Єдиний державний реєстр судових рішень
Миколаївський окружний адміністративний суд
вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 год. 05 хв.
м. Миколаїв
08.07.2010 Справа № 2а-2880/10/1470
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Птичкіної В.В. при секретарі судового засідання Котенко О. В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовомПрокурора Березанського району Миколаївської області,
вул. Леніна, 41, смт. Березанка, Миколаївська область, 57400 в інтересах держави в особіБерезанського районного центру зайнятості,
вул. Леніна, 52, смт. Березанка, Миколаївська область, 57400 доДержавного підприємства "Таврійське",
вул. Садова, 1, с. Тронка, Березанський район, Миколаївська область, 57425
простягнення заборгованості по страхових внесках в сумі 2138,44грн.,
за участю
прокурора: Паніч Т.В.
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Березанського району Миколаївської області звернувся до суду з позовом в інтересах держави в особі Березанського районного центру зайнятості (позивач) про стягнення з Державного підприємства «Таврійське»(відповідач) заборгованості по страхових внесках і пені в сумі 2138,44 грн.
Позивач заявив про розгляд справи за відсутності його представника (ар. с. 28).
Прокурор в судовому засіданні позовні вимоги підтримала в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання представника не направив, заперечень проти позову на подав. Заява відповідача про розгляд справи в порядку письмового провадження або клопотання про відкладення розгляду справи від відповідача до суду не надходило.
Про дату, час і місце судового розгляду відповідач був повідомлений належний чином, що підтверджується повідомленням про вручення повістки (ар. с. 27).
Враховуючи це, суд ухвалив розглядати справу за відсутності представників сторін.
В судовому засіданні було проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Заслухавши пояснення прокурора, дослідивши і оцінивши письмові докази в їх сукупності, суд дійшов таких висновків.
Відповідач, згідно з пунктом 4 статті 1 Закону України від 02.03.2000 № 1533-ІІІ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»(надалі –Закон № 1533), як роботодавець є страхувальником.
Обов’язком роботодавця, у відповідності з пунктом 2 частини 2 статті 35 Закону № 1533, є своєчасна і повна сплата страхових внесків.
Частиною 3 статті 17 Закону № 1533 встановлено, що перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі, або виручки від реалізації товарів (послуг). При цьому фактичним одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу) вважається одержання відповідних сум готівкою, зарахування на банківський рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, одержання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей в рахунок зазначених виплат (доходу), фактичне здійснення з цих виплат (доходу) відрахувань, передбачених законодавством або за виконавчими документами, чи будь-яких інших відрахувань.
У статті 8 Закону № 1533 вказано, що для управління страхуванням на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг створюється Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі - Фонд).
Управління Фондом здійснюють правління Фонду та виконавча дирекція Фонду (частина 2 статті 10 Закону № 1533). Згідно з частиною 1 статті 12 Закону № 1533 виконавча дирекція Фонду є виконавчим органом правління Фонду, який забезпечує виконання рішень правління. Функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості.
Згідно з частиною 2 статті 34 Закону № 1533 Фонд зобов’язаний контролювати правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття, передбачених цим Законом та іншими нормативно-правовими актами з питань страхування на випадок безробіття, правильність призначення роботодавцем та виплати застрахованим особам допомоги по частковому безробіттю.
Відповідно до пункту 7.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої наказом Міністерства праці тасоціальної політики України від 18.12.2000 № 339 контроль за правильним нарахуванням, своєчасним і повним перерахуванням та надходженням страхових внесків здійснюється центрами зайнятості шляхом проведення планових перевірок.
З 25.02.2010 по 26.02.2010 позивачем була проведена планова перевірка відповідача з питань дотримання вимог законодавства щодо правильності нарахування та своєчасності сплати внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, за результатами якої 26.02.2010 був складений Акт № 8 (ар. с. 12-14). В ході перевірки позивач виявив порушення відповідачем пункту 2 частини 2 статті 35 Закону № 1533.
Згідно з частиною 1 статті 38 Закону № 1533 роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців.
У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.
Штраф накладається у розмірі прихованої суми виплат, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески, а в разі повторного порушення - у трикратному розмірі зазначеної суми.
Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк.
На підставі Акта 29.03.2010 позивачем було прийнято «Рішення про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, у тому числі донарахованих сум страхових внесків (недоїмки), пені та штрафу»(ар. с. 18). Цим рішенням відповідач був зобов’язаний сплатити недоїмку в сумі 1869,28 грн. і пеню в сумі 269,16 грн.
Рішення відповідач отримав 29.03.2010, але суму, визначену позивачем, не сплатив, що і стало підставою для звернення позивача до суду.
Згідно зі статтею 39 Закону № 1533 спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються в судовому порядку.
Враховуючи викладене, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись статтями 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити.
Стягнути з Державного підприємства «Таврійське» (ідентифікаційний код 22995874, вул.Садова, 1, с. Тронка, Березанський район, Миколаївська область, 57425) на користь Березанського районного центру зайнятості заборгованість по страхових внесках і пеню в сумі2138,44 грн. (дві тисячі сто тридцять вісім грн. 44 коп.)
Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня проголошення постанови, якщо протягом цього часу не буде подано заяви про апеляційне оскарження постанови. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, тоді постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання в 10-денний строк з дня проголошення/отримання копії постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги разом з її копіями відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя В.В. Птичкіна
Постанову складено в повному обсязі 12 липня 2010 року