Постанова № 10464184, 20.07.2010, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.07.2010
Номер справи
2а-2670/10/1870
Номер документу
10464184
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

20 липня 2010 р. Справа № 2а-2670/10/1870

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Соп'яненко О.В.

за участю секретаря судового засідання-Усенко І.М.

представника позивача - Шаповаленко Р.О.,< Текст >

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції в місті Суми до Обласного комунального підприємства "Аеропорт Суми" про стягнення податкового боргу ,-

В С Т А Н О В И В:

Державна податкова інспекція в м Суми звернулась до суду з адміністративним позовом до Обласного комунального підприємства "Аеропорт Суми" про стягнення заборгованості:

-по податку на прибуток приватних підприємств в розмірі 136918грн. 67коп.;

-по податку на додану вартість в розмірі 22560,42грн. 65 коп.;

-земельний податок з юридичних осіб в розмірі 42914 грн. 06 коп.

Свої вимоги мотивує, тим, що Обласне комунальне підприємство "Аеропорт Суми"зареєстроване як юридична особа виконавчим комітетом Сумської міської ради, взяте на облік в ДПІ в м. Суми як платник податків, всупереч вимог ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування”, порушило строки сплати зазначених вище податків, у звязку з чим за ним утворилась заборгованість з врахуванням штрафних санкцій та нарахованої пені, в загальному розмірі 202393,15 грн.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги з вищезазначених підстав підтримав у повному обсязі, додатково пояснивши, що заборгованість на момент розгляду справи відповідачем залишилася не погашеною.

Відповідач, належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи (а.с. 65), в судове засідання не зявився, про причини неявки, всупереч вимогам ч.2 ст.40 КАС України, суд не повідомив, заперечень стосовно позовних вимог не надсилав.

З огляду на зазначене, суд вважає, що відповідач повідомлений належним чином, неприбуття в судові засідання представника відповідача не є перешкодою для розгляду справи.

Суд, заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази у їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Статтею 11 Закону України "Про систему оподаткування" від 25 червня 1991 року N 1251-XII закріплено, що відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати податків і зборів (обовязкових платежів) і додержання законів про оподаткування несуть платники податків і зборів (обовязкових платежів) відповідно до законів України.

На підставі п.1 та п.2 ч.1 ст.10 Закону України “Про Державну податкову службу в Україні”від 05.02.1998 року № 83/98-ВР (зі змінами та доповненнями) державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обовязкових платежів), забезпечують облік платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, платежів, а також здійснюють реєстрацію фізичних осібплатників податків та інших обовязкових платежів.

Обласне комунальне підприємство "Аеропорт Суми" зареєстровано як субєкт підприємницької діяльності юридична особа, що підтверджується до витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців (а.с.6).

Відповідач є платником податків і зборів, передбачених Законом України «Про систему оподаткування». Відповідно до ст.9 Закону України “Про систему оподаткування”до обовязків платників податків входить сплата належних сум податків і зборів у встановлені законами терміни.

Відповідно до п.п.4.1.1 п.4.1 ст.4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”від 21 грудня 2000 року N 2181-III зі змінами і доповненнями (далі - Закон) платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку зазначає у податковій декларації.

Відповідачем до ДПІ в місті Суми були подані декларації з податку на додану вартість за жовтень 2009 р. від 19.11.2009 року (а.с.41-43), якою було задекларовано суму, що підлягає сплаті у розмірі 2936 грн. та за листопад 2009 року від 17.12.2009 року, якою було задекларовано суму що підлягає сплаті у розмірі 21014 грн. Декларації з податку на прибуток підприємства за півріччя 2008 року якою було задекларовано суму, що підлягає сплаті у розмірі 158134 грн. Та за 2008 рік якою було задекларовано суму що підлягає сплаті у розмірі 3098 грн. Податковий розрахунок земельного податку від 30 січня 2009 року яким платник податку самостійно узгодив суму податкового зобов'язання по земельному податку на 2009 рік у сумі 39192,11 грн., уточнюючим розрахунком земельного податку від 30 березня 2009 року, платником податку було збільшено розмір самостійно визначеного податкового зобов'язання на суму 2925,14 грн. Відповідно розмір податкового зобов'язання склав 62742,93 грн., уточнюючим розрахунком земельного податку від 09 жовтня 2009 року,суму податкового зобов'язання було збільшено розмір самостійно визначеного податкового зобов'язання на суму 3925,14 грн. відповідно розмір податкового зобов'язання склав 61260,90 грн.

Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобов'яз платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181-21.12.00 р. зі змінами та доповненнями, податкове зобов'язання, самостійно визнач платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня поданні податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.

Узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником п строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника (п.п.5.4.1 п.5.4 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платники перед бюджетами та державними цільовими фондами").

Розглянувши заяву ОКП "Аеропорт Суми" державна податкова інспекція в місті Суми на підставі Закону України "Про державну податкову службу в Україні", ст. 14 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податів перед бюджетами та державними цільовими фондами" вирішила надати розстрочення сплати податкового зобов'язання з 19.08.2008 р. по 19.12.2008 р. Рішення № 37 від 19 серпня 2008 року. Відповідно був укладений договір про розстрочення податкових зобов'язань № 30 від 19 серпня 2008 року (а.с.38-39). Проте, у зв'язку з несплатою боржником встановленої частки

розстроченої суми та нарахованих на неї процентів на підставі Закону України "Про державну податкої в Україні" та Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників под бюджетами та державними цільовими фондами", державна податкова інспекція в місті Суми вирішила скасувати з 01.10.2008 року, рішення № 37 від 19 серпня 2008 року про розстрочення податкового зобов'язання (а.с.37).

На підставі п. 1 ст. 11 Закону України від 04.12.1990 року №509-ХІІ «Про державну податкову службу в Україні» державною податковою інспекцією в місті Суми були проведені невиїзні документальні перевірки Обласного комунального підприємства "Аеропорт Суми" з питань порушення граничних строків сплати самостійно узгоджених податкових зобов'язань. За результатами переві складені Акти № 5318/152/31014118 від 28.07.2009р. (а.с.52), та № 4703/152/31014118 від 02.07.2009 року (а.с.54).

Перевіркою встановлено порушення обласним комунальним підприємством "Аеропорт Суми" абзацу 1 ст.17 Закону України "Про плату за землю" від 03.06.1992 р. № 2535-ХІІ із змінами та доповненнями, та п. п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 № 2181 -III із змінами та доповненнями.

Статтею 14 Закону України «Про плату за землю» передбачено, що платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.

На підставі вищевказаних Актів перевірок державною податковою інспекцією в місті Суми були прийняті податкові повідомлення-рішення № 0005641502/0/45603 від 06.07.2009 року, яким визначено розмір штрафних санкцій у сумі 1006,47 грн. та № 0006681502/0/51126 від 30.07.2009 року, яким було визначено розмір штрафних санкцій у сумі 818,56 грн.(а.с.51).

Зазначені податкові повідомлення-рішення в установленому порядку неоскаржені, тому, відповідно до п.5.2, п.5.3 ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ від 21.12.2000р. податкові зобовязання вважаються узгодженими та набули статусу податкового боргу.

Із врахуванням переплати у сумі 3252,03 грн. на дату граничного строку сплати податкового зобовязання , сума штрафної санкції у розмірі 10 відсотків від сплаченого боргу склала 1825,17 грн.

Станом на 26.01.2010 року загальна сума заборгованості перед бюджетом становить 202393,15 грн., а саме:

-земельний податок з юридичних осіб в розмірі 42914 грн. 06 коп., із яких основний платіж - 40759,70грн., пеня- 329,19 грн, штрафні санкції-1825,17 грн.;

-податок на додану вартість в розмірі 22560,42 грн., із яких основний платіж-22366,38 грн., пеня-194,19 грн.,

- податок на прибуток підприємств в розмірі 136918,67 грн., із яких основний платіж - 134430 грн.,пеня- 2488,67 грн.

Відповідно до п. 6.2 ст. 6 Закону “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”відповідачу було направлено першу податкову вимогу № 1/1249 від 25 вересня 2008 року (а.с.36) та другу податкову вимогу від 30 жовтня 2008 року (а.с.35). Але відповідачем до цього часу зобов'язання по сплаті податків не виконано, відомостей про сплату не надходило.

Судом встановлено, що заборгованість зі сплати податкового боргу в розмірі 202393,15 грн. відповідачем не сплачена, у звязку з чим суд приходить до висновку про те, що відповідач прострочив виконання зобовязання по сплаті податкового боргу, тому зазначена заборгованість підлягає стягненню з нього у судовому порядку.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов державної податкової інспекції в місті Суми до Обласного комунального підприємства "Аеропорт Суми" про стягнення податкового боргу задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Обласного комунального підприємства "Аеропорт Суми" (м.Суми, вул.Кірова 168, ід.код 31014118) на р/р 34129999700002, ГУДК в Сумській області, МФО 837013, код одержувача 23636315 податковий борг в сумі 202393,15 грн. (двісті дві тисячі триста девяносто три грн. 15 коп.).

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня проголошення постанови та подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя <Текст >О.В. Соп'яненко

<Список ><Дата >

З оригіналом згідно

Суддя О.В. Соп'яненко