Постанова № 10449781, 01.07.2010, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.07.2010
Номер справи
2-а-3482/10/2270/9
Номер документу
10449781
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

< для копії >

Справа № 2-а-3482/10/2270/9

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

01 липня 2010 рокум. Хмельницький Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіФелонюк Д.Л.

при секретарі судового засіданняБуяновській М.С.

за участюпредставника позивача: Малюзін О.І. - за довіреністю №366 від 10.03.2009р. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора Новоушицького району в інтересах держави в особі державного органу регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ДПА України в Хмельницькій області <3-тя особа >до приватного підприємства "Апогей-Р" <3-тя особа >про стягнення 2700 грн.

У судовому засіданні проголошено вступну і резолютивну частини постанови згідно ст.160 КАС України.

В С Т А Н О В И В:

Прокурор в інтересах позивача звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача штрафних санкцій, застосованих рішенням від 18.02.2010р. №220850 за порушення вимог Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, що зафіксовано актом перевірки від 09.02.2010р. №029/22/32/03/33844039 в сумі 2700 грн..

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримує у повному обсязі та наполягає на їх задоволенні, обґрунтовуючи наданими в матеріали справи доказами.

Відповідач в судове засідання не зявився, про причини неприбуття не повідомив, письмових заперечень щодо позовних вимог не надіслав. Ухвала про відкриття провадження у справі та призначення справи до судового розгляду разом з копією позовної заяви та доданими до неї документами направлені за адресою, за якою зареєстрований відповідач (згідно реєстру поштових відправлень), повістка про відкладення розгляду справи направлена та отримана відповідачем 17.06.2010 року відповідно до поштового повідомлення №2900900951394.

Згідно ч.2 ст.128 КАС України, неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, які не прибули в судове засідання, або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи. Тому, для уникнення зловживання правом з боку відповідача, суд вважає за необхідне вирішити дану справу по суті відповідно до ч. 6 ст. 71 КАС України на основі наявних у ній доказів.

Заслухавши представника позивача, дослідивши наявні в матеріалах справи докази в її взаємному звязку і сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.

09.02.2010 року працівниками регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Хмельницькій області на підставі наказу №27 від 08.02.2010 року про проведення позапланової перевірки, направлення на проведення позапланової перевірки №22 від 08.02.2010 року, проведено перевірку господарської одиниці приватного підприємства «Апогей-Р» - магазин «Аліна», який розташований за адресою смт.Нова Ушиця, вул.Ринкова 4 щодо дотримання вимог чинного законодавства в сфері обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів згідно інформації щодо закінчення термінів дії ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, а також згідно інформації, яка надійшла до регіонального управління, за наслідками якої складено акт перевірки №029/22/32/03/33844039 від 09.02.2010 року. Перевірка проведена в присутності продавця ОСОБА_1..

В акті перевірки зафіксовано, що ОСОБА_1. (продавець) здійснювалась роздрібна торгівля алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін та встановлено зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразка, а саме реалізовано пляшку горілки «Біленька» обємом 0,75 л та міцністю 40% по ціні 24,00 грн., при цьому продавцем було вибито касовий чек №6115 від 09.02.2010 року на суму 24,00 грн. (мінімально роздрібна ціна вище вказаної горілки має становити не менше 27,00 грн.), в магазині в залишку горілки «Біленька» 0,75 л 40% по ціні 24,00 грн. дві пляшки на загальну суму 48,00 грн., на вітрині зберігається одна пляшка горілки «Горілочка Клюква» виробник ДП Уманський ЛГЗ по ціні 10,00 грн. на якій відсутня марка акцизного збору встановленого зразка.

На підставі вищевказаного акту перевірки за порушення відповідачем вимог Закону України „Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, відповідно до абз. 12, 14 ст.17 вказаного Закону, прийнято рішення №220850 від 18.02.2010 року про застосування до відповідача фінансових санкцій в розмірі 2700 грн. за зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразка, роздрібну торгівлю алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін.

Відповідач в добровільному порядку штрафних санкцій не сплатив, тому прокурором в інтересах позивача подано позов про стягнення 2700 грн. штрафних санкцій.

Досліджуючи надані докази, фактичні обставини справи, пояснення позивача до уваги приймається наступне.

Статтею 15 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” №481/95-ВР від 19.12.1995р., визначено, що роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності, у тому числі її виробниками, за наявності у них ліцензій.

Згідно ст.22 Закону України „Про ліцензування певних видів підприємницької діяльності” до субєктів господарювання за провадження господарської діяльності без ліцензії застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів в розмірах, встановлених законом. Зазначені штрафи спрямовуються до Державного бюджету України. Рішення про стягнення штрафів приймається органом, на який згідно з чинним законодавством покладено функції контролю за наявністю ліцензій.

Згідно ст. 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” від 19.12.1995 року за порушення норм цього Закону до субєктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни та такі напої 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 1000 грн.; зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору 100 відсотків вартості, але не менше 1700 грн..

Рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції визначеної законами України. Зазначені штрафи спрямовуються до бюджету згідно з чинним законодавством.

Відповідно до вимог Положення про Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів (затверджено Наказом Державної податкової адміністрації України 10.02.2007 №71, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 12 лютого 2007 р. за N 116/13383) Департамент застосовує у випадках, передбачених законодавством фінансові санкції до субєктів підприємницької діяльності за порушення вимог законодавства, яке регулює відносини у сфері виробництва та обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів.

Наданими позивачем доказами підтверджується факт здійснення відповідачем роздрібної торгівлі алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін, зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразка. Доказів, що спростовують даний факт відповідачем не подано.

Судом враховується, що відповідно до вимог ст.17 вищезазначеного Закону у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення органів, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.

Крім того, судом враховується, що відповідачем в місячний термін в судовому порядку дії позивача не оскаржені, що передбачено останнім абзацом ст.17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, рішення позивача про застосування фінансових санкцій у судовому порядку відповідачем не оскаржено і не скасовано.

Враховуючи вищенаведене, позовні вимоги обґрунтовані, підтвердженні матеріалами справи та підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст.6, 14, 71, 86, 94, 104, 158-163, 167, 254, 255, 259 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

Позов прокурора Новоушицького району в інтересах держави в особі державного органу регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Хмельницькій області до приватного підприємства «Апогей-Р» про стягнення 2700 грн. задоволити.

Стягнути з приватного підприємства «Апогей-Р» (смт.Нова Ушиця вул..Спортивна 8, код ЄДРПОУ (ДРФО) 33844039) на користь регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Хмельницькій області (м.Хмельницький, вул.Свободи 70, код ЄДРПОУ 35014326) 2700 грн. (дві тисячі сімсот гривень) штрафних санкцій.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Повний текст постанови виготовлено 02 липня 2010 року

<чи набрала законної сили ><Дата набрання законної сили >

Суддя< для копії >Д.Л. Фелонюк

< для копії >< для копії >