по сплаті податку з доходів фізичних осіб 8138,13 грн. (2644,50 грн. донараховано податковим повідомленням-рішенням №0001631750/0 + 5493,63 грн. нарахована пеня).

Відповідачем дані нарахування не було оскаржено у встановлений Законом № 2181-III термін, тому суми є узгодженими.

В десятиденний термін, як це передбачено п. 5.2.2 п. 5.2. ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181-III від 21.12.2000р. із змінами та доповненнями, товариство суму, визначену податковим повідомленням рішенням, не сплатило, і не звернулось із скаргою про перегляд вказаного рішення.

Днем узгодження податкового зобов'язання платника податків у разі апеляційного оскарження такого податкового зобов'язання є день закінчення процедури адміністративного оскарження (частина п'ята пункту 5.2.4 пункту 5.2 статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами").

У свою чергу, процедура адміністративного оскарження згідно з п.п. 5.2.4 п. 5.2 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" закінчується:

останнім днем строку, передбаченого п.п. 5.2.2 цього пункту для подання заяви про перегляд рішення контролюючого органу, у разі, коли така заява не була подана у зазначений строк;

днем отримання платником податків рішення контролюючого органу про повне задоволення скарги, викладеної у заяві;

днем отримання платником податків рішення контролюючого органу, що не підлягає подальшому адміністративному оскарженню.

Водночас, відповідно до п.п. 5.3.2 п. 5.3 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", у випадках апеляційного узгодження суми податкового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити її узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом десяти календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

Якщо ж сума узгодженого платником податків податкового зобов'язання не сплачена у встановлений строк, вона визнається сумою податкового боргу платника податків (п. 5.4.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами").

Виникнення податкового боргу є юридичним фактом, який пов'язаний із несплатою узгодженої суми податкового зобов'язання протягом установленого строку. Для випадків апеляційного порядку узгодження сум податкового зобов'язання строк сплати визначається п.5.3.2 п. 5.3 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" і становить десять днів.

Згідно п.п.3.1.1 п.3.1 ст. З Закону №2181-111, активи платника податків можуть бути примусово стягнуті в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Підпунктом 2.3.1 п.2.3 ст.2 Закону України № 2181-ІІІ передбачено, що органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи та державні виконавці у межах їх компетенції.

Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем, підтверджують обставини, на які позивач посилається на їх обґрунтування.

Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню, оскільки у позивача наявні докази існування боргу у відповідача, натомість відповідачем наявність податкового боргу не спростована.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього кодексу.

Суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог позивача в повному обсязі та стягнення з Відкритого акціонерного товариства «Київський завод «Агромаш»боргу в розмірі 91634,07 грн.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 69, 71, 94, 97, 112, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ПОСТАНОВИВ :

1.Позов Державної податкової інспекції у Дніпровському районі міста Києва задовольнити повністю.

2.Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Київський завод «Агромаш»(код ЄДРПОУ 30251744, м.Київ, вул.Воскресенська, 7) 83495 (вісімдесят три тисячі чотириста дев'яносто п'ять) грн. 94 коп податку на додану вартість та 8138 (вісім тисяч сто тридцять вісім) грн. 13 коп. податку з доходів фізичних осіб на рахунок УДК у Дніпровському районі м. Києва, ідентифікаційний код 26077906, Банк одержувач ГУ УДК у м. Києві, МФО 820019, р/р 34122999700005.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя С.К. Каракашьян