Постанова № 10415830, 18.06.2010, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.06.2010
Номер справи
2-а-7296/09/0470
Номер документу
10415830
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ц

справа № 2-а - 7296/09/0470

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 червня 2010 року м. Дніпропетровськ

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Чорної В.В.

при секретарі судового засідання Черненко А.А.

за участі представників сторін:

позивача Лиски Н.А.

відповідача Янущак О.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Інспекції державного архітектурно будівельного контролю у Запорізькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю Сана ЛТД про стягнення штрафу, -

ВСТАНОВИВ:

26 травня 2009 року Інспекція державного архітектурно будівельного контролю у Запорізькій області, на виконання своїх владних повноважень, звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із зазначеним адміністративним позовом, в якому просила стягнути з відповідача штраф за правопорушення у сфері містобудування в сумі 468600 грн.

Позовну заяву обґрунтовано тим, що відповідачем порушено вимоги ст. 29 Закону України "Про планування і забудову територій" від 20.04.2000 № 1699-ІІІ , та п. 1.1 ч. 3 Положення про порядок надання дозволу на виконання будівельних робіт, затвердженого наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 05.12.2000 р. № 273, що призвело до накладення на нього штрафу за правопорушення у сфері містобудування. В добровільному порядку, відповідач штраф не сплачує, тому позивач звернувся до суду із зазначеним позовом.

У судовому засіданні представник позивача уточнив свої позовні вимоги шляхом їх зменшення на 100000 грн., у звязку з частковою добровільною сплатою штрафу відповідачем. Отже, з урахуванням уточнених позовних вимог, позивач просить стягнути з відповідача штраф в сумі 368600 грн.

В судовому засіданні представник позивача підтримав уточнені позовні вимоги, та просив задовольнити їх у повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві.

Представник відповідача в судовому засіданні уточнені позовні вимоги визнав, проти їх задоволення не заперечував, та пояснив, що підприємство не мало змоги повністю сплатити штраф через фінансові проблеми.

Заслухавши доводи представників сторін, дослідивши матеріали адміністративної справи, суд доходить висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню у повному обсязі, з наступних підстав.

Відповідно до ст. 10 Закону України "Про архітектурну діяльність" від 20.05.1999р. № 687-ХІV , для забезпечення під час забудови територій, розміщення і будівництва об'єктів архітектури, додержання суб'єктами архітектурної діяльності затвердженої містобудівної та іншої проектної документації, місцевих правил забудови населених пунктів, вимог вихідних даних, а також з метою захисту державою прав споживачів будівельної продукції, здійснюється в установленому законодавством порядку державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд.

Державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд здійснює центральний орган виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури. Державний контроль та нагляд у системі центрального органу виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури здійснює Державна архітектурно-будівельна інспекція України та її територіальні органи.

Відповідно до п. 2 Положення про державний архітектурно-будівельний контроль, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.1993р. № 225 , державний архітектурно-будівельний контроль і нагляд з питань будівництва, містобудування та архітектури здійснює Державна архітектурно-будівельна інспекція (Держархбудінспекція) та її територіальні органи.

Згідно з п. 1 Положення про інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю у Запорізькій області, затвердженого наказом Державної архітектурно-будівельної інспекції України від 24.02.2009р. № 28, інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Запорізькій області є територіальним органом Державної архітектурно-будівельної інспекції, утворена відповідно до наказу Держархбудінспекції від 26.10.2007 № 50, входить до сфери її управління, підзвітна і підконтрольна їй.

Відповідно до п. З вищезазначеного Положення, одним з основних завдань інспекції державного архітектурно-будівельного контролю є виконання в межах компетенції дозвільних, реєстраційних функцій та здійснення контролю і нагляду у сфері будівництва, містобудування та архітектури.

Відповідно до п. 2 Положення про порядок накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудування, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 06.04.1995 року № 244, штрафи накладаються інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю на підприємства, їх обєднання, установи та організації, що допустили правопорушення у сфері містобудування, за результатами контрольних перевірок, а також перевірок, проведених за зверненням заінтересованих юридичних або фізичних осіб.

Згідно з ч. 1 ст. 23 Закону України "Про планування та забудову територій" , забудова територій передбачає здійснення нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту, впорядкування об'єктів містобудування, розширення та технічного переоснащення підприємств (далі - будівництво). Будівництво об'єктів містобудування здійснюється згідно з законодавством, державним стандартами, нормами та правилами, регіональними і місцевими правилами забудови, містобудівною та проектною документацією.

Відповідно до ст. 29 Закону України "Про планування та забудову територій" , дозвіл на виконання будівельних робіт - це документ, що засвідчує право забудовника та підрядника на виконання будівельних робіт, підключення об'єкта будівництва до інженерних мереж та споруд, видачу ордерів на проведення земляних робіт.

Відповідно до п. 1.1 Порядку надання дозволу на виконання будівельних робіт, затвердженого наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України № 273 від 05.12.2000 р. , дозвіл на виконання будівельних робіт з нового будівництва, реконструкції, реставрації та капітального ремонту будинків, споруд та інших об'єктів, розширення і технічного переоснащення (далі - роботи з будівництва) є документом, що посвідчує право забудовника (замовника) та генерального підрядника на виконання будівельних робіт, у відповідності до затвердженої проектної документації, підключення до інженерних мереж та споруд та надає право відповідним службам на видачу ордера на проведення земляних робіт.

Згідно з ч. 10 ст. 29 Закону України "Про планування та забудову території" , здійснення будівельних робіт на об'єктах містобудування без дозволу на виконання будівельних робіт або його перереєстрації, а також здійснення не зазначених у дозволі будівельних робіт вважається самовільним будівництвом і тягне за собою відповідальність згідно з законодавством.

Так, на виконання наданих діючим законодавством повноважень, з метою здійснення контролю за дотриманням законодавства, державних стандартів, норм і правил у сфері містобудування, 13.10.2008 р. ДАБК у Запорізькій області проведено перевірку об'єкта будівництва оліяекстракційного заводу на майданчику по вул. Харчовій, 6 у м. Запоріжжі (замовником якого є ВАТ Запорізький оліяжирнкомбінат, підрядником ТОВ Сана ЛТД). Перевіркою встановлено, що будівельні роботи з будівництва оліяекстракційного заводу здійснюються без дозволу на виконання будівельних робіт.

13.10.2008 р. головним державним інспектором інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Запорізькій області замовнику будівництва - ЗАТ Запорізький оліяжиркомбінат, вручено припис № 99/з про припинення будівельних робіт, надання до 16.10.2008 року довідки про вартість виконаних будівельних робіт і повних реквізитів генерального підрядника.

24.10.2008 р. ЗАТ Запорізький оліяжиркомбінатнадано довідку № 4584/7, згідно з якою, вартість виконаних будівельних робіт по обєкту становить 937200 грн., а генеральним підрядником є ТОВ Сана ЛТД.

28.10.2008 року головним державним інспектором інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Запорізькій області складений протокол № 49/з про правопорушення у сфері містобудування на майданчику по вул. Харчовій, 6 у м. Запоріжжя, будівництво якого здійснює ТОВ Сана ЛТД. Так, протоколом зафіксовано порушення вимог законодавства, а саме, ст. 29 Закону України "Про планування і забудову території" , та Порядку надання дозволу на виконання будівельних робіт: встановлено, що будівельні роботи з будівництва оліяекстракційного заводу здійснюються без дозволу на виконання будівельних робіт.

Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України "Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування" від 14.10.1994р. № 208/94-ВР , підставою для розгляду справи про правопорушення у сфері містобудування є протокол, складений уповноваженою на те особою інспекції державного архітектурно-будівельного контролю за результатами перевірки.

Статтею 1 Закону України "Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування" , встановлена відповідальність за проведення будівельних робіт без дозволу на їх виконання або без затвердженої проектної документації у вигляді штрафу в розмірі п'ятдесяти відсотків вартості цих робіт. В даному випадку, розмір штрафних санкцій складає 468600 грн. (937200/2= 468600 грн.).

Таким чином, сума застосованого до ТОВ Сана ЛТДштрафу відповідає розмірам, визначених законодавством.

Враховуючи, що відповідачем у добровільному порядку частково сплачено суму штрафу в сумі 100000 грн., залишок складає 368600 грн.

Відповідно до ст. 3 Закону України Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування, штраф підлягає сплаті підприємством у п'ятнадцятиденний термін з дня його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується у судовому порядку.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, а отже, підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 122 , 160 - 162 , 167 КАС України , суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Інспекції державного архітектурно будівельного контролю у Запорізькій області задовольнити .

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Сана ЛТД(код ЄДРПОУ 20223191) на користь державного бюджету (р\р 31110106700003, ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015, код ЄДРПОУ 34677124, отримувач державний бюджет Жовтневого району, код платежу 21081100) штраф згідно постанови № 49/з від 28.10.2008 р. в сумі 368600 грн. (триста шістдесят вісім тисяч шістсот гривень).

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі, а апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Повний текст постанови складений 23.06.2010 року.

Суддя В.В. Чорна