Єдиний державний реєстр судових рішень
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Вінниця
13 червня 2022 р. Справа № 120/18090/21-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Бошкової Ю.М., розглянувши у письмовому порядку за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Державної екологічної інспекції у Вінницькій області (вул. 600-річчя, 19, м. Вінниця, 21021, РНОКПП 37979894) до товариства з обмеженою відповідальністю "Наталка" (с. Цекинівка, Могилів-Подільський район, Вінницька область, 24545, код ЄДРПОУ 20119022) про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю),
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького окружного адміністративного суду звернулась Державна екологічна інспекція у Вінницькій області (далі - позивач) з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Наталка" (далі - ТОВ «Наталка», відповідач).
За змістом позовних вимог позивач просить застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) до ТОВ «Наталка» у вигляді зобов`язання зупинити використання ТОВ «Наталка» джерел викиду:
- на промисловому майданчику а саме: димова труба опалювального котла (вид палива відходи зернових культур) із пунктом навантаження зернових відходів, дві завальні ями, резинова ємність для зберігання КАС (наповнення, викачування та дихальний клапан), що розташовані за адресою: Вінницька область, м. Ямпіль, вул. Черняховського, 11-А,
- на промисловому майданчику - тракторному стані а саме: дві труби від твердопаливних котлів, майстерня, що розташовані за адресою: Вінницька область, Могилів-Подільський район, с. Дзигівка, вул. Центральна, 127 до отримання відповідачем дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.
Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що у період з 06.04.2021 по 07.04.2021 Державною екологічною інспекцією у Вінницькій області проведено планову перевірку дотримання ТОВ «Наталка» вимог природоохоронного законодавства. В ході перевірки встановлено, що підприємство на промисловому майданчику - тракторному стану (Вінницька область, Могилів-Подільський район, с. Дзигівка, вул. Центральна, 127) здійснює діяльність, пов`язану з викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря без відповідного дозволу: дві труби від твердопаливних котлів та майстерня; на промисловому майданчику (Вінницька область, м. Ямпіль, вул. Черняховського, 11-А) здійснює викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від джерел викидів, які не враховані у чинному дозволі: димова труба опалювального котла (вид палива відходи зернових культур), пункт навантаження зернових відходів, дві завальні ями, резинова ємність для зберігання Карбамідно-аміачної суміші (КАС) (наповнення, викачування та дихальний клапан), що є порушенням вимог ст.ст. 10, 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря».
Таким чином, ТОВ «Наталка» здійснює діяльність яка пов`язана із викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря без отримання відповідного дозволу, що є порушенням вимоги ст. 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря».
За результати планової перевірки складено припис від 07.04.2021, який на момент звернення до суду не виконано відповідачем у повному обсязі.
З огляду на зазначене, з метою застосування заходів реагування у сфері державного нагляду, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.
Ухвалою суду від 15.12.2021 відкрито провадження у даній справі та призначено її до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін. Даною ухвалою також встановлено сторонам строки для подання відзиву на позов, відповіді на відзив та заперечення. Зокрема, встановлено відповідачу 15-денний строк з дня отримання даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву.
Відзив на позовну заяву відповідач не подав. Копія ухвали про відкриття провадження вручена останньому 27.12.2021, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення, яка міститься в матеріалах справи.
Відповідно до ч. 6 ст. 162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Суд, вивчивши матеріали справи та оцінивши наявні у ній докази в їх сукупності встановив наступні обставини.
Державною екологічною інспекцією у Вінницькій області у період з 06.04.2021 по 07.04.2021 проведено плановий захід державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів ТОВ «Наталка».
За результатами перевірки складено акт №143/ВН від 07.04.2021, в якому, окрім інших, зафіксовано порушення ТОВ «Наталка» вимог природоохоронного законодавства, а саме здійснює діяльність, пов`язану з викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря, без відповідного дозволу, а також здійснює викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від джерел викидів, які не враховані у чинному дозволі.
У зв`язку з виявленими порушеннями складено протокол на про адміністративне правопорушення №013241 від 06.04.2021 та винесено постанову про накладення адміністративного стягнення №05/083 від 12.04.2021, якою визнано директора ТОВ «Наталка» ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 78 КУпАП та накладено на нього адміністративне стяuнення у вигляді штрафу у розмірі 136 грн.
Згідно з наявною в матеріалах справи квитанцією від 29.04.2021 відповідачем сплачено штрафу у розмірі 136 грн.
Окрім того, відповідно до статті 20-2 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», статті 7 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" та положення «Про Державну екологічну інспекцію у Вінницькій області», затвердженого наказом Державної екологічної інспекції України № 46 від 02.02.2021, з метою усунення порушень природоохоронного законодавства, виявлених під час перевірки дотримання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища винесено припис від 07.04.2021, яким, зокрема визначено:
- отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарних джерел неврахованих у дозволі на промисловий майданчик, що знаходиться за адресою: Вінницька обл., м. Ямпіль, вул. Черняховського, 11 А, а саме: димова труба опалювального котла (вид палива відходи зернових культур) із пунктом навантаження зернових відходів, дві завальні ями, резинова ємність для зберігання КАС (наповнення, викачування та дихальний клапан), тощо;
- отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарних джерел на промисловий майданчик, що розташований за адресою: Вінницька обл., Могилів-Подільський р-н, с. Дзигівка, вул. Центральна, 127.
Відповідно до припису від 07.04.2021 виявлені перевіркою порушення необхідно усунути до 07.07.2021.
Відповідний акт та припис отримані директором ТОВ «Наталка», що підтверджується підписом останнього.
Разом із тим, за результатами позапланової перевірки виконання припису від 07.04.2021, відповідачем складено акт №523/ВН від 27.10.2021, яким зафіксовано невиконання заходів згідно з висновками попередньої перевірки, зокрема:
- п.1 отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарних джерел неврахованих у дозволі на промисловий майданчик, що знаходиться за адресою: Вінницька обл., м. Ямпіль, вул. Черняховського, 11 А, а саме: димова труба опалювального котла (вид палива відходи зернових культур) із пунктом навантаження зернових відходів, дві завальні ями, резинова ємність для зберігання КАС (наповнення, викачування та дихальний клапан), тощо.
- п. 2 отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарних джерел на промисловий майданчик, що розташований за адресою: Вінницька обл., Могилів-Подільський р-н, с. Дзигівка, вул. Центральна, 127.
До того ж судом встановлено, що за результатами перевірки Державною екологічною інспекцією у Вінницькій області складено протоколи про адміністративне правопорушення від 27.10.2021 № 014286 та постанову про накладення адміністративного стягнення від 01.11.2021 №05/278, якою визнано директора ТОВ «Наталка» ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 188-5 КУпАП та накладено на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 765 грн.
Позивач зазначає, що виявлені порушення є істотними та завдають шкоди навколишньому середовищу, а тому просить суд вирішити питання про застосування до відповідача заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю).
Визначаючись щодо заявлених позовних вимог, суд виходив із наступного.
Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов`язки та відповідальність суб`єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначені Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" від 05.04.2007 №877-V.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб`єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.
Згідно із положеннями ч. 4 ст. 4 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" виключно законами встановлюються, зокрема, повноваження органів державного нагляду (контролю) щодо зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг; вичерпний перелік підстав для зупинення господарської діяльності.
Відповідно до приписів п. 7 ч. 4 ст. 4 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" орган державного нагляду (контролю) не може здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності, якщо закон прямо не уповноважує такий орган на здійснення державного нагляду (контролю) у певній сфері господарської діяльності та не визначає повноваження такого органу під час здійснення державного нагляду (контролю).
Згідно із ч. 1 ст. 20-2 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" до компетенції центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів, у сфері охорони навколишнього природного середовища належить, зокрема, організація і здійснення у межах компетенції державного нагляду (контролю) за додержанням центральними органами виконавчої влади та їх територіальними органами, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування в частині здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності та господарювання, громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, а також юридичними особами - нерезидентами вимог законодавства, в тому числі про охорону атмосферного повітря.
Центральним органом виконавчої влади, який забезпечує реалізацію державної політики із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів є Державна екологічна інспекція України, правовий статус якої визначено у Положенні, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 19.04.2017 №275 (далі - Положення №275).
Відповідно до підпункту 2 пункту 4 Положення №275 Держекоінспекція відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням центральними органами виконавчої влади та їх територіальними органами, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування в частині здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності і господарювання, громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, а також юридичними особами - нерезидентами вимог законодавства про охорону атмосферного повітря, зокрема щодо наявності та додержання умов дозволів на викиди забруднюючих речовин.
Правовий статус Державної екологічної інспекції у Вінницькій області регламентується Положенням про Державну екологічну інспекцію у Вінницькій області, затвердженим наказом Державної екологічної інспекції України від 02.02.2021 №46 (далі - Положення №46).
Пунктом 1 розділу І Положення №46 визначено, що Державна екологічна інспекція у Вінницькій області (далі - Інспекція) є територіальним органом Державної екологічної інспекції України (далі - Держекоінспекція) та їй підпорядковується.
Згідно з п.п. 4 пунктом 2 розділу ІІ Положення №46 Інспекція здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням територіальними органами центральних органів виконавчої влади, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування в частині здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності і господарювання, громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, а також юридичними особами - нерезидентами вимог законодавства: про охорону атмосферного повітря, зокрема щодо:
- виконання загальнодержавних, галузевих або регіональних природоохоронних програм;
- наявності та додержання умов дозволів на викиди забруднюючих речовин;
- забезпечення безперебійної ефективної роботи і підтримання у справному стані споруд, устаткування та апаратури для очищення викидів забруднюючих речовин;
- додержання нормативів у галузі охорони атмосферного повітря;
- додержання екологічних показників нафтопродуктів (бензину автомобільного та дизельного палива), які реалізуються шляхом оптової та роздрібної торгівлі суб`єктами господарювання;
- порядку провадження діяльності, спрямованої на штучні зміни стану атмосфери і атмосферних явищ у господарських цілях;
- надання своєчасної, повної та достовірної інформації про стан атмосферного повітря, визначення видів і обсягів забруднюючих речовин, що викидаються в атмосферне повітря.
Відповідно до пункту 3 розділу ІІ Положення №46 Інспекція проводить перевірки (у тому числі документальні) із застосуванням інструментально-лабораторного контролю, складає відповідно до законодавства акти за результатами здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням вимог законодавства з питань, що належать до її компетенції, надає обов`язкові до виконання приписи щодо усунення виявлених порушень вимог законодавства та здійснює контроль за їх виконанням і здійснює лабораторні вимірювання (випробування).
За правилами пункту 6 розділу ІІ Положення №46 Інспекція звертається до суду із позовом щодо обмеження чи зупинення діяльності суб`єктів господарювання і об`єктів незалежно від їх підпорядкування та форми власності, якщо їх експлуатація здійснюється з порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища, вимог дозволів на використання природних ресурсів, з перевищенням нормативів гранично допустимих викидів в атмосферне повітря забруднюючих речовин, впливу фізичних та біологічних факторів, лімітів скидів забруднюючих речовин.
Відповідно до ч. 6 ст. 7 Закону № 877-V за результатами здійснення планового або позапланового заходу посадова особа органу державного нагляду (контролю) складає акт, який повинен містити такі відомості: дату складення акта; тип заходу (плановий або позаплановий); форма заходу (перевірка, ревізія, обстеження, огляд тощо); предмет державного нагляду (контролю); найменування органу державного нагляду (контролю), а також посаду, прізвище, ім`я та по батькові посадової особи, яка здійснила захід; найменування юридичної особи або прізвище, ім`я та по батькові фізичної особи-підприємця, щодо діяльності яких здійснювався захід.
Посадова особа органу державного нагляду (контролю) зазначає в акті стан виконання вимог законодавства суб`єктом господарювання, а в разі невиконання - детальний опис виявленого порушення з посиланням на відповідну вимогу законодавства.
В останній день перевірки два примірники акта підписуються посадовими особами органу державного нагляду (контролю), які здійснювали захід, та суб`єктом господарювання або уповноваженою ним особою, якщо інше не передбачено законом. Якщо суб`єкт господарювання не погоджується з актом, він підписує акт із зауваженнями. Зауваження суб`єкта господарювання щодо здійснення державного нагляду (контролю) є невід`ємною частиною акта органу державного нагляду (контролю). У разі відмови суб`єкта господарювання підписати акт посадова особа органу державного нагляду (контролю) вносить до такого акта відповідний запис.
Один примірник акта вручається керівнику чи уповноваженій особі суб`єкта господарювання - юридичної особи, її відокремленого підрозділу, фізичній особі-підприємцю або уповноваженій ним особі в останній день заходу державного нагляду (контролю), а другий зберігається в органі державного нагляду (контролю).
Частиною 7 статті 7 Закону № 877-V передбачено, що на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п`яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.
Припис - обов`язкова для виконання у визначені строки письмова вимога посадової особи органу державного нагляду (контролю) суб`єкту господарювання щодо усунення порушень вимог законодавства (ч. 8 ст. 7 Закону № 877-V).
Згідно із приписами ч. 1 ст. 8 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" орган державного нагляду (контролю) в межах повноважень, передбачених законом, під час здійснення державного нагляду (контролю) має право: вимагати від суб`єкта господарювання усунення виявлених порушень вимог законодавства; вимагати припинення дій, які перешкоджають здійсненню державного нагляду (контролю); відбирати зразки продукції, призначати експертизу, одержувати пояснення, довідки, документи, матеріали, відомості з питань, що виникають під час державного нагляду (контролю), у випадках та порядку, визначених законом; надавати (надсилати) суб`єктам господарювання обов`язкові для виконання приписи про усунення порушень і недоліків; застосовувати санкції до суб`єктів господарювання, їх посадових осіб та вживати інших заходів у межах та порядку, визначених законом.
Згідно із приписами ст. 11 Закону України від 16.10.1992 № 2707-XII «Про охорону атмосферного повітря» для забезпечення екологічної безпеки, створення сприятливого середовища життєдіяльності, запобігання шкідливому впливу атмосферного повітря на здоров`я людей та навколишнє природне середовище здійснюється регулювання викидів найбільш поширених і небезпечних забруднюючих речовин, перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів України. Перелік забруднюючих речовин переглядається Кабінетом Міністрів України не менше одного разу на п`ять років за пропозицією центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, і центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров`я.
Частинами 5, 6 Закону № 2707-XII визначено, що викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватися після отримання дозволу, виданого суб`єкту господарювання, об`єкт якого належить до другої або третьої групи, обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями, органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.
Викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватися на підставі дозволу, виданого суб`єкту господарювання, об`єкт якого належить до першої групи, суб`єкту господарювання, об`єкт якого знаходиться на території зони відчуження, зони безумовного (обов`язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища, за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.
Отже, виходячи з наведених норм чинного законодавства, обов`язковою умовою для викиду забруднюючих речовин в атмосферне повітря суб`єктами господарювання є наявність відповідних дозволів, виданих уповноваженим на те органом виконавчої влади.
Як встановлено судом, на момент проведення позапланової перевірки (27.10.2021) ТОВ «Наталка» не виконало вимог припису Державної екологічної інспекції у Вінницькій області від 07.04.2021 та у встановлений строк (до 07.07.2021) не отримано дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарних джерел неврахованих у дозволі на промисловий майданчик, що знаходиться за адресою: Вінницька обл., м. Ямпіль, вул. Черняховського, 11 А, а саме: димова труба опалювального котла (вид палива відходи зернових культур) із пунктом навантаження зернових відходів, дві завальні ями, резинова ємність для зберігання КАС (наповнення, викачування та дихальний клапан), тощо; не отримано дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарних джерел на промисловий майданчик, що розташований за адресою: Вінницька обл., Могилів-Подільський р-н, с. Дзигівка, вул. Центральна, 127.
До того ж, слід також зазначити, що жодних заперечень до актів перевірки від 07.04.2021 та від 27.10.2021 з приводу даних обставин головою ТОВ «Наталка» не надавалось. Більш того, у протоколах про адміністративне правопорушення від 06.04.2021 та від 27.10.2021 вказано, що порушення будуть усунено, дозвіл буде отримано.
Також відповідачем під час розгляду справи в суді не надано жодних доказів усунення порушень щодо отримання відповідних дозволів.
Частиною 2 ст. 10 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" встановлено, що діяльність, що перешкоджає здійсненню права громадян на безпечне навколишнє природне середовище та інших їх екологічних прав, підлягає припиненню в порядку, встановленому цим Законом та іншим законодавством України.
Частина 3 ст. 50 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" передбачає, що діяльність фізичних та юридичних осіб, що завдає шкоди навколишньому природному середовищу, може бути припинена за рішенням суду.
Відповідно до частини 1 статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно із положеннями статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Зважаючи на те, що відповідач не усунув порушення, виявлені Державною екологічною інспекцією у Вінницькій області щодо отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарних джерел неврахованих у дозволі на промисловий майданчик, що знаходиться за адресою: Вінницька обл., м. Ямпіль, вул. Черняховського, 11 А, а саме: димова труба опалювального котла (вид палива відходи зернових культур) із пунктом навантаження зернових відходів, дві завальні ями, резинова ємність для зберігання КАС (наповнення, викачування та дихальний клапан), тощо; та щодо отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарних джерел на промисловий майданчик, що розташований за адресою: Вінницька обл., Могилів-Подільський р-н, с. Дзигівка, вул. Центральна, 127, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позову.
Відповідно до частини другої статті 139 КАС України, при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.
Оскільки зазначених судових витрат судом не встановлено, то відсутні підстави для стягнення останніх з відповідача.
Керуючись ст.ст. 73-77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) до товариства з обмеженою відповідальністю "Наталка" у вигляді зупинення використання джерел викиду на промисловому майданчику а саме: димова труба опалювального котла (вид палива відходи зернових культур) із пунктом навантаження зернових відходів, дві завальні ями, резинова ємність для зберігання КАС (наповнення, викачування та дихальний клапан), що розташовані за адресою: Вінницька область, м. Ямпіль, вул. Черняховського, 11-А; на промисловому майданчику - тракторному стані а саме: дві труби від твердопаливних котлів, майстерня, що розташовані за адресою: Вінницька область, Могилів-Подільський район, с. Дзигівка, вул. Центральна, 127 до отримання відповідачем дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Позивач: Державна екологічна інспекція у Вінницькій області (вул. 600-річчя, 19, м. Вінниця, 21021, РНОКПП 37979894).
Відповідач: товариство з обмеженою відповідальністю "Наталка" (с. Цекинівка, Могилів-Подільський район, Вінницька область, 24545, код ЄДРПОУ 20119022).
Рішення в повному обсязі складено: 13.06.2022.
Суддя Бошкова Юлія Миколаївна