Єдиний державний реєстр судових рішень
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Вінниця
27 травня 2022 р. Справа № 120/607/22-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі судді Богоноса М.Б., розглянувши у письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження справу за позовом ОСОБА_1 до Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області про визнання протиправним та скасування пунктів рішення, зобов`язання вчинити дії
УСТАНОВИВ
17.01.2022 у Вінницький окружний адміністративний суд надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) до Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області (далі - відповідач, Рада).
У позовній заяві позивач просить визнати протиправними та скасувати пункти 3 та 4 рішення 20 сесії 8 скликання Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області від 20.08.2021 № 86 "Про надання дозволу гр. ОСОБА_1 на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства в межах населеного пункту смт. Стрижавка".
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначає, що на виконання рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 05.11.2020 по справі № 120/1603/20-а відповідачем повторно розглянуто його клопотання про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства в межах населеного пункту смт. Стрижавка.
За результатами повторного розгляду клопотання відповідачем прийнято рішення від 20.08.2021 № 86, яким:
п. 1 - надано ОСОБА_1 дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,4 га із земельної ділянки площею 4,6164 га кадастровий номер 0520655900:02:009:1256, розташованій по АДРЕСА_1 у власність для ведення особистого селянського господарства на території Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області;
п. 2. - зобов`язано ОСОБА_1 звернутися до суб`єктів господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом, та подати розроблений проект землеустрою на розгляд та затвердження до сесії селищної ради;
п. 3. - зобов`язано суб`єкт господарювання, що є виконавцем робіт із землеустрою, при виготовленні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,4 га із земельної ділянки площею 4,6164 га кадастровий номер 0520655900:02:009:1256, розташованій по АДРЕСА_1 у власність для ведення особистого селянського господарства на території Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області, врахувати норми містобудівної документації, зокрема Генеральний план смт. Стрижавка та план зонування території смт. Стрижавка, а саме земельна ділянка знаходиться у Зоні комерційного призначення В-7;
п. 4. - встановлено термін дії наданого дозволу на період 2 (два) місяці з дати прийняття цього рішення.
Позивач із п. 3 та 4 рішення від 20.08.2021 № 86 не погоджується, вважає їх протиправними і такими, що спрямовані на невиконання рішення суд, яке набрало законної сили. Тому з метою скасування рішення у цій частині звернувся до суду із позовом.
Ухвалою від 24.01.2022 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі та вирішено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомленням сторін в порядку, визначеному статтею 262 КАС України. Цією ж ухвалою сторонам встановлено строки для подання заяв по суті справи та витребувано у відповідача додаткові докази.
17.02.2022 до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач позов заперечує та просить відмовити у його задоволенні.
Відповідач стверджує, що приймаючи оскаржуване рішення Рада належним чином виконала приписи резолютивної частини рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 05.11.2020 у справі №120/1603/20-а, надавши позивачу дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення бажаної для нього земельної ділянки у власність.
Селищною радою було встановлено, що бажана для позивача земельна ділянка знаходиться у Зоні комерційного призначення В-7. За словами відповідача, п. 3 спірного рішення спрямований на дотримання позивачем норм Генерального плану та іншої містобудівної документації при розробленні документації із землеустрою в процесі приватизації земельної ділянки та не порушує його інтереси.
Відповідач у відзиві звертає увагу на правову природу оскарженого рішення та зазначає, що рішення від 20.08.2021 № 86 є актом індивідуальної дії, так як виданий у результаті реалізації своїх владно управлінських функцій як суб`єкта розпорядження землями комунальної власності, не розрахований на багаторазове застосування та вичерпує свою дію після розроблення позивачем проекту землеустрою. Ця обставина, на думку Ради, вказує на відсутність підстав для скасування рішення.
У підсумку відповідач вважає, що оскаржувані позивачем пункти 3 та 4 рішення від 20.08.2021 № 86 є законними, прийняті в порядок і спосіб, передбачений законом, з дотриманням вимог чинного законодавства.
Разом із відзивом відповідач подав клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
31.03.2022 позивачем подані додаткові пояснення, у яких він просить врахувати та долучити до матеріалів справи копію рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 08.02.2022 у справі № 120/12935/21-а.
23.05.2022 позивачем подано клопотання про долучення доказів. Позивач просить долучити до матеріалів справи копію постанови Сьомого апеляційного адміністративного суду від 10.05.2022, якою залишено без змін рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 08.02.2022 по справі № 120/12935/21-а.
На вказану постанову позивач посилається як на доказ протиправності рішення відповідача про затвердження Генерального плану та Плану зонування території населеного пункту смт. Стрижавка в частині віднесення земельної ділянки, яку він бажає отримати у власність до Зони комерційного використання В-7.
Ухвалою суду від 26.05.2022 відмовлено у задоволенні клопотання відповідача про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Суд дослідивши аргументи викладені у заявах по суті справи та оцінивши наявні у справі докази встановив наступне.
19.11.2018 позивач набув право власності на нежитлове приміщення свинарника № 5 - "А" загальною площею 180,2 кв.м. за адресою: АДРЕСА_2 , яке знаходиться на земельній ділянці з кадастровим номером 0520655900:02:009:1256.
22.03.2019 ОСОБА_1 звернувся до голови Стрижавської селищної ради з клопотанням про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,4000 га на території Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області у власність для ведення особистого селянського господарства. В якості додатків надав: копію паспорта, копія ідентифікаційного коду, викопіювання, копія Витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності, заяву про надання згоди землекористувачем на вилучення земельної ділянки, копію витягу з Державного реєстру речових прав про реєстрацію договору оренди земельної ділянки.
Рішенням 46 сесії 7 скликання Стрижавської селищної ради від 29.05.2019 № 22 ОСОБА_1 відмовлено у наданні дозволу на виготовлення проекту із землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею: 1,0000 га із земельної ділянки, площею 4,6164 га кадастровий номер 0520655900:02:009:1256, враховуючи те, що рішенням Стрижавської селищної ради від 30.01.2019 № 21 надано дозвіл ОСОБА_2 на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки площею 4,6164 га кадастровий номер 0520655900:02:009:1256 на п`ять окремих земельних ділянок без зміни цільового призначення.
Не погоджуючись з вказаним рішенням суб`єкта владних повноважень, позивач звернувся до суду.
Рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 12.11.2019 по справі № 120/2820/19-а визнано протиправним та скасовано рішення Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області № 22 від 29.05.2019 р. та зобов`язано Раду повторно розглянути клопотання ОСОБА_1 від 22.03.2019 р. (одержане 03.04.2019 вх. № 98) про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,4 га у власність для ведення особистого селянського господарства на території Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області.
На виконання вищевказаного рішення суду Стрижавською селищною радою прийнято рішення № 25 від 26.02.2020 року, яким ОСОБА_1 повторно відмовлено у наданні дозволу у зв`язку з невідповідністю місця розташування об`єкта Генеральному плану та плану зонування території населеного пункту смт. Стрижавка.
Не погоджуючись з вказаними рішеннями суб`єкта владних повноважень, позивач звернувся до суду.
Рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 05.11.2020 по справі № 120/1603/20-а визнано протиправним та скасовано рішення № 25 від 26.02.2020 року та зобов`язано Стрижавську селищну раду Вінницького району Вінницької області повторно розглянути клопотання ОСОБА_1 про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою та надати дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,4 га із земельної ділянки площею 4,6164 га кадастровий номер 0520655900:02:009:1256, розташованій по АДРЕСА_1 у власність для ведення особистого селянського господарства на території Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області.
На виконання рішення суду від 05.11.2020 по справі № 120/1603/20-а відповідачем повторно розглянуто клопотання позивача про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства в межах населеного пункту смт. Стрижавка.
За результатами повторного розгляду клопотання Радою прийнято рішення від 20.08.2021 № 86, яким:
п. 1 - надано ОСОБА_1 дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,4 га із земельної ділянки площею 4,6164 га кадастровий номер 0520655900:02:009:1256, розташованій по АДРЕСА_1 у власність для ведення особистого селянського господарства на території Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області;
п. 2. - зобов`язано ОСОБА_1 звернутися до суб`єктів господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом, та подати розроблений проект землеустрою на розгляд та затвердження до сесії селищної ради;
п. 3. - зобов`язано суб`єкт господарювання, що є виконавцем робіт із землеустрою, при виготовленні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,4 га із земельної ділянки площею 4,6164 га кадастровий номер 0520655900:02:009:1256, розташованій по АДРЕСА_1 у власність для ведення особистого селянського господарства на території Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області, врахувати норми містобудівної документації, зокрема Генеральний план смт. Стрижавка та план зонування території смт. Стрижавка, а саме земельна ділянка знаходиться у Зоні комерційного призначення В-7;
п. 4. - встановлено термін дії наданого дозволу на період 2 (два) місяці з дати прийняття цього рішення.
Позивач із пунктами 3, 4 рішення від 20.08.2021 № 86 не погоджується, вважає їх протиправними, тому з метою скасування рішення у цій частині звернувся до суду із позовом.
Визначаючись щодо позовних вимог суд враховує, що правовідносини у сфері забезпечення права на землю громадян, юридичних осіб, територіальних громад та держави, раціонального використання та охорони земель регулюються, зокрема, Земельним кодексом України від 25.10.2001 № 2768-III (по тексту - ЗК України від 25.10.2001 № 2768-III).
Згідно із ст. 116 ЗК України від 25.10.2001 № 2768-III, громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.
Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.
Безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом.
Порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами врегульований положеннями статті 118 ЗК України від 25.10.2001 № 2768-III.
Нормами ч. 6 ст. 118 ЗК України від 25.10.2001 № 2768-III передбачено, що громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства).
Відповідно до ч. 7 ст. 118 ЗК України від 25.10.2001 № 2768-III орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об`єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
Судом встановлено, що рішенням від 20.08.2021 № 86 позивачу надано дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, проте, пунктом 3 та 4 Рада зобов`язала суб`єкт господарювання, що є виконавцем робіт із землеустрою, при виготовленні проекту землеустрою врахувати норми містобудівної документації, зокрема Генеральний план смт. Стрижавка та план зонування території смт. Стрижавка, а саме те, що земельна ділянка знаходиться у Зоні комерційного призначення В-7 та встановила термін дії наданого дозволу на період 2 місяці.
Визначаючись щодо правомірності вказаних пунктів рішення, суд зазначає наступне.
В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа № 120/1603/20-а за позовом ОСОБА_1 до Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області про визнання протиправним та скасування рішення і зобов`язання вчинити дії.
Рішенням суду від 05.11.2020 визнано протиправним та скасовано рішення № 25 від 26.02.2020 року та зобов`язано Стрижавську селищну раду повторно розглянути клопотання ОСОБА_1 про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою та надати дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,4 га із земельної ділянки площею 4,6164 га кадастровий номер 0520655900:02:009:1256, розташованій по АДРЕСА_1 у власність для ведення особистого селянського господарства на території Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області.
Відповідно до ч. 4 ст. 78 КАС України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Таким чином, обставини встановлені рішенням суду від 05.11.2020 у справі №120/1603/20-а мають приюдиційне значення при розгляді цієї справи.
Варто зазначити, що суд у справі № 120/1603/20-а встановив, що в якості підстави для відмови у наданні дозволу на виготовлення проекту землеустрою відповідач вказав позивачу на невідповідність місця розташування земельної ділянки вимогам Генерального плану та плану зонування території населеного пункту Стрижавка.
Зазначена невідповідність полягала у тому, що бажана для позивача земельна ділянка знаходиться у Зоні комерційного призначення В-7.
Однак при оцінці аргументів відповідача та підстав покладених в основу оскарженого рішення органу місцевого самоврядування суд зауважив, що посилання на невідповідність Генеральному плану та плану зонування території населеного пункту є протиправним, оскільки позивач звернувся з клопотанням до відповідача про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою 22.03.2019 року, а Генеральний план зонування території смт. Стрижавка було затверджено рішенням Стрижавської селищної ради 29.05.2019 року.
Як наслідок суд дійшов висновку, що на час звернення позивача із клопотанням про надання дозволу на виготовлення документації із землеустрою не існувало Плану зонування території смт. Стрижавка Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області.
Відтак, із вказаних мотивів, при ухваленні рішення у справі № 120/1603/20-а суд погодився із аргументами позивача про те, що знаходження згідно Генеральному плану та плану зонування території смт. Стрижавка земельної ділянки на яку претендує позивач у Зоні комерційного призначення В-7 не є перешкодою у наданні йому дозволу для виготовлення документації із землеустрою. Фактично суд зазначив, що норми Генеральному плану та плану зонування, з огляду на їх темпоральну дію, не підлягають застосуванню при виготовленні позивачем документації із землеустрою.
Попри це, розглянувши повторно клопотання від 22.03.2019 Рада хоча і надала позивачу дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, однак оскарженим пунктом 3 рішення від 20.08.2021 № 86, зобов`язала суб`єкт господарювання, що є виконавцем робіт із землеустрою, при виготовленні проекту землеустрою врахувати норми містобудівної документації, зокрема Генеральний план смт. Стрижавка та план зонування території смт. Стрижавка, а саме "земельна ділянка знаходиться у Зоні комерційного призначення В-7".
У такий спосіб Рада поставила виготовлення проекту землеустрою у залежність від урахування факту знаходження земельної ділянки у Зоні комерційного призначення В-7. Тим самим відповідач не врахував рішень судів у справах № 120/2820/19-а та № 120/1603/20-а, де вказано, що зазначене зонування не повинно застосовуватися при розробленні на замовлення позивача документацій із землеустрою.
Крім того, доцільно зазначити, що рішенням суду від 08.02.2022 по справі № 120/12935/21-а (набрало законної сили), у якому позивач брав участь в статусі третьої особи без самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача, визнано протиправним та нечинним рішення 46 сесії 7 скликання Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області № 11 від 29.05.2019 про затвердження містобудівної документації "план зонування території смт. Стрижавка Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області" в частині віднесення орендованої ОСОБА_2 земельної ділянки з кадастровим номером 0520655900:02:009:1256 загальною площею 4,6164 га для іншого сільськогосподарського призначення за адресою: АДРЕСА_2 до зони комерційного використання В-7.
Отже, факт визнання протиправним та нечинним рішення про затвердження містобудівної документації "План зонування території смт. Стрижавка Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області" в частині віднесення земельної ділянки з кадастровим номером 0520655900:02:009:1256 до Зони комерційного використання В-7 додатково вказує на відсутність підстав для врахування такого зонування при виготовленні на замовлення позивача проекту землеустрою щодо відведення йому бажаної земельної ділянки у власність.
Відтак, з огляду на вказані вище обставини, оскаржений п. 3 рішення від 20.08.2021 № 86 підлягає скасуванню, оскільки суб`єкт господарювання, який є виконавцем робіт із землеустрою не повинен врахувати норми містобудівної документації на яку зіслався відповідач як з огляду на висновки суду у справах № 120/2820/19-а та № 120/1603/20-а так і з огляду на визнання судом нечинним Генерального плану та плану зонування території смт. Стрижавка в частині віднесення земельної ділянки до Зони комерційного використання В- 7 (справа № 120/12935/21-а).
Щодо пункту 4 спірного рішення, яким встановлено термін дії наданого дозволу на період 2 (два) місяця з дати прийняття рішення від 20.08.2021 № 86, суд зазначає таке.
Згідно зі статтею 22 Закону України "Про землеустрій" землеустрій здійснюється на підставі: а) рішень органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо проведення робіт із землеустрою; б) укладених договорів між юридичними чи фізичними особами (землевласниками і землекористувачами) та розробниками документації із землеустрою; в) судових рішень.
Рішення Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування про надання дозволу на розробку документації із землеустрою приймається виключно у строки та лише у випадках, передбачених цим Законом та Земельним кодексом України. Зазначене рішення надається безоплатно та має необмежений строк дії.
Тому, встановивши строк чинності дозволу на виготовлення документації із землеустрою, відповідач порушив норми ст. 22 Закону України "Про землеустрій" якими чітко унормовано необмежений термін його дії. Це є підставою для визнання протиправним та скасування пункт 4 рішення від 20.08.2021 № 86.
Відтак, перевіривши доводи учасників справи, оцінивши докази суб`єкта владних повноважень на підтвердження правомірності свого рішення, суд доходить до переконання, що заявлений позов належить задовольнити повністю.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Отже, сплачений при зверненні до суду судовий збір в розмірі 992,40 грн. належить стягнути на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Щодо витрат на професійну правничу допомогу, про орієнтовний розмір яких вказано у позовній заяві, суд зауважує, що на момент ухвалення цього рішення стороною позивача не подано доказів на підтвердження реальності та обґрунтованості таких витрат. Відтак, процесуальне питання про розподіл витрат позивача на професійну правничу допомогу може бути вирішено у порядку та спосіб встановлений КАС України після ухвалення рішення яким вирішуються вимоги по суті спору.
Керуючись ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд
ВИРІШИВ
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Визнати протиправними та скасувати пункти 3 та 4 рішення 20 сесії 8 скликання Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області від 20.08.2021 № 86 "Про надання дозволу гр. ОСОБА_1 на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства в межах населеного пункту смт. Стрижавка".
Стягнути на користь ОСОБА_1 понесені витрати зі сплати судового збору в сумі 992,40 грн. (дев`ятсот дев`яносто дві гривні 40 копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області.
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Позивач: ОСОБА_1 - АДРЕСА_3 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ;
Відповідач: Стрижавська селищна рада Вінницького району Вінницької області - вул. 40-річчя Перемоги, 7, смт. Стрижавка, Вінницька область, 23210, код ЄДРПОУ 04330007.
Суддя Богоніс Михайло Богданович