Єдиний державний реєстр судових рішень
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення без розгляду клопотання про витребування доказів
м. Київ
26.05.2022Справа № 910/1713/22
Господарський суд міста Київ у складі судді Коткова О.В., розглянувши без виклику представників сторін клопотання № НЮ-1/823 від 22.02.2022 року «Про витребування доказів» Акціонерного товариства "Українська залізниця"
у справі № 910/1713/22
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ДТЕК Курахівська ЦЗФ»
до Акціонерного товариства "Українська залізниця"
про стягнення грошових коштів
ВСТАНОВИВ:
07 лютого 2022 року до Господарського суду міста Києва від Товариства з обмеженою відповідальністю «ДТЕК Курахівська ЦЗФ» (позивач) надійшла позовна заява № 28-01 від 18.01.2022 року до Акціонерного товариства "Українська залізниця" (відповідач) про стягнення збитків у вигляді нестачі вантажу у розмірі 162 001,29 грн. (сто шістдесят дві тисячі одна гривня 29 копійок).
Позовні вимоги обгрунтовані тим, що у відповідності із залізничними накладними № 51285864, № 51261493, № 46992145, № 50982909, № 50982891, № 50965698, № 50965599, №50949072, № 50946813, № 50931153, № 50930379, № 51324465, № 51255263, № 50986595 під час перевезення відповідачем вантажу за вище зазначеними накладними на станціях Бурштин, Покровськ, Знам`янка було проведено перевірку стану вантажу та виявлена нестача кам`яного вугілля у вагонах № 56283856, № 62099767, № 61916607, № 53545968, № 56259906, № 62610605, № 54750856, № 54752217, № 63870687, № 62053053, № 54752035, № 53506259, № 56954647, № 53509063, № 53188306, № 53528345, № 53541561, № 56952187, № 54783345, № 64021405, № 62111786, № 54752787, № 61671343, № 60039120, № 52516986, № 56877053, № 60658945, № 54779079, № 60027216, № 56925670, №56865744, № 60727104, № 55341416 вантажовідправником якого є ТОВ «ДТЕК Курахівська ЦЗФ». Вказані вагони було видано вантажоодержувачу із складанням комерційних актів, які свідчать про недостачу вантажу. Внаслідок незбереження вантажу під час перевезення позивачу заподіяно збитки у розмірі вартості втраченого вантажу на суму 162 001,29 грн.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 11.02.2022 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі № 910/1713/22, постановлено розгляд справи здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін; визначено відповідачу строк у п`ятнадцять днів з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позов із урахуванням вимог, передбачених статтею 165 Господарського процесуального кодексу України, з викладенням мотивів повного або часткового відхилення вимог позивача з посиланням на діюче законодавство; докази направлення відзиву позивачу.
04.04.2022 року через відділ діловодства суду від відповідача надійшов відзив на позовну заяву № НЮ-1/822 від 22.02.2022 року, в якому відповідач проти позовних вимог заперечив, мотивуючи це тим, що позивачем не доведено вини Акціонерного товариства "Українська залізниця" у неналежному виконанні договірних зобов`язань по договору перевезення. Крім того, відповідач вказує на те, що позивачем не підтверджена належним чином вартість вантажу, що перевозився за спірними накладними, в той час як долучені позивачем до позовної заяви довідки ПАТ «ДТЕК Павлоградвугілля» про вартість вугільної продукції, підписані неналежними особами та не можуть вважатись належними та достатніми доказами вартості втраченого вантажу.
05.04.2022 року через відділ діловодства суду від відповідача надійшло клопотання № НЮ-1/823 від 22.02.2022 року «Про витребування доказів». Вказане клопотання обгрунтоване тим, що крім доведення правомірності вимоги вантажоодержувача до перевізника, доведенню також підлягає розмір фактичних збитків, який встановлюється за документами відправника, у зв`язку з чим необхідно витребувати докази для встановлення вартості вантажу.
Відповідно до наявного в матеріалах справи повідомлення про вручення поштового відправлення № 0105492057203, копію ухвали Господарського суду міста Києва від 11.02.2022 року відповідач отримав 18.02.2022 року. Отже останнім днем строку на подання відзиву на позовну заяву є 09.03.2022 року.
Судом встановлено, що відзив на позовну заяву № НЮ-1/822 від 22.02.2022 року та клопотання № НЮ-1/823 від 22.02.2022 року «Про витребування доказів» направлені відповідачем засобами поштового зв`язку 21.03.2022 року за штриховим кодовим ідентифікатором 7900068070658, що підтверджується відомостями з офіційного веб-сайту Державного підприємства "Укрпошта".
Суд не приймає до розгляду відзив на позовну заяву, як такий, що поданий до суду з порушенням встановленого судом строку, тоді як клопотання про продовження строку, встановленого судом для подання відзиву на позовну заяву відповідачем не подано.
Крім того суд зауважує, що ухвалою суду від 11.02.2022 року суд визначив сторонам строк для подання ними додаткових письмових доказів, висновків експертів, клопотань, заяв, пояснень - до 06.03.2022 року.
Таким чином, клопотання № НЮ-1/823 від 22.02.2022 року «Про витребування доказів» відповідачем подане із пропуском встановленого судом строку.
Відповідно до ст. 118 Господарського процесуального кодексу України, право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку. Заяви, скарги і документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 119 Господарського процесуального кодексу України, суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення. Встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
При цьому, всупереч вище зазначеним вимогам у поданому клопотанні відповідачем не порушується питання про продовження строку на його подання та відповідачем не додано відповідної заяви з наведенням підстав для продовження строку на подання клопотання № НЮ-1/823 від 22.04.2022 року «Про витребування доказів».
Керуючись ст.ст. 81, 165, 178, 118, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва
УХВАЛИВ:
1. Клопотання № НЮ-1/823 від 22.02.2022 року «Про витребування доказів» Акціонерного товариства "Українська залізниця" у справі № 910/1713/22 - залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Дата підписання: 26 травня 2022 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.В. Котков
Судове рішення № 104476202, Господарський суд м. Києва було прийнято 26.05.2022. Форма судочинства - Господарське, форма рішення - Ухвала суду. На цій сторінці ви зможете знайти важливі відомості про це судове рішення. Ми пропонуємо зручний та швидкий доступ до актуальних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі останніх судових прецедентів. Наша база даних містить повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам зручно знаходити важливі відомості.
Це рішення відноситься до справи № 910/1713/22. Компанії, які зазначені в тексті цього судового документа: