Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 345/1355/22
Провадження № 3/345/519/2022
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21.06.2022 м.Калуш
Суддя Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області Сухарник І.І., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП невідомий, жителя АДРЕСА_1 , непрацюючого, за ч. 1 ст. 130 КУпАП, -
встановив:
ОСОБА_1 керував транспортним засобом в стані алкогольного сп`яніння, а також вчинив відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп`яніння за наступних обставин.
Так, 28.05.2022 о 23.30 год. по проспекту Лесі Українки в м. Калуші Івано-Франківської області ОСОБА_1 керував транспортним засобом марки «Volkswagen Passat», державний номерний знак НОМЕР_1 в стані алкогольного сп`яніння, що підтверджується висновком на № 17 від 29.05.2022.
Крім того, 29.05.2022 о 08.20 год. по проспекту Лесі Українки в м. Калуші Івано-Франківської області ОСОБА_1 керував транспортним засобом марки «Volkswagen Passat», державний номерний знак НОМЕР_1 , з явними ознаками алкогольного сп`яніння, а саме: різкий запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів, нестійка хода. Від проходження огляду на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу та в медичному закладі відмовився.
Такими діями ОСОБА_1 порушив вимоги п.п. 2.5, 2.9а Правил дорожнього руху України, відповідальність за що передбачена ч. 1 ст. 130 КУпАП.
У судовому засідання ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, визнав у повному обсязі, розкаявся у вчиненому та проси його суворо не карати.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 є ознаки та склад правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, з огляду на наступне.
За змістом ч. 1 ст. 130 КУпАП відповідальність особи наступає у випадку керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до п.2.5Правил дорожнього рухуУкраїни, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп`яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
Відповідно до вимог п. 2.9 аПравил дорожнього рухуУкраїни, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп`яніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин.
Згідно з положеннямист.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно дост. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
З протоколупро адміністративнеправопорушення серіїААБ №031924від 29.05.2022вбачається,що ОСОБА_1 28.05.2022о 23.30год.керував транспортнимзасобом марки«VolkswagenPassat»,державний номернийзнак НОМЕР_1 ,в станіалкогольного сп`яніння,що підтверджуєтьсявисновком настан алкогольногосп`яніння №17від 29.05.2022 (а.с. 1).
Огляд на визнання стану алкогольного сп`яніння проводився в закладі охорони здоров`я Калуській ЦРЛ, куди був направлений правопорушник (а.с. 2).
Згідно висновку щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, який був складений 29.05.2022 о 00.35 год. ОСОБА_1 перебував у стані алкогольного сп`яніння. Огляд проводився двічі, результат склав 1,42 % 1,45 % (а.с. 3).
Проходження ОСОБА_1 огляду на визначення стану алкогольного сп`яніння зафіксоване також на відео файлах, долучених до матеріалів справи (а.с. 7).
Крім того, з протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ № 031950 від 29.05.2022 вбачається, що 29.05.2022 о 08.20 год. по вул. Хімікі в м. Калуші Івано-Франківської області ОСОБА_1 керував транспортним засобом марки «Volkswagen Passat», державний номерний знак НОМЕР_1 , з явними ознаками алкогольного сп`яніння, а саме: різкий запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів, нестійка хода. Від проходження огляду на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу та в медичному закладі відмовився (а.с. 16).
Вказаний протокол про адміністративне правопорушення складений уповноваженою на те особою працівником поліції, із заповненням всіх необхідних реквізитів, встановленихст. 256 КУпАП, протокол підписаний уповноваженою особою тамістить підпис особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, а також пояснення ОСОБА_1 по суті порушення, де він особисто вказав, що згідний. Крім того, ОСОБА_1 був відсторонений від керування автомобілем.
Факт відмови ОСОБА_1 від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння зафіксований також в акті огляду на стан алкогольного, наркотичного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів (а.с. 17).
В зв`язку з відмовою пройти огляд на стан алкогольного сп`яніння поліцейський направив водія транспортного засобу на огляд з метою виявлення стану алкогольного сп`яніння до Калуської ЦРЛ, про що свідчить направлення (а.с. 18), однак в ньому зазначено, що ОСОБА_1 відмовився від проходження огляду.
Як вбачається з долучених до справи відеозаписів (а.с. 22),переглянутих в судовому засіданні, водій ОСОБА_1 керувававтомобілем та був зупинений екіпажем патрульної поліції. Після виявлення у водія ознак алкогольного сп`яніння поліцейський запропонував особі, що притягується до адміністративної відповідальності, пройти огляд на стан алкогольного сп`яніння на місці зупинки. Однак ОСОБА_1 категорично відмовився від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння на місці зупинки за допомогою алкотестеру «Драгер», а також від проходження огляду в медичному закладі.
Порядок проходження огляду на визначення стану сп`яніння визначенийст. 266 КУпАП. Згідно приписів цієї статті огляд водія на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. У разі незгоди водія на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров`я. Перелік закладів охорони здоров`я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров`я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.
Цей порядок відображено і в Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного,наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції,затвердженоїНаказом МВС України, МОЗ України від 09.11.2015 № 1452/735.
Відповідно до змісту «Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», затвердженої наказом МВС та МОЗ від 09.11.2015 р/ № 1452/735, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 11 листопада 2015 року за № 1413/27858, якщо поліцейський уповноваженого підрозділу НПУ виявляє ознаки стану алкогольного сп`яніння у водія транспортного засобу (запах алкоголю з порожнини рота; порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці), законні підстави вважати, що водій перебуває у такому стані, то має право вимагати пройти відповідно до встановленого порядку огляд на стан алкогольного сп`яніння.
Згідно з п. 6, п. 8 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 р. № 1103 (далі Порядок), водій транспортного засобу, що відмовився від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з його результатами, направляється поліцейським для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров`я. У разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров`я поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, в якому зазначає ознаки сп`яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.
Згідно п. 27 Постанови Пленуму Верховного суду України від 23.12.2005 року № 4 «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, також про адміністративні правопорушення на транспорті», керування транспортним засобом слід розуміти як виконання функцій водія під час руху такого засобу.
Таким чином, з досліджених матеріалів справи вбачається, що працівниками поліції були виконані вимоги закону щодо проведення огляду водія на визначення стану алкогольного сп`яніння.
ОСОБА_1 ставилось у вину згідно з протоколами про адміністративне правопорушення як відмова від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння, тобто порушення п. 2.5ПДРУкраїни, так і керування транспортним засобом у стані алкогольного сп`яніння, тобто порушення п. 2.9ПДРУкраїни.
Таким чином, перевіривши сукупність доказів в справі, вважаю, що викладеними матеріалами справи поза всяким розумним сумнівом доведено факт керування ОСОБА_1 транспортним засобом у стані алкогольного сп`яніння так і його відмову пройти відповідно до встановленого порядку огляд на стан алкогольногосп`яніння.
За таких обставин, встановлюючи наявність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1ст.130 КУпАП,повністю доводиться дослідженими в судовому засіданні доказами.
Враховуючи особу правопорушника, характер та суспільну небезпечність скоєного, вважаю за доцільне застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Відповідно до ст. 40-1 ч. 1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 9,33, 40-1,130, 221, 283, 284 КУпАП, -
постановив :
Визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000,00 гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, кодкласифікації доходівбюджету 22030106 496,20 гривень судового збору.
Постанова може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду через Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя