Єдиний державний реєстр судових рішень
печерський районний суд міста києва
Справа № 757/50709/21-п
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 жовтня 2021 року суддя Печерського районного суду м. Києва Білоцерківець О.А., за участю секретаря Мамед О.Ю., прокурора Сказка Р.І., особи, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 розглянувши матеріали, що надійшли з Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 обіймаючи посаду головного спеціаліста відділу супроводу державних закупівель фінансово-економічного департаменту Міністерства охорони здоров`я України, не своєчасно 01.04.2021 о 11:48 із запізненням без поважних причин подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік (подається до 01.04.2021).
Відповідальність за вказане адміністративне правопорушення передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав, зазначив, що вважав, що 1 квітня також можливо подати декларацію і це не буде порушенням.
Прокурор у судовому засіданні просив встановити вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення та призначити покарання у вигляді штрафу.
Вислухавши пояснення прокурора, особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, суддя приходить наступного висновку.
Протокол № 472 про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, складений 02.09.2021 старшим оперуповноваженим в ОВС 2 відділу (протидії корупції) 3 управління (протидії організованим формам злочинності в органах державної влади) Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України Куцом В. М., відповідає вимогам ст. 255 КУпАП.
Відповідно до матеріалів справи ОСОБА_1 19.01.2021 наказом №23к призначено на посаду головного спеціаліста відділу супроводу державних закупівель фінансово-економічного департаменту МОЗ, та мав категорію «В» державної служби, 19.01.2021 прийняв присягу державного службовця.
Згідно підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону № 1700-VII суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме: державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування. Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 6 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII до категорії «В» віднесено - інші посади державної служби, не віднесені до категорій "А" і "Б".
Отже, ОСОБА_1 є суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією та являється державним службовцем категорії «В», на яку поширюється дія Закону № 1700-VII, у тому числі обмеження та зобов`язання, передбачені цим законом.
Статтею 1 Закону № 1700-VII встановлено, що суб`єкти декларування - це особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону. Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 12 Закону № 1700-VII Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти. Нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, що зазначено у ч. 5 ст. 12 Закону. Нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.
Відповідно до пунктів 1, 2, 3 розділу 2 «Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», затвердженого Рішенням Національного агентства «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (далі реєстр) від 10.06.2016 № 3, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089, до Реєстру включаються такі електронні документи (далі - документи), зокрема декларації, що подаються відповідно до статті 45 Закону № 1700-VII.
Суб`єкти декларування подають до Реєстру зазначені в пункті 1 цього розділу документи шляхом заповнення електронних форм відповідних документів на веб - сайті Реєстру відповідно до технічних вимог до форм.
Суб`єкти декларування подають зазначені документи через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті після реєстрації в Реєстрі.
Відповідно ОСОБА_1 , як державний службовець повинен знати та дотримуватись вимог: Конституції України, законів України, зокрема Закону № 1700-VII та інших нормативно - правових документів.
Частиною 1 статті 45 Закону № 1700-VII визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати декларації шляхом заповнення на офіційному веб - сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до цього закону, строк подання щорічної декларації за 2020 рік для осіб, які подають таку декларацію, встановлено до 1 квітня 2021 року.
Таким чином ОСОБА_1 будучи суб`єктом на якого розповсюджуються вимоги Закону № 1700-VII, був зобов`язаний подати щорічну декларацію за 2020 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування до 01 квітня 2021 року.
Одна, ОСОБА_1 подав із запізненням щорічну декларацію за 2020 рік на сайт НАЗК лише 01.04.2021 року о 11:48 год. з унікальним ідентифікатором документа: https://public.nazk.gov.ua/documents/24417fde-78f1-41f4-826f-9e793b703d85, тобто в порушення передбаченого строку (до 01 квітня 2021 року).
Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення орган (посадова особа) зобов`язані з`ясувати зокрема, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Орган (посадова особа) при розгляді справ про адміністративне правопорушення оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, як це визначено ст. 252 КУпАП.
За таких обставин, оцінивши докази у справі у їх сукупності, за своїм внутрішнім переконанням та з точки зору належності, допустимості та достатності для висновку про вчинення особою адміністративного правопорушення, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, доведена повністю, оскільки він об`єктивно мав можливість подати декларацію вчасно, оскільки достаменно йому було відомо про необхідність подати відповідну декларацію до 01.04.2021 року.
Однак, беручи до уваги характер вчиненого правопорушення, та враховуючи ту обставину, що ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності притягується вперше, незначний строк пропуску подачі декларації та з урахуванням того, що наведені обставини не містять суспільної небезпечності вважаю за можливе звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням.
Відповідно до ст.22 КУпАП при малозначності адміністративного правопорушення, суд може звільнити порушника від адміністративної відповідальності та обмежитись усним зауваженням.
Відповідно до ч.2 ст.284 КУпАП при оголошенні усного зауваження, виноситься постанова про закриття провадження у справі.
Враховуючи викладене, керуючись ст.22, 283, 284 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В :
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, у зв`язку з малозначністю адміністративного правопорушення закрити, оголосивши усне зауваження.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня винесення постанови і набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга, подається до Київського апеляційного суду через Печерський районний суд м. Києва.
Суддя О.А.Білоцерківець