Постанова № 1048812, 09.10.2007, Господарський суд Волинської області

Дата ухвалення
09.10.2007
Номер справи
6/113-64а
Номер документу
1048812
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

43010, м. Луцьк, пр. Волі, 54 а

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"09" жовтня 2007 р.

Справа № 6/113-64А.

за позовом Волинського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, м. Луцьк

до відповідача Сільськогосподарського виробничого кооперативу «Колос», Ратнівський район

про стягнення 1358 грн. 54 коп. адміністративно-господарських санкцій та пені

Заступник голови господарського суду

суддя Пахолюк В.А.

При секретарі Прокопчук О.Ф.

Представники:

від позивача: Дяченко С.І.. –гол. спец., дов.№ 06/10-24 від 24.07.2007р.

від відповідача: н/з

Суть спору: Волинське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів просить суд стягнути з СВК «Колос»1358,54грн. адміністративно-господарських санкцій та пені за непрацевлаштування інвалідів у 2006 році.

Свої вимоги обґрунтувало тим, що статтею 19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” передбачений норматив працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця. Постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007р. № 70 затверджений Порядок сплати підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів. Згідно п.п.2,3 вказаного порядку передбачено, що роботодавці самостійно обчислюють та сплачують суму адміністративно-господарських санкцій до 15 квітня року, що настає за роком, в якому відбулося порушення нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів. Відповідачем не виконано нормативу по працевлаштуванню 1 інваліда. За не працевлаштування одного інваліда відповідачу нараховано 1310 грн. 96 коп. адміністративно-господарських санкцій та 47,58 грн.пеніза порушення строків амостійної сплати санкцій. Зазначена сума санкцій самостійно відповідачем не сплачена.

Відповідач відзиву на позовну заяву суду не подав, в судове засідання представник не з’явився.

Ухвала господарського суду про відкриття провадження у справі, копія позовної заяви та повістка відповідачу направлені рекомендованою кореспонденцією за місцем його державної реєстрації : с.Сільце, Ратнівського району, що стверджується реєстром вихідної кореспонденції господарського суду за 17.08.2007р.

Відповідно до п.8 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.

Згідно п.2 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони не є перешкодою для розгляду справи.

За таких обставин суд дійшов висновку про розгляд справи без участі представника відповідача відповідно до клопотання позивача за наявними матеріалами справи.

Із досліджених матеріалів справи, пояснень представника позивача, господарський суд —

В С Т А Н О В И В:

Згідно частини 1 статті 19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” від 21.03.1991р. з подальшими змінами та доповненнями, для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.

Статтею 20 вказаного Закону передбачено, що підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю.

Згідно частини 5 статті 19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” виконанням нормативу робочих місць у кількості, визначеній згідно з частиною першою цієї статті, вважається працевлаштування підприємством, установою, організацією, у тому числі підприємством, організацією громадських організацій інвалідів, фізичною особою, яка використовує найману працю, інвалідів, для яких це місце роботи є основним.

Разом з тим, відповідно до частини 3 статті 20 Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” сплату адміністративно-господарських санкцій за незабезпечення працевлаштування інвалідів підприємства, установи та організації проводять відповідно до закону за рахунок прибутку, який залишається в їх розпорядженні після сплати всіх податків і зборів (обов’язкових платежів).

Відповідно до звіту відповідача про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2006р. середньооблікова кількість зайнятих працівників облікового складу за 2006 р. складає 73 чоловік, норматив –3 людини-інваліда. СВК працевлаштувало згідно звіту, підписаного керівником та головним бухгалтером 2 інваліда. (а.с.6).

Дані про наявність вільних робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів, відповідач до центру зайнятості не подавав.

Отже, відповідач не виконав нормативу по працевлаштуванню 1 інваліда і зобов’язаний сплатити адміністративно-господарські санкції в розмірі половини середньої річної заробітної плати в сумі 1310 грн. 96 коп. (95700 грн. (середньорічна заробітна плата):73 ? 1310,96). Відповідач самостійно визначив цю суму штрафних санкцій у рядку 06 Звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2006 рік (а.с.6).

Частиною 2 статті 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”передбачено, що порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк. СВК «Колос»позивачем нараховано пеню за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій в сумі 47 грн. 58 коп.

Згідно пункту 2 Порядку сплати підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007р. № 70 (далі Порядок сплати…), роботодавці сплачують суму адміністративно-господарських санкцій відділенням Фонду соціального захисту інвалідів до 15 квітня року, що настає за роком, в якому відбулося порушення нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів. Обчислення суми адміністративно-господарських санкцій проводиться роботодавцями самостійно згідно з порядком заповнення звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів, затвердженим Мінпраці за погодженням з Держкомстатом.

Враховуючи викладене, матеріалами справи підтверджено. Що СВК «Колос»не виконав вимоги ст. 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” та Порядку сплати підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007р. № 70, в добровільному порядку адміністративно-господарські санкції не сплачені.

За таких обставин, позовні вимоги про стягнення 1358 грн. 54 коп. адміністративно-господарських санкцій та пені підтверджені матеріалами справи і підлягають до задоволення в повній сумі.

Керуючись Законом України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні ст.ст.70,71,86,94,158-163,186 КАС України, господарський суд ,-

П О С Т А Н О В И В:

1. Позов задоволити повністю.

2. Стягнути з Сільськогосподарського виробничого кооперативу «Колос»

( Волинська область, 44131,с.Сільце, Ратнівського району, код 00448389) на користь держави у Держбюджет Ратнівського району 50070000, номер рахунку 31218230700320, ідентифікаційний код 21740339, банк ГУДКУ у Волинській області, МФО 803014 адміністративно-господарські санкції та пеню в сумі

1358 грн. 54 коп. за непрацевлаштування інвалідів у 2006 році.

3. Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у 20 денний строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього 20 денного строку. Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови може бути подана до адміністративного апеляційного суду через суд першої інстанції протягом 10 днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга на постанову може бути подана протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Заступник голови

господарського суду,суддя В.А.Пахолюк