ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а-2850/10/1770
12 липня 2010 року 12 год. 25 хв. м. Рівне Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Зозулі Д. П. за участю секретаря судового засідання Сторожука І.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник Маліновський Ігор Анатолійович,
відповідача: представник не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Корецького районного центру зайнятості
доФермерського господарства "Власюка Валерія Васильовича "
про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ :
Корецький районний центр зайнятості в Рівненській областізвернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом в якому просить стягнути з фермерського господарства "Власюка Валерія Васильовича"борг по страховим внескам на випадок безробіття в сумі 3126,57 грн.
В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач зазначив, що на підставі розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за І квартал 2010 року Корецьким районним центром зайнятості було запропоновано фермерському господарству "Власюка Валерія Васильовича" погасити прострочену заборгованість на суму 3126,57 грн. в добровільному порядку. В звязку з тим, що відповідачем добровільно дана заборгованість не сплачена, просить задовольнити позовні вимоги.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав в повному обсязі обґрунтовуючи позовні вимоги обставинами, що викладені в позовній заяві.
Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, у судове засідання не з'являвся, про день, час, місце судового засідання судом повідомлявся належним чином. Про причини неявки суд не повідомив. Судом не визнавалася обов'язковою участь відповідача в судовому засіданні. За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача на підстав наявних у ній доказів.
Згідно зі ст. 18 Закону України "Про зайнятість населення" державна служба зайнятості створена для реалізації державної політики зайнятості населення і забезпечення громадянам відповідних гарантій на всій території України.
Відповідно до п. 2 ст.19 Закону України "Про зайнятість населення" від 1 березня 1991 року N 803-XII, державна служба зайнятості має право стягувати з підприємства, установ та організацій всіх форм власності суми прихованих або занижених зборів і недоїмок до Державного фонду зайнятості населення, правонаступником якого з 1 січня 2001 р. є Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. За рахунок цих коштів Фонду забезпечується виплата, забезпечення та надання соціальних послуг, гарантованих державою.
У відповідності до ч.1 ст. 8 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі - Фонд) створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду.
Згідно ст. 12 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" від 2 березня 2000 року N 1533-III виконавча дирекція Фонду є виконавчим органом правління Фонду, який забезпечує виконання рішень правління. Функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості. Директор Державного центру зайнятості центрального органу виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики та його заступники є відповідно керівником та заступниками виконавчої дирекції Фонду. Керівник виконавчої дирекції Фонду входить до складу правління Фонду з правом дорадчого голосу. Виконавча дирекція Фонду організовує виконання рішень правління Фонду та забезпечує дотримання законодавства України про страхування на випадок безробіття, діє від імені Фонду та підзвітна йому в межах та порядку, передбачених статутом Фонду. Функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.
Статтею 4 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" від 2 березня 2000 року N 1533-III визначено, що роботодавець набуває статусу платника страхових внесків до Фонду з дня реєстрації.
Відповідно до довідки Рівненського обласного управління статистики № 195 від 04.02. 2002 р. (а.с. 9) фермерське господарство "Власюка Валерія Васильовича" є юридичною особою та зареєстроване в Корецькому районному центрі зайнятості в Рівненській області за №175773795,як платник страхових внесків на випадок безробіття.
Відповідно до ч. 3 ст. 17 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" від 2 березня 2000 року N 1533-III та п. 5.6 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України №339 від 18 грудня 2000 р. страхові внески сплачуються 1 раз на місяць в день одержання роботодавцем в установах банків на оплату праці.
Згідно ст. 38 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", роботодавецьнесе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців. У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.
Судом встановлено, що відповідно до останньої розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за І квартал 2010 року (а.с. 5), фермерське господарство "Власюка Валерія Васильовича", має недоїмку зі сплати страхових внесків в сумі 3126 грн. 57 коп., що підлягає до стягнення судом.
Також, суду необхідно зазначити, що позивачем, з метою добровільного погашення недоїмки зі сплати страхових внесків на суму 3126,57 грн., для відповідача було надіслано претензію № 294 від 20.04. 2010 року, яка залишена ним без реагування (а.с. 6).
На даний час в суду відсутня інформація про оскарження та докази сплати суми вказаної недоїмки.
За наведених обставин суд вважає, що вимоги позивача обґрунтовані та підлягають задоволенню в повному обсязі.
В силу ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачемфізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з фермерського господарства "Власюка Валерія Васильовича" (34731, с.Іванівка, Корецький район, Рівненська область, код ЄДРПОУ 22553745) на користь Корецького районного центру зайнятості (34700, вул. Тітова, 1б, м. Корець, Рівненська область, код ЄДРПОУ 22586331) недоїмку зі сплати страхових внесків на випадок безробіття в сумі 3126 (три тисячі сто двадцять шість) грн. 57 коп.
3. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
4. Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10-ти днів з дня складання постанови в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Зозуля Д. П.
Постанова складена в повному обсязі 13.07.10р.