ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 липня 2010 р. № 2а-5601/10/1370
Львівський окружний адміністративний суд
у складі: головуючого судді Сакалоша В.М.,
при секретарі Дак Т.П.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу:
за позовом Державної податкової інспекції у Бродівському районі м. Львова (80600, Львівська область, м. Броди, вул. Залізнична, 21, ЄДРПОУ - 34311602),
до відповідача Приватного підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ЄДРПОУ - НОМЕР_1),
про стягнення податкового боргу у розмірі 2967, 15 грн.
за участю представника позивача Грицишин М.Р.,-
в с т а н о в и в:
Позивач звернувся до суду з вищезазначеним адміністративним позовом, в якому просить стягнути з відповідача податковий борг у розмірі 2967, 15 грн.
В обґрунтування своїх вимог позивач покликається на те, що за відповідачем рахується заборгованість по платежах до бюджету відповідно до податкових повідомлень рішень №№ 0031151701/0/12539 та 0031151701/0/12540 в загальній сумі 2967, 15 грн. Податкові повідомлення-рішення про застосування фінансових санкцій, приватним підприємцем ОСОБА_2 в адміністративному та судовому порядку не оскаржувались, суми вважаються узгодженими, проте в 10 денний строк передбачений Законом до бюджету несплачені. В звязку з чим та з метою погашення податкової заборгованості відповідача перед бюджетом, ДПІ у Бродівському районі вважає за необхідне стягнути таку заборгованість у судовому порядку. Так, згідно акту ДПІ у Бродівському районі №282/17-0/НОМЕР_1 від 25.11.2009 року про результати документальної позапланової виїзної перевірки дотримання вимог податкового законодавства субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_2 за період з 01.01.2009р. по 31.10.2009р. встановлені наступні порушення: 1. п.п.8.1.1., п 8.1 ст.8, п.7.1 ст. 7 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб»№889-ІV від 22.05.2003 року із змінами та доповненнями, внаслідок чого занижено податок з доходів фізичних осіб на 589, 05 грн., в тому числі по місяцях: в травні 2009 року 166, 95 грн., червні 2009 року 179, 55 грн., липні 2009 року 70,35 грн., серпні 2009 року -65,10 грн., жовтні 2009 року 107, 10 грн. 2. п.2 абз.4 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності суб'єктів малого підприємництва»від 28.06.1999 року № 746/99 із змінами та доповненнями у результаті чого занижено єдиний податок на загальну суму 1200 грн., в тому числі за травень 2009 року 200 грн., червень 2009 року 200 грн., липень 2009 року 200 грн., серпень 2009 року -200 грн., жовтень 2009 року 200 грн.
Представник позивача надав пояснення аналогічні викладеним в адміністративному позові, а також просив задовольнити позов у повному обсязі.
Відповідач явку повноважного представника не забезпечив, хоча про розгляд справи повідомлений належним чином, заперечень проти позову не надав, а тому суд розглядає справу за наявними матеріалами, згідно ст. 71 КАС України.
Розглянувши подані сторонами документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до ст. 19 Конституції України державні органи повинні діяти тільки на підставах і в межах повноважень та способів, які передбачені Конституцією України та законами.
Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990 р. №509-ХІІ (із змінами і доповненнями), державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції виконують такі функції: ..." подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в дохід держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна".
Відповідно до преамбули Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-111 від 21.12.2000 р.(далі Закон) (із змінами та доповненнями), цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який встановлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними Цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.
Відповідно до п. 1 12 ст. 1, контролюючий орган - державний орган, який у межах своєї компетенції, визначеної законодавством, здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування податків і зборів (обов'язкових платежів) та погашенням податкових зобов'язань чи податкового боргу. Податкові органи є контролюючим органом стосовно податків і зборів (обов'язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів.
Контролюючі органи мають право здійснювати перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати лише стосовно тих податків і зборів (обов'язкових платежів), які віднесені до їх компетенції цим пунктом.
Відповідно до п.п.3.1.1 п. 3.1 ст. З Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-111 від 21.12.2000 р. (із змінами і доповненнями), активи платника податків (кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання) можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов'язань забезпечення боргу.
У будь-яких випадках, коли платник податків згідно із законами з питань оподаткування уповноважений утримувати податок, збір (обов'язковий платіж), якими оподатковуються інші особи, у тому числі податки на доходи фізичних осіб, дивіденди, репатріацію, додану вартість, акцизні збори, а також будь-які інші податки, що утримуються з джерела виплати, сума таких податків, зборів (обов'язкових платежів) вважається бюджетним фондом, який належить державі або територіальній громаді та створюється від їх імені.
Відповідно п.п. 5.4.1 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 року № 2181-111 (із змінами та доповненнями) узгоджена сума податкового зобов”язання, не сплачена платником податків у встановлені строки, визначається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п.п. 9.1.3 п. 9.1 ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування" від 25.06.1991 р. №1251-XII, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Виникнення податкового боргу відповідача підтверджується актом ДПІ у Бродівському районі №282/17-0/НОМЕР_1 від 25.11.2009 року та податковими повідомленнями-рішеннями форми «Р»№№ 0031151701/0/12539 та 0031151701/0/12540 і складає 2967, 15 грн.
На даний час сума податкового боргу відповідача є узгодженою та у встановлені строки до бюджету не сплачена, тобто визнається сумою податкового боргу (узгоджена сума податкового зобов'язання, несплачена платником податків у термін (ст.5 Закону України№2181-111).
Судом встановлено, що відповідач приватний підприємець ОСОБА_2 зареєстрований державним реєстратором, як суб'єкт підприємницької діяльності, внесений до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, перебуває на обліку в ДПІ, подав у ДПІ заяву на право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку і звітності відповідно до Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності суб'єктів малого підприємництва».
Згідно Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності суб'єктів малого підприємництва»від 03.07.1998 року № 727/98 суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця. Ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць.
Матеріалами справи підтверджується наявна заборгованості відповідача по сплаті податку з доходів фізичних осіб в сумі 1765, 15 грн. та єдиного податку в розмірі 1 200 грн.
Відповідачем суду доказів у підтвердження факту вжиття заходів щодо погашення заборгованості перед бюджетом станом на день розгляду справи не представлено.
Відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні. Оскільки відповідач доказів в спростування заявлених позовних вимог не надав, повноважного представника до суду не забезпечив, можна зробити висновок, що він проти позову не заперечує.
У відповідності до вимог ст. 20 Закону України „Про систему оподаткування”, контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обовязкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законом.
Враховуючи вище викладене, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги базуються на законі, обґрунтовані, доведені і підлягають до задоволення.
Керуючись ст.ст. 7-11, 14, 69-71, 86, 87, 94, 159, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в :
1.Адміністративний позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з ПП ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ЄДРПОУ - НОМЕР_1) в дохід державного бюджету податковий борг в розмірі 2967, 15 грн.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня постановлення постанови, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова виготовлена у повному обсязі 19.07.2010 року.
Суддя (підпис) В.М. Сакалош
З оригіналом згідно
Суддя В.М. Сакалош