ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а-2324/10/1770
15 липня 2010 року 12 год. 30 хв. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Шарапи В.М. за участю секретаря судового засідання Пилипчук В.Є. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник Гальчина Р.С.,
відповідача: представник не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Здолбунівська об'єднана державна податкова інспекція <Список ><Позивач в особі >третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача <3-тя особа >
до Відкрите акціонерне товариство "Здолбунівський завод нестандартного обладнання" третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача <3-тя особа >
про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ :
Позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача заборгованості по податку з доходів фізичних осіб в сумі 122803,68 грн. Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не зявився, про причини неприбуття суду не повідомив. Про дату, час і місце судового розгляду був повідомлений належним чином. Суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача на підставі наявних доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, повно і всебічно зясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення.
Судом встановлено, що в результаті проведеної Здолбунівською ОДПІ планової виїзної документальної перевірки відповідача встановлено неперерахування до бюджету утриманого податку з доходів фізичних осіб станом на 01.01.2010 року в сумі 122803,68 грн. Дана заборгованість виникла на підставі поданих ВАТ "Здолбунівський завод нестандартного обладнання" податкових розрахунків форми 1-ДФ "Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого на користь платників податку і сум утриманого з них податку" за період з ІІ кварталу 2007 року по ІІІ квартал 2009 року.
Дані обставини підтверджені дослідженими у судовому засіданні доказами: копією розпорядження представника Президента України від 09.06.1994 року № 161 (а.с.5), копією довідки про взяття на облік платника податків (а.с.6), копією довідки про результати виїзної планової документальної перевірки № 00004/1742-05461415 від 10.02.2010 року (а.с.7-12), копії податкових розрахунків форми 1-ДФ "Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого на користь платників податку і сум утриманого з них податку" (а.с.26-45).
Порядок нарахування, утримання та сплати (перерахування) до бюджету податку з доходів фізичних осіб, зокрема щодо своєчасного і в повному обсязі нарахування, утримання та його сплати (перерахування) до бюджету визначено Законом України від 22.05.03р №889 «Про податок з доходів фізичних осіб».
Відповідно до п.1.15 ст. 1 цього Закону юридичні особи, які виплачують доходи громадянам, є податковими агентами стосовно таких виплат і зобовязані нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходів фізичних осіб від імені та за рахунок платника податку, вести податковий облік та подавати податкову звітність податковим органам відповідно до закону, а також нести відповідальність за порушення норм цього Закону.
Згідно з п. 8.1.1. ст. 8 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» податковий агент, який нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід на користь платника податку, утримує податок від суми такого доходу за його рахунок, за ставками встановленими статтею 7 цього Закону.
Пунктом 8.1.2. цієї ж статті передбачено, що податок підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки не мають права приймати платіжні документи на виплату доходу, які не передбачають сплати (перерахування) цього податку до бюджету. Якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується платнику податку особою, що його нараховує, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.
Відповідно до п.16.3.2 ст. 16 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» юридична особа за своїм місцезнаходженням одночасно з поданням документів на отримання коштів для виплати належних платникам податку доходів, сплачує (перераховує) суми утриманого податку на відповідні розподільчі рахунки, відкриті в територіальних управліннях Державного казначейства України.
Однак, всупереч цьому, станом на 01.01.2010 року відповідачем утримано, однак не сплачено (не перераховано) до бюджету заборгованість по податку з доходів фізичних осіб в сумі 122803,68 грн.
Згідно п. 16.3.5. ст. 16 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» відповідальність за своєчасне та повне перерахування сум податку до відповідного місцевого бюджету несе юридична особа або її уповноважений підрозділ, що нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід. Пунктом 20.3.2. ст. 20 цього ж Закону встановлено, що у разі коли податковий агент до або під час виплати доходу на користь платника податку не здійснює нарахування, утримання або сплату (перерахування) цього податку, відповідальність за погашення суми податкового зобов'язання або податкового боргу, що виникає внаслідок таких дій, покладається на такого податкового агента.
24 лютого 2010 року Здолбунівська об'єднана державна податкова інспекція направила відповідачу претензію № 1219/17-24 від 24.02.2010 року щодо несплати утриманого податку з доходів фізичних осіб в сумі 122803,68 грн. (а.с.3), однак ВАТ "Здолбунівський завод нестандартного обладнання" залишив дану претензію без задоволення та не сплатив суму заборгованості.
У відповідності з п. 16.3.4. ст. 16 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» контроль за правильністю та своєчасністю сплати податку з доходів фізичних осіб здійснює податковий орган за місцезнаходженням юридичної особи або її уповноваженого підрозділу. Пунктом 11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» встановлено право державних податкових інспекцій подавати до суду позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями <Текст >, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Здолбунівський завод нестандартного обладнання" домісцевого бюджету м. Здолбунова утриманий, але не перерахований податок з доходів фізичних осіб в сумі 122803,68 грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10-ти днів з дня складання постанови в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова складена в повному обсязі 20 липня 2010 року
Суддя <Підпис > Шарапа В.М.