Рішення № 104459089, 24.05.2022, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.05.2022
Номер справи
280/12279/21
Номер документу
104459089
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

24 травня 2022 року Справа № 280/12279/21 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сацького Р.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовом - Товариства з обмеженою відповідальністю ГРАНД-БІЗ

до Головного управління ДПС у Запорізькій області (код ЄДРПОУ ВП 44118663)

про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

10 грудня 2021 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю ГРАНД-БІЗ (далі по тексту позивач) до Головного управління ДФС у Запорізькій області (далі відповідач), в якому позивач просить суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Запорізькій області від 10.06.2021 № 16782 про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку;

- зобов`язати Головне управління ДПС у Запорізькій області виключити Товариство з обмеженою відповідальністю ГРАНД-БІЗ з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.

В обгрунтування позовних вимог, також зазначає, що відповідачем не дотримано вимог законодавства при прийнятті рішення про включення позивача до переліку ризикових платників податків, спірне рішення винесено протиправно, оскільки не містить у собі інформації, яка б свідчила про наявність критеріїв ризиків платника податків. Приймаючи оскаржуване рішення про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку від 10.06.2021 № 16782 на підставі п.8 Критеріїв ризиковості платника податку у зв`язку із «податковою інформацією»: «згідно даних ЄРПН, здійснено реалізацію товарів/послуг, відмінних від придбання..», контролюючий орган не зазначив жодного іншого обґрунтування. Крім того, в рішеннях не зазначено, у зв`язку із чим саме прийнято спірне рішення (джерело отримання інформації) - або «у зв`язку із виявленням обставин та/або отриманням інформації контролюючим органом у процесі поточної діяльності» або «у зв`язку з урахуванням отриманих від платника податку інформації та копій відповідних документів». З наведених підстав росить суд позов задовольнити.

Ухвалою суду від 15 грудня 2021 року відкрито провадження по справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) сторін. Відповідачу запропоновано у 15-денний строк з дня отримання ухвали надати відзив на позовну заяву.

06 січня 2022 року від представника відповідача через канцелярію суду (вх. № 620) надійшов відзив на позовну заяву. У відзиві на позовну заяву зазначає, що рішення про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку від 10.06.2021 № 16782 прийнято Комісією Головного управління ДПС у Запорізькій області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних на підставі п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку на додану вартість, а саме: платником податку та/або його контрагентами, згідно даних ЄРПН, здійснено реалізацію товарів/послуг, відмінних від придбаних та надання платником документів не в повному обсязі.

При проведенні аналізу наявної інформації, встановлено відстутність об`єктів оподаткування, виробничих приміщень, складських приміщень TOB «ГРАНД-БІЗ», що унеможливлює здійснення власного виробництва товарів. 01.06.2021 TOB «ГРАНД-БІЗ» подали Повідомлення №3 про подання інформації та копій документів щодо невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку (кількість документів, що додаються до повідомлення-74).

Здійснивши аналіз документів наданих 01.06.2021 для розгляду питання щодо виключення платника податку з переліку ризикових та отримавши інформацію від Олександрівського відділу камеральних перевірок управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків встановлено не надання підприємством документів в повному обсязі, не встановлено походження реалізованого товару.

Також Відповідач зазначає, що позовна вимога «прийняти нове рішення, яким виключити позивача з переліку сумнівних підприємств» на думку ГУ ДПС в Запорізькій області є неправомірною, оскільки Постановою №1165 передбачено прийняття рішення про невідповідність платника податку критеріям ризиковості на підставі наданих платником податку документів на розгляд комісії регіонального рівня. В свою чергу, відповідно до Постанови №1165 у разі надходження до контролюючого органу відповідного рішення суду, яке набрало законної сили, комісія регіонального рівня виключає платника податку з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку. У зв`язку з наведеним просить суд у задоволенні позову відмовити в повному обсязі.

20.01.2022 Представником позивача подана відповідь на відзив, в якому представник просить суд позовні вимоги задовольнити з підстав, викладених у відповіді на відзив.

Суд, розглянувши матеріали та з`ясувавши всі обставини адміністративної справи, які мають юридичне значення для розгляду та вирішення спору по суті, дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності, встановив наступне.

Товариством з обмеженою відповідальністю «ГРАНД-БІЗ» (код ЄДРПОУ 40293780) с юридичною особою приватного права. Згідно інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань позивач зареєстрований як суб`єкт господарювання 23.02.2016, про що внесено відповідний запис до реєстру (Дата запису: 23.02.2016; Номер запису: 1103 1020000039578).

TOB «ГРАНД-БІЗ» є зареєстрованим платником ПДВ з 01 квітня 2016 року. Згідно відомостей Реєстру платників податку на додану вартість підприємству присвоєний індивідуальний податковий номер 402937808275.

Профільними видами діяльності підприємства є: оптова торгівля деталями та приладдям для автотранспортних засобів; виробництво будівельних виробів із пластмас: установлення столярних виробів; технічне обслуговування та ремонт автотранспортних засобів: оптова торгівля іншими офісними машинами й устаткуванням: оптова торгівля іншими машинами й устаткуванням.

Основну частку в діяльності ТОВ «ГРАНД-БІЗ» займає технічне обслуговування та ремонт автотранспортних засобів.

Також, підприємство має в оренді:

- нежитлове приміщення загальною площею 80,00 кв. м для використання в цілях виробничого складу (69,00 кв.м) та офісне приміщення (11,00 кв.м) за адресою: м. Запоріжжя, вул. Карпенко-Карого, буд. 23, що підтверджується Договором №1702 оренди нежитлового приміщення від 27.01.2017, укладеним між ПП «Ремес» та TOB «ГРАНД-БІЗ» та актом від 01.02.2017 прийому-передачі приміщень до договору оренди нежитлових приміщень №1702 від 27.01.2017;

- територію загальною площею 200,00 кв.м розташовану за адресою: м. Запоріжжя, вул. Нікопольська 3, що підтверджується Договором оренди №9 2020 від 03.08.2020, укладеним між TOB «Запорізька автобаза» та TOB «Гранл-Біз» та актом приймання здачі території від 03.08.2020.

TOB «ГРАНД-БІЗ» має у користуванні транспорт ний засіб:

- Автомобіль марки FIAT, модель SCI DO. тип ТЗ - вантажний фургон-В. 2007 року випуску. Шасі (кузов, рама) НОМЕР_1 . реєстраційний номер НОМЕР_2 , що підтверджується Свідоцтвом про реєстрацію транспортною засобу НОМЕР_3 , виданим ТСЦ 2342 від 14.12.2018.

Дохід від діяльності за 2020 рік склав 6567953,00 грн (Податкова декларація з податку на прибуток підприємств за 2020 рік).

Штатним розкладом підприємства на 2021 рік передбачено 5 посад: директор, провідний бухгалтер, менеджер, маркетолог, завідуючий складом.

На виконання вимог п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України позивачем було направлено для реєстрації в ЄРПН податкову накладну №2 від 15.11.2021 на загальну суму, з урахуванням ПДВ 17225,42 грн.

07.12.2021 позивач отримав від ДПС України квитанції про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідно до якої позивача було повідомлено про те, що документ прийнято, реєстрація податкових накладних від 15.11.2021 №2 в ЄРПН зупинена, відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України. При цьому, в квитанції вказано, що платник податку, яким подано податкову накладну для реєстрації в ЄРПН, відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податків, показник "D"=.0000%, "Р"=0.

На виконання вимог п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України позивачем було направлено для реєстрації в ЄРПН податкову накладну №3 від 15.11.2021 на загальну суму, з урахуванням ПДВ 41667,70 грн.

07.12.2021 позивач отримав від ДПС України квитанції про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідно до якої позивача було повідомлено про те, що документ прийнято, реєстрація податкових накладних від 15.11.2021 №3 в ЄРПН зупинена, відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України. При цьому, в квитанції вказано, що платник податку, яким подано податкову накладну для реєстрації в ЄРПН, відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податків, показник "D"=.0000%, "Р"=0.

На виконання вимог п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України позивачем було направлено для реєстрації в ЄРПН податкову накладну №6 від 15.11.2021 на загальну суму, з урахуванням ПДВ 55096,56 грн.

07.12.2021 позивач отримав від ДПС України квитанції про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідно до якої позивача було повідомлено про те, що документ прийнято, реєстрація податкових накладних від 15.11.2021 №6 в ЄРПН зупинена, відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України. При цьому, в квитанції вказано, що платник податку, яким подано податкову накладну для реєстрації в ЄРПН, відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податків, показник "0"=.0000%, "Р"=0.

На виконання вимог п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України позивачем було направлено для реєстрації в ЄРПН податкову накладну №6 від 15.11.2021 на загальну суму, з урахуванням ПДВ 55096,56 грн.

07.12.2021 позивач отримав від ДПС України квитанції про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідно до якої позивача було повідомлено про те, що документ прийнято, реєстрація податкових накладних від 15.11.2021 №6 в ЄРПН зупинена, відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України. При цьому, в квитанції вказано, що платник податку, яким подано податкову накладну для реєстрації в ЄРПН, відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податків, показник "D"=.0000%, "Р"=0.

01.02.2021 контролюючим органом відносно позивача прийнято Рішення про відповідність/невідповідність платника податку на долану вартість критеріям ризиковості платника податку за № 4527.

01.06.2021 TOB «ГРАНД-БІЗ» подали Повідомлення №3 про подання інформації та копій документів щодо невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку (кількість документів, що додаються до повідомлення-74).

Здійснивши аналіз документів наданих 01.06.2021 для розгляду питання щодо виключення платника податку з переліку ризикових та отримавши інформацію від Олександрівського відділу камеральних перевірок управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків встановлено не надання підприємством документів в повному обсязі, не встановлено походження реалізованого товару.

Вказане підприємство включено до журналу ризикових за критерієм «у контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування» (копія витягу додається до відзиву на позовну заяву для підтвердження дотримання процедури прийняття оскаржуваного рішення).

10.06.2021 Позивачем було отримано в електронному кабінеті Рішення про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку №16782.

Рішенням Комісії Головного управління ДІІС у Запорізькій області від 10.06.2021 №16782 TOB «ГРАНД-БІЗ» включено до переліку ризикових платників у зв`язку з відповідністю платника податку критеріям ризиковості платника податку на підставі п.8 Критеріїв ризиковості платника податку за податковою інформацією, оскільки платником податку та/або його контрагентами, згідно даних ЄРПН здійснено реалізацію товарів/послуг, відмінних від придбаних, та надано документи не у повному обсязі.

Вказані обставини сторонами не заперечуються, а отже є встановленими.

Вважаючи рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Запорізькій області від 10.06.2021 №16782 про відповідність платника податку Товариства з обмеженою відповідальністю «ГРАНД-БІЗ» критеріям ризиковості платника податку протиправними та такими, що підлягають скасуванню, позивач звернувся з цим адміністративним позовом до суду.

Всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, дослідивши надані позивачем та відповідачем докази, суд приходить до висновків, що позовна заява підлягає задоволенню з огляду на наступне.

За правилами пункту61.1 статті 61 ПК України, податковий контроль - це система заходів, що вживаються контролюючими органами з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Згідно з підпунктом62.1.2пункту 62.2 статті62 ПК України, способом здійснення такого контролю є, зокрема, інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності контролюючих органів.

Відповідно достатті 71 ПК Українивизначено, що інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності контролюючих органів - комплекс заходів, що координується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, щодо збору, опрацювання та використання інформації, необхідної для виконання покладених на контролюючі органи функцій.

За змістом підпункту72.1.1 пункту 72.1 статті 72 ПК України, для інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності контролюючого органу використовується інформація, що надійшла, зокрема: від платників податків та податкових агентів, що міститься в податкових деклараціях, розрахунках, інших звітних документах; що міститься у наданих великими платниками податків в електронній формі копіях документів з обліку доходів, витрат та інших показників, пов`язаних із визначенням об`єктів оподаткування (податкових зобов`язань), первинних документах, які ведуться в електронній формі, регістрах бухгалтерського обліку, фінансовій звітності, інших документах, пов`язаних з обчисленням та сплатою податків і зборів; про фінансово-господарські операції платників податків.

На підставі пункту74.1 статті 74 ПК України, податкова інформація, зібрана відповідно до цьогоКодексу, зберігається в базах даних Інформаційних, телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних систем (далі - Інформаційні системи) центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику.

Інформаційні системи і засоби їх забезпечення, розроблені, виготовлені або придбані центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, є державною власністю.

Система захисту податкової інформації, що зберігається в базах даних Інформаційних систем, встановлюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику.

Внесення інформації до баз даних Інформаційних систем та її опрацювання здійснюються контролюючими органами.

Перелік Інформаційних систем визначається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику.

За правилами пункту74.3 статті 74 ПК України, зібрана податкова інформація та результати її опрацювання використовуються для виконання покладених на контролюючі органи функцій та завдань, а також центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, для формування та реалізації єдиної державної податкової та митної політики.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165(що набрала чинності з 01.02.2020) затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок № 1165), який визначає механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі (далі - комісії контролюючих органів), права та обов`язки їх членів.

Відповідно до пункту 2 Порядку № 1165 автоматизований моніторинг відповідності податкової накладної/розрахунку коригування критеріям оцінки ступеня ризиків - сукупність заходів та методів, що застосовуються контролюючим органом для виявлення ознак наявності ризиків порушення норм податкового законодавства за результатами проведення автоматизованого аналізу наявної в інформаційних системах контролюючих органів податкової інформації.

Критерій оцінки ступеня ризиків, достатній для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, - визначений показник автоматизованого моніторингу, що характеризує ризик.

Ризик порушення норм податкового законодавства - ймовірність складення та надання податкової накладної/розрахунку коригування для реєстрації в Реєстрі з порушенням норм пп. а або б п. 185.1 ст. 185, пп. а або б п.187.1 ст. 187, абз. 1 п.201.1,201.7,201.10 ст. 201 ПК Україниза наявності об`єктивних ознак неможливості здійснення операції з постачання товарів/послуг, дані про яку зазначено в такій податковій накладній/розрахунку коригування, та/або ймовірності уникнення платником податку на додану вартість (далі - платник податку) виконання свого податкового обов`язку.

Згідно з пунктом 5 Порядку № 1165 платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2).

Пунктом 6 Порядку № 1165 передбачено, що у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Додатками №1 до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних визначені Критерії ризиковості платника податку на додану вартість.

Так, Додатком 1 до Порядку № 1165 встановлено наступні Критерії ризиковості платника податку на додану вартість, зокрема: пунктом 8 - у контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування.

Пунктом 6 Порядку №1165 передбачено, що питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня.

У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Включення платника податку до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.

Платник податку отримує рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку через електронний кабінет у день прийняття такого рішення.

У рішенні зазначається підстава, відповідно до якої встановлено відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

При цьому, Додатком № 4 до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних затверджено бланк рішення про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку.

Бланк рішення про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку містить обов`язкове для заповнення поле податкова інформація (заповнюється у разі відповідності п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку).

Згідно додатку 4 Порядку № 1165 в рішенні про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку обов`язково зазначається підстава його прийняття, зокрема, відповідний пункт критеріїв ризиковості платника податку та у разі відповідності пункту 8 критеріїв ризиковості платника податку розшифровується, яка саме податкова інформація.

Загальними вимогами, які висуваються до акту індивідуальної дії, як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення податковим органом конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття.

Відповідно до пунктів 26, 27 Порядку № 1165 комісія регіонального рівня діє в межах повноважень, визначених цим Порядком та Порядком прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим Мінфіном. Комісія центрального рівня діє в межах повноважень, визначених цим Порядком. Комісія контролюючого органу в своїй діяльності керуєтьсяКонституцієюта законами України, указами Президента України і постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно доКонституції України,Податкового кодексу Українита законів, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства, а також цим Порядком.

Згідно із пунктами 40, 42, 43, 44, 45, 46 Порядку № 1165 засідання комісії контролюючого органу проводиться у разі наявності матеріалів для розгляду. Під час засідання секретарем комісії контролюючого органу ведеться протокол, в якому

фіксуються прийняті рішення та надані доручення. Рішення, прийняті комісіями контролюючих органів, підлягають реєстрації засобами інформаційних систем ДПС. Матеріали засідання комісії контролюючого органу зберігаються десять років. Комісія контролюючого органу перевіряє подані платником податку копії документів щодо їх достовірності шляхом звірки даних, які містяться в таких копіях документів, з даними, що надходять або можуть бути отримані з інших джерел інформації (реєстри, що ведуться державними органами, документи, зокрема електронні). Розгляд питання на засіданні комісії контролюючого органу включає такі етапи: доповідь секретаря комісії; доповідь члена комісії, співдоповідь (у разі потреби); внесення членами комісії пропозицій, їх обговорення; оголошення головою комісії рішення про припинення обговорення питання; голосування; оголошення головою комісії результатів голосування; оформлення протоколу. У протоколі засідання комісії контролюючого органу зазначається перелік осіб, присутніх на засіданні, порядок денний засідання, питання, що розглядалися на засіданні, перелік осіб, які виступали під час засідання, результати голосування, прийняті такою комісією рішення.

За змістом затвердженої форми рішення про відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку (додаток 4 до Порядку №1165) вказане рішення може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.

Отже, виходячи з аналізу наведених норм, суд вважає, що рішення комісії ГУ ДПС в Запорізькій області від 10.06.2021 №16782 про відповідність платника податку позивача критеріям ризиковості платника податку є індивідуальним актом у розумінні п. 19 ч. 1ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому може бути оскаржено у судовому порядку.

У затвердженій формі рішення про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку передбачено необхідність зазначення контролюючим органом однієї із двох підстав для прийняття такого рішення, а саме:

-у зв`язку з виявленням обставин та/або отриманням інформації контролюючим органом у процесі поточної діяльності, або

-з урахуванням отриманих від платника податку інформації та копій відповідних документів

Крім того, у формі рішенні вказано про необхідність зазначення пункту критерію ризиковості платника податку, а у разі відповідності суб`єкта пункту 8 критеріїв ризиковості платника податку необхідно також зазначити, яка саме, інформація була підставою для висновків про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Як вбачається з матеріалів справи, рішення від від 10.06.2021 №16782 прийнято Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних за критерієм, передбаченим п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку.

При цьому, відповідачем вказано як підставу, що наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі поточної діяльності при реалізації покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданій на реєстрацію податковій накладній/розрахунку коригування.

Відтак суд вважає за необхідне вказати, що комісія контролюючого органу, приймаючи рішення з посиланням на те, що підприємство та/або контрагент задіяні у проведенні ризикових операцій згідно з інформацією, наявною в контролюючих органах, має обґрунтувати суду на підставі якої інформації комісія дійшла такого висновку та надати належні, допустимі докази в підтвердження цієї інформації.

Вказана позиція суду відповідає висновкам Верховного Суду, викладеним у постанові від 16.12.2020 по справі № 340/474/20 та постанові віл 05.01.2021 у справі №640/10988/20.

Суд критично ставиться до визначеної відповідачем підстави, оскільки будь-яка податкова інформація, що наявна в інформаційно-аналітичних базах відносно контрагентів суб`єкта господарювання по ланцюгах постачання, а також податкова інформація, надана іншими контролюючими органами, носить виключно інформативний характер та не є належним доказом в розумінні процесуального закону.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем взагалі не надано будь-яких документів на підтвердження наявності інформації яка стала підставою для прийняття оскаржуваного рішення.

Комісія лише обмежилась цитуванням положень п.8 Критеріїв ризиковості платника податку.

В рішенні від від 10.06.2021 №16782 вказане поле заповнено та зазначено таке: «встановлено ризик порушення норм податкового законодавства, наявна податкова інформаці, що свідчить про неможливість здійснення будь-яких операцій з постачання товарів (робіт, послуг)».

Рішення від 10.06.2021 №16782 не містить додатків.

У відзиві відповідача також зазначає, що згідно податкової інформації, наданої Олександрівським відділом камеральних перевірок управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків ГУ ДПС у Запорізькій області встановлено не надання підприємством документів в повному обсязі, не встановлено походження реалізованого товару.

Вказане підприємство включено до журналу ризикових за критерієм «у контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування.

При цьому, представником відповідача не надано доказів або обгрунтувань стосовно того, в чому саме не встановлено походження реалізованого товару і відповідність позивача п.8 Критеріїв ризиковості платників податків.

Відповідно до рахунків на оплату та видаткових накладних TOB «ГРАНД-БІЗ» було придбано у TOB «АМІКСГРУПС» (фонарі габаритні, фільтр паливний, подушка двигуна та інш.), відповідно до наступних документів: рахунок-фактура №АГ-000224 від 22.07.2020 на загальну суму 40226,12 грн; видаткова накладна №АГ-0000205 від 22.07.2020 на заігальну суму 40226,12 грн.

Отриманий TOB «ГРАНД-БІЗ» товар відповідно до рахунку-фактури був оплачений згідно з платіжними дорученнями №1794 від 14.12.2020.

TOB «АМІКСГРУПС» за вищевказаною операцією, було складено та зареєстровано в ЄРПН:

податкову накладну № 3 від 22.07.2020 на загальну суму 40226,12 грн з ПДВ.

23.07.2020 між TOB «ІНШУРІНС ПРОМС» (Виконавець) та TOB «ГРАНД- БІЗ» (Замовник) було укладено Договір №1-0018 на технічне обслуговування та ремонт автомобілів.

18.08.2021 TOB «ГРАНД-БІЗ» було передано TOB «ІНШУРІНС ПРОМС» матеріали на виконання Договору №1-0018 на технічне обслуговування та ремонт автомобілів від 23.07.2020, що підтверджується актом прийому-передачі матеріалів №1/08.

Відповідно до зазначеного договору та актів надання послуг з технічного обслуговування TOB «ГРАНД-БІЗ» було придбано послуги зі зняття та встановлення компресору кондиціонера, зміна шлангу компресора кондиціонера та ігш., відповідно до наступних документів: Замовлення №820.5 від 20.08.2020; Акт №ІП-000828.3 на надання послуг і технічного обслуговування та ремонту від 28.08.2020; Замовлення №810.1 від 10.08.2020; Акт №ІП-000818.2 на надання послуг з технічного обслуговування та ремонту від 18.08.2020; Замовлення №820.2 від 20.08.2020; Акт №ІП-000826.2 на надання послуг з технічного обслуговування та ремонту від 26.08.2020; Замовлення №820.4 від 20.08.2020; Акт №ІП-000827.1 на надання послуг з технічного обслуговування та ремонту від 27.08.2020.

Отримані TOB «ГРАНД-БІЗ» послуги, були оплачені згідно з платіжними дорученнями №1745 від 17.11.2020, №1666 від 21.04.2020.

ТОП «ІНШУРІНС ПРОМС» за вищевказаною операцією було складено та зареєстровано в ЄРПН:

- податкову накладну № 85 від 18.08.2020 на загальну суму 14984,66 грн з ПДВ;

- податкову накладну № 86 від 26.08.2020 на загальну суму 4721,28 грн з ПДВ;

- податкову накладну № 87 від 27.08.2020 на загальну суму 129696,00 грн з ПДВ;

- податкову накладну № 88 від 28.08.2020 на загальну суму 6408,00 грн з ПДВ

29.06.2020 між TOB «КРАВТЕХ-ЖТ» (Виконавець) та ТОВ «ГРАНД-БІЗ» (Замовник) було укладено Договір №40 (Р)-2020 на технічне обслуговування та ремонт автомобілів.

Відповідно до зазначеного договору та актів надання послуг з технічного обслуговування TOB «ГРАНД-БІЗ» було придбано послуги з ремонту ДВЗ (двигунів) та КПП легкових а/м імпорт. виробництва (зняття та встановлення головки блоку циліндрів) та інгш. відповідно до наступних документів: Акт №КР-0207.1 -20 на надання послуг з технічного обслуговування та ремонту від 02.07.2020; Акт №КР-0207.2-20 здачі-приймання робіт (надання послуг) від 02.07.2020.

26.08.2020 між TOB «КРАВТЕХ-ЖТ» (Первісний кредитор), ТОН «Мільтрон Груп» (Новий кредитор) та TOB «ГРАНД-БІЗ» (Боржник) було укладено Договір №826.4-11 від 26.08.2020 про відступлення права вимоги грошового зобов`язання, що виникає з Договору №40 (Р)-2020 на технічне обслуговування та ремонт автомобілів.

Отримані TOB «ГРАНД-БІЗ» послуги, були оплачені згідно з платіжними дорученнями №1658 від 15.09.2020, №1662 від 16.09.2020.

12.05.2020 між ТОВ «КРАВТЕХ-ЖТ» (Постачальни) та TOB «ГРАНД-БІЗ» (Покупець) було укладено Договір поставки №31-2020.

Відповідно до видаткових накладних ТОВ «ГРАНД-БІЗ» було придбано у ТОВ «КРАВТЕХ-ЖТ» (муфту пружню, клапан перепускний, клапан запобіжний та інш.) відповідно до наступних документів: видаткова накладна №КР-2205.3-20 від 22.05.2020 на загальну суму 46338,42 грн; видаткова накладна №КР-1805.3-20 від 18.05.2020 на загальну суму 52174,62 грн; видаткова накладна №КР-2705.2-20 від 27.05.2020 на загальну суму 33825,24 грн; видаткова накладна №КР-1905.2-20 від 19.05.2020 на загальну суму 49540,74 грн; видаткова накладна №КР-2505.1 -20 від 25.05.2020 на загальну суму 32301,35 грн; видаткова накладна №КР-2105.1-20 від 21.05.2020 на загальну суму 42766,34 грн.

26.08.2020 між TOB «КРАВТЕХ-ЖТ» (Первісний кредитор), TOB «Мільтрон Груп» (Новий кредитор) та TOB «ГРАНД-БІЗ» (Боржник) було укладено Договір №826.2-11 від 26.08.2020 про відступлення права вимоги грошового зобов`язання, що виникає з Договору поставки №31-2020 від 12.05.2020.

Отримані TOB «ГРАНД-БІЗ» товар та послуги, були оплачені згідно з платіжними дорученнями №1657 від 15.09.2020, №1633 від 31.08.2020, №1409 від 02.06.2020.

За взаємовідносинами з TOB «КРАВТЕХ-ЖТ» у TOB «ГРАНД-БІЗ» по рахунку 631 обліковується кредиторська заборгованість у сумі 252232,81 грн.

TOB «КРАВТЕХ-ЖТ» за вищевказаними операціями, було складено та зареєстровано в ЄРПН:

- податкову накладну № 180 від 27.05.2020 на загальну суму 33825,24 грн з ПДВ;

- податкову накладну № 147 від 25.05.2020 на загальну суму 32301,35 грн з ПДВ;

- податкову накладну № 130 від 22.05.2020 на загальну суму 46338,42 грн з ПДВ;

- податкову накладну № 117 від 21.05.2020 на загальну суму 42766,44 грн з ПДВ;

- податкову накладну № 93 від 19.05.2020 на загальну суму 49540,74 грн З ПДВ;

- податкову накладну № 87 від 18.05.2020 на загальну суму 52174,62 грн з ПДВ;

- податкову накладну №19 від 02.07.2020 на загальну суму 25344,00 грн з ПДВ;

- податкову накладну №18 від 02.07.2020 на загальну суму 58176,00 грн з ПДВ.

02.07.2020 між TOB «МКМ-ГРУПП» (Виконавець) та TOB «ГРАНД-БІЗ» (Замовник) було укладено Договір №702.2 на технічне обслуговування та ремонт автомобілів.

Відповідно до зазначеного договору та актів надання послуг з технічного обслуговування TOB «ГРАНД-БІЗ» було придбано послуги з зняття та встановлення повітряного клапану, ремонт повітряного компресору та інш. відповідно до наступних документів:

- Акт №МГ-0710.2нанадання послуг з технічного обслуговування та ремонту від 10.07.2020;

- Акт №МГ-0714.1нанадання послуг з технічного обслуговування таремонту від 14.07.2020;

- Акт №МГ-0921.1на надання послуг зтехнічного обслуговуваннята ремонту від 21.09.2020;

- Акт №МГ-0921.2 на надання послу з технічного обслуговування таремонту від 21.09.2020;

- Акт №МГ-0921.4на наданняпослуг з технічногообслуговування та ремонту від 21.09.2020;

- Акт №МГ-0922.2на надання послуг зтехнічного обслуговуваннята ремонту від 22.09.2020;

- Акт №МГ-0922.3нанадання послуг з технічного обслуговування таремонту від 22.09.2020;

- Акт №МГ-0928.2нанадання послуг з технічного обслуговування таремонту від 28.09.2020.

Отримані TOB ГРАНД-БІЗ» послуги, були оплачені згідно з платіжними дорученнями №1540 від 29.07.2020, №1705 від 19.10.2020, №1793 від 14.12.2020.

За взаємовідносинами з ТОВ «МКМ-ГРУПП» у TOB «ГРАНД-БІЗ» по рахунку 631 обліковується кредиторська заборгованість у сумі 63200,12 грн.

TOB «МКМ-ГРУПП» за вищевказаними операціями, було складено та зареєстровано в ЄРПН:

- податкову накладну № 108 від 28.09.2020 на загальну суму 32262,77 грн з ПДВ;

- податкову накладну № 107 від 22.09.2020 на загальну суму 18532,28 грн з ПДВ;

- податкову накладну № 106 від 22.09.2020 на загальну суму 59162,84 грн з ПДВ;

- податкову накладну № 105 від 21.09.2020 на загальну суму 16128,00 грн з ПДВ;

- податкову накладну № 104 від 21.09.2020 на загальну суму 16332,00 грн з ПДВ;

- податкову накладну № 103 від 21.09.2020 на загальну суму 166840,80 грн з ПДВ;

- податкову накладну № 28 від 14.07.2020 на загальну суму 27845,71 грн з ПДВ;

- податкову накладну № 27 від 10.07.2020 на загальну суму 9936,00 грн з ПДВ.

16.03.2020 між TOB «СІНЕРГО СТАЙЛ» (Постачальник) та TOB «ГРАНД-БІЗ» (Покупець) було укладено Договір поставки №03-2020.5.

Відповідно до специфікації №1 від 16.03.2020 та видаткових накладних TOB «ГРАНД-БІЗ» було придбано у ТОВ «СІНЕРГО СТАЙЛ» (кришку двокомпонентну та інш.) відповідно до наступних документів:

- видаткова накладна №СС-00211 від 23.03.2020 на загальну суму 42529,97 грн;

- видаткова накладна №СС-00218 від 26.03.2020 на загальну суму 47255,52 грн;

- видаткова накладна № СС-00234 від 30.03.2020 на загальну суму 43802,23 грн.

За взаємовідносинами з TOB «СІНЕРГО СТАЙЛ» у TOB «ГРАНД-БІЗ» по рахунку 631 обліковується кредиторська заборгованість у сумі 133587,72 грн.

TOB «СІНЕРГО СТАЙЛ», за вищевказаними операціями, було складено та зареєстровано в ЄРПН:

- податкову накладну № 6 від 30.03.2020 на загальну суму 43802,23 грн з ПДВ;

- податкову накладну № 5 від 23.03.2020 на загальну суму 42529,97 грн з ПДВ;

- податкову накладну № 4 від 26.03.2020 на загальну суму 47255,52 грн з ПДВ.

02.01.2020 між TOB «ТЕТ-КОМПАНІ» (Постачальник) та ТОВ «ГРАНД-БІЗ» (Покупець) було укладено Договір поставки №2/ТМЦ-2020.

Відповідно до видаткових накладних ТОВ «ГРАНД-БІЗ» було придбано у ТОВ «ТЕТ- КОМПАНІ» (насос шестеренний та інш.) відповідно до наступних документів: видаткова накладна №ТК-0174 від 19.02.2020 на загальну суму 4392,96 грн; видаткова накладна №ТК-0167 від 18.02.2020 на загальну суму 11575,80 грн; видаткова накладна №ТК-0157 від 17.02.2020 на загальну суму 16990,80 грн; видаткова накладна №ТК-0156 від 17.02.2020 на загальну суму 30691,80 грн; видаткова накладна №ТК-0128 від 05.02.2020 на загальну суму 13295,88 грн; видаткова накладна №ТК-0106 від 30.01.2020 на загальну суму 34041,48 грн; видаткова накладна №ТК-0105 від 30.01.2020 на загальну суму 30279,60 грн;

- видаткова накладна №ТК-0102 від 29.01.2020 на загальну суму 36014,88 грн; видаткова накладна №ТК-0095 від 28.01.2020 на загальну суму 46730,82 грн; видаткова накладна №ТК-0084 від 23.01.2020 на загальну суму 46653,96 грн; видаткова накладна №ТК-0079 від 22.01.2020 на загальну суму 13254,42 грн; видаткова накладна №ТК-0074 від 20.01.2020 на загальну суму 35905,14 грн; видаткова накладна №ТК-0067 від 17.01.2020 на загальну суму 45978,60 грн; видаткова накладна №ТК-0045 від 08.01.2020 на загальну суму 28658,40 грн; видаткова накладна №ТК-0029 від 04.01.2020 на загальну суму 27469,26 грн; видаткова накладна №ТК-0022 від 03.01.2020 на загальну суму 39746,76 грн; видаткова накладна №ТК-0019 від 02.01.2020 на загальну суму 41647, 86 грн.

Отримані ТОВ «ГРАНД-БІЗ» товар, був оплачений згідно з платіжними дорученнями №1161 від 30.01.2020, №1232 від 28.02.2020, №1227 від 26.02.2020, №1212 віл 19.02.2020, №1294 від 01.04.2020.

03.01.2020 між ТОВ «ТЕТ-КОМПАНІ» (Виконавець) та ТОВ «ГРАНД-БІЗ» (Замовник) було укладено Договір №3/ТО-2020 на технічне обслуговування та ремонт автомобілів.

Відповідно дозазначеногодоговору та актів Надання послуг з технічного обслуговування TOB «ГРАНД-БІЗ» було придбано послуги з розбирання та збирання компресору та інше, відповідно до наступних документів:

- Акт №ТК-0173 нанадання послуг з технічного обслуговування та ремонту від 19.02.2020;

- Акт №ТК-0171 нанадання послуг з технічного обслуговування та ремонту від 19.02.2020;

- Акт №ТК-0159 нанадання послуг з технічного обслуговування таремонту від 17.02.2020;

- Акт №ТК-0158 нанадання послуг з технічного обслуговування таремонту від 17.02.2020;

- Акт №ТК-0134 нанадання послуг з технічного обслуговування таремонту від 06.02.2020;

- Акт №ТК-0133 нанадання послуг з технічного обслуговування таремонту від 06.02.2020;

Акт №ТК-0098 на наданняпослугз технічногообслуговування та ремонтувід 28.01.2020;

Акт №ТК-0097 нанадання послуг з технічного обслуговування та ремонту від 28.01.2020;

Акт №ТК-0088 на надання послугз технічногообслуговування та ремонтувід 24.01.2020;

Акт №ТК-0048 на надання послугз технічною обслуговування та ремонту від 09.01.2020;

Акт №ТК-0047 на наданняпослугз технічного обслуговування та ремонтувід 09.01.2020.

Отримані TOB «ГРАНД-БІЗ» послуги, були оплачені згідно з платіжними дорученнями №1268 від 13.03.2020, №1282 від 24.03.2020.

За взаємовідносинами з TOB «ТЕТ-КОМПАНІ» у ТОВ «ГРАНД-БІЗ» по рахунку 631 обліковується кредиторська заборгованість у сумі 65914,40 грн.

TOB «ТЕТ-КОМПАНІ» за вищевказаними операціями, було складено та зареєстровано ЄРПН:

- податкову накладну № 156 від 30.01.2020 на загальну суму 30279,60 грн з ПДВ;

- податкову накладну № 155 від 30.01.2020 на загальну суму 34041,48 грн з ПДВ;

податкову накладну № 154 від 29.01.2020 на загальну суму 36014,88 грн з ПДВ;

-податкову накладну № 153 від 28.01.2020 на загальну суму 46730,82 грн з ПДВ;

- податкову накладну № 152 від 28.01.2020 на загальну суму 29448,00 грн з ПДВ;

- податкову накладну № 152 від 18.02.2020 на загальну суму 11575,80 грн з ПДВ;

- податкову накладну № 151 від 28.01.2020 на загальну суму 7341,36 грн з ПДВ;

- податкову накладну № 151 від 19.02.2020 на загальну суму 4392,96 грн з ПДВ;

- податкову накладну № 150 від 24.01.2020 на загальну суму 7280,70 грн з ПДВ;

- податкову накладну № 150 від 19.02.2020 на загальну суму 24805,62 грн з ПДВ;

- податкову накладну № 149 від 23.01.2020 на загальну суму 46653,96 грн з ПДВ;

- податкову накладну № 149 від 19.02.2020 на загальну суму 98153,16 грн з ПДВ;

- податкову накладну № 148 від 22.01.2020 на загальну суму 13254, 42 грн з ПДВ;

- податкову накладну № 148 від 17.02.2020 на загальну суму 5800,80 грн з ПДВ;

- податкову накладну № 147 від 20.01.2020 на загальну суму 35905,14 грн з ПДВ;

- податкову накладну № 147 від 17.02.2020 на загальну суму 6624,00 грн з ПДВ;

- податкову накладну № 146 від 17.02.2020 на загальну суму 16990,80 грн з ПДВ;

- податкову накладну № 146 від 17.01.2020 на загальну суму 45978,60 грн з ПДВ;

- податкову накладну № 145 від 17.02.2020 на загальну суму 30691,80 грн з ПДВ;

- податкову накладну № 64 від 02.01.2020 на загальну суму 41647,86 грн з ПДВ;

- податкову накладну № 60 від 06.02.2020 на загальну суму 22267,74 грн з ПДВ ;

- податкову накладну № 59 від 06.02.2020 на загальну суму 74810, 88 грн з ПДВ;

- податкову накладну № 58 від 05.02.2020 на загальну суму 13295,88 грн з ПДВ;

- податкову накладну № 56 від 03.01.2020 на загальну суму 39746,76 грн з ПДВ;

- податкову накладну № 55 від 09.01.2020 на загальну суму 80450,40 грн з ПДВ;

- податкову накладну № 54 від 09.01.2020 на загальну суму 3348, 00 грн з ПДВ;

- податкову накладну № 52 від 08.01.2020 на загальну суму 28658,40 грн з ПДВ;

- податкову накладну № 50 від 04.01.2020 на загальну суму 27469,26 грн з ПДВ.

02.04.2020 між TOB «ФІЛТОН МАКС» (Постачальник) та TOB «ГРАНД-БІЗ» (Покупець) було укладено Договір поставки №137/-20.

Відповідно до видаткових накладних ТОВ «ГРАНД-БІЗ» було придбано ТОВ «ФІЛТОН МАКС» (подкладка головки блоки та інш.), відповідно до наступних документів:

- видаткова накладна №ФМ-00453 від 24.04.2020 на загальну суму 11653,86 грн;

- видаткова накладна №ФМ-00427 від 16.04.2020 на загальну суму 22712,94 грн;

- видаткова накладна №ФМ-00406 від 02.04.2020 на загальну суму 36452,40 грн.

Отриманий TOB «ГРАНД-БІЗ» товар, був оплачений згідно з платіжним дорученням №1440 від 09.06.2020.

05.04.2020 між TOB «ФІЛТОН МАКС» (Постачальник) та TOB «ГРАНД-БІЗ» (Замовник) було укладено Договір №141/-20 на технічне обслуговування та ремонт автомобілів.

Відповідно до зазначеного договору та актів надання послуг з технічною обслуговування TOB «ГРАНД-БІЗ» було придбано послуги з зняття та встановлення головки блоку та інш., відповідно до наступних документів:

Акт №0422/2 на надання послуг з технічного обслуговування та ремонт від 22.04.2020;

Акт №0416/1 на надання послуг з технічного обслуговування та ремонт від 16.04.2020;

Акт №0422/3 на надання послуг з технічною обслуговування та ремонт від 22.04.2020;

Акт №0406/2 на надання послуг з технічною обслуговування та ремонту від 08.04.2020.

Отримані TOB «ГРАНД-БІЗ» послуги, були оплачені згідно з платіжним дорученням №1441 від 09.06.2020.

За взаємовідносинами з ТОВ «ФІЛТОН МАКС» у TOB «ГРАНД-БІЗ» по рахунку 631 обліковується кредиторська заборгованість у сумі 71906,54 грн.

TOB «ФІЛТОН МАКС», за вищевказаними операціями, було складено та зареєстровано в ЄРПН:

- податкову накладну № 3121 від 22.04.2020 на загальну суму 5472,00 грн з ПДВ;

- податкову накладну № 3012 від 06.04.2020 на загальну суму 25044,00 грн з ПДВ; податкову накладну № 1005 від 24.04.2020 на загальну суму 11653,86 грн з ПЖВ;

- податкову накладну № 996 від 22.04.2020 на загальну суму 111763,50 грн з ПДВ;

- податкову накладну № 938 від 16.04.2020 на загальну суму 3363,84 грн з ПДВ;

- податкову накладну № 832 від 02.04.2020 на загальну суму 36452,40 грн з ПДВ;

- податкову накладну № 604 від 16.04.2020 на загальну суму 22712,94 грн з ПДВ.

Суд звертає увагу, що податкові накладні за операціями з придбання товару іа послуг TOB «ГРАНД-БІЗ» в ЄРПН зареєстровані.

Суд зазначає, що загальними вимогами, які висуваються до індивідуального акту як акту правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, а суб`єкт владних повноважень контролюючий орган повинен навести у рішенні конкретні підстави (фактичні і юридичні), а також переконливі і зрозумілі мотиви його прийняття.

Оскаржувані рішення не містять жодної мотивації підстав та причин віднесення позивача до ризикових платників податків відповідно до пункту 8 Критеріїв ризиковості платників податку за ознаками - «платником податку та/або його контрагентами згідно з даними ЄРПН здійснено реалізацію товарів/послуг, відмінних від придбаних, та надання платником документів не в повному обсязі» з посиланнями на відповідні документи. Рішення не містять жодних додатків.

Контролюючим органом не надано до матеріалів справи будь-якої інформації, яка стала підставою для такого висновку.

Як вказано вище, за позицією контролюючого органу по рішенню від 10.06.2021 № 16782 прийнято виключно із аналізу даних податкової інформації по реєстрації податкових накладних в ЄРПН, якою встановлено, що позивач здійснює придбання товарів унаступних постачальників: TOB «АМІКСГРУПС», TOB «ІНШУРІНС ПРОМС», ТОВ «СІНЕРГО СТАЙЛ», ТОВ «ФІЛТОН МАКС», TOB «ТЕТ-КОМПАНІ», TOB «КРАВТЕХ-ЖТ».

Тобто, негативна податкова інформація стосується не господарської діяльності позивача, а його контрагентів.

Разом з тим, відповідачем як суб`єктом владних повноважень жодних доказів на підтвердження зазначеної інформації суду не надано.

Також обґрунтовуючи правомірність оскаржуваних рішень, відповідач у відзиві на позовну заяву посилається на правову позицію Верховного Суду, викладену у постановах від 12.11.2020 у справі № 240/3906/19, від 20.11.2019 у справі № 480/4006/18.

Однак такі посилання відповідача суд вважає необґрунтованими, оскільки вказана правова позиція Верховного Суду стосується правовідносин, пов`язаних із застосуванням положень Порядку № 117 (який втратив чинність з 01 лютого 2020 року). Разом з тим, спірні правовідносини у цій справі пов`язані із застосуванням положень Порядку № 1165, який набрав чинності з 01 лютого 2020 року.

Враховуючи зазначене, суд доходить до висновку, що відповідачем не доведено, що існують підстави для застосування до позивача пункту 8 Критеріїв ризиковості платників податку з відповідними наслідками у вигляді внесення до переліку ризикових суб`єктів господарювання, у зв`язку з чим рішення ГУ ДПС у Запорізькій області від 10.06.2021 №16782 є протиправним та має бути скасованим.

Згідно з вимогамистатті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, та, враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов до висновку про часткове задоволення позову.

Відповідно до пункту п`ятого частини першої статті 244 КАС України під час ухвалення рішення суд вирішує як розподілити між сторонами судові витрати.

Згідно із частиною першою статті 132 КАС України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.

Частиною другою цієї ж статті передбачено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Відповідно до правил частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Враховуючи наведене, за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Запорізькій області на користь Товариства з обмеженою відповідальністю ГРАНД-БІЗ належить стягнути 4540,00 грн сплаченого судового збору, яке сплачено згідно платіжного доручення №2397 від 07 грудня 2021 року.

Керуючись статтями 2, 6, 8-10, 14, 90, 139, 143, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «ГРАНД-БІЗ» (69014, м. Запоріжжя, вул. Карпенка - Карого, буд. 23, код ЄДРПОУ 40293780) до Головного управління ДПС у Запорізькій області (69107, м. Запоріжжя, просп. Соборний, буд. 166, код ЄДРПОУ ВП 44118663) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити у повному обсязі.

Визнати протиправним та скасувати рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Запорізькій області від 10.06.2021 № 16782 про відповідність платника податку на додану вартість Товариства з обмеженою відповідальністю «ГРАНД-БІЗ» критеріям ризиковості платника податку.

Зобов`язати Головне управління ДПС у Запорізькій області виключити Товариство з обмеженою відповідальністю «ГРАНД-БІЗ» з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Запорізькій області (69107, м. Запоріжжя, просп. Соборний, буд. 166, код ЄДРПОУ ВП 44118663) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ГРАНД-БІЗ» (69014, м. Запоріжжя, вул. Карпенка - Карого, буд. 23, код ЄДРПОУ 40293780) судовий збір у розмірі 4540 (чотири тисячі п`ятсот сорок) гривень 00 коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його (її) проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення в повному обсязі виготовлено та підписане суддею 24 травня 2022 року.

Суддя Р.В. Сацький