Єдиний державний реєстр судових рішень
Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
УХВАЛА
15 червня 2022 року Справа № 520/3456/22
Харківський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Волошина Д.А. розглянувши клопотання представника відповідача про продовження строку на подання відзиву на позов по адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ФІКСІНГ СІСТЕМ" до Державної податкової служби України, Головного управління ДПС у Харківській області про визнання протиправними та скасування рішень, -
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "ФІКСІНГ СІСТЕМ" звернулось до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд:
- визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у Харківській області про відмову у реєстрації податкової накладної №63 від 13.12.2021, подану Товариством з обмеженою відповідальністю «ФІКСІНГ СІСТЕМ»;
- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №63 від 13.12.2021, подану Товариством з обмеженою відповідальністю «ФІКСІНГ СІСТЕМ», датою її фактичного надходження.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 24.05.2022 відкрито провадження у справі в порядку, передбаченому статтею 262 Кодексу адміністративного судочинства України, та запропоновано відповідачу надати відзив на позов. Запропоновано позивачу подати до суду відповідь на відзив, а відповідачу - заперечення протягом п`яти календарних днів з моменту отримання відповідних документів.
Через систему "Електронний суд" 06.06.2022 до суду представником Головного управління ДПС у Харківській області подано клопотання про продовження процесуального строку для подання відзиву, в якому він просить суд продовжити процесуальний строк на подання відзиву не менш ніж 15 днів після закінчення дії воєнного стану в Україні.
В обґрунтування клопотання представник відповідача посилається на те, що у зв`язку із введенням воєнного стану в Україні наказом Державної податкової служби України від 24 лютого 2022 року № 243-0 «Про встановлення простою у роботі Державної податкової служби України та її територіальних органах» встановлено простій у роботі Державної податкової служби України та її територіальних органах. Наказом ДПС України від 14 квітня 2022 року №184 «Про припинення простою в роботі деяких територіальних органів ДПС» припинено простій у роботі Головного управління ДПС у Харківській області з 15.04.2022. Пунктом 2 Наказу ДПС України від 14 квітня 2022 року № 184 «Про припинення простою в роботі деяких територіальних органів ДПС» керівникам територіальних органів надано повноваження, за необхідності, запроваджувати простій у роботі структурних підрозділів підпорядкованого територіального органу. З огляду на постійні ворожі артилерійські та ракетні обстріли, з метою збереження життя та здоров`я працівників ГУ ДПС у Харківській області, Наказом Головного управління ДПС у Харківській області від 15 квітня 2022 року № 15-о/ВС запроваджено простій у роботі структурних підрозділів підпорядкованого територіального органу.
Дослідивши аргументи, викладені у клопотанні, суд зазначає таке.
Відповідно до ч. 1 ст. 118 КАС України процесуальні строки - це встановлені законом або судом строки, у межах яких вчиняються процесуальні дії. Процесуальні строки встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені - встановлюються судом.
Частиною 5 статті 162 КАС України визначено, що відзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Суд має встановити такий строк подання відзиву, який дасть змогу відповідачу підготувати його та відповідні докази, а іншим учасникам справи - отримати відзив до початку першого підготовчого засідання у справі.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 24.05.2022 встановлено відповідачу строк не пізніше п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі для подання до суду відзиву на позовну заяву.
Зазначена ухвала суду надійшла до електронного кабінету відповідача 24.05.2022 о 21:43, тобто, останнім днем строку подання відзиву на позов є 09.06.2022.
Відповідно до приписів ст. 121 КАС України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
Встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
Пропуск строку, встановленого законом або судом учаснику справи для подання доказів, інших матеріалів чи вчинення певних дій, не звільняє такого учасника від обов`язку вчинити відповідну процесуальну дію.
Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022 у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану" введено в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.
Указом Президента України Про продовження строку дії воєнного стану в Україні від 14.03.2022 № 133/2022 передбачено продовження строку дії воєнного стану з 05 години 30 хв. 26 березня строком на 30 діб.
Указом Президента України від 18 квітня 2022 року № 259/2022 "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні", який затверджено Верховною Радою України, передбачено продовжити строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 25 квітня 2022 року строком на 30 діб, тобто до 25 травня 2022 року.
Указом Президента України від 17 травня 2022 року №341/2022 "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні", який затверджено Верховною Радою України, передбачено продовжити строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 25 травня 2022 року строком на 90 діб, тобто до 23 серпня 2022 року.
Як зазначає відповідач, Наказом Головного управління ДПС у Харківській області від 15 квітня 2022 року №15-о/ВС запроваджено простій у роботі структурних підрозділів підпорядкованого територіального органу.
Доказів, що унеможливлюють виконання вимог ухвали від 24.05.2022 до закінчення строку дії воєнного стану 23.08.2022 до суду не надано, що унеможливлює задоволення клопотання відповідача в цій частині.
Утім, суд зважає на факт запровадження простою у роботі територіального органу ДПС, а тому приходить до висновку про можливість продовжити строк відповідачу для подання відзиву на п`ятнадцять днів з моменту закінчення простою, на підтвердження чого зобов`язати відповідача надати до суду копію відповідного наказу для визначення судом дотримання відповідачем встановленого судом процесуального строку.
Відповідно до ч. 6 ст. 121 КАС України про поновлення або продовження процесуального строку, відмову у поновленні або продовженні процесуального строку суд постановляє ухвалу, яка не пізніше наступного дня з дня її постановлення надсилається особі, яка звернулася із відповідною заявою.
Керуючись ст. ст. 44, 121, 248 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
Клопотання представника Головного управління ДПС у Харківській області про продовження строку для подання відзиву - задовольнити частково.
Продовжити строк відповідачу для подання відзиву на п`ятнадцять днів з дня закінчення простою, на підтвердження чого зобов`язати відповідача надати до суду копію відповідного наказу.
Повідомити відповідача про те, що неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Повідомити учасників справи, що заяви по справі, клопотання, пояснення, додаткові письмові докази можуть бути подані ними в електронному вигляді на електронну пошту суду або через особистий кабінет в системі «Електронний суд».
Ухвала набрала законної з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Д.А. Волошин
Судове рішення № 104774956, Харківський окружний адміністративний суд було прийнято 15.06.2022. Форма судочинства - Адміністративне, форма рішення - Ухвала суду. На цій сторінці ви зможете знайти корисні відомості про це судове рішення. Ми забезпечуємо зручний та швидкий доступ до поточних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі недавніх судових прецедентів. Наша база даних включає повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам швидко знаходити корисні відомості.
Це рішення відноситься до справи № 520/3456/22. Організації, які зазначені в тексті цього судового документа: