Єдиний державний реєстр судових рішень
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про зупинення провадження у справі
20 червня 2022 р. м. Чернівці Справа № 600/1226/22-а
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Левицького В.К., розглянув за правилами спрощеного позовного провадження у порядку письмового провадження справу за позовом ОСОБА_1 до Краматорського прикордонного загону (Військова частина 2382) Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України, Чернівецького прикордонного загону (Військова частина 2195) Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії.
У С Т А Н О В И В:
У провадженні Чернівецького окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Краматорського прикордонного загону (Військова частина 2382) Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України, Чернівецького прикордонного загону (Військова частина 2195) Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії.
Ухвалою Чернівецького окружного адміністративного суду відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження, встановленими ст. ст. 257 - 262 КАС України без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні).
У зв`язку із не находженням до суду від відповідачів відзивів із посиланням на відповідні докази, за ініціативою суду розглянуто питання про зупинення провадження у справі до завершення дії воєнного стану на території України.
Підстави зупинення провадження у адміністративній справі визначені ст. 236 КАС України.
Так, за приписами п. 5 ч. 1 ст. 236 КАС України суд зупиняє провадження у справі в разі перебування сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції, - до припинення перебування сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про правовий режим воєнного стану" воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності передбачає тa надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, вiдсiчі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осiб iз зазначенням строку дії цих обмежень.
За нормами п. 2 Указу Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 військовому командуванню (Генеральному штабу Збройних Командуванню об`єднаних сил збройних Сил України, командуванням видів, окремих Сил України, родiв вiйськ (сил) Збройних Сил України, управлінням оперативних командувань. командирам вiйськових з`єднань, частин Збройних Сил України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державно служби спеціального зв`язку та захисту інформації України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України) разом із Міністерством внутрішніх справ України, іншими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування наказано запроваджувати та здійснювати передбачені Законом України Про правовий режим воєнного стану заходи і повноваження, необхідні для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави.
Згідно із ст. 16 Закону України "Про правовий режим воєнного стану за рішенням Ради національної безпеки і оборони України, введеним у дію в установленому порядку указом Президента України, утворені відповідно до законів України військові формування залучаються разом із правоохоронними органами до вирішення завдань, пов`язаних із запровадженням і здійсненням заходів правового режиму воєнного стану, згідно з їх призначенням та специфікою діяльності.
За приписами ст. 1 Закону України "Про Збройні Сили України" Збройні Сили України - це військове формування, на яке відповідно до Конституції України покладаються оборона України, захист й суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності.
Збройні Сили України мають таку загальну структуру: Генеральний штаб Збройних Сил України; Командування об`єднаних сил Збройних Сил України; види Збройних Сил України Сухопутні війська, Повітряні Сили. Військово-Морські Сили: окремі роди сил Збройних Сил України Сили спеціальних операцій, Сили територіальної оборони, Сили логістики, Сили підтримки, Медичні сили; окремі роди військ Збройних Сил України - Десантно-штурмові війська, Вiйська зв`язку та кібербезпеки: органи військового управління, з`єднання, військові частини, вищі військові навчальні заклади, військові навчальні підрозділи закладів вищої освіти, установи та організації, що не належать до видiв та окремих родів військ (сил) Збройних Сил України.
Організаційно Збройні Сили України складаються з органів військового управління. з`єднань, військових частин, вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, установ та організацій.
Беручи до уваги те, що відповідачами у даній справі є військові частини, які переведені на воєнний стан, суд вважає за необхідне зупинити провадження у даній справі до припинення перебування відповідачів у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан.
У силу приписів ч. 10 ст. 120 КАС України зупинення провадження в адміністративній справі зупиняє перебіг усіх процесуальних строків у цій адміністративній справі. Перебіг процесуальних строків продовжується з дня поновлення провадження.
Разом з тим, оскільки у межах спірних правовідносин тривале зволікання зумовлене об`єктивними, незалежними від адміністративного суду причинами, суд не вважає за можливе стверджувати про невиправданість зупинення провадження у даній справі у розрізі закріплених у ст. 242 КАС України вимог щодо того, що рішення суду має ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.
На підставі викладеного, та керуючись ст. ст. 236, 241, 248, 293, 294, 295 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
Зупинити провадження у справі № 600/1226/22-а за позовом ОСОБА_1 до Краматорського прикордонного загону (Військова частина 2382) Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України, Чернівецького прикордонного загону (Військова частина 2195) Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії - до припинення перебування відповідачів у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан.
Згідно ст. 256 КАС України ухвала набирає законної сили з моменту підписання.
У відповідності до ст. ст. 293, 295 КАС України ухвала суду першої інстанції може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду повністю або частково. Апеляційна скарга на ухвалу подається до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання.
Суддя В.К. Левицький