ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД Луганської області 91016, м.Луганськ пл.Героїв ВВВ 3а тел.55-17-32
ХОЗЯЙСТВЕННЫЙ СУД Луганской области 91016, г.Луганск пл.Героев ВОВ 3а тел.55-17-32
П О С Т А Н О В А
Іменем України
13.06.06 Справа № 4/160ад.
Суддя Батюк Г.М., розглянувши матеріали справи за позовом
Луганського обласного комунального спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства «Луганськтеплокомуненерго», м.Луганськ
до Петровської міської ради , м.Петровськ Луганської області
про скасування рішення від 10.03.06 № 10
при секретарі судового засідання Лукашишиній Т.М.
в присутності представників сторін:
від позивача –Корсіченко К.В., дов. № 15/42-17-458 від 21.10.05;
- Зайковський О.В., паспорт ЕМ 555924;
від відповідача – Єрмолова С.О., дов. № 313 від 26.05.06.
Суть спору: заявлено вимоги про скасування рішення Петровської міської ради № 10 від 10.03.06 «Про відміну рішення Петровської міської ради № 13 від 26.08.05 «Про узгодження ЛОКСТП «Луганськтеплокомуненерго»тарифів на послуги теплопостачання».
Відповідач відзивом на позовну заяву від 11.05.06 № 318 проти позовних вимог заперечує посилаючись на те, що рішення Петровської міської ради № 10 від 10.03.06 є таким, що відповідає нормам Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»та з інших підстав, викладених у відзиві
Сторони не досягли примирення.
Розглянувши матеріали справи, додатково надані документи, вислухавши представників сторін, встановивши фактичні обставини справи, оцінивши надані докази, суд, -
В С Т А Н О В И В:
Петровською міською радою 1У скликання ( 39 сесія) 10.03.06 прийнято рішення № 10
«Про відміну рішення Петровської міської ради № 13 від 26.08.05 «Про узгодження ЛОКСТП
«Луганськтеплокомуненерго»тарифів на послуги теплопостачання». Вказаним рішенням відмінено рішення Петровської міської ради № 13 від 26.08.05 «Про узгодження ЛОКСТП
«Луганськтеплокомуненерго»тарифів на послуги теплопостачання для населення та інших споживачів в м.Петровське.
Позивач звернувся з позовом про скасування рішення Петровської міської ради № 10 від 10.03.06 «Про відміну рішення Петровської міської ради № 13 від 26.08.05 «Про узгодження ЛОКСТП «Луганськтеплокомуненерго»тарифів на послуги теплопостачання». Рішення Петровської міської ради № 13 від 26.08.05 «Про узгодження ЛОКСТП «Луганськтеплокомуненерго»тарифів на послуги теплопостачання»Петровська міська рада відмінила посилаючись на те, що після узгодження, ці тарифи повинні були затвердитись обласною Радою.
Оцінивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст. 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»№ 280/97 від 21.05.1997 до відання виконавчих органів міських рад належить встановлення в порядку і в межах, визначених законодавством, тарифів щодо оплати побутових, комунальних, транспортних та інших послуг, які надаються підприємствами та організаціями комунальної власності територіальної громади.
Відповідно до ст. 13 Закону України «Про теплопостачання» до основних повноважень органів місцевого самоврядування у сфері теплопостачання належить встановлення в порядку і межах, визначених законодавством, тарифів щодо оплати комунальних послуг, які надаються підприємствами та організаціями комунальної власності, крім тарифів на теплову енергію, виробляється на установках комбінованого виробництва теплової і електричної енергії.
Таким чином, вищенаведеними законами до повноважень органів місцевого самоврядування (виконавчих органів міських рад) у сфері теплопостачання належить встановлення тарифів на теплову енергію, які надаються виключно підприємствами та організаціями комунальної власності. Крім того, до повноважень органів місцевого самоврядування не відноситься встановлення тарифів на теплову енергію, що виробляються теплопостачальниками, які здійснюють комбіноване виробництво теплової і електричної енергії.
Відповідачем з перевищенням своїх повноважень встановлений тариф на теплову енергію, яка надається підприємством не комунальної, а державної власності, для підприємства, що є теплопостачальником, який здійснює комбіноване виробництво теплової і електричної енергії.
Згідно до положень статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»№ 280/97 від 21.05.1997 ( далі –Закон № 280/97) , встановлення або затвердження тарифів на житлово- комунальні послуги не відноситься до компетенції обласної Ради ( перелік її повноважень є вичерпним).
Пунктом 3 ст. 31 Закону України «Про житлово- комунальні послуги»№ 1875 від 24.06.04 та ст.. 20 Закону України «Про теплопостачання»№ 2633 від 02.06.05, тарифи на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії затверджується органами місцевого самоврядування.
Постановою Кабінету Міністрів України «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.1996 № 1548 та визнання такими , що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України № 342 від 11.05.05, пункт 16 Постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.1996 № 1548 «Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін ( тарифів) щодо встановлення тарифів та виробництво теплової енергії, а також послуги з теплопостачання міськими державними адміністраціями втратив чинність.
Відповідно до вимог п.п.2п.»а»ст. 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», встановлення тарифів на послуги з теплопостачання у м.Петровське повинна здійснювати Петровська міська Рада після погодження з ЛОКСТП «Луганськтеплокомуненерго»(позивач у справі) на основі економічно обґрунтованих розрахунків.
Тому, враховуючи те, що ЛОКСТП «Луганськтеплокомуненерго»згідно п.1.1 Статуту є виробничо- господарським теплопостачальним комплексом, заснованим на майні спільної власності територіальних громад області, тобто не відноситься до територіальної громади м. Петровське, згідно Закону № 280/97 Петровська міська Рада повинна погоджувати тарифи щодо оплати побутових, комунальних, транспортних та інших послуг.
За таких обставин, рішення Петровської міської ради № 10 від 10.03.06 «Про відміну
рішення Петровської міської ради № 13 від 26.08.05 «Про узгодження ЛОКСТП
«Луганськтеплокомуненерго»тарифів на послуги теплопостачання» винесено з перевищенням повноважень та з порушенням вимог закону, а отже позовні вимоги про скасування рішення Петровської міської ради № 10 від 10.03.06 «Про відміну рішення Петровської міської ради № 13 від 26.08.05 «Про узгодження ЛОКСТП «Луганськтеплокомуненерго»тарифів на послуги теплопостачання»підлягають задоволенню.
Відповідно до ст.94 КАС України судові витрати позивача: 3 грн. 40 коп. на оплату державного мита стягуються на його користь з місцевого бюджету м Петровське Луганської області , оскільки статтею 94 КАС України передбачено, що якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб»єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України ( або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).
Згідно ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні, в якому закінчився розгляд справи, оголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено представників сторін про те, що постанову у повному обсязі буде виготовлено протягом 5-денного строку.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в:
1. Позов задовольнити.
2. Скасувати рішення Петровської міської ради № 10 від 10.03.06 «Про відміну рішення Петровської міської ради № 13 від 26.08.05 «Про узгодження ЛОКСТП
«Луганськтеплокомуненерго»тарифів на послуги теплопостачання».
3. Стягнути з місцевого бюджету м Петровське Луганської області на користь Луганського обласного комунального спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства
«Луганськтеплокомуненерго», м.Луганськ, вул.. кв.Восточний,22, код ЄДРПОУ 03340529 судові витрати: 3 грн.40 коп. на оплату державного мита.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.
Постанову складено у повному обсязі та підписано 19.06.06.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя
Г.М.Батюк