Рішення № 104429931, 18.05.2022, Господарський суд Чернівецької області

Дата ухвалення
18.05.2022
Номер справи
926/1338/22
Номер документу
104429931
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 травня 2022 року м. ЧернівціСправа № 926/1338/22

Господарський суд Чернівецької області у складі головуючого судді Гурина М.О. за участю секретаря судового засідання Фагурел А.В., розглянувши матеріали справи

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Чернівцігаз Збут" (58018, м.Чернівці, вул. Воробкевича Сидора, 1А, код ЄДР 39584988)

до Управління екології та природних ресурсів Чернівецької обласної державної адміністрації (58003, м. Чернівці, вул. Володимира Маяковського, 35, код ЄДР 40618131)

про стягнення заборгованості в сумі 27828,04 грн.

Представники сторін:

від позивача Попов В. Д. представник;

від відповідача: Трофимчук А. В. представник; Білоконь М. В. керівник.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Чернівцігаз Збут" звернулось до Господарського суду Чернівецької області з позовом до Управління екології та природних ресурсів Чернівецької обласної державної адміністрації про стягнення заборгованості в сумі 27828,04 грн.

В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на невиконання відповідачем свого обов`язку щодо своєчасної оплати поставленого йому природного газу за договором на постачання природного газу для потреб споживачів, що не є побутовими №114114Н63NAB106 від 19.12.2016 року, внаслідок чого відповідач заборгував позивачу 27828,04 грн, з яких: 24517,99 грн основної заборгованості, 1927,94 грн. пені, 311,50 грн. 3% річних та 1070,61 грн. інфляційних втрат.

11.04.2022 року відділом документального забезпечення та аналітичної роботи суду матеріали позовної заяви зареєстровані за вх.№1338

Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 11.04.2022 року позовну заяву передано судді Гурину М.О.

Ухвалою Господарського суду Чернівецької області від 11.04.2022 року відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження, судове засідання для розгляду справи по суті призначено на 04.05.2022 року.

29.04.2022 року Господарським судом Чернівецької області від представника відповідача отримано заперечення на позовну заяву.

04.05.2022 року у судовому засіданні оголошено перерву до 18.05.2022 року.

10.05.2022 року Господарським судом Чернівецької області від представника позивача отримано відповідь на відзив.

На призначений день розгляду справи представник позивача просив задовольнити позовні вимоги з підстав зазначених у позовній заяві та відповіді на відзив.

Представник відповідача у судовому засіданні заявив усне клопотання про визнання позову у повному обсязі, що підтверджується звукозаписом судового засідання.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, заслухавши представників сторін, об`єктивно оцінивши надані суду докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Господарський суд Чернівецької області,

ВСТАНОВИВ:

19.12.2016 року між товариством з обмеженою відповідальністю Чернівцігаз Збут (постачальник) та Управлінням екології та природних ресурсів Чернівецької обласної державної адміністрації (споживач) було укладено договір №114114Н63NAB106 на постачання природного газу для потреб споживачів, що не є побутовими (надалі договір).

25.01.2017 року сторони підписали Додаток №1 до договору №114114Н63NAB106 від 19.12.2016 року, в якому зазначили, що постачальник здійснює протягом 2017 року постачання природнього газу споживачеві для власного споживання в обсязі 1,8809 тис. куб.м, в тому числі за місяцями і кварталами.

Згідно пункту 1.1 вказаного договору постачальник зобов`язується передати у власність споживачу природний газ у необхідних для споживача обсягах, а споживач зобов`язаний своєчасно оплачувати постачальнику вартість газу у розмірі, строки та порядку, що визначені цим договором.

За умовами договору постачання природного газу постачальник забезпечує споживача необхідним підтвердженим обсягом природного газу на визначений договором період. Оперативний контроль за відпуском газу замовнику здійснює оператор ГРМ відповідно до умов договору розподілу газу укладеного в установленому порядку між споживачем та оператором ГРМ. Постачальник також має право оперативно контролювати обсяг споживання природного газу споживачем, використовуючи базу даних оператора ГРМ/ГТС або інформацію споживача, а також самостійного контролю обсягів споживання природного газу на об`єкті споживача. Якість газу, який передається споживачеві в пунктах призначення, має відповідати вимогам, установленим державними стандартами та технічними умовами щодо його якості (пункт 2.1 договору).

Обсяг переданого (спожитого), газу за розрахунковий період (один календарний місяць з 07.00 години першого дня місяця до 07.00 години першого дня наступного місяця включно, пункт 4.1 договору), що підлягає оплаті споживачем, визначається на межі балансової належності між оператором ГРМ та споживачем на підставі даних комерційних вузлів обліку (лічильників газу), визначених в заяві-приєднанні до договору розподілу природного газу, укладеного між оператором ГРМ та споживачем, а також з урахуванням процедур, передбачених кодексом ГРМ (пункт 2.3 договору).

Розрахунки за поставлений споживачеві газ здійснюються за цінами, що вільно встановлюються між постачальником та споживачем. Ціна газу становить 7337,73 грн. за 1000 куб.м., крім того ПДВ 1467,55 грн, всього з ПДВ - 8805,28 грн. Ціна зазначена в п. 3.2. договору може змінюватися протягом дії договору шляхом повідомлення споживача постачальником не пізніше ніж за п`ять календарних днів до початку наступного місяця поставки газу (пункти 3.1, 3.2 договору).

Оплата газу здійснюється споживачем шляхом перерахування грошових коштів на банківський рахунок постачальника в наступному порядку: 100% місячної вартості запланованого обсягу газу сплачується до 25 числа місяця, що передує місяцю постачання. Споживач самостійно розраховує суму платежу, виходячи з ціни газу на наступний розрахунковий період та відповідної величини договірного обсягу газу, заявленого на наступний розрахунковий період. У разі відсутності інформації про зміну ціни газу на наступний розрахунковий період до дати здійснення оплати, споживач розраховує суму платежу за ціною, що діяла у попередньому місяці (пункт 4.2, 4.2.1 договору).

Остаточний розрахунок по оплаті місячної вартості газу (п. 3.4. договору) здійснюється до 5 числа місяця, наступного за місяцем постачання газу( п. 4.2.3 договору).

Позивач у позовній заяві зазначає, що на виконання умов договору товариство з обмеженою відповідальністю "Чернівцігаз Збут" передало Управлінню екології та природних ресурсів Чернівецької обласної державної адміністрації у власність природний газ за листопад 2021 року в загальному обсязі 734,42 тис. куб. м, що підтверджується актом приймання-передачі газу № ЧЦЗ81020212 від 30.11.2021 року на суму 27668,54 грн.

Як видно, даний акт відповідачем не підписаний.

При цьому, обсяг природного газу в складеному позивачем акті приймання-передачі природного газу про обсяги розподіленого Управлінню екології та природних ресурсів Чернівецької обласної державної адміністрації природного газу за листопад 2021року відповідає даним Оператора ГРМ АТ Чернівцігаз (лист-повідомлення №58003.1-Лв-940-0222 від 09.02.2022 року, який міститься у матеріалах справи).

Відповідач порушив умови договору в частині оформлення акта приймання-передачі природного газу за листопад 2021 року.

Пунктом 2.9 договору постачання природного газу встановлено порядок визначення (зрівняння) фактичного обсягу поставленого (спожитого) природного газу між сторонами здійснюється в наступному порядку:

- за підсумками розрахункового періоду споживач до 05 числа місяця, наступного за розрахунковим, зобов`язаний надати постачальнику копію відповідного акту про фактичний обсяг розподіленого (протранспортованого) природного газу споживачу за розрахунковий період, що складений між оператором ГРМ та споживачем, відповідно до вимог кодексу ГРМ (2.9.1 договору);

- на підставі отриманих від споживача даних та/або даних оператора ГРМ постачальник протягом 3-х робочих днів готує два примірники акту приймання-передачі природного газу за розрахунковий період, підписаних уповноваженим представником постачальника (2.9.2 договору).

Споживач протягом двох днів з дати одержання акту приймання-передачі газу зобов`язується повернути постачальнику один примірник оригіналу акту приймання-передачі газу, підписаний уповноваженим представником споживача та скріплений печаткою споживача або надати в письмовій формі мотивовану та обґрунтовану відмову від підписання акту приймання-передачі газу (2.9.3 договору).

У випадку відмови від підписання акту приймання-передачі газу споживачем обсяг постачання газу встановлюється постачальником в односторонньому порядку на підставі даних оператора ГРМ. (2.9.4. договору)

У випадку не повернення споживачем підписаного оригіналу акту приймання-передачі газу або ненадання письмової обґрунтованої відмови від його підписання в установлений договором строк, такий акт вважається підписаним споживачем, а обсяг спожитого газу встановлюється відповідно до даних оператора ГРМ (2.9.5 договору).

Позивач стверджує, що на порушення визначеного договором порядку постачання природного газу відповідач не надіслав йому в установлений строк акт про фактичний обсяг розподіленого природного газу за листопад 2021 року та не підписав і не повернув складені і надіслані йому позивачем акти.

Доказів на спростування зазначених доводів відповідач не надав.

Правові засади функціонування ринку природного газу України, заснованого на принципах вільної конкуренції, належного захисту прав споживачів та безпеки постачання природного газу, а також здатного до інтеграції з ринками природного газу держав сторін Енергетичного Співтовариства, у тому числі шляхом створення регіональних ринків природного газу, визначає Закон України Про ринок природного газу від 9 квітня 2015 року № 329-VIII (далі Закон № 329-VIII).

У пунктах 17, 27, 32 частини 1 статті 1 Закону № 329-VIII надано такі визначення:

- Оператор газорозподільної системи суб`єкт господарювання, який на підставі ліцензії здійснює діяльність із розподілу природного газу газорозподільною системою на користь третіх осіб (замовників);

- Постачальник природного газу суб`єкт господарювання, який на підставі ліцензії здійснює діяльність із постачання природного газу;

- Регулятор національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Згідно з частиною 1 статті 4 Закону № 329-VIII державне регулювання ринку природного газу здійснює Регулятор у межах повноважень, визначених цим Законом та іншими актами законодавства. До основних завдань Регулятора на ринку природного газу належать, серед іншого, затвердження кодексів газотранспортних систем, кодексу газорозподільних систем, затвердження правил постачання природного газу (пункти 6, 17 частини 3 статті 4 Закону № 329-VIII).

Частинами 1, 3 статті 12 Закону № 329-VIII унормовано, що постачання природного газу здійснюється відповідно до договору, за яким постачальник зобов`язується поставити споживачеві природний газ належної якості та кількості у порядку, передбаченому договором, а споживач зобов`язується оплатити вартість прийнятого природного газу в розмірі, строки та порядку, передбачених договором. Якість та інші фізико-хімічні характеристики природного газу визначаються згідно із встановленими стандартами та нормативно-правовими актами.

Права та обов`язки постачальників і споживачів визначаються цим Законом, Цивільним і Господарським кодексами України, правилами постачання природного газу, іншими нормативно-правовими актами, а також договором постачання природного газу.

За змістом частин 1, 2 статті 40, частин 1, 2 статті 41 Закону № 329-VIII розподіл природного газу здійснюється на підставі та умовах договору розподілу природного газу в порядку, передбаченому кодексом газорозподільних систем та іншими нормативно-правовими актами. Кодекс газорозподільних систем і Типовий договір розподілу природного газу затверджуються Регулятором.

Главою 3 розділу ІХ Кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.09.2015 р. № 2494 (надалі Кодекс ГРМ), встановлений Порядок комерційного обліку газу по об`єктах споживачів, що не с побутовими.

Згідно з пунктом 1 глави 3 розділу ІХ Кодексу ГРМ визначення об`єму споживання (розподілу) природного газу по об`єкту споживача, що не є побутовим, здійснюється на межі балансової належності між Оператором ГРМ і споживачем на підставі даних комерційних ВОГ (вузол обліку газу), визначених договором розподілу природного газу між Оператором ГРМ і споживачем, та з урахуванням вимог цього Кодексу та договору.

Відповідно до пункту 3 цієї глави Кодексу ГРМ періодом, за який по об`єкту споживача визначається загальний фактичний об`єм (обсяг) споживання (розподілу) природного газу, є календарний місяць. При цьому, відповідно до вимог Кодексу ГТС Оператор ГРМ на щоденній основі забезпечує передачу Оператору ГТС через його інформаційну платформу інформації про прогноз відборів/споживання природного газу по споживачу на кожну наступну газову добу протягом газової доби (оновлені прогнози), а також надає дані про фактичний (попередній) обсяг природного газу, спожитий за кожну попередню газову добу.

Прогноз добового відбору/споживання природного газу по споживачу визначається Оператором ГРМ виходячи із розрахункових (прогнозних) даних, що ґрунтуються на статистиці його фактичних добових (за їх наявності) та/або місячних обсягів споживання природного газу за попередні три роки, та враховує зміни температури навколишнього середовища, профілі споживання, дні тижня, сезон відпусток та інші параметри, що впливають на добовий відбір/споживання природного газу. При цьому, якщо комерційний вузол обліку природного газу по споживачу в установленому порядку обладнаний засобами дистанційної передачі даних, прогноз відбору/споживання природного газу, що надається

Оператором ГРМ протягом газової доби, визначається Оператором ГРМ виходячи із фактичних даних, зчитаних з комерційних вузлів обліку природного газу.

Обсяг природного газу, спожитий споживачем за попередню газову добу, визначається Оператором ГРМ на рівні останнього оновленого прогнозу на цю добу, здійсненого Оператором ГРМ у попередній добі. Такі дані корегуються Оператором ГТС відповідно до вимог Кодексу ГТС виходячи з даних про фактичне споживання природного газу споживачем за підсумками газового місяця, у тому числі які ґрунтуються на даних обчислювача/коректора (за його наявності), що надають можливість встановити за результатами місяця фактичне щодобове споживання природного газу. Якщо комерційний вузол обліку природного газу по споживачу в установленому порядку обладнаний засобами дистанційної передачі даних, обсяг природного газу, спожитий споживачем за попередню газову добу, визначається виходячи з фактичних даних, зчитаних з комерційного вузла обліку природного газу.

По споживачах, комерційні вузли обліку природного газу яких не обладнані засобами дистанційної передачі даних, з метою забезпечення меншого відхилення прогнозу відбору/споживання природного газу від даних фактичного споживання за газову добу (що дозволить зменшити обсяги небалансу діючого постачальника споживача) за домовленістю сторін (Оператора ГРМ та споживача) може бути погоджена процедура передачі споживачем даних про фактичне споживання природного газу за попередню газову добу.

Згідно з пунктом 4 глави 3 розділу IX Кодексу ГРМ споживач, який є власником комерційного ВОГ, зобов`язаний протягом трьох календарних днів після закінчення розрахункового газового місяця надати Оператору ГРМ у спосіб та за формою, визначеними договором розподілу природного газу, звіт про дані комерційного вузла обліку за розрахунковий період.

У разі ненадання споживачем звіту про дані комерційного ВОГ протягом трьох календарних днів після закінчення розрахункового місяця та за відсутності переданої (зчитаної) з нього інформації засобами дистанційної передачі даних, а також за відсутності контрольного зняття показань ЗВТ (у тому числі через відмову в доступі до об`єкта споживача) протягом розрахункового періоду об`єм спожитого (розподіленого) природного газу за розрахунковий період визначається за сумою обсягів добового споживання, переданих Оператором ГРМ за процедурою Кодексу ГТС до Оператора ГТС протягом газового місяця. У такому разі Оператор ГРМ не пізніше десятого числа місяця, наступного за розрахунковим, направляє споживачу письмові пояснення про зміну режиму нарахування разом з актом приймання-передачі природного газу за попередній розрахунковий місяць.

При цьому, якщо протягом (за підсумками) поточного місяця споживач:

- надав звіт про дані комерційних ВОГ або за наявності у цей період контрольного зняття показань ЗВТ визначення об`єму спожитого природного газу за цей місяць здійснюється з урахуванням фактичних даних комерційних ВОГ без коригування попереднього періоду;

-не надав звіт про дані комерційних ВОГ об`єм спожитого (розподіленого/поставленого) природного газу за цей місяць та подальші періоди визначається за номінальною потужністю газового обладнання споживача та кількістю годин їх використання, що визначені договором розподілу природного газу, без подальшого перерахунку (коригування) попередніх періодів. При цьому Оператор ГРМ не пізніше десятого числа місяця, наступного за розрахунковим, направляє споживачу письмові пояснення про зміну режиму нарахування разом з актом приймання-передачі природного газу за розрахунковий період (місяць). Відновлення розрахунків за даними комерційних ВОГ здійснюється за заявою споживача до Оператора ГРМ та після складання акта про фіксацію даних комерційних ВОГ, підписаного Оператором ГРМ та споживачем.

Відповідно до підпункту 1 пункту 5 глави 3 розділу ІХ Кодексу ГРМ на підставі звіту споживача (дистанційних даних) про спожиті об`єми природного газу, визначені комерційними вузлами обліку, або на підставі зміненого режиму нарахування по об`єкту споживача Оператор ГРМ забезпечує визначення загального об`єму споживання (розподілу) природного газу по об`єкту споживача за розрахунковий період з урахуванням передбачених цим Кодексом (договором розподілу природного газу) регламентних процедур щодо визначення об`ємів споживання (розподілу) природного газу

Згідно з пунктом 6 цієї глави Кодексу ГРМ визначені Оператором ГРМ в акті приймання-передачі природного газу фактичні об`єм та обсяг розподілу та споживання природного газу по об`єкту споживача за підсумками розрахункового періоду (календарного місяця) передаються Оператору ГТС у встановленому Кодексом ГТС порядку для проведення ним остаточної алокації по постачальнику споживача і є підставою для їх використання у взаємовідносинах між суб`єктами ринку природного газу, у тому числі для взаєморозрахунків між споживачем та його постачальником.

Пунктом 7 глави 3 розділу IX Кодексу ГРМ передбачено, що за наявності розбіжностей у частині визначення об`єму та/або обсягу спожитого (розподіленого) природного газу вони підлягають урегулюванню відповідно до умов договору розподілу природного газу, а у разі недосягнення згоди у судовому порядку. До вирішення цього питання об`єм (обсяг) спожитого (розподіленого) природного газу встановлюється відповідно до даних Оператора ГРМ.

Аналогічна норма викладена в абзаці шостому пункту 13 розділу II Правил постачання природного газу, затверджених постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2496.

Відповідно до пункту 12 Правил постачання природного газу за підсумками розрахункового періоду споживач до 05 числа місяця, наступного за розрахунковим, зобов`язаний надати діючому постачальнику копію відповідного акта про фактичний об`єм (обсяг) розподіленого (протранспортованого) природного газу споживачу за розрахунковий період, що складений між Оператором ГРМ/ГТС та споживачем, відповідно до вимог Кодексу газотранспортної системи /Кодексу газорозподільних систем.

На підставі отриманих від споживача даних та/або даних Оператора ГТС постачальник протягом трьох робочих днів готує та надає споживачу два примірники акта приймання-передачі природного газу за розрахунковий період, підписані уповноваженим представником постачальника.

Взаємовідносини між постачальником і Оператором ГТС щодо обміну інформацією про фактичні обсяги споживання природного газу споживачем регулюються Кодексом газотранспортної системи та окремим договором транспортування природного газу, укладеним між постачальником та Оператором ГТС.

Споживач протягом двох днів з дати одержання акта приймання-передачі природного газу зобов`язується повернути постачальнику один примірник оригіналу акта приймання-передачі природного газу, підписаний уповноваженим представником споживача, або надати в письмовій формі мотивовану відмову від підписання акта приймання-передачі природного газу.

У випадку відмови від підписання акта приймання-передачі природного газу розбіжності підлягають урегулюванню відповідно до договору або в судовому порядку.

До прийняття рішення судом вартість поставленого природного газу встановлюється відповідно до даних постачальника.

З урахуванням наведених правових норм суд погоджується з доводами позивача, що визначення обсягів спожитого побутовими споживачами природного газу відноситься до виключної компетенції Оператора ГРМ.

Відтак, суд доходить висновку, що позивач правомірно визначив кількість спожитого відповідачем природного газу на підставі даних Оператора ГРМ.

У ході розгляду справи судом установлено, що відповідачем порушено умови договору постачання природного газу та не виконано зобов`язання із оплати за спожитий природний газ на суму 24517,99 грн.

Відповідно до частини 1 статті 530 Цивільного кодексу України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Згідно зі статтею 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання). Статтею 611 Цивільного кодексу України унормовано, що в разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, сплата неустойки, а згідно статті 612 ЦК боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не виконав зобов`язання у строк, встановлений договором.

Враховуючи те, що борг відповідача перед позивачем на час прийняття судового рішення складає 24517,99 грн, який відповідачем не погашено, розмір вказаного боргу відповідає фактичним обставинам справи, вимога позивача про стягнення з відповідача 24517,99 грн основної заборгованості за договором №114114Н63NAB106 на постачання природного газу для потреб споживачів, що не є побутовими є обґрунтованою, документально підтвердженою та такою, що підлягає задоволенню.

За приписами статті 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Згідно частини 1 статті 548 Цивільного кодексу України, виконання зобов`язання (основного зобов`язання) забезпечується, якщо це встановлено договором або законом.

Під неустойкою (штрафом, пенею), відповідно до статті 549 цього Кодексу розуміється грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання.

Зокрема, пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання.

Відповідно до частини 1 статті 230 Господарського кодексу України штрафними санкціями визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов`язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності.

При цьому, частиною 6 статті 231 Господарського кодексу України визначено, що штрафні санкції за порушення грошових зобов`язань встановлюються у відсотках, розмір яких визначається обліковою ставкою Національного банку України, за увесь час користування чужими коштами, якщо інший розмір відсотків не передбачено законом або договором.

Пунктом 6.2.1 договору передбачено, що у разі порушення споживачем строків оплати, передбачених розділом ІV договору, споживач сплачує постачальнику пеню у розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла в період, за який сплачується пеня, від суми простроченого платежу за кожний день прострочення платежу. Крім того, споживач зобов`язаний сплатити на користь постачальника суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми.

Перевіривши розрахунки пені у сумі 1927,94 грн за період з 25.10.2021 по 28.03.2022 року, трьох процентів річних у сумі 311,50 грн та інфляційних втрат у суму 1070,61 грн за цей же період, суд переконався, що указані компенсаційні платежі нараховані правильно.

Щодо тверджень відповідача викладених у запереченні за позов, на рахунок того, що на період дії карантину або обмежувальних заходів, пов`язаних із поширенням коронавірусної інфекції (COVID-19), та протягом 30 днів з дня його відміни забороняється нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені) за несвоєчасне здійснення платежів за житлово-комунальні послуги, суд зазначає що позивач не надавав житлово-комунальні послуги відповідачу, у зв`язку з чим твердження відповідача є необгрунтованими.

Отже, з огляду на вищезазначені обставини, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.

Згідно зі ст. 74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Приписами статей 76, 77 Господарського процесуального кодексу України визначено, що належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Статтею 86 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Оцінюючи подані сторонами докази, що ґрунтуються на повному, всебічному й об`єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, з урахуванням вищезазначеного та в аспекті забезпечення ефективного захисту прав позивача, наявність встановленої заборгованості відповідача перед позивачем, суд дійшов висновку про необхідність задоволення позову, оскільки таке рішення відповідає завданням господарського судочинства та відповідає адекватним фактичним обставинам справи.

За результатами розгляду справи, оцінивши наявні у справі докази за правилами статті 86 ГПК України, суд дійшов висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, підтверджуються належними і достовірними доказами, підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до приписів частини 3 статті 7 Закону України Про судовий збір та статті 130 Господарського процесуального кодексу України у разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.

З огляду на визнання позову відповідачем, позивачу Товариству з обмеженою відповідальністю "Чернівцігаз Збут" слід повернути 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову за платіжним дорученням №305 від 31.03.2022 року, що складає 1240,50 грн, решту судового збору в сумі 1240,50 грн - покласти на відповідача з вини якого спір доведено до вирішення в судовому порядку.

Керуючись статтями 129, 130, 232, 233, 238, 240 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Управління екології та природних ресурсів Чернівецької обласної державної адміністрації (58003, м. Чернівці, вул. Володимира Маяковського, 35, код ЄДР 40618131) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Чернівцігаз Збут" (58018, м.Чернівці, вул. Воробкевича Сидора, 1А, код ЄДР 39584988) заборгованість у сумі 27828,04 грн, з яких: 24517,99 грн основної заборгованості, 1927,94 грн. пені, 311,50 грн. 3% річних та 1070,61 грн. інфляційних втрат та судовий збір у сумі 1240,50 грн на банківський рахунок № НОМЕР_1 в АБ Кліринговий дім, МФО 300647.

3. Повернути Товариству з обмеженою відповідальністю "Чернівцігаз Збут" (58018, м.Чернівці, вул. Воробкевича Сидора, 1А, код ЄДР 39584988) 50% судового збору, що складає 1240,50 грн, на підставі частини 3 статті 7 Закону України Про судовий збір, що був сплачений згідно платіжного доручення №305 від 31.03.2022 року, оригінал якого знаходиться в матеріалах справи №926/1338/22.

4. З набранням судовим рішенням законної сили видати наказ.

Повний текст рішення складено та підписано 23.05.2022 року.

Рішення набирає законної сили відповідно до статті 241 Господарського процесуального кодексу України та може бути оскаржене в Західному апеляційному господарському суді в порядку, визначеному розділом IV Господарського процесуального кодексу України.

Суддя М.О. Гурин

Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://cv.arbitr.gov.ua/sud5027/.