Єдиний державний реєстр судових рішень
Миколаївський окружний адміністративний суд
вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Миколаїв.
10.03.2010 р. 10:01Справа № 2а-384/10/1470
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді
Зіньковського О. А. при секретарі судового засідання Васильєвої А.Ю. вирішив адміністративну справу
за позовомМиколаївський міжрайонний природоохоронний прокурор, вул. Шевченко, 69-А,Миколаїв,54001
в інтересах держави в особіПервомайська ОДПІ, вул. Дзержинського, 18,Первомайськ,Миколаївська область,55200
доФізичної особи підприємця ОСОБА_2,
АДРЕСА_1
простягнення заборгованості в сумі 10363,17 грн., за участю представників:
від позивача: Вовченко Л.В., довіреність №3670/10/01-00, від 25.03.09
від відповідача:не зявився
Миколаївським міжрайонним природоохоронним прокурором в інтересах держави в особі Первомайської об'єднаної Державної податкової інспекції предявлено позов про стягнення з Фізичної особи підприємця ОСОБА_2 з вимогою про стягнення заборгованості в сумі 10362 грн. 17 коп. у звязку з несплатою відповідачем орендної плати за землю та вимогою забезпечити позовну заяву шляхом накладення арешту на майно відповідача.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю.
Відповідач, про дату, час та місце слухання справи повідомлений належним чином, у судове засідання не зявився, про причину неприбуття суд не повідомив, але надав суду письмові заперечення проти позову в яких зазначив, що розгляд цього спору не належить до компетенції адміністративних судів.
Суд вважає, що справа може бути розглянута по суті на підставі наявних у справі доказів, а відсутність повноважного представника відповідача, відповідно до ст. 128 КАС України, не перешкоджає вирішенню спору.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд
встановив:
Відповідно до ст.10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” органи державної податкової служби здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обовязкових платежів) та мають право на звернення до суду з позовом про стягнення заборгованості перед бюджетом та державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідач, зареєстрований як Фізична особа підприємець виконавчим комітетом Миколаївської міської ради за №25220000000031051 з 08.06.2007 року.
Відповідно до ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Згідно ст.27 Закону України "Про плату за землю" контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби.
Відповідно до п.11 ч.1 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують такі функції -подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
На підставі викладеного, даний спір належить до компетенції адміністративних судів.
Згідно ст.15 Закону України "Про плату за землю" власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок, а також орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
29 01. 2009 року від відповідача до Первомайської об'єднаної Державної податкової інспекції надійшла податкова декларація орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності у якому відповідачем було самостійно визначено суму орендної плати в розмірі 20726,55 грн. (а.с.22).
Відповідно до ст.17 Закону України "Про плату за землю" податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у новій звітній податковій декларації, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Відповідно до податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за відповідачем рахується заборгованість, в розмірі - 10363,17 грн..
Відповідно до пункту 5.1. статті 5 Закону України ”Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобовязання є узгодженим, оскільки було самостійно обчислене відповідачем у податкових деклараціях.
В порушення підпункту 5.3.1. пункту 5.3. статті 5 Закону України ”Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” відповідач у добровільному порядку не платив у бюджет узгоджені податкові зобовязання.
Згідно приписів підпункту 5.4.1. пункту 5.4. статті 5 Закону України ”Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у визначені строки, вважається сумою податкового боргу платника податків.
Враховуючи викладене суд вважає, що позовні вимоги щодо стягнення заборгованості є обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Щодо забезпечення позовної заяви шляхом накладення арешту на майно відповідача, суд зазначає, відповідно до ст. 117 КАС України суд у порядку забезпечення адміністративного позову може відповідною ухвалою зупинити дію рішення суб'єкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються. Адміністративний позов, також може бути забезпечено забороною вчиняти певні дії.
Таким чином норми ст. 117 КАС України не передбачають забезпечення адміністративного позову шляхом накладання арешту на майно відповідача.
Крім того, слід зазначити, що суд вживає заходи забезпечення адміністративного позову тільки, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача.
Позивач, який є суб'єктом владних повноважень, подав позов не на захист прав свобод та інтересів, а на виконання своїх повноважень передбачених чинним законодавством.
У зв'язку з тим, що вимога щодо забезпечення позову заявлена позивачем, як складова частина позовних вимог, суд вважає за необхідне відмовити в задоволені позову в цій частині.
Відповідно до ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито" позивач звільнений від сплати державного мита.
Керуючись ст. 158, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити частково.
2. Стягнути з Фізичної особи підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) заборгованість по сплаті орендної плати за землю в розмірі 10363 грн. 17 коп. (десять тисяч триста шістдесят три грн. 17 коп.) на користь Держави до загального фонду місцевого бюджету м. Первомайськ, код 23411600 через банк ГУДКУ в Миколаївський області, МФО 826013, на р/рах. 33218815700009, код платежу 13050500.
3. В задоволені інших позовних вимог відмовити.
Постанова набирає законної сили в порядку ст. 254 КАС України.
Постанову може бути оскаржено в порядку ст.185, 186 КАС України.
Суддя О. А. Зіньковський
постанова складена у повному обсязі
23.03.2010 р.