Ухвала суду № 104477876, 25.05.2022, Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Дата ухвалення
25.05.2022
Номер справи
281/553/19
Номер документу
104477876
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 281/553/19

Провадження № 1-кп/279/403/22

У Х В А Л А

25 травня 2022 року

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області в складі :

судді Коваленко В.П. ,

секретаря Петрук О.І. ,

за участю:

прокурора Шуби Т.П.,

обвинувачених ОСОБА_1 , ОСОБА_2 ,

захисника Бовсунівського О.В.,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні кримінальне провадження №12019060200000036 від 28.03.2019 року по обвинуваченню ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , обох заст.185ч.3 КК України,

В С Т А Н О В И В:

В провадженні Коростенського міськрайонного суду Житомирської області перебуває кримінальне провадження по обвинуваченню ОСОБА_1 , , ОСОБА_2 , які обвинувачуються в тому, що 28.02.2019 за попередньою змовою між собою з приміщення будинку АДРЕСА_1 , який перебуває на балансі Липниківської сільської ради, демонтували та викрали бувшу у використанні пічну фурнітуру: 2 пічні духовки, чавунні дверцята піддувала, колесники, загальною вартістю 340 грн., які здали як металобрухт.

Дії ОСОБА_1 та ОСОБА_2 кваліфіковано як таємне викрадення чужого майна (крадіжка), вчинене за попередньою змовою групою осіб, поєднане з проникненням у житло, за ст.185 ч.3 КК України.

Ухвалою від 22 лютого 2022 року вказане кримінальне провадження призначено до підготовчого судового засідання.

В підготовчому судовому засіданні адвокатом ОСОБА_3 заявлено клопотання про закриття кримінального провадження на підставі ст.284 ч.1 п.10 КПК України відповідно до положень ст.314 ч.3 п.2 КПК України в зв`язку з закінченням строку досудового розслідування, яке мотивовано тим, що статусу підозрюваного в кримінальному провадженні ОСОБА_1 набув 31.03.2019 року, строк досудового розслідування не продовжувався, 30.05.2019 року ОСОБА_1 безпідставно було оголошено в розшук. Вважає, що строк розслідування закінчився 31.05.2019 року. Повідомлення про підозру ОСОБА_2 складено та вручено 12.06.2019 року поза межами строку досудового розслідування. З матеріалами провадження сторона захисту знайомилась з 12.06.2019 року по 14.06.2019 року, обвинувальний акт було затверджено 14.06.2019 року, який до суду направлено 20.06.2019 року. Направлення обвинувального акту до суду відбулось після закінчення строку досудового розслідування, тому провадження підлягає закриттю.

ОСОБА_1 та ОСОБА_2 підтримали клопотання захисника з даних підстав, просять закрити провадження.

Прокурор Шуба Т.П. заперечила проти заявленого клопотання, посилаючись на те, що ОСОБА_2 про підозру повідомлено 12.06.2019 року, відносно нього на час направлення обвинувального акту до суду строк розслідування не закінчився.

Розглянувши заявлене клопотання, вислухавши позицію сторін, дослідивши подані на обгрунтування клопотання матеріали провадження суд виходить з наступного:

Частиною 1 ст.219 КПК України визначено, що строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.

Відповідно до п.4 ч.3 ст.219 КПК України з дня повідомлення особі про підозру досудове розслідування повинно бути закінчене протягом двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину.

Строк досудового розслідування може бути продовжений з підстав та у порядку, передбачених КПК України.

Згідно з п.10 ч.1 ст.284 КПК України кримінальне провадження закривається в разі, якщо після повідомлення особі про підозру закінчився строк досудового розслідування, визначений ст.219 цього Кодексу, крім випадку повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого чи особливо тяжкого злочину проти життя та здоров`я особи.

Відповідно до положень п.2 ч.3 ст.314 КПК України у підготовчому судовому засіданні суд має право закрити провадження у випадку встановлення підстав, передбачених пунктами 4-8, 10 частини першої або частиною другою статті 284 цього Кодексу. При цьому, процесуальне законодавство не містить обмежень щодо часу заявлення клопотань про закриття провадження з вищевказаних підстав лише стадією підготовчого провадження.

Строк досудового розслідування провадження є єдиним і не залежить від часу повідомлення різним підозрюваним в ньому особам про підозру. Такий строк починає обраховуватись з часу першого повідомлення про підозру.

Згідно п.5 ч.1 ст. 3 КПК України досудове розслідування - стадія кримінального провадження, яка починається з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань і, серед іншого, закінчується направленням до суду обвинувального акта.

Як вбачається з матеріалів кримінального провадження, 28.03.2019 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань були внесені відомості за №12019060200000036 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.185 КК України.

31.03.2019 року ОСОБА_1 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.185 КК України, в даному кримінальному провадженні.

Відповідно до п.4ч.3ст.219 КПК України досудове розслідування повинно бути закінчено протягом двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину.

Тобто, в даному випадку, досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні повинно було закінчитись 31.05.2019 року. Проте, 30.05.2019 року постановою слідчого СВ Лугинського ВП Коростенського ВП ГУНП в Житомирській області досудове розслідування в даному кримінальному провадженні було зупинене у зв`язку із оголошенням підозрюваного у розшук (т.1 а.п. 8 зв.).

12.06.2019 року постановою слідчого СВ Лугинського ВП Коростенського ВП ГУНП в Житомирській області досудове розслідування в даному кримінальному провадженні було відновлено.

Згідно ч.5 ст. 219 КПК України строк із дня винесення постанови про зупинення кримінального провадження до винесення постанови про відновлення кримінального провадження, а також строк ознайомлення з матеріалами досудового розслідування сторонами кримінального провадження в порядку, передбаченому статтею 290 цього Кодексу, не включається у строки, передбачені цією статтею.

Таким чином, строк з 30.05.2019 року по 12.06.2019 року не включається у строк досудового розслідування. 12.06.2019 року було повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри за ч.3ст.185 КК України ОСОБА_1 та повідомлено про підозру ОСОБА_2 .

Крім того, з 12.06.2019 року по 14.06.2019 року сторони кримінального провадження ознайомлювались з матеріалами досудового розслідування, що також, відповідно до ч.5 ст. 219 КПК України, не включається у строк досудового розслідування.

Відтак, суд приходить до висновку, що з моменту зупинення провадження залишалось 2 дні строку досудового розслідування, які спливли 16.06.2019 року, оскільки в період 12.06.2019-14.06.2019 року сторони знайомились з матеріалами провадження.

14.06.2019 року сторона захисту підтвердила факт ознайомлення з матеріалами досудового слідства, в той же день обвинувальний акт було затверджено. Проте , до суду він фактично надійшов 20.06.2019 року, хоча останнім днем строку досудового розслідування було 17.06.2019 року (16.06.2019 року вихідний день неділя).

Будь-яких даних про те, що обвинувальний акт направлявся поштовим відправленням суду не надано. Кримінальне провадження надійшло до суду з пропуском строку досудового розслідування , а тому клопотання суд задовольняє.

Виходячи з наведеного та керуючись ст.ст. 314, 284 ч.1 п.10 КПК України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Кримінальне провадження №12019060200000036 від 28.03.2019 року по обвинуваченню ОСОБА_1 та ОСОБА_2 заст.185ч.3 КК України закрити в зв`язку з закінченням після повідомлення про підозру строку досудового розслідування.

Ухвала може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення.

Суддя В.П. Коваленко

Часті запитання

Який тип судового документу № 104477876 ?

Документ № 104477876 це Ухвала суду

Яка дата ухвалення судового документу № 104477876 ?

Дата ухвалення - 25.05.2022

Яка форма судочинства по судовому документу № 104477876 ?

Форма судочинства - Кримінальне

Я не впевнений, що мені підходить повний доступ до системи YouControl. Які є варіанти?

Ми зацікавлені в тому, щоб ви були максимально задоволені нашими інструментами. Для того, щоб упевнитись в цінності і потребі системи YouControl саме для вас - замовляйте безкоштовну демонстрацію продукту. Також можна придбати доступ на 1 добу за 680 гривень.
Детальна інформація про ліцензії та тарифні плани.

В якому cуді було засідання по документу № 104477876 ?

У чому перевага платних тарифів?

У платних тарифах ви отримуєте іформацію зі 180 джерел даних, у той час як у безкоштовному - з 22. Також у платних тарифах доступно більше розділів даних та аналітичні інструменти миттєвої оцінки компаній, ФОП, та фізосіб.
Детальніше про різницю в доступах на сторінці тарифів.

Інформація про судове рішення № 104477876, Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Судове рішення № 104477876, Коростенський міськрайонний суд Житомирської області було прийнято 25.05.2022. Форма судочинства - Кримінальне, форма рішення - Ухвала суду. На цій сторінці ви зможете знайти корисні дані про це судове рішення. Ми надаємо зручний та швидкий доступ до актуальних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі останніх судових прецедентів. Наша база даних містить повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам швидко знаходити корисні дані.

Судове рішення № 104477876 відноситься до справи № 281/553/19

Це рішення відноситься до справи № 281/553/19. Юридичні особи, які зазначені в тексті цього судового документа:


Наша система підтримує пошук за різними критеріями, такими як регіон або назва суда. Також у персональному кабінеті є можливість детального налаштування, що суттєво прискорює процес пошуку даних. Це дозволяє результативно заощаджувати ваш час при отриманні необхідної інформації з реєстру судових рішень та інших офіційних джерел.

Попередній документ : 104469896
Наступний документ : 104477880