Єдиний державний реєстр судових рішень Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 липня 2010 р. справа № 2а-16197/09/0570
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: <година >
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді Шинкарьової І.В.
при секретаріГорюновій Л.С.
за участю
представника позивача Еллі В.В.
представника відповідача Кузьмішкіна Д.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області до Державного підприємства «Маріупольський морський торгівельний порт» про стягнення суми економічних санкцій, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Державна інспекція з контролю за цінами в Донецькій області, звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Державного підприємства «Маріупольський морський торгівельний порт» про стягнення суми економічних санкцій.
В обґрунтування позову посилається на те, що інспекцією проведена позапланова перевірка відповідача з питання додержання порядку формування, встановлення і застосування розмірів портових зборів 2008 2009 років та тарифів на комплекс робіт, повязаних з обробленням вантажів у портах України. За результатами перевірки заступником начальника інспекції було прийнято рішення від 25.08.2009 року №232 про застосування економічних санкцій до Державного підприємства «Маріупольській морський торгівельний порт» за порушення державної дисципліни цін на загальну суму 279907,50 грн., яке було направлено відповідачеві для виконання в 10-денний термін шляхом самостійного перерахування суми економічних санкцій. Інформації щодо виконання зазначеного рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін на цей час відповідачем не надано. У разі невиконання субєктом господарювання рішення органів державного контролю за цінами, сума застосованих економічних санкцій стягується у судовому порядку.
Просить суд стягнути з Державного підприємства «Маріупольський морський торгівельний порт» в доход бюджету суми застосованих економічних санкцій у розмірі 279907,50 грн. на д/р31118106700051 в УДК м. Маріуполя Донецької області, отримувач УДК м. Маріуполя Донецької області, код ЄДРПОУ 34686694, банк отримувача ГУДКУ в Донецькій області, МФО 834016, код надходжень за бюджетною класифікацією 21081100.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 08 лютого 2010 року по справі зупинено провадження до набрання законної сили судовим рішенням по справі 2а-1404/10/0570 за адміністративним позовом Державного підприємства «Маріупольський морський торгівельний порт» про визнання рішення Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області №232 від 25 серпня 2009 року нечинним.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, надав пояснення, аналогічні обставинам, викладеним в позовній заяві.
Представник відповідача в судовому засіданні просив у задоволенні позову відмовити, оскільки набрала законної сили постанова Донецького окружного адміністративного суду від 12 березня 2010 року, залишена без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 15 червня 2010 року, якою по справі №2а-1404/10/0570 за позовом Державного підприємства «Маріупольський морський торгівельний порт» до Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області визнано нечинним рішення від 25.08.2009 року №232, на підставі якого по зазначеній справі стягується сума економічним санкцій у розмірі 279907,50 грн.
Заслухавши пояснення представника позивача, відповідача, дослідивши письмові докази, суд встановив наступне.
Державне підприємство «Маріупольський морський торгівельний порт» є юридичною особою, код в ЄДРПОУ 01125755.
Відповідно до ч. 2 ст. 13 Закону України «Про ціни і ціноутворення», контроль за додержанням державної дисципліни цін здійснюється органами, на які ці функції покладено Урядом України.
Відповідно до п. 1 , п. 3 Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2000 №1819, державна інспекція з контролю за цінами є урядовим органом, що діє у системі Мінекономіки, відповідальний перед Кабінетом Міністрів України, підзвітний та підконтрольний Міністрові економіки, основними завданнями якої є, зокрема, організація та здійснення відповідно до законодавства функцій з контролю та нагляду за дотриманням центральними та місцевими органами виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, суб'єктами господарювання вимог щодо формування, встановлення та застосування цін (тарифів).
Відповідно до п.п. 5.12 п. 5 Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2000 №1819, Держцінінспекція має право, зокрема, звертатися до суду з позовами про стягнення до бюджету сум у разі застосування відповідних адміністративно-господарських санкцій, зобов'язання вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення;
Судом встановлено, що 20 серпня 2009 року позивачем проведена перевірка Державного підприємства «Маріупольський морський торгівельний порт», якою встановлено у період з 02.01.2008 року по 11.08.2009 рік застосування тарифів з порушенням запроваджених методів регулювання за рахунок завищення розміру акордних ставок плати при розрахунках за навантажувально розвантажувальних робіт, повязаних з обробленням вантажів.
За результатами якої складений відповідний акт про результати проведеної перевірки від 20 серпня 2009 року №504.
25 серпня 2009 року заступником начальника Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області винесено рішення №232 про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін, на підставі акту перевірки, за виявлені порушення застосовані економічні санкції у розмірі 279907,50 грн., у тому числі безпідставно отримана сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін у розмірі 93302,50 грн., штраф у двократному розмірі необґрунтовано отриманої суми виручки 279907,50 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення», вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації.
Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки.
Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.
Відповідно до ст. 104 Кодексу адміністративного судочинства України, до адміністративного суду має право звернутися з адміністративним позовом особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин.
Так, Державним підприємством «Маріупольський морський торгівельний порт» до Донецького окружного адміністративного суду було подано адміністративний позов до Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області про визнання нечинним вищенаведеного рішення від 25.08.2009 року №232.
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 12 березня 2010 року, залишено без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 15 червня 2010 року, позовні вимоги Державного підприємства «Маріупольський морський торгівельний порт» до Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області про визнання нечинним рішення Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області від 25.08.2009 року №232 задоволені.
Відповідно до ч. 1 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Таким чином, враховуючи, що рішення Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін від 25 серпня 2009 року №232, на підставі якого ґрунтуються позовні вимоги позивача, в судовому порядку визнано нечинним, що є преюдиційною обставиною і не потребує доказування, суд вважає, що в даному випадку не має підстав для задоволення позовних вимог позивача про стягнення суми економічних санкцій у розмірі 279907,50 грн. за порушення державної дисципліни.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
У задоволені позову Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області до Державного підприємства «Маріупольський морський торгівельний порт» про стягнення суми економічних санкцій про стягнення суми економічних санкцій у розмірі 790713,03 грн. за порушення державної дисципліни відмовити.
Вступна та резолютивна частини постанови прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 20 липня 2010 року в присутності представника позивача.
Постанова у повному обсязі складена 26 липня 2010 року.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Шинкарьова І.В.