Постанова № 104480469, 10.05.2022, Печерський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
10.05.2022
Номер справи
757/16551/21-п
Номер документу
104480469
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/16551/21-п

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 травня 2022 року уддя Печерського районного суду м. Києва Бортинцька В.В., при секретарі Хоменко О.О., за участі прокурора Шкурпело Р.В., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у судовому засіданні матеріали, що надійшли з Національного агентства з питань запобігання корупції, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , громадянки України, тимчасово не працюючої, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

встановив:

ОСОБА_1 будучи на посаді начальника відділу з питань оздоровлення та відпочинку дітей управління забезпечення прав дітей та оздоровлення Департаменту реалізації державної соціальної політики Міністерства соціальної політики України, несвоєчасно без поважних причин подала 01.06.2020 щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, чим порушила ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненому правопорушенні визнала.

Прокурор в судовому засіданні вказав на наявність підстав щодо визнання ОСОБА_1 винною у вчиненні правопорушення.

Суд заслухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, прокурора, дослідивши матеріали справи про адміністративної відповідальності, приходить до наступного висновку.

Судовим розглядом встановлено, що ОСОБА_1 на час вчинення правопорушення обіймала посаду начальника відділу з питань оздоровлення та відпочинку дітей управління забезпечення прав дітей та оздоровлення Департаменту реалізації державної соціальної політики Міністерства соціальної політики України, тобто в силу положень Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) була суб`єктом на якого поширюється дія цього Закону.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 ч. 1 ст. 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» № 530-IX від 17.03.2020 (далі - Закон № 530-IX від 17.03.2020 ), внесено зміни до Закону України «Про запобігання корупції». Згідно цих змін у 2020 році декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб`єкти декларування подають до 1 червня.

Встановлено, що ОСОБА_1 щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік подала 01.06.2020, тим самим допустила порушення вимог Закону щодо своєчасності подачі щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та вчинила правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП .

Аналізуючи докази по справі з точки зору їх допустимості, об`єктивності та достатності, за відсутності будь - яких істотних суперечностей вважаю вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, доведеною повністю.

Згідно ч. 1 ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ч. 4 ст. 38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Протокол про адміністративне правопорушення складено 17.03.2021.

Згідно п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за закінченням строків на момент розгляду справи, передбачених ст. 38 КУпАП.

Зважаючи, що на час розгляду протоколу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 закінчився строк притягнення її до адміністративної відповідальності, є обґрунтовані підстави щодо закриття провадження у справі.

На підставі викладеного, керуючись ст. 38, п. 1 ч. 1 ст. 247 КпАП України,

П О С Т А Н О В И В :

Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП - закрити, у зв`язку з закінченням строку притягнення до адміністративної відповідальності.

Постанова може бути оскаржена особою, відносно якої вона винесена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Київського апеляційного суду через Печерський районний суд м. Києва.

Суддя Бортницька В.В.