Ухвала суду № 104741727, 13.06.2022, Сокальський районний суд Львівської області

Дата ухвалення
13.06.2022
Номер справи
454/1339/22
Номер документу
104741727
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 454/1339/22

У Х В А Л А

13.06.2022 року суддя Сокальського районногосуду Львівськоїобласті Фарина Л.Ю. вивчивши матеріали справи за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Державної Міграційної служби у Львівській області ДМС України про визнання протиправним та скасування рішення від 10.05.2022 року,

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 звернувся до суду з даним адміністративним позовом та просить визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Державної Міграційної служби у Львівській області ДМС України від 10.05.2022р. «Про скасування дозволу на імміграцію в Україну», визнати недійсним скасування, вилучення та знищення посвідки на постійне проживання серії НОМЕР_1 від 21.08.2017р. з безстроковим терміном дії; зобов`язати відповідача утриматися від вчинення дій щодо вилучення та знищення посвідки на постійне проживання серії НОМЕР_1 від 21.08.2017р. та видворення примусово з України в разі відмови добровільно виїхати з держави.

Позов подано ОСОБА_1 до Сокальського районного суду Львівської області, як адміністративного суду.

Відповідно до частини 1 статті 20 КАС України - місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні - 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо : оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; 3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті; 5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".

Частиною 2 статті 20 КАС України визначено, що окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.

Із змісту поданої позивачем позовної заяви вбачається, що позивачем оскаржуються дії суб`єкта владних повноважень, які не стосуються обставин, вказаних у ч.1 ст.20 КАС України.

Отже, вказана справа не підсудна Сокальському районному суду Львівської області, як адміністративному суду.

Статтею 29 КАС України визначено, що суд передає адміністративну справі на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду (п.2 ч.1 ст.29 КАС України).

Оскільки п.1 ст.20 КАС України визначено підсудність місцевим загальним судам як адміністративним судам спорів виключно з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності, певні спори, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби, певні спори, пов`язані, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, а також справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації - вказаний перелік є вичерпним, через що судом встановлено, що позов ОСОБА_1 предметно не підсудний Сокальському районному суду Львівської області.

Відтак, відсутні підстави для відкриття провадження у цій справі Сокальським районним судом як адміністративним судом.

Статтею 29 КАС України врегульовано питання передачі справ на розгляд іншого адміністративного суду виключно у разі порушення територіальної підсудності.

В даному випадку вказані вище обставини не є підставою для повернення позову позивачеві, відповідно до ст.169 КАС України або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, відповідно до ст.170 КАС України.

Згідно із ч.6 ст.7 КАС України - у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).

Таким чином, в даному випадку за аналогією закону підлягає до застосування ст.29 КАС України, яка зазначає, що суд передає адміністративну справі на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду (п.2 ч.1 ст.29 КАС України).

Враховуючи наведені обставини - справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 слід передати на розгляд Львівського окружного адміністративного суду.

Керуючись ст.ст.20, 25, 29 КАС України, -

у х в а л и в:

Передати адміністративну справу №454/1339/22 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Державної Міграційної служби у Львівській області ДМС України про визнання протиправним та скасування рішення від 10.05.2022 року за підсудністю до Львівського окружного адміністративного суду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання. Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Восьмого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 15 днів з дня проголошення. У разі неявки всіх учасників справи у судове засідання, яким завершується розгляд справи, ухвалення рішення, винесеного без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), суд підписує рішення без його проголошення.

Передачу справи здійснити не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення (ч.8 ст.29 КАС України).

Суддя: Л. Ю. Фарина