ц
справа № 2-а 13540/09/0470
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 червня 2010 року м. Дніпропетровськ
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Чорної В.В.
при секретарі судового засідання Черненко А.А.
за участі представника позивача Мазаної І.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Дніпропетровській області до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій, -
ВСТАНОВИВ:
14 жовтня 2009 року Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Дніпропетровській області, на виконання своїх владних повноважень, звернулося до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із зазначеним адміністративним позовом.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 рішенням начальника Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Дніпропетровській області № 040321 від 28.07.2009 року, було застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу в сумі 1700 грн. за реалізацію алкогольних напоїв без наявності ліцензії. Добровільно відповідач штраф не сплачує, тому позивач просить стягнути його в судовому порядку.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити у повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві.
Судом на адресу державної реєстрації відповідача направлялася судова повістка, проте, поштове відправлення повернулося до суду з довідкою Укрпоштипро відсутність адресата за зазначеною адресою. За таких обставин, враховуючи, що судова повістка надсилалася судом на адресу відповідача, зазначену в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних особі підприємців, в якому відсутні відомості щодо зміни ним свого місцезнаходження, суд вважає його належним чином повідомленим про розгляд справи. За таких обставин, у відповідності до вимог ст. 128 КАС України, справу розглянуто без його участі, на підставі наявних у ній доказів.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, судом встановлені наступні обставини.
Фізична особа підприємець ОСОБА_2 перебуває на обліку в ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська, та здійснює підприємницьку діяльність в сфері роздрібної торгівлі (крім торгівлі лікеро-горілчаними виробами).
Відповідно до ст. 1 Закону України Про державну податкову службу в Україні, до системи органів державної податкової служби віднесено ДПА України, державні податкові адміністрації в АРК, областях, містах Києві та Севастополі, державні податкові інспекції. Згідно п.1 ст. 8 цього Закону, на ДПА України, серед інших, покладено функцію безпосереднього виконання, а також організації роботи державних податкових адміністрацій та державних податкових інспекцій, повязану із здійсненням контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків і зборів (обовязкових платежів), контролю за валютними операціями, контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, а також контролю за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію субєктів підприємницької діяльності та ліцензій на провадження видів діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів; застосуванням у випадках, передбачених законодавством, фінансових санкцій до суб'єктів підприємницької діяльності за порушення законодавства про виробництво і обіг спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів.
Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Дніпропетровській області, відповідно до Положення про регіональне управління, затвердженого 14.03.2007 р. Директором Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України, є територіальним органом Департаменту, та функціонує у складі ДПА в Дніпропетровській області. До функцій регіонального управління Департаменту, відповідно до розділу 3 Положення, належить організація та безпосередня участь у забезпеченні реалізації державної політики у сфері боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв та тютюнових виробів, контроль за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, застосування у випадках, передбачених законом, фінансових санкцій до субєктів господарювання за порушення вимог законодавства у даних правовідносинах, звернення до суду з позовами, в тому числі про стягнення з субєктів господарювання сум фінансових санкцій у вигляді штрафів за порушення вимог законодавства, що регулює відносини у сфері виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
Таким чином, повноваження Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Дніпропетровській області на проведення відповідних контрольних заходів, встановлені законом.
На виконання наданих податковому органу повноважень, 25.07.2009 року посадовими особами Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Дніпропетровській області проведено перевірку господарської одиниці кафе От заката до рассвета, що знаходиться по вул. Набережна Перемоги, буд. 67 Д у м. Дніпропетровську, та належить ПП ОСОБА_2, за результатами якої, складено акт перевірки № 040458. В ході перевірки виявлено порушення вимог ст. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.1995 року № 481/95-ВР, а саме, встановлено факт реалізації алкогольних напоїв без наявності відповідної ліцензії.
Так, відповідно до ст. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.1995 року №481/95-ВР, роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій. Плата за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами справляється щоквартально рівними частками і зараховується до державного бюджету згідно з чинним законодавством. Ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади в містах, районах, районах у містах Києві та Севастополі за місцем торгівлі суб'єкта підприємницької діяльності терміном на один рік і підлягають обов'язковій реєстрації в органі державної податкової служби, а у сільській місцевості - і в органах місцевого самоврядування за місцем торгівлі суб'єкта підприємницької діяльності.
Згідно абзацу 5 частини 2 статті 17 Закону України Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, у разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензії, до субєкта господарювання застосовується фінансова санкція у вигляді штрафу 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.
Як встановлено перевіркою, офіціанткою кафе От заката до рассвета, що належить ПП ОСОБА_2, 25.07.2009 р. здійснено реалізацію алкогольних напоїв без наявності відповідної ліцензії. Даний факт підтверджується особистими поясненнями офіціанта ОСОБА_3
Акт перевірки без заперечень підписаний ПП ОСОБА_2
На підставі акту перевірки від 25.07.2009 р., начальником РУ ДСАТ ДПАУ у Дніпропетровській області винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 040321 від 28.07.2009 р., та нараховано штрафні (фінансові) санкції згідно абз. 5 ч. 2 ст. 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" в сумі 1700 грн. Зазначене рішення 14.08.2009 р. отримано особисто відповідачем, що підтверджується копією поштового повідомлення, долученого до матеріалів справи.
Порядком застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.1995 року №481/95-ВР, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 року №790, встановлено, що підставою для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій є акт перевірки додержання суб'єктом підприємницької діяльності встановлених законодавством вимог, обов'язкових для виконання під час здійснення оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, складений органом, що видав ліцензію, у якому зазначається зміст порушення і конкретні порушені норми законодавства. У разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання, сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
В порядку та в строки, встановлені законом, відповідач не оскаржив зазначене рішення ні в адміністративному, ні в судовому порядку. Таким чином, зазначена в рішенні сума штрафних санкцій є узгодженою.
Нараховані фінансові (штрафні) санкції відповідачем не сплачені, що призвело до виникнення заборгованості перед бюджетом у розмірі 1700 грн.
З огляду на викладене, суд доходить висновку про обґрунтованість позовних вимог, та необхідність їх задоволення.
Керуючись ст.ст. 122, 160-162, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Регіонального управління Департаменту з контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Дніпропетровській області задовольнити .
Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь державного бюджету (код платежу 21081100, банк ГУДКУ у Дніпропетровській області, код банку 24246786, р\р 31115106700005, МФО 805012) штрафні (фінансові) санкції згідно рішення № 040321 від 28.07.2009 р. в сумі 1700 грн. (одна тисяча сімсот гривень).
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі, а апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Повний текст постанови складений 05.07.2010 року.
Суддя В.В. Чорна