Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 631/226/22
Провадження № 3/631/150/22
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 травня 2022 року смт Нова Водолага
Суддя Нововодолазького районного суду Харківської області Пархоменко І. О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Нововодолазького районного суду Харківської області матеріали, які надійшли від ВІЙСЬКОВОЇ ЧАСТИНИ А0501 МІНІСТЕРСТВА ОБОРОНИ УКРАЇНИ стосовно:
солдата ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця м. Артемівськ Донецької області, місце служби і посада: військова частина А0501, номер обслуги-радіотелефоніст 1 реактивного артилерійського взводу 3 реактивної артилерійської батареї реактивного артилерійського дивізіону, реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
До Нововодолазького районного суду Харківської області від ВІЙСЬКОВОЇ ЧАСТИНИ А0501 МІНІСТЕРСТВА ОБОРОНИ УКРАЇНИ надійшов адміністративний матеріал щодо притягнення військовослужбовця ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
Вказаний адміністративний матеріал з єдиним унікальним № 631/226/22 (провадження № 3/631/150/22) відповідно до Контрольного журналу судових справ і матеріалів, передано на розгляд судді Пархоменко І. О.
Зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення Серії А0501 № 20, складеного 15 квітня 2022 року командиром військової частини А0501 полковником Павлом Федосенком, вбачається, що 14 квітня 2022 року о 19 годині 00 хвилин було виявлено, що номер обслуги-радіотелефоніст 1 реактивного артилерійського взводу 3 реактивної артилерійської батареї реактивного артилерійського дивізіону солдат ОСОБА_1 перебував з ознаками алкогольного сп`яніння в пункті дислокації підрозділу у населеному пункті Нова Водолага, Харківської області, був виявлений заступником командира реактивного артилерійського дивізіону з тилу майором ОСОБА_2 та направлений до відділення поліції №3 Харківського РУП №1 ГУНП в Харківській області (Харківська область, Харківський район, смт Нова Водолага) для визначення ступеню стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння, результат проходження огляду на стан сп`яніння із застосуванням газоаналізатору «Drager Аlcotest» склав 1,56 ‰ (проміле)(тест №225 від 14 квітня 2022 року о 19 годині 45 хвилин).
Своїми діями солдат ОСОБА_1 порушив покладені на нього обов`язки, щодо встановленого порядку проходження військової служби, зокрема, вимоги статей 11, 16 та 49 Статуту внутрішньої служби Збройних сил України, статей 1, 2, 3 та 4 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, тобто перебування під час виконання своїх обов`язків у стані алкогольного сп`яніння у період особливого стану, а саме воєнного стану в Україні.
ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП визнав у повному обсязі, у вчиненому щиро розкаявся.
Суддя, вислухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, дійшов наступного.
Положеннями ст.7КУпАП визначено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Приписами ст. 280 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За ст. 251 КУпАП доказами в справі проадміністративне правопорушенняє будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюютьсяпротоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності,потерпілих,свідків, висновкомексперта, речовими доказами, показаннями технічних приладівта технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі,чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючимив автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом провилучення речей і документів, а також іншими документами. Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю( ст. 252 КУпАП).
З протоколу Серії А0501 № 20 від 15 квітня 2022 року вбачається, що ОСОБА_1 інкримінується порушення ст. ст. 11, 16, 49 Статуту внутрішньої служби Збройних сил України, ст. ст. 1, 2, 3, 4 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, тобто вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
Частиною 3 ст. 172-20 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі самі порушення, або в умовах особливого періоду.
У своючергу,ч. 1ст.172-20 КУпАПвстановлює адміністративнувідповідальність за розпиванняалкогольних,слабоалкогольних напоївабо вживаннянаркотичних засобів,психотропних речовинчи їханалогів військовослужбовцями,військовозобов`язаними тарезервістами підчас проходженнязборів натериторії військовихчастин,військових об`єктів,або появатаких осібна територіївійськової частинив нетверезомустані,у станінаркотичного чиіншого сп`яніння,або виконанняними обов`язківвійськової службив нетверезомустані,у станінаркотичного чиіншого сп`яніння,а такожвідмова такихосіб відпроходження оглядуна станалкогольного,наркотичного чиіншого сп`яніння,а ч. 2ст.172-20 КУпАП відповідальність за участь начальників (командирів) та інших керівників у розпиванні з підлеглими військовослужбовцями, а також військовозобов`язаними та резервістами під час проходження зборів алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів під час виконання ними обов`язків військової служби, або невжиття ними заходів для відсторонення від обов`язків військової служби осіб, які перебувають у нетверезому стані, стані наркотичного чи іншого сп`яніння, або приховування випадків розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів, появи на території військової частини в нетверезому стані, стані наркотичного чи іншого сп`яніння підлеглих військовослужбовців, а також військовозобов`язаних та резервістів під час проходження зборів.
За ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Юридичний склад адміністративного правопорушення - це передбачена нормами адміністративного права сукупність ознак, при наявності яких те чи інше протиправне діяння можна кваліфікувати як правопорушення. До цих ознак належать: об`єкт, об`єктивна сторона, суб`єкт, суб`єктивна сторона.
Адміністративне правопорушення за ст.172-20КУпАП є військовим правопорушенням.
Об`єктом є суспільні відносини у сфері військової дисципліни, належне несення військової служби.
Так,Статут внутрішньоїслужби Збройнихсил України,затверджений ЗакономУкраїни №548-ХІVвід 24березня 1999року «ПроСтатут внутрішньоїслужби Збройнихсил України»,визначає загальніправа таобов`язки військовослужбовцівЗбройних СилУкраїни іїх взаємовідносини,обов`язки основнихпосадових осіббригади (полку,корабля 1і 2рангу,окремого батальйону)та їїпідрозділів,правила внутрішньогопорядку увійськовій частиніта їїпідрозділах. Статутом керуються всі військові частини, кораблі, управління, штаби, організації, установи і військові навчальні заклади Збройних Сил України.
Об`єктивнасторона,тобто,зовнішні ознакита обставиниякі характеризуютьадміністративне правопорушення,вчинене ОСОБА_1 , зазначені у протоколі про адміністративне правопорушення Серії А0501 № 20 від 15 квітня 2022 року.
Суб`єктом військового адміністративного правопорушення, у тому числі й за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, є особа, яка перебуває на військовій службі.
Згідно з ч. 9 ст. 1 Закону України № 2232-ХІІ від 25 березня 1992 року «Про військовий обов`язок і військову службу» військовослужбовці це особи, які проходять військову службу.
За ч. 4 ст. 24 зазначеного закону України військовослужбовці вважаються такими, що виконують обов`язки військової служби:
1) на території військової частини або в іншому місці роботи (занять) протягом робочого (навчального) часу, включаючи перерви, встановлені розпорядком (розкладом занять);
2) на шляху прямування на службу або зі служби, під час службових поїздок, повернення до місця служби;
3) поза військовою частиною, якщо перебування там відповідає обов`язкам військовослужбовця або його було направлено туди за наказом відповідного командира (начальника);
4) під час виконання державних обов`язків, у тому числі у випадках, якщо ці обов`язки не були пов`язані з військовою службою;
5) під час виконання обов`язку з урятування людського життя, охорони державної власності, підтримання військової дисципліни та охорони правопорядку
З військового квитка серії НОМЕР_2 , виданого 31 липня 2020 року Чугуївським військовим комісаріатом Харківської області, вбачається, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуває на військовій службі за контрактом.
За наказом № 1 від 04 січня 2022 року солдата ОСОБА_1 , сапера інженерно-саперного відділення інженерно-саперного взводу 3 механізованого батальйону, призначеного наказом командира військової частини А0501 (по особовому складу) від 04 січня 2022 року №1-РС на посаду номера обслуги - радіотелефоніста 1 реактивного артилерійського взводу 3 реактивної артилерійської батареї реактивного артилерійського дивізіону бригадної артилерійської групи, вважати таким, що з 04 січня 2022 року приступив до здачі та прийому справ та посади, цього ж числа здав та прийняв і приступив до виконання службових обов`язків за посадою.
Таким чином,суддя доходитьвисновку,що матеріалисправи містятьдокази напідтвердження того,що ОСОБА_1 є військовослужбовцем і перебуває на військовій службі в Збройних Силах України, а отже є суб`єктом адміністративної відповідальності за ст. 172-20 КУпАП.
Також, встановленасуб`єктивнасторона адміністративногоправопорушення,вчиненого ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, який свою вину визнав у повному обсязі, щиро розкаявся.
Окрім того,необхідно зазначити,що відповідальністьза адміністративнеправопорушення,що інкриміноване ОСОБА_1 , настає уразі вчиненнядій,передбачених ч.ч.1,2ст.172-20 КУпАП особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі самі порушення, або в умовах особливого періоду.
Згідно заб.13ст.1Закону України№ 1932-ХІІвід 06грудня 1991року «Прооборону України»особливий період- період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Водночас, відповідно до аб. 5 ст. 1 Закону України № 354-ХІІ від 21 жовтня 1993 року «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» особливий період період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов`язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій
За ч. 8 ст. 4 Закону України № 354-ХІІ від 21 жовтня 1993 року «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», з моменту оголошення мобілізації (крім цільової) чи введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях настає особливий період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій.
Указом Президента України № 64/2022 від 24 лютого 2022 року, що затверджений Законом України № 2102-ІХ від 24 лютого 2022 року, у зв`язку із військовою агресією Російської Федерації проти України на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України введений воєнний стан з 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.
Указом Президента України № 133/2022 від 14 березня 2022 року, затвердженим Законом України № 2119-ІХ від 15 березня 2022 року, у зв`язку із триваючою широкомасштабною збройною агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оброни України, продовжено строк дії воєнного стану з 05 години 30 хвилин 26 березня 2022 року строком на 30 діб.
Окрім того, 24 лютого 2022 року набрав чинності Указ Президента України № 29/2022 від 24 лютого 2022 року «Про загальну мобілізацію». Мобілізація проводиться протягом 90 діб із дня набрання чинності цим Указом.
За приписами ст. 1 Закону України № 389-VІІІ від 12 травня 2015 року «Про правовий режим воєнного стану» воєнний стан це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.
Отже, особливий період охоплює собою мобілізацію, воєнний час та частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Відтак, починаючи з 24 лютого 2022 року та по теперішній час в Україні діє режим воєнного стану, який є особливим періодом.
Окрім, визнання вини ОСОБА_1 , його вина у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, тобто перебування під час виконання своїх обов`язків у стані алкогольного сп`яніння у період особливого стану, а саме воєнного стану в Україні, підтверджується наступними доказами, дослідженими суддею, а саме:
- протоколом про адміністративне правопорушення Серії А0501 № 20 від 15 квітня 2022 року, зміст якого відповідає вимогами ст. 256 КУпАП. Зазначений протокол містить підписи особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та уповноваженої посадової особи, яка його склала, а також відомості про роз`яснення ОСОБА_1 змісту ст.63Конституції Українита йогоправ,передбачених ст.268КУпАП. Жоднихзауважень чизаперечень збоку особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, протокол не містить, навпаки, у графі «пояснення військовослужбовця, який притягується до адміністративної відповідальності» ОСОБА_1 власноруч зробив запис щодо факту перебування у стані алкогольного сп`яніння поблизу смт Нова Водолага 14 квітня 2022 року у пункті дислокації реактивного артилерійського дивізіону. Окрім того, протокол підписаний свідками правопорушення (з клопотанням про допит свідків під час розгляду справи в суді ОСОБА_1 не звертався);
- розпискою від 19 квітня 2022 року про отримання копії адміністративного протоколу, що підписана особисто правопорушником й не містить заперечень або зауважень;
- даними тестування на алкоголь, проведеного 14 квітня 2022 року о 19 годині 45 хвилин за допомогою газоаналізатора «DragerАlcotest 6820», прилад № ARJL 0253, принтер № ARJК 0471, тест № 225, який є додатком до протоколу, де вказано результат тесту 1,56‰. Даний результат підписаний ОСОБА_1 , зауважень або заперечень не містить;
- пояснювальною запискою на ім`я командира військової частини А0501 від свідка ОСОБА_3 з якої вбачається, що 14 квітня 2022 року солдат ОСОБА_1 знаходився під час виконання службових обов`язків в місці дислокації тилового пункту управління реактивного артилерійського дивізіону бригадної артилерійської групи поблизу н.п. Нова Водолага, Харківської області з ознаками алкогольного сп`яніння, після чого був доставлений до відділення поліції в смт Нова Водолага Харківської області для визначення ступеню стану алкогольні наркотичного чи іншого сп`яніння;
- пояснювальною запискою на ім`я командира військової частини А0501 від свідка ОСОБА_4 де зазначено, що 14 квітня 2022 року солдат ОСОБА_1 знаходився під час виконання службових обов`язків в місці дислокації тилового пункту управління реактивного артилерійського дивізіону бригадної артилерійської групи поблизу н.п. Нова Водолага, Харківської області з ознаками алкогольного сп`яніння, після чого був доставлений до відділення поліції в смт Нова Водолага Харківської області для визначення ступеню стану алкогольні наркотичного чи іншого сп`яніння;
-пояснювальною запискоюначальника медпунктустаршого лейтенанта ОСОБА_5 від 16 квітня 2022 року на ім`я командира військової частини А0501 про те, що в період з 12 квітня 2022 року по 14 квітня 2022 року ОСОБА_1 зі скаргами на здоров`я до медичного пункту дивізіону не звертався;
- пояснювальною запискою на ім`я командира військової частини А0501 де ОСОБА_1 власноруч підтвердивфакт вчиненняадміністративного правопорушення,передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП;
- письмовими поясненнями правопорушника від 04 травня 2022 року, наданими судді, у яких ОСОБА_1 визнав провину у вчиненні адміністративного правопорушення та щиро розкаявся.
Таким чином, суд вважає доведеною вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, тобто виконання обов`язківвійськової службив нетверезомустані у період особливого стану, а саме воєнного стану в Україні.
Статтею 245 КУпАП передбачено, що завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне та об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Обираючи вид адміністративного стягнення, суддя враховує приписи ст. 23 КУпАП, якими визначено, що адміністративне стягнення застосовується не тільки з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами й бере до уваги характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, стан його здоров`я, наявність утриманців, майновий стан та обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність.
Обставиною, що пом`якшує відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення, відповідно до ст. 34 КУпАП, суддя визнає щире розкаяння винного. Крім того, майнової шкоди проступком не заподіяно.
Обставин,що обтяжуютьвідповідальність ОСОБА_1 , відповідно до приписів ст. 35 КУпАП, суддею не встановлено.
Зі службовоїхарактеристики ОСОБА_1 , що міститься у матеріалах справи, вбачається, що рядовий характеризується посередньо, проте функціональні обов`язки виконує добре.
Ураховуючи викладене, з метою запобігання вчинення у подальшому нових правопорушень та досягнення мети адміністративного покарання, суддя вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
В порядку ч. 5 ст. 283 КУпАП суд вирішує питання про стягнення судового збору з особи, на яку накладається адміністративне стягнення.
Так, відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, судовий збір сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. При цьому розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Таким законом, що встановлює правові засади справляння судового збору, є Закон України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року № 3674-VІ, ч. 1 та п. 5 ч. 2 ст. 4 якого передбачають, що у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення справляється судовий збір у сумі, яка дорівнює 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня календарного року, в якому він справляється.
Статтею 7 Закону України № 1928-ІХ від 02 грудня 2021 року «Про Державний бюджет України на 2021 рік» з 1 січня 2022 року встановлений прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб в сумі 2481 гривня 00 копійок.
Отже, є необхідним стягнути з ОСОБА_1 судовий збір по справі про адміністративне правопорушення у розмірі 496 гривні 20 копійок, зарахувавши його до спеціального фонду Державного бюджету України.
За приписамич.ч.2,3ст.294КУпАП постановасудді усправі проадміністративне правопорушенняможе бутиоскаржена протягомдесяти днівз днявинесення постановиособою,яку притягнутодо адміністративноївідповідальності,її законнимпредставником,захисником,потерпілим,його представником,а такожпрокурором увипадках,передбачених частиноюп`ятою статті7та частиноюпершою статті287цього Кодексу.Апеляційна скарга,подана післязакінчення цьогостроку,повертається апеляційнимсудом особі,яка їїподала,якщо вонане заявляєклопотання пропоновлення цьогостроку,а такожякщо упоновленні строкувідмовлено. Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову. Місцевий суд протягом трьох днів надсилає апеляційну скаргу разом із справою у відповідний апеляційний суд.
Разом із тим, згідно з розпорядженням голови Верховного Суду від 25 березня 2022 року № 14/0/9-22 «Про зміну територіальної підсудності судових справ в умовах воєнного стану (окремі суди Сумської, Харківської областей)», відповідно до статті 147 Закону України «Про судоустрій та статус суддів», враховуючи неможливість судами здійснювати правосуддя під час воєнного стану, змінено територіальну підсудність судових справ Харківського апеляційного суду на Полтавський апеляційний суд.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 7, 9 11, 23, 24, 25, 27, 33 35, 38, 40-1, 172-20, 245, 246, 249 252, 255, 268, 277, 280, 283 285, 287,294, 298 КУпАП, суддя,
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двохсот п`ятнадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що дорівнює 3655 (три тисячі шістсот п`ятдесят п`ять) гривень 00 копійок, який стягнути на користь держави (номер рахунку (IBAN): UA 948999980313010106000020559, код класифікації доходів бюджету: 21081100, отримувач: ГУК Харків обл/СТГ Нова Вод/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ): 37874947, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП електронне адміністрування податку).
Відповідно до Закону України «Про судовий збір» стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір у розмірі 496 гривень 20 копійок (отримувач: ГУК у м. Києві/м. Київ/ 22030106, код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП електронне адміністрування податку), номер рахунку (IBAN) UA 908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Копію постанови вручити ОСОБА_1 та направити до Військової частини А0501 для відома.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1КУпАП, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
В разі не сплати штрафу у строк встановлений ч. 1 ст. 307КУпАП у порядку примусового виконання постанови стягується штраф у подвійному розмірі.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення особою, яку притягнуто до відповідальності, її законним представником, захисником, а також прокурором у випадках, передбачених ч. 5 ст. 7 та ч. 1 ст. 287 КУпАП, шляхом подання апеляційної скарги до Полтавського апеляційного суду, з урахуванням розпорядження голови Верховного Суду від 25 березня 2022 року № 14/0/9-22 «Про зміну територіальної підсудності судових справ в умовах воєнного стану (окремі суди Сумської, Харківської областей)», через Нововодолазький районний суд Харківської області. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Якщо апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку, у разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Строк пред`явлення до виконання протягом трьох місяців.
Суддя І. О. Пархоменко